PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] نرم افراز کنترل دورفن مادربرد giga z87x-UD4h

vestlaif
29-01-14, 19:12
سلام به همگی دوستان . یه نرم افزار میخوام که بشه دور فن هارو تنظیم کرد و تنظیمات دیگه مادربرد اعم از سرعت و دما و کنترل فن ها و ... نرم افزاری هست که اختصاصی فقط برای GiGabyte Z87X-UD4H باشه ؟

Shahryar
29-01-14, 19:29
سلام به همگی دوستان . یه نرم افزار میخوام که بشه دور فن هارو تنظیم کرد و تنظیمات دیگه مادربرد اعم از سرعت و دما و کنترل فن ها و ... نرم افزاری هست که اختصاصی فقط برای GiGabyte Z87X-UD4H باشه ؟

سلام ...

بله ، EasyTune، خدمت شما :

Only the registered members can see the link

شاد باشید . :give_rose:

AMD>INTEL
29-01-14, 20:25
بله نرم افزار easy tune كه شهريار گرامي معرفي كردند مخصوص گيگابايت هست .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

vestlaif
29-01-14, 21:09
دریافت کردم موقع نصب بعد از اکسترک کردن دوم قبل از اجرای فایل نصبی اخطار : Open Driver handle failure!!
میه . چیکارش کنم ؟

AMD>INTEL
29-01-14, 21:21
اين نسخه جديد هست اين رو بگيريد
Only the registered members can see the link

قبلش حتما بايد اين نصب باشه
APP Center (Intel 8 series) (Only the registered members can see the link)

vestlaif
29-01-14, 22:04
خب دوستان ممنون از همگی مشکلم حل شد و نرم افزار رو نصب ردم و کار کرد فقط چندتا سوال :
مادربرد من چهارتا خروجی فن داره ولی توی نرم افزار علاوه بر 2 فن سی پی یو ، 3تا فن برای تعریف سرعت داره . برای اینکه فن چهارم هم بیاد توش باید چیکار کنم ؟

AMD>INTEL
29-01-14, 22:26
بايد چك كنيد تو قسمت option گزينه اي براي اضافه كردن يك فن ديگه هست يا خير .

vestlaif
29-01-14, 23:23
اصلا option خاصی نداره که بشه تنظیم رو تعداد فن هارو .

AMD>INTEL
29-01-14, 23:34
من مادربرد گيگابايت پيداكردم اين مورد رو براتون چك ميكنم خبرشو ميدم

vestlaif
30-01-14, 18:30
من مادربرد گيگابايت پيداكردم اين مورد رو براتون چك ميكنم خبرشو ميدم

چک نکردین ؟ من چیکار کنم فن چهارم بیاد تو نرم افزار !!

AMD>INTEL
30-01-14, 19:08
هنوز فرصت نكردم چك كنم .

Shahryar
30-01-14, 19:16
خب دوستان ممنون از همگی مشکلم حل شد و نرم افزار رو نصب ردم و کار کرد فقط چندتا سوال :
مادربرد من چهارتا خروجی فن داره ولی توی نرم افزار علاوه بر 2 فن سی پی یو ، 3تا فن برای تعریف سرعت داره . برای اینکه فن چهارم هم بیاد توش باید چیکار کنم ؟

فن چهارم PWM Controller داره ؟

vestlaif
31-01-14, 10:03
فن چهارم PWM Controller داره ؟

pwm contriller یعنی چی ؟
به سوکت فن شماره چهار فن آکیند غقب کیس green x7 هست .

AMD>INTEL
31-01-14, 13:26
تو برنامه speedfan ببينيد فن چهارم رو ميشناسه
Download SpeedFan - Access temperature sensor in your computer (Only the registered members can see the link)

Shahryar
01-02-14, 19:28
به صورت ساده و غیر علمی بخوایم توضیح بدیم ، داشتن PWM Controller روی فن باعث میشه که بتونیم سرعت فن را بدون تغییر ولتاژ ورودی و از طریق نرم افزار یا ... تغییر داد.

فن کیس شما Cougar توربین هست و اگه اشتباه نکنم سه پین داره فنتون ، درسته ؟ اگه سه پین داره اصلاً توانایی تنظیمش با نرم افزار وجود نداره و باید از ولوم هایی که روی کیس هست استفاده کنید براش.

در ضمن مادربرد شما روی هدر های SYS_FAN1 تا SYS_FAN3 میتونه در صورت پشتیبانی فن، کنترل سرعت نرم افزاری ارائه کنه ، دقت کنید که فنی که میخوایند کنترل سرعت روش داشته باشید در هدر SYS_FAN4 نباشه. :give_rose:

vestlaif
01-02-14, 21:27
به صورت ساده و غیر علمی بخوایم توضیح بدیم ، داشتن PWM Controller روی فن باعث میشه که بتونیم سرعت فن را بدون تغییر ولتاژ ورودی و از طریق نرم افزار یا ... تغییر داد.

فن کیس شما Cougar توربین هست و اگه اشتباه نکنم سه پین داره فنتون ، درسته ؟ اگه سه پین داره اصلاً توانایی تنظیمش با نرم افزار وجود نداره و باید از ولوم هایی که روی کیس هست استفاده کنید براش.

در ضمن مادربرد شما روی هدر های SYS_FAN1 تا SYS_FAN3 میتونه در صورت پشتیبانی فن، کنترل سرعت نرم افزاری ارائه کنه ، دقت کنید که فنی که میخوایند کنترل سرعت روش داشته باشید در هدر SYS_FAN4 نباشه. :give_rose:

ممنون از پاسختون دوست عزیز . کیس بنده 6 عدد فن آکبند و مارک که گفتین هست و یه فن گرین هم در کف کیس قرار داره . تمامی فن های بنده سه سوکتی میباشند. حالا طبق استیل اولیه کیس 2 فن در دیواره جلو و 2 فن در سقف مستقیم به گروه B و A وصل هستن که از روی کیس تنظیم سرعت میشن . حالا توی 3 تا فن باقی مونده که به مادر برد وصل هستن به سوکت های شماره 2.3.4 وصل شدن . فن هایی که به سوت شماره 2 و 3 وصل هستن و به راحتی با نرم افزار easyTune کنترل شدن مشکل ما فقط فن چهارم هست .
گفته آخرتون رو متوجه مشدم مگه مادربرد 4 تا خروجی فن نداره پس چرا نباید به چهارمی وصل کرد ؟

تشکر و موفق باشید

Shahryar
01-02-14, 21:57
ممنون از پاسختون دوست عزیز . کیس بنده 6 عدد فن آکبند و مارک که گفتین هست و یه فن گرین هم در کف کیس قرار داره . تمامی فن های بنده سه سوکتی میباشند. حالا طبق استیل اولیه کیس 2 فن در دیواره جلو و 2 فن در سقف مستقیم به گروه B و A وصل هستن که از روی کیس تنظیم سرعت میشن . حالا توی 3 تا فن باقی مونده که به مادر برد وصل هستن به سوکت های شماره 2.3.4 وصل شدن . فن هایی که به سوت شماره 2 و 3 وصل هستن و به راحتی با نرم افزار easyTune کنترل شدن مشکل ما فقط فن چهارم هست .
گفته آخرتون رو متوجه مشدم مگه مادربرد 4 تا خروجی فن نداره پس چرا نباید به چهارمی وصل کرد ؟

تشکر و موفق باشید

مادربرد شما اگه توی دفترچه راهنماش بخونید نوشته که روی SYS_FAN4 امکان کنترل فن را نداره و توی هدر های 1 تا 3 باید بزنید برای اینکه بتونید کنترل کنید با نرم افزار و البته باید فنتون قابلیتش را داشته باشه.

AMD>INTEL
01-02-14, 22:09
ضمن تاييد صحبتهاي شهريار و مطاله manual دفترچه شما . حرف شهريار گرامي كاملا صحيح هست .