PDA

مشاهده نسخه کامل : [ SSA Review ] بررسی لپ تاپ DELL Inspiron 15R: پر مدعای قدیمی!

Pami
08-02-14, 21:33
طرفداران لپ تاپ ها و دسکتاپ ها بعید است که نام DELL را نشنیده باشند! دل سالهای سال است که جزو بزرگترین سازندگان کامپیوترهای شخصی در جهان به شمار می رود و اینبار در شهر سخت افزار قصد بررسی مدل Inspiron 15R 5537 که یک مدل خانگی محسوب می شود را داریم، با ما همراه باشید..

سری Inspiron دل همواره یک روند مشابه را در طراحی و تکامل طی کرده اند و جزو پر فروش ترین لپ تاپ های دل محسوب می شوند، در بازار ایران نیز مدلهای Inspiron به خاطر قیمت و مشخصات مناسب جزو گرینه های مورد توجه قرار گرفته و فروش خوبی داشته اند.

لپ تاپ های Inspiron دل در طول زمان دچار تغییرات ظاهری زیادی گشته اند اما تم اصلی سخت افزار آنها ثابت بوده است و همواره مورد هدف کاربران خانگی و اداری قرار داشته اند. بطور کلی می توان سری 15R را ادامه دهنده مدلهای موفقی همچون Inspiron 6400 دانست که در زمان خود توانستند فروش بسیار خوبی را برای دل رقم بزنند. حال این بار در شهر سخت افزار به سراغ یکی از جدیدترین Inspiron ها که توسط شرکت آواژنگ پشتیبانی می شود رفتیم، مدل 15R 5537 با پردازنده Core i7 در نمایشگاه الکامپ و غرفه آواژنگ به عنوان بالاترین کانفیگ این سری رونمایی شد و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

Only the registered members can see the link

خوانندگان عزیز سایت شهر سخت افزار و انجمن شهر سخت افزار در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد لپ تاپ DELL Inspiron 15R 5537 دارند می توانند از این تاپیک جهت مطرح کردن پرسش و دریافت پاسخ استفاده نمایند.

لینک ورود به صفحه مقاله در سایت شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link)

viper95
08-02-14, 21:41
dell واقعا عالیه .

فقط حیف که سری اولترابوک های هیبرید xps وارد ایران نمیشه :(

javad26
11-02-14, 22:31
با تشکر از شما بابت این تست
من این نوت بوک رو دارم فقط خواستم چند تا نکته رو اضافه کنم
رم کارت گرافیک 8850 gddr5 فکر کنم شما زده بودید gddr3
سری 5537 با پردازنده i7 دارای 2 نوع در ظرفیت هارد و رم میباشد کهیکشون همینی که شما عنوان کردید و اونیکی با هارد 500 و رم 4 عرضه شده که هر دو سری از گارانتی آواژنگ بهره میبرند که البته هارد 500 گیگی از شرکت سیگیت میباشد
یه سئوال هم داشتم و اون اینکه من سری 4 گیگ رو بخاطر 300 و خورده ای پایینترش و عدم نیاز به هارد 1 ترابایت خریدم اگر بخوام رم رو ارتقا بدم میتونم بجاری رم 4 از یک رم 4 و یک رم 8 استفاده کنم فرکانسهاشون حتما باید یکی باشه؟

AMD>INTEL
11-02-14, 22:50
با تشکر از شما بابت این تست
من این نوت بوک رو دارم فقط خواستم چند تا نکته رو اضافه کنم
رم کارت گرافیک 8850 gddr5 فکر کنم شما زده بودید gddr3
سری 5537 با پردازنده i7 دارای 2 نوع در ظرفیت هارد و رم میباشد کهیکشون همینی که شما عنوان کردید و اونیکی با هارد 500 و رم 4 عرضه شده که هر دو سری از گارانتی آواژنگ بهره میبرند که البته هارد 500 گیگی از شرکت سیگیت میباشد
یه سئوال هم داشتم و اون اینکه من سری 4 گیگ رو بخاطر 300 و خورده ای پایینترش و عدم نیاز به هارد 1 ترابایت خریدم اگر بخوام رم رو ارتقا بدم میتونم بجاری رم 4 از یک رم 4 و یک رم 8 استفاده کنم فرکانسهاشون حتما باید یکی باشه؟

براي اپگريد رم به اين شكل هست

16GB kit 8GBx2
DDR3 PC3-12800 • CL=11 DDR3-1600 • 1.35V

javad26
12-02-14, 09:37
براي اپگريد رم به اين شكل هست

16GB kit 8GBx2
DDR3 PC3-12800 • CL=11 DDR3-1600 • 1.35V

با نشکر از پاسختون ولی سئوال من این بود: با 4 گیگی که همراه خودش هست میتونم یک 8 هم با همون فرکانس 1600 اضافه کنم یا حتما باید کیت باشه؟ یعنی هردو از یک شرکت و حجم برابر باشه؟

AMD>INTEL
12-02-14, 11:17
با نشکر از پاسختون ولی سئوال من این بود: با 4 گیگی که همراه خودش هست میتونم یک 8 هم با همون فرکانس 1600 اضافه کنم یا حتما باید کیت باشه؟ یعنی هردو از یک شرکت و حجم برابر باشه؟

خيلي واضح جواب دادم ...
از هر برندي نميتونيد ... چون تايمينگ و چيپش فرق ميكنه و ممكنه bsod بگيريد .
بهتره از همين برند تهيه كنيد . يا اين رم رو بفروشيد و يك 8 گيگ بگيريد

Pami
12-02-14, 14:39

رمی که می خواین اضافه کنین باید زمان تاخیر و فرکانس کاری یکسانی با اون یکی داشته باشه در غیر این صورت کل مجموعه احتمالاً با مشکل کار خواهد کرد
می تونید ماکزیمم 2 تا 8 گیگ اضافه کنید یا با اضافه کردن یک رم 8 گیگ نهایتاً 12 گیگ رم در اختیار داشته باشید