PDA

مشاهده نسخه کامل : نقد و بررسی کامل لپ تاپ HP ENVY dv6-7356se

x00t
09-02-14, 01:28
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی اساتید انجمن سخت افزار :Love-ssa~! (1):

همونطور که تو اینOnly the registered members can see the link پست قول داده بودم برای نقد و بررسی کامل لپ تاپ HP ENVY dv6-7356se گفتم مرد و قولش !!

:lol:

پس طی یک عملیات انتحاری لپ تاپ و از اتاقم انداختم بیرون و نشستم پشت سیستم تا بدون حس حضورش :1. (27): یدونه نقد کاملا منصفانه و بی طرفانه بنویسم (چون همونطور که موقع خرید این لپ تاپ من خودم جستجو کردم و چیز زیادی در موردش در وب فارسی و انگلیسی نتونستم پیدا کنم!)

پس امیدوارم این مطالب به درد دوستانی که میخوان این لپ تاپ و بخرن و مشکل من و دارن (یعنی عدم دسترسی به اطلاعات و نقد و بررسی در موردش ! بخوره !)
:1. (5):

خب دیگه شوخی بسه بریم سر بررسی جدیش(که بازهم نمیتونم جدی باشم!):Love-ssa~! (1): !!

همونطور که اساتید در جریانن از 3 هفته پیش قصد به خرید این لپ تاپ کردم که دو هفته قبل در تاریخ 27 بهمن ماه به قیمت 3 میلیون تومان تمام خریدم !

خوب اولین چالشی که در خرید این لپ تاپ باهاش مواجه میشین (البته الان! و از آینده خبری ندارم!)

اولین چالش در خرید این لپ تاپ کمیاب بودنشه که نمیدونم چرا اصلا تو بازار به سختی پیدا میشه و دارای نوسان قیمتی بین 3 تومن در نوع بدون گارانتیش تا 3200.000 تومان بستگی به نوع گارانتی و انصاف فروشنده اش هست!

خوب قبل خرید یک دستگاه طبق معمول از همه نظر در موردش تحقیق میکنم (حتی اگه فلش مموری یا دی وی دی خام باشه) و در این مورد یه وسواس بدی دارم که در خرید این لپ تاپ هم دور از این مرض نبود ولی متاسفانه در فضای مجازی تونستم کمترین اطلاعات و در مورد این دستگاه پیدا کنم پس رفتم بازار آقا چشتون روز بد نبینه وارد هر فروشگاه شدم تا گفتم اچ پی یجوری نگام کردن انگار یه حرف بدی زدم ! و اینقدر بد گفتن از این برند اچ پی که دیگه واسم یه امر عادی شده بود و قبل ورود و پرسشم در مورد لپ تاپ های اچ پی خودم و برای شنیدن این حرفها آماده میکردم !

دیگه به این فروشنده ها شک کردم و گفتم شاید چون موجود ندارن ازش بد میگن و لپ تاپ های خودشون و تعریف میکنن و تا اونارو بفروشن!!

به همین دلیل اومدم توی فروم های تخصصی سخت افزار خودمون:Love-PCN~!: باز هم در این مورد پرسیدم چشتوون روز بد نبینه بازم یه نفر پیدا نشد که بیاد از این اچ پی مادر مرده خوب بگه بلا استثناء همه از ش بد گفتن و گفتن بخری پشیمون میشی !

ولی با تموم این اوصاف هیچکس نمیدونست که من سرسخت تر از این حرفام و یه تصمیمی بگیرم دیگه باید به سرانجام برسونمش!

و مهمتر از اون عشق خاصی به برند های آمریکایی دارم و همیشه دوست داشتم از کوچکترین چیزی که میخرم (سیگار) تا بزرگترینش که شاید ماشین باشه همشون آمریکایی باشن !

:1. (4):

پس رفتم خریدم و پس از تقریبا دو هفته امتحانش دارم این متن و بدون جانبداری و ... مینویسم حتی فراموش کردم که عاشق برندهای آمریکایی هستم(بدون در نظر گرفتن کشور ساختشون!)

اول از همه از بدنش شروع کنم:

جز زیرش کاملا فلزی !

حس یدونه لپ تاپ کلاس بالا و واقعا درست حسابی رو به آدم میده البته اگه قیافه ی زشتش و (به نظر من زشته!) فراموش کنیم !

دومین چیز صفحه ی نمایشش ه :

خوب اول یه چیزی بگم یه مزیت که داره قبل اینکه بخوایین لپ تاپ و روشنش کنین میتونین از مانیتورش به عنوان یک آینه ی کاملا شفاف و واضح استفاده کنین و به موهاتون یه دستی بکشین (قابل توجه دختر خانوما!):lol:

ولی جدایی از شفافیت بیش از حد مانیتورش که گفتم به عنوان آیینه هم میشه از ش استفاده کرد واقعا کیفیت خوبی داره و رنگ ها رو بخصوص به حالت طبیعی نشون میده .

بریم سر چیز سوم که میشه کیبوردش و تاچ پدش :

کیبوردش برخلاف بعضی از لپ تاپ های اچ پی حروف فارسی داره (عربی) و نور پس زمینه ی باحالی داره که فک کنم بهش میگن(لایت!) نمیدونم !

که واقعا چیزه به درد بخوریه و خیلی خوبه .

تاچ پدش هم فوق العاده خوب کار میکنه و قابلیت تشخیص چندین لمس هم زمان و ... رو هم داره × بطوری که با اینکه من ماوس دارم ولی از تاچ پد استفاده میکنم !

فک کنم بررسی بیرونی لپ تاپ تموم شد و باید وارد بشیم به داخلش :1. (27):

*آها یدونه حسگر اثر انگشت هم داره که خیلی به درد میخوره مخصوصا با نرم افزاری که داره جز در هنگام ورود به ویندوز میشه برای تمام حساب های کاربری مثل ایمیل یا حتی همین فروم وزین شهر سخت افزار:Love-ssa~! (1): و ... هم استفاده کرد !

:1. (5):
:love:
بریم سربخت داخلش :

×در اول بگم من واقعا از سخت افزار سردر نمیارم رک و راست ولی سعی کردم با روش های خودم بررسیش کنم×!
:give_rose:
سی پی یو Core i7 این لپ تاپ که میشه گفت به عنوان رهبر! سخت افزاری این لپ تاپ هست واقعا به نظر من کارش و بدون عیب و نقص انجام میده و در کنار 6 مگابایت حافظه ی کش ی که داره نسبت به لپ تاپ های هم رده اش در جایگاه خوبی میتونه قرار بگیر ه !

در کنار این پردازنده دارای 8 گیگابایت رم DDR3 هست که برای نیازهای اکثر کاربران مثل خودم زیاد هم هست حتی ولی اچ پی این قابلیت و به صورت استاندارد روی این دستگاه قرار داده که در صورت نیاز یدونه رم دیگه ی 8 گیگابایتی هم بهش اضافه کنین و در مجموع رم این لپ تاپ و به 16 گیگابایت برسونین که واقعا زیاده و به جرات میتونم بگم در رنج لپ تاپ های 3 تومنی تا جایی که من میدونم هیچکدوم همچین قابلیتی ندارن !

خوب برسیم به هاردش که یک ترابایت ظرفیتشه و به نظر من جوابگوی نیاز های تمام کاربران میتونه باشه و چون الان دیگه هارد دیسک های اکسترنال به قولی میگن همه گیر شه و همه دارن و در بدترین شرایط فلش مموری هایی با ظرفیت زیاد دارن نیازی به حافظه ی بیشتر از این احساس نمیشه !
:1. (21):
خوب مسئله ی بعدی و مهم ی که میدونم همه میخوان در موردش بدونن کارت گرافیک این لپ تاپ هست که از نوع بسیار بسیار مشهور NVIDIA هست.

که دارای 2GB حافظه ی اختصاصی و 4096MB کل حافظه ی گرافیکی است.

:1. (16):

قسمت بعدی که شاید برای اکثر دوستانی که کارت گرافیک براشون مهم باشه مهم هست اسپیکر های این لپ تاپ هست که میتونم این تضمین و به همتون بدم که دارای یکی از بهترین اسپیکر ها در میان لپ تاپ های هم رده ی خودش هست و به کمک Subwoofer اش میتونین به بالاترین سطح کیفیت در صدا دست پیدا کنین و همچنین بلندی صداش هم به خاطر وجود 4 بلندگو در حد قابل قبوله !

خوب میرسیم به درایو نوری این لپ تاپ که از نوع SuperMulti 8X DVD±RW هست که به نظر بنده نیازی به معرفی یا توضیح نداره !!!

ولی برای کسانی که دیگه کمتر از من هم اطلاعات سخت افزاری دارن باید بگم که یکی از بهترین DVD-RW هایی هست که روی انواع لپ تاپ ها قرار گرفته !

یه چیز دیگه هم از بقیه ی امکاناتش بگم که شاید دغدغه ی اکثر افراد مثل من هنگام خرید لپ تاپ وجود پورت های فراوان روش باشه که همگی به گونه ای روزمره نیاز داریم بهشون !

با دقت به این نکته دقت کنین در استفاده از این لپ تاپ هیچگونه احساس کمبود پورت نخواهین کرد :Love-ssa~! (1):

و از بو اس بی 2 و 3 و پورت های HDMI و VGA و Ethernet به اندازه ی کافی و وافی لذت ببرین !

راستی بلوتوث و کارت خوان هم داره که دیگه جای حرفی رو در این خصوص باقی نمیذاره !
:wink:
الان بریم سربخت باتریش که از نوع 6 سلولی هست و در حالت استفاده ی عادی لپ تاپ و با وای فای روشن و تنظیمات صفحه نمایش روی ذخیره ی نیرو و بعضی مواقع نور پس زمینه کیبورد روشن و ... (به حالت نرمال یعنی فقط وبگردی و ...) 5 - 6 ساعت میتونه جوابگوی تامین انرژی لپ تاپ شما باشه !! :1. (27):

خوب خوب خوب نکته ی بعدی که باعث شد من این لپ تاپ و انتخاب کنم سیستم‌عامل اورجینال این لپ تاپ بود که شاید برای 90 در 100 افراد مهم نباشه ولی واقعا فردی که حتی یکبار از ویندوز اورجینال استفاده کرده باشه میدونه چه لذتی داره !!!

اگه میخواستم ویندوز اورجینال بخرم باید در حدود 200.000 تومان پیاده میشدم :1041: که با وجود ویندوز 8 ه 64 بیتی اورجینال تونستم در عرض 3 ساعت به جدیدترین سیستم‌عامل Microsoft یعنی ویندوز 8.1 آپدیتش کنم !

راستی یه چیز دیگه میگن که این لپ تاپ قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی رو داره !!!

دنیای اقتصاد - لپ‌تاپ جدید اچ پی با قابلیت نمایش تصاویر سه بُعدی - نسخه چاپی (Only the registered members can see the link)

با اینکه کارت گرافیکش سه بعدی رو ساپورت میکنه اما من نتونستم چیزی پیدا کنم البته نشد که امتحان کنم فعلا و در آینده ی نه چندان دور حتما نتیجه رو به اطلاعتون میرسونم !

یه چیز دیگه که فکر کنم کسی که بخواد این لپ تاپ و بخره بدونه قابلیت اجرای بازی های جدید روی این لپ تاپ ه !

من خودم اصلا اصلا اهل بازی نیستم به هیچ عنوان و به نظرم هیچکس نباید این اشتباه و بکنه و برای بازی یک لپ تاپ بخره که مطمئنم یک گیمر حرفه ای هیچگاه همچین کاری نمیکنه !!!

(البته قضیه ی لپ تاپ های مخصوص بازی با قیمت های حداقل دوبرابر این لپ تاپ فرق میکنه!) :whistle:

ولی با تست هایی که من انجام دادم روی تنظیمات حداقل و متوسط میشه روی این لپ تاپ جدیدترین بازی ها رو انجام داد !!!

(ولی نباید انتظار زیادی ازش داشته باشین نه از این و نه از هیچ لپ تاپی در این بازه ی قیمتی و حتی بیشتر!)

خوب به نظر من این لپ تاپ میتونه به درد همه بخوره از دانشجو و مهندس گرفته تا یک طراح یا معمار البته نه در کارهای فوق حرفه ای !

تو کار های معمولی ولی از پسش برمیاد(تست شده و اگه خواستین در این مورد تست کنم فقط اسم برنامه رو بگین.)

خوب دیگه سخن آخر اینکه ساعت داره 2 بامداده و من همچنان دارم مینویسم و صدای تق تق این کیبورده قدیمی سیستم دیگه رو مخمه :1~@$S (9): !

به عنوان حرف پایانی برای افراد عاشق united states و عاشقان hp جدای از همه ی حرف و حدیثها بهترین انتخاب میتونه باشه و باز هم به نظر! من ! ارزش چیزی که میخریم با امکانات و سخت افزاری که برای ما میده در مقابل قیمتی که براش پرداخت میکنیم عدد فوق العاده بالای 9 به 10 ه !!! (بازهم نظرمنه!:1. (5):)

در مورد شایعات یا واقعیت هایی که میگن لپ تاپ های اچ پی خراب میشن اگه احیانا زمانی خراب شد :1. (4): تو همین تاپیک اعلام میکنم و صد در صد از شما اساتید گرانقدر آدرس یدونه تعمیرکار فوق تخصص و :1. (20): و میگیرم !!!

اگه دوباره میخواستم بخرم همین الان دوباره هم همین و میخریدم.

از تمام اساتید محترم هرکدوم تجربه ی استفاده و کار با این لپ تاپ و دارن خوشحالمون میکنن اگه نظرشون و بفرماین.
:1. (22):
با تشکر

:1. (22)::11()::1. (21):

Shahryar
10-02-14, 19:44
سلام دوست عزیز که اسمتم هنوز نمیدونیم ! Only the registered members can see the link

خیلی عادت پسندیده و جالبیه که هر کسی قطعه جدیدی میگیره بررسیش کنه تا بقیه بدونند کالا ها چه جوریند و جای تشکر و تقدیر داره بررسیتون ...

عرضم به حضورتون که قطعاً صحبت روی این نوشته زیاد هست اما قبل از هر چیزی نمیخوایند برای ما از این لپ تاپ آمریکاییتون یه تعداد زیادی عکس درست و حسابی بگیرید و برای ما بگذارید ؟! :great:

x00t
11-02-14, 02:44
سلام دوست عزیز که اسمتم هنوز نمیدونیم ! Only the registered members can see the link

خیلی عادت پسندیده و جالبیه که هر کسی قطعه جدیدی میگیره بررسیش کنه تا بقیه بدونند کالا ها چه جوریند و جای تشکر و تقدیر داره بررسیتون ...

عرضم به حضورتون که قطعاً صحبت روی این نوشته زیاد هست اما قبل از هر چیزی نمیخوایند برای ما از این لپ تاپ آمریکاییتون یه تعداد زیادی عکس درست و حسابی بگیرید و برای ما بگذارید ؟! :great:

سلام شهریار جان استاد ه گرامی :give_rose:

از توجه شما بسیار سپاسگذارم و به نظر من هم اید ه ی خوبیه که هر کدوم از اساتید یه دستگاه جدید میخرن بررسیش کنن :Love-ssa~! (1):

خیلی کمک میکنه به دوستان :love:

شهریار جان به عنوان استادم دوست دارم در اولین فرصت که تونستین شما هم نظرتون و در مورد این لپ تاپ بفرمایین و اینکه آیا شما هم میگین برند اچ پی به درد نمیخوره یا عقیده ای دیگه ای دارین(در زمینه ی لپ تاپ!)
دلیلش چی میتونه باشه که برند اچ پی (لپ تاپ) تو دنیا همیشه جزو اولین یا دومین برند پرفروش لپ تاپ هست ولی توی ایران یک فوبی از این برند ایجاد شده !! (من اسمش و میذارم ترس از اچ پی!:1. (27):)

والا استاد جان الان ک دارم این و مینویسم ساعت داره 3 بامداد میشه و دوربین عکاسی نه چندان با کیفیت من توی ماشین جا مونده و راستیتش حوصله ندارم برم بیارم اما روی جفت چشام فردا در اولین فرصت براتون به تعداد زیاد عکس از زوایای مختلف و با کیفیت نه چندان بد میزارم.
با تشکر از همگی و تشکر ویژه از استاد گرانقدر شهریار جان

:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1)::give_rose::1. (22):

x00t
11-02-14, 16:05
983398349835983698379838

x00t
11-02-14, 16:10
98399840984198429843

سلام
همونطور که استاد عزیزم آقا شهریار فرمودن از تمام زوایا سعی کردم ازش عکس بذارم.

فقط ببخشید که کیفیت عکس ها زیاد خوب نیستن.

:1. (21):

باز هم تستی یا عکسی خواستین من درخدمتم و خوشحال میشم شما هم اگه تجربه ی کار با این لپ تاپ و داشتین نظرتون و بگین.

:Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

AMD>INTEL
11-02-14, 16:20
يك بنچمارك با pc mark جديد بگير .:cool:

x00t
11-02-14, 16:22
يك بنچمارك با pc mark جديد بگير .:cool:

سلام امید جان

ببخشید متوجه نشدم میشه توضیح بدین :love:

AMD>INTEL
11-02-14, 16:25
PCMark 8 Basic Edition download
Download 3DMark and PCMark - Futuremark (Only the registered members can see the link)

alireza5362086
20-02-14, 14:56
سلام. بعضیا میگن کارت گرافیکش ضعیفه درست میگن؟

x00t
28-02-14, 23:08
سلام. بعضیا میگن کارت گرافیکش ضعیفه درست میگن؟

سلام

شرمنده بابت دیر جواب دادنم.

بله دوست عزیز به نظر من هم در مقایسه با بقیه ی قطعاتش دارای گرافیک ضعیفی هست ...

ولی اگر شما بازی یا نرم افزار خاصی برای تست در نظرتون هست بفرمایین تا من در اولین فرصت تست کنم و نتیجه رو خدمتتون عرض کنم.

:Love-ssa~! (1):