PDA

مشاهده نسخه کامل : (حل شده )مشکل با سوکت 775

hasandark
26-02-14, 19:50
سلام آقا من یه مشکلی با cpu یا motherbord دارم خودمم نمی دونم کدومشونه !
اما مشکل اینه که بعداز مدتها تصمیم به عوض کردن cpu مدل 775 کردم . . . Only the registered members can see the link
cpu قبلیم celeron 2.66 باس 533بود و کار هم میکرد ولی یه cpu 3.00 باس 800انداختم روش وقتی یه چند ساعتی با سیستم کار میکنم یه دفعه هنگ می کنه Only the registered members can see the link کارم هم سبکه یا اینترنت میگردم یا در حال تایپم .
مادربوردم مدلش :ga-8i865g775-g هستش
این رو هم بگم که با cpu قبلیش هنوز هم هیچ مشکلی نداره

AMD>INTEL
26-02-14, 20:18
سلام آقا من یه مشکلی با cpu یا motherbord دارم خودمم نمی دونم کدومشونه !
اما مشکل اینه که بعداز مدتها تصمیم به عوض کردن cpu مدل 775 کردم . . . Only the registered members can see the link
cpu قبلیم celeron 2.66 باس 533بود و کار هم میکرد ولی یه cpu 3.00 باس 800انداختم روش وقتی یه چند ساعتی با سیستم کار میکنم یه دفعه هنگ می کنه Only the registered members can see the link کارم هم سبکه یا اینترنت میگردم یا در حال تایپم .
مادربوردم مدلش :ga-8i865g775-g هستش
این رو هم بگم که با cpu قبلیش هنوز هم هیچ مشکلی نداره
اين برد سالها هست كار كرده . اول تمام خازنهاي اطراف پردازنده رو چك كن . درجه حرارت پردازنده رو با برنامه hwmonitor بگو چقدر هست

iSteve
26-02-14, 20:53
دوست عزیز،
ویندوزی که نصب کردید چند بیتی هست؟ دما رو هم حتما چک کنید.
ویندوز عوض کنید به احتمال 90درصد مشکل حل خواهد شد.

AMD>INTEL
26-02-14, 22:04
اگر تونستيد با پردازنده قبلي بايوس رو اپديت كنيد . بيشترين حدسم مربوط ميشه به قسمت تغذيه پردازنده

hasandark
02-03-14, 20:17
اگر تونستيد با پردازنده قبلي بايوس رو اپديت كنيد . بيشترين حدسم مربوط ميشه به قسمت تغذيه پردازنده

آقا ضمن تشکر از دوستان بابت راهنمایی شما بالاخره تونستم درستش کنم !Only the registered members can see the link
ایرادش هم این بود که حداقل ولتاژ مورد نیاز cpu 3.00 گیگا هرتز 1.3 ولت هستش ولی در عمل 1.2 ولت بهش میرسد. تو cpu celeron که مصرف کمی داره مشکلی ایجاد نمیکردو تو این cpu جدیده که مصرف بالاست خودش رو نشون میداد . ما ولتاژ رو دستی تا 1.35 با لا بردیم دیگه هیچ مشکلی نداشت .

AMD>INTEL
02-03-14, 20:31
خوشحالم مشکلتون حل شد . بله همیشه ولتاژ پردازنده رو تو بایوس دستی سنت کنید . دقیقا همونی که روی پردازنده نوشته شده .

Ghaioom
27-07-14, 01:19
سلام.

راهی هست که بشه پایه های فن این سوکت رو با پایه های فن سوکت مشابهش عوض کرد؟
تازه عوضش کردم دو تاش درست جا نمیشه مشکل داره. به همین خاطر هم دمای سی پی یو رفته بالا!
تا جایی که خودم فهمیدم فک کنم در نمیاد تا عوضش کنم؟! چیکار کنم اخه؟ اگه درست جا نشه دماش میره بالا خو ! ای بابااااا
وقتی دمای سی پی یو هم میره بالا سیستم کند کار میکنه اعصاب ادم میخورده!

کاش راهی بشه پایشو عوض کنم.

استادان سریعتر راهنمایی کنید ببینم میتونم عوضش کنم یا نه.

با تشکر

STUXNET
28-07-14, 08:41
سوکت روی بورد هست نمیشه تغییری دادتوش داداش
مشابه توضیح میدی یه زره ؟

AMD>INTEL
28-07-14, 12:08
سلام.

راهی هست که بشه پایه های فن این سوکت رو با پایه های فن سوکت مشابهش عوض کرد؟
تازه عوضش کردم دو تاش درست جا نمیشه مشکل داره. به همین خاطر هم دمای سی پی یو رفته بالا!
تا جایی که خودم فهمیدم فک کنم در نمیاد تا عوضش کنم؟! چیکار کنم اخه؟ اگه درست جا نشه دماش میره بالا خو ! ای بابااااا
وقتی دمای سی پی یو هم میره بالا سیستم کند کار میکنه اعصاب ادم میخورده!

کاش راهی بشه پایشو عوض کنم.

استادان سریعتر راهنمایی کنید ببینم میتونم عوضش کنم یا نه.

با تشکر

پایه های فن هیت سینک اینتل رو میشه عوض کرد ولی توصیه نمیکنم .

Ghaioom
31-07-14, 08:35
پایه های فن هیت سینک اینتل رو میشه عوض کرد ولی توصیه نمیکنم .

چطوری در میاد؟؟ من که یکم زور دادم نشد شاید قلق داره ؟!

دو تا از پایه هاش خرابه تا عوض نکنم هم دمای CPU میره بالا هم گاهی کلا قاط میزنه سیستم هم ریست میشه یا خاموش میشه. کلا این فن قاط زده پایه هاش باید درستش کنم وگرنه نمیشه با سیستم درست کار کرد اعصابتو میخورده :1. (28):

amir ghayour
31-07-14, 08:57
عزیزم چرا اینقدر خودت رو شکنجه میدی مگه یه فن نو چقدر هزینه داره که اینکار رو میکنی یه نو بگیر بزار جاش خودت رو راحت کن این اینهمه دردسر نمیخواد فن حرفه ای که نمیخوای جاش بخری بزاری که گرون باشه.

AMD>INTEL
31-07-14, 12:45
چطوری در میاد؟؟ من که یکم زور دادم نشد شاید قلق داره ؟!

دو تا از پایه هاش خرابه تا عوض نکنم هم دمای CPU میره بالا هم گاهی کلا قاط میزنه سیستم هم ریست میشه یا خاموش میشه. کلا این فن قاط زده پایه هاش باید درستش کنم وگرنه نمیشه با سیستم درست کار کرد اعصابتو میخورده :1. (28):

بله قلق داره . پیشنهاد میکنم به فکر خرید فن جدید باشی .
این فن رو بهت توصیه میکنم
DeepCool ALPHA 30

نیکوئی
31-07-14, 17:11
من پایه این فن رو از بازار خریدم و با یک کم دردسر عوضش کردم

مشکلی نداشت

سعی کنین می تونین

اما یک فن دیکه بخرین بهتره

Ghaioom
31-07-14, 17:28
این فن رو بهت توصیه میکنم
DeepCool ALPHA 30

من پایه این فن رو از بازار خریدم و با یک کم دردسر عوضش کردم

مشکلی نداشت

سعی کنین می تونین

اما یک فن دیکه بخرین بهتره
باب داداش من من فن رو تازه خریدم دیگه قبلیه مشکل داشت ! نگفتم مگه؟! :|

Ghaioom
03-08-14, 08:33

سلامی دوباره.

خب اون فن نمیدونم مشکلی داشته یا نه ولی فامیلش که خدماتی داشته اومده درستش کرده. گفته قلق داره نصبش !! در ضمن انگار گفته یه چیشو من شکوندم !! عجب من چرا ندیدم پس چیزی شکسته باشه؟! بعد درست کرده دیگه. رفتم دیدم محکم شده سر جاش! پس چرا من فن قبلی رو میزدم محکم میشد ولی این فن تازه رو من هر کاری میکنم پایه هاش اونم فقط دوتاش محکم نمیشه ؟!! من کجارو اشتباه کردم یعنی؟!!

یکی این قلقشو بگه که چطوری اون درستش کرده؟!! یعنی نصبش کرده .

AMD>INTEL
03-08-14, 08:50
سلامی دوباره.

خب اون فن نمیدونم مشکلی داشته یا نه ولی فامیلش که خدماتی داشته اومده درستش کرده. گفته قلق داره نصبش !! در ضمن انگار گفته یه چیشو من شکوندم !! عجب من چرا ندیدم پس چیزی شکسته باشه؟! بعد درست کرده دیگه. رفتم دیدم محکم شده سر جاش! پس چرا من فن قبلی رو میزدم محکم میشد ولی این فن تازه رو من هر کاری میکنم پایه هاش اونم فقط دوتاش محکم نمیشه ؟!! من کجارو اشتباه کردم یعنی؟!!

یکی این قلقشو بگه که چطوری اون درستش کرده؟!! یعنی نصبش کرده .

قلق مشکلی ندارد احتیاج به فشار خاصی هم ندارد . پایه رو با آرامی با انگشت شست به سمت فلشی که روی پایه ها هستند بچرخانید همراه با کمی فشار صدای جا افتادنشون میاد .
میتونی از دو سو هم استفاده کنی
10993
من به خاطر کیفیت نامطلوب مدل های فشاری خارج از باکس . از مدل های پیچی دیپ کول استفاده میکنم .
این هم راهکار خود اینتل
Only the registered members can see the link