PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] مشکل مچ نشدن هارد دیسک وسترن دیجیتال با مادربورد H61M-S2PV

saber73
05-02-14, 17:49
سلام . من با مشکل مچ نشدن هارد با مادربوردم برخورد کردم . در حالی که هارد کاملا سالم هست و تازه نو نو هستش و تست شده و بدون بدسکتور یا حتی ایراد ! مادربورد هم نو نو هست و تازه نصب کردم ولی نمیدنم چرا هی موقع کار با ویندوز صفحه آبی مرگ میاد و ویندوز ریست میشه ؟ در ضمن چراغ نشانگر وضعیت کارکرد هارد بر روی کیس هم کلا قرمز هست و بعضی وقتها عادی میشه مثل اینکه هارد کلا درگیر هست ! حالا من چه هاردی بخرم که با سیستمم مچ بشه ؟ یا نمیشه کاری برای این هارد کرد ؟

AMD>INTEL
05-02-14, 18:31
هاردت از كدوم سري از وسترن هست ؟ سري گرين هست ؟

saber73
06-02-14, 01:00
هاردت از كدوم سري از وسترن هست ؟ سري گرين هست ؟
بله از سری گرین هست .

AMD>INTEL
06-02-14, 11:34
وسترن گرين معمولا براي آرشيو استفاده ميشه . كلا مسئله ناسازگاري با مادربردمطرح نيست .
چه ويندوزي نصب ميكنيد ؟
هارد رو align كنيد
Only the registered members can see the link

saber73
06-02-14, 12:07
وسترن گرين معمولا براي آرشيو استفاده ميشه . كلا مسئله ناسازگاري با مادربردمطرح نيست .
چه ويندوزي نصب ميكنيد ؟
هارد رو align كنيد
WD Support / Downloads (Only the registered members can see the link)
لینکی که دادید نمیشه دانلود کرد عضویت میخواد اونم کشور عزیز ما ایران نیست و قبول نمیکنه ؟ راستی این ابزار برای چه کاری هستش ؟ در مورد ویندوز هم فرق نمیکنه تا به حال از 4 تا 5 نوع ویندوز از شرکت های لرد تا ام آر تی گرفته و ویندوز های دانلودی از اینترنت از سایت های معروف نرم افزاری ایران با توجه به 4 گیگ بودن رمم و 64 بیتی بودن سی پی یو از نوع 64 بیتی نصب کردم ویندوز 7 ، ویندوز 8 ، ویندوز 8.1 ، تمام درایورهای سخت افزاری هم از سایت سازنده مادربوردم دانلود و نصب کردم . تو تمام ویندوز ها با صفحه آبی رو به رو میشم و هارد حالت درگیر داره و چراغ چشمک زن بعضی وقت ها اصلا هنگ میکنه و چشمک نمیزنه و یک دفعه ویندوز خاموش میشه و صفحا آبی میاد ! هارد رو هم با چند نرم افزار معروف تست کردم اصلا مشکلی نداره ؟ و سالم نشون داده میشه و سرعت رایت هارد خیلی خوبه ؟

AMD>INTEL
06-02-14, 13:28
از تورنت هم ميتونيد بگيريد .

AMD>INTEL
06-02-14, 13:31
شما برنامه blue screen viewer رو نصب كنيد .
Blue screen of death (STOP error) information in dump files. (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
06-02-14, 13:44
كل فرايند گرفتن لينك FTP از ساپورت وسترن 5 دقيقه طول كشيد خدمت شما
ftp://ftp.css.com.ua/pub/drivers/HDD/WD/AcronisAlignTool_s_e_2_0_111.exe

saber73
06-02-14, 16:34
این لینک دانلود فایل دامپ ارور من میشه بررسی کنید ؟

011514-17160-01 دانلود ● آپلود عکس، آپلود آهنگ، آپلود فایل (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
06-02-14, 16:44
بايد شات اون برنامه رو بديد نه دامپ فايل سيستم . اون برنامه براي همين كاره

saber73
06-02-14, 18:00
اگه منظورتون برنامه بلو اسکرین هست اینم شات و فایل گزارش این برنامه :

گزارش برنامه بلو اسکرین دانلود ● آپلود عکس، آپلود آهنگ، آپلود فایل (Only the registered members can see the linkگزارش-برنامه-بلو-اسکرین.rar)

9792

AMD>INTEL
06-02-14, 18:08
اون قسمت و چند ستون آخر رو كه دليلش رو مينويسه تو عكس نيست . بايد با اسكرولر بيايي سمت راست و تو رديف اول ستون راستي ها رو ببينم .

AMD>INTEL
06-02-14, 18:09
اون align هم انجام ندادي ؟ لينك دانلودش هم كه داده بودم .

saber73
06-02-14, 20:12
برنامه میگه به الاین نیاز نیست و نمیزاره الاین کنم فکر کنم به دلیل ویندوز 7 باشه که هارد رو با اون پارتیشن زدم اینم عکس ها :
Desktop دانلود ● آپلود عکس، آپلود آهنگ، آپلود فایل (Only the registered members can see the link)
979397949795

AMD>INTEL
06-02-14, 20:26
دوست گرامي با برنامه hdtune يك بنچمارك از هاردتون بگيريد .
درايورهاي سيستم رو اپگريد كردي ؟ چون من هر چي ميبينم تو ليست bsod ها خطايي از جانب هارد پيدا نميكنم . بيشتر ايرادهاي شبكه اي هست .نوع اتصال به نت و استفاده يا عدم استفاده از پروكسي رو هم بگيد .

saber73
06-02-14, 21:18
دوست گرامي با برنامه hdtune يك بنچمارك از هاردتون بگيريد .
درايورهاي سيستم رو اپگريد كردي ؟ چون من هر چي ميبينم تو ليست bsod ها خطايي از جانب هارد پيدا نميكنم . بيشتر ايرادهاي شبكه اي هست .نوع اتصال به نت و استفاده يا عدم استفاده از پروكسي رو هم بگيد .
979697979798

AMD>INTEL
06-02-14, 21:33
هارد هم در وضعيت نرمال هست .:cool:
بايوس رو اپديت كرديد ؟
درايور ها رو چي ؟

saber73
06-02-14, 21:52
هارد هم در وضعيت نرمال هست .:cool:
بايوس رو اپديت كرديد ؟
درايور ها رو چي ؟
درایوها رو از سایت گیگا گرفتم . و جدید هستن و بایوس رو با اخرین ورژن آپدیت کردم

AMD>INTEL
06-02-14, 22:50
رم سيستم رو هم بگو / اون رو از لحاظ سازگاري چك كنم/ويندوزت اكتيو هست ؟
برنامه On/Off charge اگر نصبه يكبار پاك كن

saber73
07-02-14, 01:38
رم سيستم رو هم بگو / اون رو از لحاظ سازگاري چك كنم/ويندوزت اكتيو هست ؟
برنامه On/Off charge اگر نصبه يكبار پاك كن
این برنامه on/off رو اصلا نصب نکردم چون نمیدونم به چه کار میاد و فقط درایورهای اصلی رو نصب کردم ویندوزم ویندوز 8 اکتیو شده با اسکایپ به صورت قانونی هستش . قبلش هم ویندوز 7 اینتر پرایز اکتیو شده با کد آنلاین به صورت قانونی بود. از هر دو ویندوز به صورت تمیز بدون نصب داریور ها بک آپ دارم و راحت میتونم جا به جا کنم . رم سیستمم توین مس 4 گیگ + کینگ مکس 4 گیگ که با هم میشن 8 گیگ با باس 1333 .

AMD>INTEL
07-02-14, 12:24
این برنامه on/off رو اصلا نصب نکردم چون نمیدونم به چه کار میاد و فقط درایورهای اصلی رو نصب کردم ویندوزم ویندوز 8 اکتیو شده با اسکایپ به صورت قانونی هستش . قبلش هم ویندوز 7 اینتر پرایز اکتیو شده با کد آنلاین به صورت قانونی بود. از هر دو ویندوز به صورت تمیز بدون نصب داریور ها بک آپ دارم و راحت میتونم جا به جا کنم . رم سیستمم توین مس 4 گیگ + کینگ مکس 4 گیگ که با هم میشن 8 گیگ با باس 1333 .

خوب شما بايد رمها رو تك تك تست كنيد ببينيد ايراد از كدومشون هست . استفاده از دو رم غير مشابه باعث چنين ايراد هايي ميشه . شما قبل از خريد رم بايد جدول qvl مادربردتون رو چك كنيد

saber73
07-02-14, 18:18
خوب شما بايد رمها رو تك تك تست كنيد ببينيد ايراد از كدومشون هست . استفاده از دو رم غير مشابه باعث چنين ايراد هايي ميشه . شما قبل از خريد رم بايد جدول qvl مادربردتون رو چك كنيد
تشکر دوست عزیز یکی از رم ها اشکال داشت و با جدا کردن اون از مادربورد مشکل حل شد و دیگه صفحه آبی و ارور نمیاد . فقط باز هم نشانگر هارد بعضی وقتها کلا قرمز میشه و همونطوری میمونه و بعضی مواقع که میخوای تازه کامپیوتر رو روشن کنی تقریبا 2 دقیقه روی لوگوی مادربورد گیر میکنه و بعدا ویندوز بالا میاد موقع ریستارت کردن هم اینطوری میشه ؟ بایوس هم آپدیت هست و تازه ریست دیفالت هم کردم و باطری رو هم از جاش درآوردم و دوباره جا انداختم و سیم های نشانگر هارد رو هم چک کردم ولی مشکل پابرجاست ؟

AMD>INTEL
07-02-14, 18:27
تشکر دوست عزیز یکی از رم ها اشکال داشت و با جدا کردن اون از مادربورد مشکل حل شد و دیگه صفحه آبی و ارور نمیاد . فقط باز هم نشانگر هارد بعضی وقتها کلا قرمز میشه و همونطوری میمونه و بعضی مواقع که میخوای تازه کامپیوتر رو روشن کنی تقریبا 2 دقیقه روی لوگوی مادربورد گیر میکنه و بعدا ویندوز بالا میاد موقع ریستارت کردن هم اینطوری میشه ؟ بایوس هم آپدیت هست و تازه ریست دیفالت هم کردم و باطری رو هم از جاش درآوردم و دوباره جا انداختم و سیم های نشانگر هارد رو هم چک کردم ولی مشکل پابرجاست ؟

دوست عزيز اون مشكل bsod حل شد خدا رو شكر
در مورد اين مشكل هارد . سري وسترن گرين رو عموما نبايد براي هارد بوت ويندوز استفاده كرد . چون سرعت كمتر و گير هاي چند ثانيه اي دارند. نظر من تعويض اين هارد با هارد ديگه هست .

saber73
07-02-14, 23:18
یه هارد هیتاچی ساتا 3 نو آکبند دارم میتونم برای نصب ویندوز ازش استفاده کنم قبلا خریده بودم ولی تا به حال استفاده نکردم .

hiwa_sat
07-02-14, 23:42
دوست عزیز من همین مدل مین بورد شما رو رو سیستمم دارم،هاردم هم وسترن گرین 64 مگ بافر هست، اما هیچ مشکلی باهاش نداشتم، فکر نکنم مشکل از مچ نبودن هارد با مینبورد باشه. یک سری از این مینبوردها هرکدوم یه ایرادی دارن. مثلا مینبورد من کارت شبکش کار نمیکنه. چند تایی که واسه مغازه گرفته بودم هر کدوم یه مشکلی داشتن، مثلا یکی از مینبوردها فقط با رم Geil سازگار بود. نمیدونم قضیه چیه، اما خوب قیمتشون نسبتاً ارزونه.

saber73
08-02-14, 02:25
دوست عزیز من همین مدل مین بورد شما رو رو سیستمم دارم،هاردم هم وسترن گرین 64 مگ بافر هست، اما هیچ مشکلی باهاش نداشتم، فکر نکنم مشکل از مچ نبودن هارد با مینبورد باشه. یک سری از این مینبوردها هرکدوم یه ایرادی دارن. مثلا مینبورد من کارت شبکش کار نمیکنه. چند تایی که واسه مغازه گرفته بودم هر کدوم یه مشکلی داشتن، مثلا یکی از مینبوردها فقط با رم Geil سازگار بود. نمیدونم قضیه چیه، اما خوب قیمتشون نسبتاً ارزونه.
من بدون گارانتی 170 گرفتم البته آکبند و نو . حتما تجربه شما از بنده زیاد هستش و حرف شمار رو قبول میکنم . در کل مادربورد خوبی هست فقط یو اس بی 3 نداره . گرافیکش هم خوب هست ولی نمیدونم چرا با هارد من مشکل داره ؟ فردا هیتاچی رو میبندم ببینم درست میشه یا نه؟ همین جا اطلاع میدم که درست شد یا نه ؟ یه مدل از این مین ها هست که فقط یو اس بی 3 و پورت کامش بیشتر از این مادربورد من هست آیا از اونا امتحان کردی فرقی تو کیفیت با این مال من دارن یا نه؟

AMD>INTEL
08-02-14, 07:01
یه هارد هیتاچی ساتا 3 نو آکبند دارم میتونم برای نصب ویندوز ازش استفاده کنم قبلا خریده بودم ولی تا به حال استفاده نکردم .

بله با همون امتحان كنيد . مشكل bsod مربوط به مادربرد نبود . استفاده شما از 2 رم متفاوت بود . شركت گيگابايت ليست رم هايي كه با اين برد سازگاري كامل رو دارند رو ليست كرده و لازم نيست هر رمي رو امتحان كنيد
اين هم جدول QVL

Shahryar
08-02-14, 18:14
دوستان عزیز،

پشتیبانی ای که توی تاپیک های گیگابایت میگیرید ، پشتیبانی رسمی گیگابایت در ایران هست .

لذا لطفاً برای داشتن دفتر خاطراتی از تجربیات شما کاربران گیگابایت در مجموعه شهر سخت افزار، در همین انجمن از تاپیک دفترچه ، تجربه خودتون را ثبت کنید. :give_rose:

saber73
09-02-14, 03:05
سلام . بد شانسی پشت بد شانسی هارد هیتاچی رو آکبند باز کردم و زدم به کامپیوتر ولی از وسترن بدتر بود باور نمیکنید هارد صفر کیلومتر 2 سال وچند ماه کار کرده بود ؟ با نرم افزارهای تست هارد بررسی کردم . سرعت نوشتن و خواندن افتضاح و هارد یه صدایی داره مثل اینکه داری با اره آهن برقی ثابت صفحه ای رو میبری . تازه طرح شبنم هارد هم قلابی بود . از این ور هم گارانتی تخت جمشید داره . الان موندم چیکار کنم یا چی بگم؟ دوستان چند تا عکس از این هارد میزارم نظر بدید:
هیتاچی دانلود ● آپلود عکس، آپلود آهنگ، آپلود فایل (Only the registered members can see the linkهیتاچی.rar)

9811981298139815

AMD>INTEL
09-02-14, 10:58
من به شما قول میدم با یک هارد ساتا 7200 این مشکل کندی حل میشه .