PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با سی پی یو

Persiastore
20-06-07, 07:27
سلام دوستان من یه سی پی یو 2.8 فول 478 پین دارم که هسته اون پریسکات هست الان مدتی هست که شدیدا صدا میده این صداها در کارهای گرافیکی و بازی خیلی زیاد هست که من کاملا متوجه میشم حتم هم دارم از سی پی یو هست چون وقتی با 3dmark گرافیک رو میزارم تست بشه وقتی به تست سی پی یو میرسه صداش شروع میشه یه بار هم فنش رو باز کردم مشکلی نداشت خمیر سلیکون هم زدم دماش هم همیشه زیر 50 درجه هست نتیجه تست با 3dmark اون 3100 هست به نظر دوستان مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟
قطعات رو یکی یکی درآوردم دیدم صدا از سی پی یو هست
ممنون
اینم مشخصات cpu-z اون :
Only the registered members can see the link

Dark Devil
20-06-07, 07:59
عزیزم CPU که اصلا صدا تولید نمیکنه هیت سینک هم که صدا بده نیستOnly the registered members can see the link
پس از خوده فنه شما یکم به فنش روغن بزن ببین بازم صا میده یا نه اگر هم برطرف نشد بهترین کار اینه که یه فن دیگه بخری ممکنه مشکلش جدی باشه و یه دفعه کلا وایسه و CPU آسیب ببینه

WORYA_SH
20-06-07, 10:59
شما از یه فن مناسب استفاده کن مطمینا موقع کارهای سنگین گه باید برای کنترل دما دور فن بالا بره فن شما جوابگو نیست و با تهییه یه فن خوب مشکلت حل میشه.

موفق باشی.

X Ray
20-06-07, 11:08
من هم چند وقت پیش همین مشکل رو داشتم!با تعویض فن درست شد!

Mehdi_Full
20-06-07, 13:10
عزیزم فقط مربوط میشه به فن من هم دقیقا همین مشکل (که البته همه همینطورن) رو با CPU خودم که Intel LGA 3.2 Ghz دو مگ کش هست دارم
هر چی که سیستم بیشتر کار میکنه بعلت داغ شدن CPU صدای فن رو نیز زیاد میکنه
یه کار ساده که میتونی بکنی اینکه درب کیس رو باز بزاری اینطوری تقریبا 20 درصد از صدا کم میشه به خاطر تهویه داخل کیس
در ضمن من قبلا یه فن اضافه باسه کیس گرفتم که وقتیکه هوا رو به داخل کیس میفرستاد یه مقدار دیگه صدا کم میشد اما وقتی برعکس میزاشتم تا هوای داخل رو ببره بیرون صدا بیشتر هم میشد !!!

Persiastore
20-06-07, 15:39
عزیزم فقط مربوط میشه به فن من هم دقیقا همین مشکل (که البته همه همینطورن) رو با CPU خودم که Intel LGA 3.2 Ghz دو مگ کش هست دارم
هر چی که سیستم بیشتر کار میکنه بعلت داغ شدن CPU صدای فن رو نیز زیاد میکنه
یه کار ساده که میتونی بکنی اینکه درب کیس رو باز بزاری اینطوری تقریبا 20 درصد از صدا کم میشه به خاطر تهویه داخل کیس
در ضمن من قبلا یه فن اضافه باسه کیس گرفتم که وقتیکه هوا رو به داخل کیس میفرستاد یه مقدار دیگه صدا کم میشد اما وقتی برعکس میزاشتم تا هوای داخل رو ببره بیرون صدا بیشتر هم میشد !!!
دیگه اینقدرم ..... نیستیم
صدا فن کجا بود صدای فن صدای بمی هست ولی اون صدا صدای زیری هست و یک صدای ویز مانند هست
اینو میدونم که سی پی یو صدا نداره!!!!!!!
بعد هم در کیس بازه هم دو تا فن اضافه دارم مطمئن هم هستم که هارد هم نیست
فن هم ارجیناله البته مال سی پی یو قبلیم هست که سلرون دی بود از اینهایی هست که زیر هید سینک مسی میباشد
یه چیز دیگه اونم اینه که در ال جی ای فن با دور کم شروع میکنه و یواش یواش براساس گرما سی پی یو دورش بالا میره ولی این سوکت 478 فن اون زیر نوسان دور نداره و با یک دور میچرخه
ممنون از جواب تمام دوستان
حالا شاید روغن بیریزم ببینم بهتر نمیشه

Trance
20-06-07, 18:26
اون سی پی یو که شما دارن مدل 2.8 برای کار های سنگین بدرد نمی خوره .چون حین کار مخصوصا کار های سنگین مثل گیم سرعتش به نصف کاهش پیدا می کنه.مشکل اون هم اینه که یکم به اون زور بیاد کم می اره .البته مدیران سایت و کاربرانی که تخصص دارند بیشتر می تونن توضیح بدن و مزایا و معایب این مدل رو بگن.

Persiastore
20-06-07, 20:21
اون سی پی یو که شما دارن مدل 2.8 برای کار های سنگین بدرد نمی خوره ..
:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (25)::1. (25)::1. (25)::1. (25):
خسته نباشی
پس هر کی 2.8 داشت و مثلا سه سال پیش خریده بود 180 تومن الان بندازه دور ها !!!!!!!!

Mehdi_Full
20-06-07, 20:32
ببینم آرش جان مگه توی سیستم غیر از فن Cpu ، فن پاور و خود هارد چیزی دیگه ای هم هست که صدا بده ؟!!!:1. (27):
شاید صدای مادربرد باشه !!!!:1. (25):

Trance
20-06-07, 21:17
خسته نباشی
پس هر کی 2.8 داشت و مثلا سه سال پیش خریده بود 180 تومن الان بندازه دور ؟

نه منظورم این نبود ؟ منظورم کارکرد این نوع سی پی پو بود؟نارحت نشو دوست عزیز انشالله مشکل سی پی پو شما با راهنمایی مدیران سایت و کاربران مجرب بر طرف بشه؟با سپاس

Persiastore
20-06-07, 21:23
ببینم آرش جان مگه توی سیستم غیر از فن Cpu ، فن پاور و خود هارد چیزی دیگه ای هم هست که صدا بده ؟!!!:1. (27):
شاید صدای مادربرد باشه !!!!:1. (25):
اینی که گفتی از مادربرده به شوخی بود دیگه نه !!!!!

M A H R A D
20-06-07, 22:16
آرش جان روغن کاری کردی ؟

نتیجه ؟

Mehdi_Full
20-06-07, 22:19
آره دیگه آرش جان مگه نمیبینی آخرش یه Smile گذاشتم !!!

Dark Devil
21-06-07, 11:57
آرش عزیز شما مادربورتون چیه؟؟ چون پرازنده های 478 هم سرعت فنشون کم و زیاد میشه!!!
من 478 2.8 دارم البته پریسکات نیست Northwood A هست و موقعی که کارش کمه و دماش مناسب دور فن میاد رو 2000 و تو کار های سنگین حتی تا 4000 هم میره

Persiastore
21-06-07, 14:15
آرش عزیز شما مادربورتون چیه؟؟ چون پرازنده های 478 هم سرعت فنشون کم و زیاد میشه!!!
من 478 2.8 دارم البته پریسکات نیست Northwood A هست و موقعی که کارش کمه و دماش مناسب دور فن میاد رو 2000 و تو کار های سنگین حتی تا 4000 هم میره
سلام
مادربردم msi 865g- neo2-p هست
امروز فن رو روغن کاری هم کردم تمیزش هم کردم ولی فایده نداشت فرقی نکرد
الان هم که اینو مینویسم دور فن 2812 دور هست و دمای سی پی یو 39.5 درجه میباشد
نمی دونم دیگه چیکار کنم ولی مثلا در یه بازی میرم(دور فن میشه 2895rpm و دمای سی پی یو 44 درجه) دوربین رو زوم میکنم یک صدای زیر به حالت ویز...................... شنیده میشه البته اون موقع هم یکم صدای هارد میاد ولی صدای هارد خیلی از اون بمتر هست حتی هاردو از کیس درآوردم دیدم باز صدا میاد پاور هم درآوردم دیدم بازم صدا میاد گرافیک رو روی آنبرد زدم بازم صدا میاد دو تا رم درآوردم بازم صدا میاد البته به آخری ها هیچ ربطی نداره و فقط در کیس فنها و هارد صدا میدهند ولی باز درآوردم بازم صداش میومد
حالا به نظر شما دوستان هنوز از فن هست اگر هست تا یکی از یه نفر بگیرم ببینم بهتر میشه یا نه

M A H R A D
21-06-07, 14:32
از مانیتور نیست ؟! Only the registered members can see the link

Dark Devil
21-06-07, 14:42
سلام
مادربردم msi 865g- neo2-p هست
امروز فن رو روغن کاری هم کردم تمیزش هم کردم ولی فایده نداشت فرقی نکرد
الان هم که اینو مینویسم دور فن 2812 دور هست و دمای سی پی یو 39.5 درجه میباشد
نمی دونم دیگه چیکار کنم ولی مثلا در یه بازی میرم(دور فن میشه 2895rpm و دمای سی پی یو 44 درجه) دوربین رو زوم میکنم یک صدای زیر به حالت ویز...................... شنیده میشه البته اون موقع هم یکم صدای هارد میاد ولی صدای هارد خیلی از اون بمتر هست حتی هاردو از کیس درآوردم دیدم باز صدا میاد پاور هم درآوردم دیدم بازم صدا میاد گرافیک رو روی آنبرد زدم بازم صدا میاد دو تا رم درآوردم بازم صدا میاد البته به آخری ها هیچ ربطی نداره و فقط در کیس فنها و هارد صدا میدهند ولی باز درآوردم بازم صداش میومد
حالا به نظر شما دوستان هنوز از فن هست اگر هست تا یکی از یه نفر بگیرم ببینم بهتر میشه یا نه

فکر خوبیه شما همین کارو بکن ببین چی میشه

Persiastore
21-06-07, 21:19
فکر خوبیه شما همین کارو بکن ببین چی میشه
خوب همه این کارها رو کردم دیگه

Persiastore
21-06-07, 21:20
از مانیتور نیست ؟! Only the registered members can see the link
:1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35):