PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] درایور USB3

ondaran
26-01-14, 17:17
مادربورد : GA-P75-D3

سی پی یو : پنتیوم G620

رم : Geil 2gb*2dc kit

بعد از نصب ویندوز 7 زمانی که درایور USB3 در حال نصب شدن است صفحه آبی ظاهر می شه
اگر ویندوز را تصب کنم و به غیر از درایور یو اس بی 3 بقیه درایورها را نصب کنم صفحه آبی ظاهر نمی شه
1 - بایوس را آپدیت کردم
2 - با انواع سی دی ویندوز 7 نصب کردم ولی هنگامی که درایور یو اس بی 3 در حال نصبه دوباره صفحه مذکور ظاهر میشه
3 - لطفاً راهنمایی کنید کلافه شده ام

AMD>INTEL
26-01-14, 17:40
مادربورد : GA-P75-D3

سی پی یو : پنتیوم G620

رم : Geil 2gb*2dc kit

بعد از نصب ویندوز 7 زمانی که درایور USB3 در حال نصب شدن است صفحه آبی ظاهر می شه
اگر ویندوز را تصب کنم و به غیر از درایور یو اس بی 3 بقیه درایورها را نصب کنم صفحه آبی ظاهر نمی شه
1 - بایوس را آپدیت کردم
2 - با انواع سی دی ویندوز 7 نصب کردم ولی هنگامی که درایور یو اس بی 3 در حال نصبه دوباره صفحه مذکور ظاهر میشه
3 - لطفاً راهنمایی کنید کلافه شده ام

دوست عزيزم . درايور جديدش كه داراي whql هست تو سايت گيگابايت موجود هست . دانلود كنيد و نصب
البته قبلش درايور قبلي رو انيستال كنيد .
اين درايور سايت اينتل رو هم تست كنيد
Only the registered members can see the link

ondaran
26-01-14, 18:27
درایور را از سایت گیگابایت دانلود کردم همون درایور قبلی است ولی دوباره نصب کردم بازهم در حین نصب صفحه آبی ظاهر شد و سیستم ریست شد بعد از لود ویندوز درایور نصب می شه ولی می خواستم بدون دلیل اصلی صفحه آبی از چیه در ضمن این را هم عرض کنم که بعد از نصب ویندوز بدون اینکه هیچ درایور و برنامه ای نصب کنم اقدام به نصب درایور یو اس بی 3 می کنم که بازهم صفحه آبی ظاهر میشه
درایور سایت اینتل را هم دانلود کردم ولی وقتی بر روی Setup کلیک می کنم این ارور می ده : This computer does not meet the minimum requirments for installing the software

AMD>INTEL
26-01-14, 18:56
مشكل به خاطر درايور هست . من درايور جديد رو جستجو ميكنم . لينكش رو ميگذارم .

AMD>INTEL
26-01-14, 19:01
اين رو هم تست كنيد دوست من .
ntel USB 3.0 Driver V1.0.3.214 for Windows Win7 32bit & Win7 64bit (Only the registered members can see the link)

ondaran
26-01-14, 19:04
تشکر از راهنمایی عالیتان
دانلود می کنم و ورژن قبلی را حذف و اینو نصب می کنم و نتیجه را اعلام می کنم

AMD>INTEL
26-01-14, 19:17
اين درايور از درايور سايت اصلي جديدتره . براي 2013 هست . اميدوارم مشكلتون رو حل كنه .:give_rose:

ondaran
26-01-14, 19:20
با سلام دوباره و تشکر مجدد
ورژن قبلی را حذف کردم و درایور جدیدی که لینکش را قرار دادید دانلود کردم ولی دوباره در هنگام نصب درایور صفحه آبی نمایان شد

AMD>INTEL
26-01-14, 19:31
دوست عزيز شما داريور هم پاك كنيد . اثرش روي رجيستري و سيستم فايل هاي ويندوز ميمونه به خاطر همين .من پيشنهاد ميكنم حتما يك كلين ويندوز نصب كنيد .
البته اين درايور رو قبلش امتحان كنيد .
يك توضيح بدم بعد از پاك كردن درايور قبلي . با برنامه ccleaner رجيستري ويندوز رو فيكس كنيد
اين هم درايور جديدتر
link (Only the registered members can see the link)
------------
برنامه sissoft sandra رو هم بگير . از تب مادربرد .مشخصات چيپ usb3 رو بهم بگو

ondaran
26-01-14, 19:35
کلاً ویندوز را clean و دوباره نصب می کنم و اول از همه این درایور را که لینکش را در کامنت آخر گذاشتید دانلود و نصب و نتیجه را به اطلاع دوستان اعلام میرسانم

AMD>INTEL
26-01-14, 19:38
کلاً ویندوز را clean و دوباره نصب می کنم و اول از همه این درایور را که لینکش را در کامنت آخر گذاشتید دانلود و نصب و نتیجه را به اطلاع دوستان اعلام میرسانم

قبل از نصب ويندوز جديد .با برنامه sisoft sandra مشخصات كنترلر يا همون چيپ usb3 رو بهم بگو /

ondaran
26-01-14, 19:49
[QUOTE=AMD>INTEL;266310]قبل از نصب ويندوز جديد .با برنامه sisoft sandra مشخصات كنترلر يا همون چيپ usb3 رو بهم بگو /[/QUیکمی طول میکشه تا سی دیشو sisoft sandra پیدا کنم و نصب بشه

AMD>INTEL
26-01-14, 19:53
البته لازم نيست . ويندوز رو نصب كن . فقط سرويس پك 1 نصب كن . بعد اكتيوش رو بگذار بعد از نصب درايور ها

AMD>INTEL
26-01-14, 19:56
تو ليست برنامه هايي كه نصب كردي اين رو داري
On/off Charge
اگر داري تو ليست نصب ها . اول درايور usb3 رو بريز بعد اينو دوباره نصب كن قبل از نصب ويندوز

ondaran
26-01-14, 20:00
من الان دارم sandra را نصب می کنم بله اون برنامه
On/off Chargeتوی سی دی درایورهای مادربورد است ولی من نصبش نکرده ام

ondaran
26-01-14, 20:02
سرویس پک 1 نصب کرده ام و حتی اکتیو نکرده هم امتحان کرده ام ولی جواب نداده

AMD>INTEL
26-01-14, 20:05
خوب شما يك ويندوز كلين نصب كنيد . بعد درايور آخر رو تست كنيد . اميدوارم مشكل ختم به خير شود .

ondaran
26-01-14, 20:13
مشخصات یو اس بی کنترل 3 بر اساس نرم افزار سندرا :
مدل : Giga-Byte Panther Point USB Enhanced Has Controller#1
OEM Device Name : Intel Panther Point USB Enhanced Has Controller#1
Revision :A5
Version : 2.00
Specification : 1.00
اینترفیس : EHCI
Channels : 2
آدرس ساپورت : 64
ساپورت سرعت : Low 1.5 / Full 12 /High 480 Mbps
Legacy Emulation Enable : No

AMD>INTEL
26-01-14, 20:24
مشخصات یو اس بی کنترل 3 بر اساس نرم افزار سندرا :
مدل : Giga-Byte Panther Point USB Enhanced Has Controller#1
OEM Device Name : Intel Panther Point USB Enhanced Has Controller#1
Revision :A5
Version : 2.00
Specification : 1.00
اینترفیس : EHCI
Channels : 2
آدرس ساپورت : 64
ساپورت سرعت : Low 1.5 / Full 12 /High 480 Mbps
Legacy Emulation Enable : No

بله شما ويندوز رو نصب كن . درايور آخر رو نصب كن . نتيجه را اعلام كن

ondaran
26-01-14, 20:28
حتماً با تشکر از راهنمایتان
بعداز نصب ویندوز که فکر کنم تقریبا نیم ساعت طول بکشه نتیجه را اعلام می کنم

AMD>INTEL
26-01-14, 20:56
من هستم تا دو ساعت ديگه مشكلي نيست

ondaran
26-01-14, 22:46
با سلام دوباره واقعاً تشکر می کنم مشکل کاملاً حل شد با این درایور آخری که لینکشو دادید
یکبار ویندوزو بدون اکتیو و یکبار هم با اکتیو نصب کردم که هردو بار هم جواب داد
بازهم تشکر می کنم

ondaran
26-01-14, 22:49
یه سوال هم داشتم این برنامه On/off Charge واسه چکاریه

AMD>INTEL
26-01-14, 22:51
یه سوال هم داشتم این برنامه On/off Charge واسه چکاریه

باعث خوشحالي من هست كه تونستم مشكل مادربرد شما رو رفع كنم .
اون برنامه براي وصل كردن ديوايس ها براي شارژ از طريق usb هست .

ondaran
26-01-14, 22:57
قبلاً فکر می کردم که مشکل حتماً از مادربورد است
می تونید یه توضیح در این مورد ( علت اصلی مشکل) بدهید
بازهم تشکر می کنم

AMD>INTEL
26-01-14, 23:00
قبلاً فکر می کردم که مشکل حتماً از مادربورد است
می تونید یه توضیح در این مورد ( علت اصلی مشکل) بدهید
بازهم تشکر می کنم

در اين سري چيپست كنترلر usb3 در داخل چيپست هست . شما وقتي ويندوز نصب ميكنيد و ديوايس هاي ديگه درست كار ميكنن . اين بدين معناست كه چيپ سالم هست . پس مشكل در لايه نرم افزاري هست . درايور هاي گاهي اين مسائل رو پيش ميارن . به هر حال قطعات جديد پيچيده تر شدند .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

runsysco
20-04-14, 09:20
2سال پیش یه سیستم بستم با این آمار
cpu: quad core 631
main:giga a75-d3h
graphic:nvidia 460 gtx
ram :1*ddr 1866 2gb
power:530 green ab
hard:200 sata

این سیستم سرعت دیوانه کننده ای داشت شاید من تو زندگیم کمتر سیستمی رو مث این دیده باشم.یه روز که داشتم کار میکردم دیدم سیستم ریستارت کرد و خودکار از بایوس بکاپش ریکاوری کرد به بایوس اصلی(انگار بایوس اصلیش دچار اورکلاک یا همچین چیزایی شده بود هنگام کار با ویندوز) پس از چندی فهمیدم یک چیپ(شامل 2 پورت) از یو اس بی 3 سیستمم از کار افتاده و یه زمانی میشناسه یه زمانی هم نه(فلش که میزدم چراغش روشن میشد اما دیتکت نمیکرد.البته اینو هم بگم که فلشم نیمه سوز شده بود اما هنوزم که هنوزه یو اس بی 2 راحت میشناستش اینو هم بگم شناسایی یو اس بی 3 با درایور های خودش به سیستم کار سختیه) چکیده اینکه پس از اندی فهمیدم حتی سرعت بوق روشن شدن سیستم من از 3 ثانیه به 30 ثانیه رسیده!!!!
خیلی باش ور رفتم تا بفهمم داستان چیه.حتی اور کلاکم کردم اما همون موند که مون(بایوس رو هم اپدیت کردم اما درست نشد و همچنان سرعت بوت ابتدایی و سیستمم از او سرعت بسیار بالا حتی کمتر از نیم شد.یه روزی شانسی فهمیدم که اگه چیپ یو اس بی 3 رو disabled کنم سرعت بوق سیستم و روشن شدنش همون 3 ثانیه ای میشه.خب این خیلی خوب بود اما سرعت سیستمم همچنان همونی موند که بتون گفتم.
به نظر شما باید چیکار کنم؟

در ضمن شناسوندن یکی از چیپ های usb3 (اونی که با ps/2) هست به سیستم کار سختیه.به گمانم می تونه از همین چیپ باشه.خود ویندوز یه حدس هایی میزنه اما کار نمیکنه.یه بارم یه کارایی کرده بودم که جفتشو میشناسوند و سرعت سیستم درست شده بود-زمانی که یو اس بی 3 فعاله از stand by بیدار نمیشه (یعنس سیستم روشن میشه اما مانیتور خاموش میمونه و هیچ واکنشی نشون نمیده)-زمانی که یو اس بی 3 غیر فعاله این مشکلو ندارم و از استند بای راحت بر میگرده اما سرعت سیستم همچنان کنده

AMD>INTEL
20-04-14, 09:29
2سال پیش یه سیستم بستم با این آمار
cpu: quad core 631
main:giga a75-d3h
graphic:nvidia 460 gtx
ram :1*ddr 1866 2gb
power:530 green ab
hard:200 sata

این سیستم سرعت دیوانه کننده ای داشت شاید من تو زندگیم کمتر سیستمی رو مث این دیده باشم.یه روز که داشتم کار میکردم دیدم سیستم ریستارت کرد و خودکار از بایوس بکاپش ریکاوری کرد به بایوس اصلی(انگار بایوس اصلیش دچار اورکلاک یا همچین چیزایی شده بود هنگام کار با ویندوز) پس از چندی فهمیدم یک چیپ(شامل 2 پورت) از یو اس بی 3 سیستمم از کار افتاده و یه زمانی میشناسه یه زمانی هم نه(فلش که میزدم چراغش روشن میشد اما دیتکت نمیکرد.البته اینو هم بگم که فلشم نیمه سوز شده بود اما هنوزم که هنوزه یو اس بی 2 راحت میشناستش اینو هم بگم شناسایی یو اس بی 3 با درایور های خودش به سیستم کار سختیه) چکیده اینکه پس از اندی فهمیدم حتی سرعت بوق روشن شدن سیستم من از 3 ثانیه به 30 ثانیه رسیده!!!!
خیلی باش ور رفتم تا بفهمم داستان چیه.حتی اور کلاکم کردم اما همون موند که مون(بایوس رو هم اپدیت کردم اما درست نشد و همچنان سرعت بوت ابتدایی و سیستمم از او سرعت بسیار بالا حتی کمتر از نیم شد.یه روزی شانسی فهمیدم که اگه چیپ یو اس بی 3 رو disabled کنم سرعت بوق سیستم و روشن شدنش همون 3 ثانیه ای میشه.خب این خیلی خوب بود اما سرعت سیستمم همچنان همونی موند که بتون گفتم.
به نظر شما باید چیکار کنم؟

در ضمن شناسوندن یکی از چیپ های usb3 (اونی که با ps/2) هست به سیستم کار سختیه.به گمانم می تونه از همین چیپ باشه.خود ویندوز یه حدس هایی میزنه اما کار نمیکنه.یه بارم یه کارایی کرده بودم که جفتشو میشناسوند و سرعت سیستم درست شده بود-زمانی که یو اس بی 3 فعاله از stand by بیدار نمیشه (یعنس سیستم روشن میشه اما مانیتور خاموش میمونه و هیچ واکنشی نشون نمیده)-زمانی که یو اس بی 3 غیر فعاله این مشکلو ندارم و از استند بای راحت بر میگرده اما سرعت سیستم همچنان کنده

اقدام به ایجاد تاپیک جدید کنید در همین بخش . در ضمن سوال رو فقط یکجا مطرح کنید

runsysco
20-04-14, 14:50
اقدام به ایجاد تاپیک جدید کنید در همین بخش . در ضمن سوال رو فقط یکجا مطرح کنید

من زیاد تاپیک سرم نمیشه اما فکر کنم همین منظورتون باشه

اگه ممکنه یه راهی به من هم نشون بدین.سیستم یه هیچ عنوان صفحه آبی نشون نمیده البته با ویندوز 7 یه مشکلاتی هم داره مثلا کارت گراف تو ویندوز صفحه رو اسلو و با پرش نشون میده(تو حرکت موس دیر واکنش نشون میداد) منظورم اینه که نیمه هنگ میشه و بعد از زمانی خودش درست میشه.بیشتر زمونی که اینترنت میرفتم پیش میومد. با ویندوز 8 اصلن مشکلی تو استفاده از اینترنت ندارم و اون حالت اسلو پیش نمیاد اما چیپ یو اس بی 3 مشترک با ps/2 همچنان غیر استفادست و سرعت همچنان کمه.خود ps/2 کار میکنه

AMD>INTEL
20-04-14, 14:55
من زیاد تاپیک سرم نمیشه اما فکر کنم همین منظورتون باشه

اگه ممکنه یه راهی به من هم نشون بدین.سیستم یه هیچ عنوان صفحه آبی نشون نمیده البته با ویندوز 7 یه مشکلاتی هم داره مثلا کارت گراف تو ویندوز صفحه رو اسلو و با پرش نشون میده(تو حرکت موس دیر واکنش نشون میداد) منظورم اینه که نیمه هنگ میشه و بعد از زمانی خودش درست میشه.بیشتر زمونی که اینترنت میرفتم پیش میومد. با ویندوز 8 اصلن مشکلی تو استفاده از اینترنت ندارم و اون حالت اسلو پیش نمیاد اما چیپ یو اس بی 3 مشترک با ps/2 همچنان غیر استفادست و سرعت همچنان کمه.خود ps/2 کار میکنه

بایوس جدیدش رو گرفتید ؟

runsysco
21-04-14, 00:21
بایوسه جدیدش f5a است و فکر میکنم اپ دیت کرده بودم یه بار.الانشم خیلی وقته از اف 1 به اف 3 بردم و کار نمیکنه.رو f5a هم تست می کنم و بت می گم ولی فکر میکنم از نرم افزار نصبشه که خوب با ویندوز و چیپ ست نمیشه حالا این چه ربطی به سرعت و بازگشت از اسلیپ داره کسی می دونه نظر بده

AMD>INTEL
21-04-14, 06:04
بایوسه جدیدش f5a است و فکر میکنم اپ دیت کرده بودم یه بار.الانشم خیلی وقته از اف 1 به اف 3 بردم و کار نمیکنه.رو f5a هم تست می کنم و بت می گم ولی فکر میکنم از نرم افزار نصبشه که خوب با ویندوز و چیپ ست نمیشه حالا این چه ربطی به سرعت و بازگشت از اسلیپ داره کسی می دونه نظر بده

تنظیمات استندبای تو بایوس هست . تو قسمت POWER MANGMENT . باید حالت S1 یا S3 رو انتخاب کنی . بایوس رو حتما اپدیت کنید

STUXNET
21-04-14, 07:48
سلام
به نظر من ويندوز رو عوض كنيد تاازRegisteri پاك شه