PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید هارد

H@3!N
25-01-14, 17:11
سلام من میخوام یک هارد 1ترا بگیرم . به من مدل caviar blue western digital معرفی شده که توی سایتهای فروش قطعه دیدم فقط مدل green بود و مدل
WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD
که blue هست ولی caviar نداره .
اینم لینک : Only the registered members can see the link
این مدل همون caviar blue هست یا فرق میکنه ؟

vill
25-01-14, 19:15
Hi
درسته عزیز، این (لینک) همون Caviar Blue هست.

Caviar Black :این سری ، سریعترین مدل هاردهای WD یا به اصطلاح سری High Performance می باشد و تکنولوژی های به کار گرفته شده در این سری از هاردها همه در جهت بهبود سرعت دسترسی و انتقال اطلاعات می باشند . در این سری ، تولید حرارت ، مصرف برق ، صدا و ... تمامی در اولویت های بعدی قرار دارد و اولویت اول سرعت می باشد . این سری برای کارهایی که احتیاج به سرعت بالا دارند ، مانند کارهای چند رسانه ای ، تدوین فیلم و صدا و بازیهای کامپیوتری توصیه می شود .
Caviar Blue :این سری در واقع ادامه سری قبلی هاردهای موفق WD که با SE یا SE16معروف بودند می باشد . این سری تقریبا بالانسی بین سرعت و دیگر موارد مانند تولید حرارت ، مصرف برق ، صدا برقرار نموده است . برای مصارف خانگی و کامپیوترهای خانوادگی توصیه می گردد .
Caviar Green : این سری حداکثر مصرف بهینه انرژی را برای شما به ارمغان می آورد . این هاردها مصرف برق بسیار کمتری دارند و بسیار بی صدا و با حرارت کم کار می کنند و سرعت در آنها اولویت دوم می باشد. البته با استفاده از تکنولوژی جدید تغییر سرعت دور هارد ، در موارد لازم سرعت مناسبی نیز دارند . برای مصارف کامپیوتر های اداری ،HTPC ها (کامپیوتر به جای پخش کننده های چند رسانه ای) ، به عنوان هارد اکسترنال (با تبدیل) توصیه می گردند .

H@3!N
25-01-14, 19:41
Hi
درسته عزیز، این (لینک) همون Caviar Blue هست.

Caviar Black :این سری ، سریعترین مدل هاردهای WD یا به اصطلاح سری High Performance می باشد و تکنولوژی های به کار گرفته شده در این سری از هاردها همه در جهت بهبود سرعت دسترسی و انتقال اطلاعات می باشند . در این سری ، تولید حرارت ، مصرف برق ، صدا و ... تمامی در اولویت های بعدی قرار دارد و اولویت اول سرعت می باشد . این سری برای کارهایی که احتیاج به سرعت بالا دارند ، مانند کارهای چند رسانه ای ، تدوین فیلم و صدا و بازیهای کامپیوتری توصیه می شود .
Caviar Blue :این سری در واقع ادامه سری قبلی هاردهای موفق WD که با SE یا SE16معروف بودند می باشد . این سری تقریبا بالانسی بین سرعت و دیگر موارد مانند تولید حرارت ، مصرف برق ، صدا برقرار نموده است . برای مصارف خانگی و کامپیوترهای خانوادگی توصیه می گردد .
Caviar Green : این سری حداکثر مصرف بهینه انرژی را برای شما به ارمغان می آورد . این هاردها مصرف برق بسیار کمتری دارند و بسیار بی صدا و با حرارت کم کار می کنند و سرعت در آنها اولویت دوم می باشد. البته با استفاده از تکنولوژی جدید تغییر سرعت دور هارد ، در موارد لازم سرعت مناسبی نیز دارند . برای مصارف کامپیوتر های اداری ،HTPC ها (کامپیوتر به جای پخش کننده های چند رسانه ای) ، به عنوان هارد اکسترنال (با تبدیل) توصیه می گردند .

من همه کار با سیستمم میکنم و کارهای گرافیکی سبک و سنگین و بازی و ...

blue بگیرم که مشکلی نداره ؟ نمیخوام مثل این هاردم دوباره خراب بشه .

هاردهای سیگیت بهتره یا همین مدل وسترن دیجیتال ؟

AMD>INTEL
25-01-14, 21:29
دوست من يكبار هزينه كن و بلك بگير . تفاوت محسوسه

AMD>INTEL
25-01-14, 21:31
خواستي پخ بده . من فكر كنم بتونم برات بگيرم .

H@3!N
26-01-14, 00:24
دوست من يكبار هزينه كن و بلك بگير . تفاوت محسوسه

خواستي پخ بده . من فكر كنم بتونم برات بگيرم .

آخه مشکل اینجاست که مادربرد من ساتا 3 نداره . پس بازدهی آنچنان نباید اینجا داشته باشه .

vill
28-01-14, 21:38
من همه کار با سیستمم میکنم و کارهای گرافیکی سبک و سنگین و بازی و ...

blue بگیرم که مشکلی نداره ؟ نمیخوام مثل این هاردم دوباره خراب بشه .

هاردهای سیگیت بهتره یا همین مدل وسترن دیجیتال ؟

معمولا هارد به طور خودکار وبا استفاده صحیح چیزیش نمیشه
هارد های وسترن بهتر از سیگیت است البته با اختلاف کم
به نظرم همون Blue جوابگوی کار شما هست ولی اگه می خوای سرعت بیشتری داشته باشی Black بگیر (با 100 هزار تومن هم اختلاف قیمت)

AMD>INTEL
28-01-14, 22:50
آخه مشکل اینجاست که مادربرد من ساتا 3 نداره . پس بازدهی آنچنان نباید اینجا داشته باشه .

كلا هاردهاي بلك به خاطر داشتن دو كنترلر و كارايي و ماندگاري بالاتري دارند . باز تصميم با شماست