PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] تفاوت های دو مادربرد GA-Z87X-OC Force با GA-Z87X-OC در چیست؟

Hessam II
13-02-14, 21:17
علت اختلاف قیمت 700,000 تومانی دو مادربرد GA-Z87X-OC Force با GA-Z87X-OC (Only the registered members can see the link) در چیست؟!

1- آیا این اختلاف قیمت برای خرید توجیه پذیر است؟

2- آیا مادربرد OC Force به اندازه ی 700,000 تومان نسبت به برادر کوچک خود برتری دارد؟

3- اگر این برتری وجود دارد، آیا ارزش 700,000 تومان هزینه ی بیشتر را برای خریدار داراست؟

4- چه زمانی خریدار می تواند GA-Z87X-OC Force را به GA-Z87X-OC جهت خرید ترجیح دهد؟! (با فرض اینکه مشکل بودجه نداشته باشد.)
یا به عبارت دیگر؛ تفاوت کاربری GA-Z87X-OC Force نسبت به GA-Z87X-OC به جز در زمینه ی اورکلاک که مشترک هستند، در چیست؟

5- در لینک فوق، یکی دو مورد امکانات بیشتر GA-Z87X-OC (با اینکه قیمتش به مراتب پایین تر است)، نسبت به برادر بزرگتر خود (GA-Z87X-OC Force) دیده می شود!! چطور با قیمت خیلی پایین تر، این چند برتری وجود دارد؟!
(در بخش های رابط های پنل عقبی، رابط های ورودی/خروجی داخلی، USB 2.0 و اسلات توسعه دهنده)

6- چرا در نمایشگاه الکامپ امسال، از GA-Z87X-OC استفاده شد؟ شاید برای خیلی هال سوال باشد که چرا از GA-Z87X-OC Force استفاده نشد؟

faramarz_mit
13-02-14, 21:35
آقا حسام دستت درد نكنه خيلي خوب بود
حالا جواب سوالاي خودتو ميدي؟ :D

Moein
13-02-14, 21:39
حسام جان

اجازه بدید من یک برنامه ویژه برای این موضوع داریم به من فرصت بدید تا شاید یک برنامه وِیژه ای برای این موضوع بگذاریم

البته من تقریبا تفاوت های این برد ها رو می دونم و علت اینکه چرا در الکامپ از این برد استفاده نشد چی بود اما فرصت بدید تا شنبه یا یکشنبه

با احترام

Moein
24-02-14, 14:35
خوب متاسفانه من قبلا این تاپیک رو یک بار پاسخ دادم اما به دلیل مشکلات اینترنت ارسال نشده

1- آیا این اختلاف قیمت برای خرید توجیه پذیر است؟

بله اخلاف قیمت 700 هزار تومانی این برد کاملا توجیه پذیر هست

2- آیا مادربرد OC Force به اندازه ی 700,000 تومان نسبت به برادر کوچک خود برتری دارد؟

اختلاف قیمت این دو برد نزدیک به 200 دلار هست شما می تونید در این لینک قیمت چک کنید

Z87X-OC Force
(Only the registered members can see the link)
Z87X-OC (Only the registered members can see the link)

3- اگر این برتری وجود دارد، آیا ارزش 700,000 تومان هزینه ی بیشتر را برای خریدار داراست؟

برای افرادی که نیاز به استفاده از گرافیک Nvidia در حالت چهار کاناله دارند این هزینه ارزش داره - از طرفی هم یک سری امکانات جزیی و کلی وجود داره که فعلا بگذارید این موضوع رو برای اینکه ببینیم می تونیم برنامه ای روی این موضوع داشته باشیم یا خیر

4- چه زمانی خریدار می تواند GA-Z87X-OC Force را به GA-Z87X-OC جهت خرید ترجیح دهد؟! (با فرض اینکه مشکل بودجه نداشته باشد.)
نظر شخصی من برد Z87X-OC هست البته این نظر شخصی من هست به دلیل اینکه با این برد کار کردم و خوب Access Delay پایینی داشته متاسفانه با Force کار نکردم و نمی تونم نظری در مورد اون بدم

یا به عبارت دیگر؛ تفاوت کاربری GA-Z87X-OC Force نسبت به GA-Z87X-OC به جز در زمینه ی اورکلاک که مشترک هستند، در چیست؟

یک تفاوت در مدل X-OC دارای 8 فاز برای تغذیه هست در صورتی که در مدل Force این تعداد 16 عدد هست

5- در لینک فوق، یکی دو مورد امکانات بیشتر GA-Z87X-OC (با اینکه قیمتش به مراتب پایین تر است)، نسبت به برادر بزرگتر خود (GA-Z87X-OC Force) دیده می شود!! چطور با قیمت خیلی پایین تر، این چند برتری وجود دارد؟!
(در بخش های رابط های پنل عقبی، رابط های ورودی/خروجی داخلی، USB 2.0 و اسلات توسعه دهنده)

این موضوع درست نیست به دلیل قیمت پایین تر در تولید و بیشتر تولید شدن مدل Z87X-OC این برد بیشتر در دنیا استفاده شده و به خاطر همین موضوع این موضوع پیش میاد که این برد بهتر از برادر بزرگتر از خود هست اما دلیل این موضوع بیشتر در دسترس بودن هست

6- چرا در نمایشگاه الکامپ امسال، از GA-Z87X-OC استفاده شد؟ شاید برای خیلی هال سوال باشد که چرا از GA-Z87X-OC Force استفاده نشد؟

به دلیل اینکه در الکامپ امسال قرار بود از کارت 760 استفاده بشه و قرار بر Sli اون نبود به همین دلیل از این مدل استفاده شد

در اینجا لازم هست توضیح بدم که مادربورد Z87X-OC Force به دلیل اینکه در کنار G1.Sniper 5 پرچم دار هست و به عنوان دو محصول اول شرکت گیگابایت شناخته می شن دارای تفاوت های عمده با مدل ارزان قیمت هست