PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال درباره ی مادربرد و کارت گرافیک گیگابایت

Hessam II
22-01-14, 15:40
با سلام و خسته نباشید؛
جای بسی خوشحالی و امیدواری داره که همیشه آواژنگ به کاربران اهمیت میده و از معدود شرکت هایی هست که کاربرانش رو تقریباً بی پاسخ نمیذاره. هر چند پاسخ ها بعضاً کامل و صریح نیستن؛ اما خب باز هم جای شکرش باقیست.
چند سوال دارم و امیدوارم با پاسخ خوبی مواجه شم به گونه ای که به قول معروف حرف برای گفتن نذاره و بگیم حرف حساب، جواب نداره!

1- تفاوت دو مادربرد GA-Z87X-UD3H با GA-Z87X-UD4H (Only the registered members can see the link) به جز رنگشون که آبی و قرمز هست، در چه مواردی هست؟

2- چه توجیحی برای قیمت گران GTX 780 گیگابایت در مقابل GTX 780 ایسوس وجود داره؟ (اختلاف قیمت، نیم میلیون تومان می باشد که رقم قابل توجهی است!)

3- GTX 780 Ti غیررفرنس گیگابایت و GV-N780GHZ-3GD کی وارد ایران میشن و آیا قیمت مدل گیگاهرتز ادیشن، بیش از 3 میلیون خواهد بود؟

4- وضعیت موجودی مادربردهای سوکت 2011 گیگابایت چقدر در کشور اسفناک هست؟! از 5 مدل برند گیگابایت، ظاهراً به جز یک مدل UP5، مدل دیگری موجود نیست!

5- علت عدم واردات و توزیع به بازار برخی از محصولات گیگابایت در چیست؟ مثل مادربرد Sniper B5 یا H77 , B85 های گیگابایت. مادربردهای سری AMD که موجودیشون چندان جالب نیست یا کارت های سری ×××7 گیگابایت که اون اوایل وارد شد و خیلی زود هم اتمام موجودی شد! آیا فکر نمی کنید سایر برندها مثل ایسوس بازار این میدرنج های بازار رو به دست گرفتن و شرکت آواژنگ از این حیث ضرر کند؟ آیا امکان واردات محصولات خاص و سفارشی از سوی خریدار یا فروشنده وجود داره؟

6- قبلاً گویا در مورد شیوه ی قیمت گذاری محصولات آواژنگ اینطور بیان شده از سوی مسئولین که شرکت آواژنگ قیمت ها را تعیین نمی کند و مربوط به خود شرکت گیگابایت هست و این شرکت تعیین می کند! اما در محافلی که ما به نقل از شرکت آواژنگ بیان می کردیم، این پاسخ را جز کذب و دروغ، چیز دیگری استنباط نکردند! متاسفانه به دلیل پاسخ دادن آواژنگ به صورت سربسته به کاربران، تحریک بیشتری بینشان ایجاد می کند!

7- شرایط اخذ نمایندگی آواژنگ چگونه است؟ فرمی در سایت وجود داره جهت اخذ نمایندگی... اما خب بعضی از اشخاص مثل بنده، بعضی از شرایط رو ندارن که طبعاً نمی تونن فرم رو پر کنن! مثل عدم داشتن جواز کسب... مثل مدیر مسئول... مثل منشی و ... . یک نفر شخص هست همه کاره! آیا این افراد نمی تونن نمایندگی بگیرین؟ در مورد جزئیات اخذ نمایندگی بفرمایید که شرایط کاری و سفارشات به چه صورته؟ آیا باید خریدها زیاد و چندین تعداد باشه؟ ضمناً خرید بنده؛ فقط و فقط قطعات High-End بازار خواهند بود!

8- آیا باز هم سمیناری برای کاربران در پیش هست از سوی آواژنگ؟ اگر بله، حدود زمانش رو هم بفرمایید، خوشحال میشیم.

9- مدتی قبل از مسئولین آواژنگ وقتی در مورد موجودی های نامناسب شرکت پرسیده می شد؛ در پاسخ می گفتن تمرکز شرکت گیگابایت، بیشتر بر روی محصولات ساخت یافته همچون؛ لب تاپ، تبلت، لوازم جانبی و ... هست. اما علتش رو نفرمودن! شما بفرمایید...
از این گذشته، وضعیت تبلت و لب تاپ های گیگابایت که بسیار کم هست در بازار و شخصاً تا به حال مدلی ندیدم!
البته در مورد لوازم جانبی، انصافاً تکمیل موجودی نسبی آواژنگ رو به وضوح میشه در سایت چاره دید و بخش اعظمی از محصولات لوازم جانبی آواژنگ در سایت چاره، خودنمایی می کنه که لایق قدردانی است!
(Only the registered members can see the link)
10- نمی تونید امکانی قرار بدید که خیلی سریع تر از ایمیل زدن و تلفن بتونید پاسخ بدید؟! مثلاً فروشنده ای قصد خرید کالایی از برند گیگابایت به قیمت همکار یا عمده یا شرکتی داره. نیاز داره که خیلی سریع با مسئولین آواژنگ ارتباط برقرار کنه و یک محصولی سفارش بده و شما هم براشون بفرستید اگر چنین امکانی فراهم هست؟ مثلاً پیشنهادی که مد نظر بنده اس، امکان ارتباط چت توسط Yahoo اگر فراهم می بود، خیلی عالی می شد. یا حتی برای نماینده های شرکت گیگابایت که قصد سفارش یا استعلام موجودی و قیمت دارن. اینها چطور با شما ارتباط برقرار می کنن به صورت آنی؟!
در کل نظر و پیشنهادم این بود که امکانی فراهم کنید که خیلی سریع بشه با مسئول تامین کننده ی بازار آواژنگ، ارتباط سریع برقرار کرد. یکی از اینها که مد نظرم بود، Yahoo بود. حالا می تونه چیزهای دیگه ای هم همچون چت از طریق خود سایت آواژنگ هم باشه به عنوان پشتیبانی آنلاین. یعنی این هم اگر چه خیلی عالی نیست؛ اما باز هم غنیمتی هست واسه خودش!

11- علت گران بودن اِسپیکر Z906 در چیست؟! کسانی که استفاده کردن از این اسپیکر، دیدگاهشون این بود که این بلندگو، نصف قیمت 1,350,000 تومانیی که داره، ارزش خرید داره! نسبت به قیمتش، میگن ناامید کننده اس...! یک میلیون و 350 واقعاً رقم بسیار بالا و قابل توجهی برای یک اسپیکر هست. البته اگر به همین اندازه، بازدهی و خروجی حرفه ای ارائه بده، هرگز مورد انتقاد نخواهد بود به نسبت قیمتش! اما خب این چیزی هست که شاهدش هستیم و میگن به نسبت قیمت بالاش، توجیه خرید پایینی داره.

امیدوارم مسئولین محترم آواژنگ در پاسخ به سوالات فوق، از واژه ی "بنا به دلایلی ..." استفاده نکنند و پاسخی روشن و واضح دهند!!

این جمله به صورت خودجوش توسط اکثر مسئولین آواژنگ به کاربران پاسخ داده می شود که؛

- بنا به دلایلی اینطور هست...!
- بنا به دلایلی قصد واردات نداریم...!
- بنا به دلایلی اینطور قیمت خورده...!
- بنا به دلایلی به ما مربوط نمی شود...!
- بنا به دلایلی باید شرکت گیگابایت پاسخگو باشد...!
- بنا به دلایلی ما قیمت گذاری نمی کنیم...!
- بنا به دلایلی چنین مواردی، امکان پذیر نیست...!
- و ...!

اما سوالی که در ذهن کاربر نقش می بندد، این است که بنا به چه دلایلی...؟!

Avajang
22-01-14, 21:02
با سلام و درورد خدمت دوست گرامی

سوالات شما دارای یک دایرکتوری بسیار گسترده ای هست و من به عنوان یک شخص از طرف گروه شرکت های اواژنگ سعی می کنم تا اونجایی که چارت هر سازمان اجازه میده اطلاعاتی رو در مورد سوالات در خدمت شما دوست عزیز قرار بدم اما خواهشا از این به بعد طبق صحبت هایی انجام شده تنها سوالات مربوط به گیگابایت رو در این قسمت سوال بفرمایید

اما در مورد سوالات شما باید اینطور توضیح بدم :

1- تفاوت دو مادربرد GA-Z87X-UD3H با GA-Z87X-UD4H (Only the registered members can see the link)
به جز رنگشون که آبی و قرمز هست، در چه مواردی هست؟

در نگاه اول این دو برد کاملا شبیه به هم دیگه هستند اما هنگامی که کمی تخصصی تر و نگاهی دقیق تر به این دو برد داشته باشیم ابتدا متوجه تفاوت هایی در خیلی کوچک خواهیم شد مثل : مادربرد UD4H دارای مدار تغذیه 16 فازی هست در صورتی که مادربورد UD3H دارای مدار تغذیه 8 فازی هست و تفاوت های جزئی دیگر ...

2- چه توجیحی برای قیمت گران GTX 780 گیگابایت در مقابل GTX 780 ایسوس وجود داره؟ (اختلاف قیمت، نیم میلیون تومان می باشد که رقم قابل توجهی است!)

دوست عزیز سیاست قیمت گذاری ها متفاوت هست برای کالاهای مختلف اما نکته اینجاست که کالای گیگابایت به دلیل اینکه تنها توسط اواژنگ وارد بازار میشه بازار رقابتی نداره و تنها چند نماینده هستند که کالاها رو عرضه می کنند و رقابت زیادی با یکدیگر ندارند(مثل برندی های دیگه نیست که از 100 طریق وارد کشور بشه با گارانتی های مختلف) به خاطر همین موضوع شما از قیمت های خرید این نماینده ها خبر ندارید و این موضوع باعث شده که این کالای گیگابایت رو کالای پر سود جلوه بده برای شرکت اواژنگ در صورتی که بیشترین سود رو نماینده در این بین می کنه و خوب شرکت موظف نخواهد بود که پیگیر قیمت های فروش بشه تنها ما در صورتی پیگیری خواهیم کرد که کالایی زیر قیمت خرید اون به فروش برسه چنانچه اکثر دوستان در بازار اطلاع دارند این اتفاق داره برای کالا های Low End در بازار اتفاق می افته و برای این موضوع داره تمام پتانسیل نیرو های شرکت رو میگیره و در حال حاضر به دلیل حرکت بیشتر این کالاها تمامی پتانسیل شرکت بر روی این کالاهاست اما قبل از اینکه شما این سوال رو مطرح کنید تقریبا از 20 روز پیش برنامه های جدیدی برای قیمت و عرضه کالاهای MID و High در نظر گرفته شده

3- GTX 780 Ti غیررفرنس گیگابایت و GV-N780GHZ-3GD کی وارد ایران میشن و آیا قیمت مدل گیگاهرتز ادیشن، بیش از 3 میلیون خواهد بود؟

در مورد موجودی کالا به دلیل خوردن با تعطیلی سال نو میلادی و سال چینی به زودی ،متاسفانه این کارت ها کمی با تاخیر وارد بازار خواهند شد اما به زودی کالا ها به کشور وارد خواهند شد در مورد قیمت فروش اونها اجازه بدید هنگام ورود صحبت بشه چون وضعیت در حال حاضر اصلا به صورتی نیست که در مورد قیمت کالاها بشه صحبت کرد

4- وضعیت موجودی مادربردهای سوکت 2011 گیگابایت چقدر در کشور اسفناک هست؟! از 5 مدل برند گیگابایت، ظاهراً به جز یک مدل UP5، مدل دیگری موجود نیست!

دوست عزیز هر نماینده یک کمپانی سیاست تولید کننده رو دنبال می کنه و به طبع حرکت شرکت تولید کننده سیاست های خودش رو برای فروش تعیین می کنه و همچنین شما حرکت کالایی رو باید به صورت کلی نظاره گر باشید در کشور به ازای هر 1000 سیستم 1 عدد سیستم 2011 فروش میره البته این عدد یک مثال هست شاید تعداد از این هم کمتر باشه و خوب به همین دلیل هم شرکت گیگابایت و شرکت اواژنگ برنامه خاصی برای حضور در این زمینه به صورت گسترده نداره و در حال حاضر به نسبت خیلی از برندهای دیگه شاید موجودی کالای بیشتری داشته باشه

5- علت عدم واردات و توزیع به بازار برخی از محصولات گیگابایت در چیست؟ مثل مادربرد Sniper B5 یا H77 , B85 های گیگابایت. مادربردهای سری AMD که موجودیشون چندان جالب نیست یا کارت های سری ×××7 گیگابایت که اون اوایل وارد شد و خیلی زود هم اتمام موجودی شد! آیا فکر نمی کنید سایر برندها مثل ایسوس بازار این میدرنج های بازار رو به دست گرفتن و شرکت آواژنگ از این حیث ضرر کند؟ آیا امکان واردات محصولات خاص و سفارشی از سوی خریدار یا فروشنده وجود داره؟

دوست عزیز جواب این سوال هم در سوالات بالا بود اما باز با این حال شروع حرکت و فروش هر کالایی به تولید کننده بستگی داره گیگابایت در مورد سری ارزان قیمت هسول کمی با تاخیر عمل کرد و به خاطر همین موضوع اواژنگ هم در این بین با این تاخیر برخورد کرد و این باعث شد این کالاها با تاخیر وارد کشور بشن و به زودی هم این قطعات در دسترس قرار خواهند گرفت

در مورد گرافیک های ای ام دی دیپارتمان تولید گرافیک گیگابایت کمی متفاوت هست و خوب اونها در حال حاضر ، اگر جهانی موضوع رو هم پیگیری کنید تمرکز خاصی روی گرافیک های ATI تا قبل از سری R نداشتند و خوب با شروع عرضه این سری دوباره این قسمت در زمینه ATI فعال تر شد شما در حال حاضر می تونید سری R رو به صورت کامل در بازار پیدا کنید و اونها رو خریداری کنید

6- قبلاً گویا در مورد شیوه ی قیمت گذاری محصولات آواژنگ اینطور بیان شده از سوی مسئولین که شرکت آواژنگ قیمت ها را تعیین نمی کند و مربوط به خود شرکت گیگابایت هست و این شرکت تعیین می کند! اما در محافلی که ما به نقل از شرکت آواژنگ بیان می کردیم، این پاسخ را جز کذب و دروغ، چیز دیگری استنباط نکردند! متاسفانه به دلیل پاسخ دادن آواژنگ به صورت سربسته به کاربران، تحریک بیشتری بینشان ایجاد می کند!

خیر دوست عزیز تمامی قیمت گذاری های محصولات توسط کارشناسان فروش و محصول در شرکت گلدن سیستم ( شرکت مادر اواژنگ در امارات ) تعیین میشه و هیچ دخالتی از سمت گیگابایت در زمینه قیمت گذاری های مختلف نخواهد بود اما قیمت گذاری هایی که توسط این شرکت انجام میشه به دلیل داشتن سیستم خاص خودش خارج از دانش من هست اما در حد اطلاعات من به زودی این قیمت گذاری ها دچار تحول و تغییر خواهد شد و سعی خواهد شد در این بین یوزر ها رو بیشتر به داشتن p/p نزدیک کنه

7- شرایط اخذ نمایندگی آواژنگ چگونه است؟ فرمی در سایت وجود داره جهت اخذ نمایندگی... اما خب بعضی از اشخاص مثل بنده، بعضی از شرایط رو ندارن که طبعاً نمی تونن فرم رو پر کنن! مثل عدم داشتن جواز کسب... مثل مدیر مسئول... مثل منشی و ... . یک نفر شخص هست همه کاره! آیا این افراد نمی تونن نمایندگی بگیرین؟ در مورد جزئیات اخذ نمایندگی بفرمایید که شرایط کاری و سفارشات به چه صورته؟ آیا باید خریدها زیاد و چندین تعداد باشه؟ ضمناً خرید بنده؛ فقط و فقط قطعات High-End بازار خواهند بود!

دوست عزیز شرکت اواژنگ بعد از تغییرات سازمانی خود و تغییر های مختلفی که هنوز هم ادامه داره در حال پیشرفت و بهینه سازی هست در مورد اخذ نمایندگی این شرکت فعلا با سیاست حفظ نماینده های فعلی و پیشبرد اهداف خود گام بر خواهد داشت و در حال کسی رو به عنوان نماینده اضافه نخواهد کرد باز با این حال برای موارد خاص که نیاز به پارت واردات خاص هست می تونید با شماره 02187113 تماس بگیرید و با مسئولین فروش صحبت کنید قطعا شما رو رهنمایی خواهند کرد

8- آیا باز هم سمیناری برای کاربران در پیش هست از سوی آواژنگ؟ اگر بله، حدود زمانش رو هم بفرمایید، خوشحال میشیم.

بله دوست عزیز در حال حاضر سمینار اهواز برگذار شد و 15 بهمن ماه در اصفهان برنامه سمینار گیگابایت برگزار خواهد شد و برای سایر شهر ها مثل شیراز ، مشهد ، تبریز به زودی برنامه هایی خواهد بود همچنین در سایر شهر ها به صورت WorkShop برنامه های برگزار خواهد شد که به زودی به اطلاع دوستان در همین انجمن خواهد رسید

9- مدتی قبل از مسئولین آواژنگ وقتی در مورد موجودی های نامناسب شرکت پرسیده می شد؛ در پاسخ می گفتن تمرکز شرکت گیگابایت، بیشتر بر روی محصولات ساخت یافته همچون؛ لب تاپ، تبلت، لوازم جانبی و ... هست. اما علتش رو نفرمودن! شما بفرمایید...
از این گذشته، وضعیت تبلت و لب تاپ های گیگابایت که بسیار کم هست در بازار و شخصاً تا به حال مدلی ندیدم!

دوست عزیز این تمرکز مختلف به دلیل چرخش بازار جهانی هست و بازار جهانی به سمتی داره حرکت می کنه که روند مشخصی هست کامپیوتر های شخصی دارای جایگاه خاص خود هستند و خوب مقدار اونها هم با توجه به کاهش به یک میزان ثابت تقریبا میل پیدا کرده اما اینکه من به عنوان نماینده شرکت اواژنگ بیام و دلیل اینکه چرا کارخانه مرجع دارای تغییرات مختلفی شده فکر نکنم درست باشه به دلیل اینکه من به اندازه اطلاعات شخصی و محدود به شرکت دارای اطلاعات هستم

10- نمی تونید امکانی قرار بدید که خیلی سریع تر از ایمیل زدن و تلفن بتونید پاسخ بدید؟! مثلاً فروشنده ای قصد خرید کالایی از برند گیگابایت به قیمت همکار یا عمده یا شرکتی داره. نیاز داره که خیلی سریع با مسئولین آواژنگ ارتباط برقرار کنه و یک محصولی سفارش بده و شما هم براشون بفرستید اگر چنین امکانی فراهم هست؟ مثلاً پیشنهادی که مد نظر بنده اس، امکان ارتباط چت توسط Yahoo اگر فراهم می بود، خیلی عالی می شد. یا حتی برای نماینده های شرکت گیگابایت که قصد سفارش یا استعلام موجودی و قیمت دارن. اینها چطور با شما ارتباط برقرار می کنن به صورت آنی؟!
در کل نظر و پیشنهادم این بود که امکانی فراهم کنید که خیلی سریع بشه با مسئول تامین کننده ی بازار آواژنگ، ارتباط سریع برقرار کرد. یکی از اینها که مد نظرم بود، Yahoo بود. حالا می تونه چیزهای دیگه ای هم همچون چت از طریق خود سایت آواژنگ هم باشه به عنوان پشتیبانی آنلاین. یعنی این هم اگر چه خیلی عالی نیست؛ اما باز هم غنیمتی هست واسه خودش!

دوست عزیز شرکت آوازنگ شرکت بزرگی هست و شرکت کوچک و زیر گروه نداره شما برای خرید می تونید به یکی از نماینده های شرکت مراجعه کنید و متاسفانه شرکت اواژنگ فروش به غیر از همکار های خودش رو نداره اما در مورد پیشنهادتون می تونم در صورت تمایل شما رو به یکی از نماینده های این شرکت معرفی کنم که کالای خودتون رو با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید همچنین پیشنهادتون رو به عنوان یک پیشنهاد به مسئولان مربوطه خواهم گفت

11- علت گران بودن اِسپیکر Z906 در چیست؟! کسانی که استفاده کردن از این اسپیکر، دیدگاهشون این بود که این بلندگو، نصف قیمت 1,350,000 تومانیی که داره، ارزش خرید داره! نسبت به قیمتش، میگن ناامید کننده اس...! یک میلیون و 350 واقعاً رقم بسیار بالا و قابل توجهی برای یک اسپیکر هست. البته اگر به همین اندازه، بازدهی و خروجی حرفه ای ارائه بده، هرگز مورد انتقاد نخواهد بود به نسبت قیمتش! اما خب این چیزی هست که شاهدش هستیم و میگن به نسبت قیمت بالاش، توجیه خرید پایینی داره.

دوست عزیز این انجمن - انجمن ساپورت گیگابایت هست و نه سایر محصولات اما باز برای اینکه پاسخی به سوال شما داده باشم لازم هست که ذکر کنم قیمت این اسپیکر خیلی کمتر از این حرف ها هست و در حال حاضر به دلیل Shortage موجود در بازار به این قیمت کاذب رسیده که باز توسط نماینده این اتفاق افتاده

در مورد اینکه کارایی این اسپیکر در حد واقعیت نیست نمی تونم نظر شخصی خودم رو دخیل کنم اما دوست عزیز بنده خودم صدای Z2300 - Z5500 رو شنیدم و صدای Z906 رو هم از نزدیک به صورت کامل و ملموس تست کردم و کاملا کیفیت و رضایت کامل رو برای من حاصل کرده و من قصد تعویض اسپیکر های خودم رو به این اسپیکر دارم لازم هست بگم به دلیل حساسیت گوش من و خوب موسیقی که خود من کار می کنم Z906 دارای کمترین نویز در بین اسپیکر هایی بوده که من با اونها کار کردم

در پایان هم دوست عزیز می دونم خیلی سوالات در ذهن شما هست اما قبول کنید که نمیشه تمامی اونها رو پاسخ گویی کرد شاید از دید شخص من هم خیلی از کارهایی که داره اتفاق می افته غلط هست و به صورت روزانه تمامی این اتفاقات داره بررسی میشه و سعی در رهگیری و رفع ایراد های مختلف هست اما باید قبول کنید هر کاری نیاز به زمان و فرصت داره و هیچ سازمانی بدون ایراد وجود نداره همچنین در صورتی که نیاز خاصی دارید که پیشنهاد ویژه ای داشته باشید می تونید با واحد رضایت مشتریان در شرکت اواژنگ تماس بگیرید

امیدوارم که جواب سوالاتتون رو گرفته باشید و در اینده هم امیدوارم که سوالات مربوط به گیگابایت رو در این انجمن پیگیری کنید

با احترام،

Hessam II
22-01-14, 21:59
سپاسگزارم از شما... خسته نباشید!

خدای من...!!!! واقعاً غالفگیر شدم با این حجم متن از پاسخ شما و تصور نمی کردم تا این حد طولانی و کامل جواب بدید!

نه. خیـــــــــلی ممنون. فراتر از انتظارمون، پاسخ دریافت کردیم و داشتن چنین سعادتی، برامون افتخار بود.
البته نقل و قول کردن متن هم، تاپیک رو پر محتوا جلوه می ده! :D اما خیلی خوب بود و بسیار راضی هستم از پاسخگویی شما.

در مورد سمینار منظورم سمینار در تهران بود. در سمینار اخیر که در هتل هما برگزار شد، افتخار حضور و دعوت از سوی آواژنگ رو داشتیم.

در مورد پیشنهادم، حتماً منتقل کنید. الان خیلی از شرکت ها و سایت های بزرگ دنیا اتفاقاً گفتگو و پشتیبانی آنلاین دارن. اتفاقاً اعتبار یک سایتی چون آواژنگ رو که بیشتر از سایر شرکت ها به کاربران اهمیت میدن رو بیش از پیش تقویت می کنه.
بزرگترین سایت های دنیا الان چنین امکانی رو دارند که عذرخواهی می کنم، شرکت آواژنگ در برابرشون چیزی نیست! :D

در مورد مثالی هم که از سوکت 2011 آوردید، برای کسانی مثل ما که فقط High-End کار می کنیم، از هر 5 تا سیستم، حداقل یکیش از سوکت 2011 هست!
فروش سیستم هایی هم که داریم از 4 میلیون که حداقلش هست معمولاً شروع میشه تا حتی 20 میلیون!! (به صورت تخصصی برای گیمینگ و رندرینگ - سوکت 1150 و 2011)

بی نهایت سپاسگزارم از زحمات شما.

جسارتاً شما آقایِ...؟

Hessam II
10-02-14, 20:26
- علت اختلاف قیمت 700,000 تومانی مادربرد GA-Z87X-OC Force با GA-Z87X-OC (Only the registered members can see the link) در چیست؟!
- آیا این اختلاف قیمت توجیه پذیر است؟!
- آیا مادربرد OC Force به اندازه ی 700,000 تومان نسبت به برادر کوچک خود برتری دارد؟!
- اگر این برتری وجود دارد، آیا ارزش 700,000 تومان هزینه ی بیشتر را برای خریدار دارست؟!

- با توجه به اینکه کارت گرافیک GIGABYTE GTX 780 Ti GHz به تازگی وارد بازار جهانی شده است، آیا تا پایان سال 1392 وارد کشور خواهد شد؟
- قیمت وارداتی این کارت گرافیک و فروش آن در بازار، 3,000,000 تومان می باشد با 3 سال گارانتی آواژنگ که قطعاً در صورت توزیع خود شرکت آواژنگ به بازار به مراتب گران تر خواهد بود!!!! (به گفته ی اظهارات عجیب یک واردکننده!!!)

abbasghamary
11-02-14, 09:31
با اجازه استارتر:lol:

میخوام بدونم مبنای دلار آواژنگ کدوم نرخه و طبق مصوبه چقدر گمرک و مالیات و سود برای کالا منظور میشه؟
اگه این موضوع رو شفاف ذکر کنن خیلی از خریداران pc که دیگه نسبت به قبل خیلی حرفه ای تر هستن از اختلاف نجومی قیمت قطعه در خارج و داخل تعجب نمیکنن و یه معیار معقول برای محاسبه ارزش قطعه دارن.
شرکت آواژنگ چرا فروشگاه انلاین راه اندازی نمیکنه؟

Avajang
11-02-14, 11:20
با اجازه استارتر:lol:

میخوام بدونم مبنای دلار آواژنگ کدوم نرخه و طبق مصوبه چقدر گمرک و مالیات و سود برای کالا منظور میشه؟
اگه این موضوع رو شفاف ذکر کنن خیلی از خریداران pc که دیگه نسبت به قبل خیلی حرفه ای تر هستن از اختلاف نجومی قیمت قطعه در خارج و داخل تعجب نمیکنن و یه معیار معقول برای محاسبه ارزش قطعه دارن.
شرکت آواژنگ چرا فروشگاه انلاین راه اندازی نمیکنه؟

دوست عزیز ؛ در پست های بالا به تفصیل در مورد نحوه قیمت گذاری و ... صحبت شد . لطفاً مطالعه بفرمایید .

در مورد فروشگاه آنلاین هم سیاستی تا به حال در موردش نداشتیم و این ممکنه تغییر کنه در آینده . :give_rose:

- علت اختلاف قیمت 700,000 تومانی مادربرد GA-Z87X-OC Force با GA-Z87X-OC (Only the registered members can see the link) در چیست؟!
- آیا این اختلاف قیمت توجیه پذیر است؟!
- آیا مادربرد OC Force به اندازه ی 700,000 تومان نسبت به برادر کوچک خود برتری دارد؟!
- اگر این برتری وجود دارد، آیا ارزش 700,000 تومان هزینه ی بیشتر را برای خریدار دارست؟!

- با توجه به اینکه کارت گرافیک GIGABYTE GTX 780 Ti GHz به تازگی وارد بازار جهانی شده است، آیا تا پایان سال 1392 وارد کشور خواهد شد؟
- قیمت وارداتی این کارت گرافیک و فروش آن در بازار، 3,000,000 تومان می باشد با 3 سال گارانتی آواژنگ که قطعاً در صورت توزیع خود شرکت آواژنگ به بازار به مراتب گران تر خواهد بود!!!! (به گفته ی اظهارات عجیب یک واردکننده!!!)

حسام جان توضیحات کامل و تخصصی ای داره برای پاسخ به شما آماده میشه منتظر باشید . :great:

abbasghamary
11-02-14, 11:57
دوست عزیز ؛ در پست های بالا به تفصیل در مورد نحوه قیمت گذاری و ... صحبت شد . لطفاً مطالعه بفرمایید .

دوست عزیز،من پست بالا رو کاملا مطالعه کردم شما منظور بنده رو دقیق متوجه نشدید بزارین یه مثال بزنم
مدل غیر مرجع کارت گرافیک 780 ti قیمتی معادل 730 دلار داره که قیمت خرده فروشی هستش مطمئنا شما که کلی خرید میکنین و نماینده رسمیش هستین خیلی ارزونتر دریافت میکنید(الان یه نفر که فروشگاه داره اونور با سود و گارانتی و همه چی این کارت رو میده 730 دلار که دلار رو 3000 تومن بگیری میشه دو میلیون و دویست هزار تومن این وسط که میاد ایران چه اتفاقی میفته که کارت میشه 3 میلیون تومن!

در مورد فروشگاه آنلاین هم سیاستی تا به حال در موردش نداشتیم و این ممکنه تغییر کنه در آینده . :give_rose:

امیدوارم،هر چی واسطه کمتر باشه قیمت هم به واقعیت نزدیک تر میشه:give_rose:

Avajang
11-02-14, 12:58
دوست عزیز،من پست بالا رو کاملا مطالعه کردم شما منظور بنده رو دقیق متوجه نشدید بزارین یه مثال بزنم
مدل غیر مرجع کارت گرافیک 780 ti قیمتی معادل 730 دلار داره که قیمت خرده فروشی هستش مطمئنا شما که کلی خرید میکنین و نماینده رسمیش هستین خیلی ارزونتر دریافت میکنید(الان یه نفر که فروشگاه داره اونور با سود و گارانتی و همه چی این کارت رو میده 730 دلار که دلار رو 3000 تومن بگیری میشه دو میلیون و دویست هزار تومن این وسط که میاد ایران چه اتفاقی میفته که کارت میشه 3 میلیون تومن!

:give_rose:

با سلام

دوست عزیز کارت 780 Ti هنوز وارد بازار کشور توسط خود شرکت نشده و در حال حاضر هم برنامه ای برای ورود کارت وجود نداره من پیگیر موضوع هستم که بعد از تعطیلات گزارش دقیق رو خدمت شما دوستان و گزارشی که یک فروشنده در شیراز کارت رو با گارانتی اواژنگ به فروش میرسونه خدمت شما دوستان عرض می کنم

اما در مورد سیاست قیمت گذاری برای یک بار دیگه توضیح خواهم داد

هر دلار امریکا درست هست که قیمت 2950 تومان هست اما شما هزینه انتقال اون رو باید حساب کنید مالیات شرکت در پایان سال رو باید حساب کنید هزینه شیپ کالا از چین به دوبی و به ایران رو بخواهید حساب کنید هزینه خواب کالا که در این مدت که نزدیک به یک ماه هست رو بخواهید حساب کنید خیلی قضیه متفاوت هست

یک فروشگاه خرده فروش به راحتی 2 عدد کارت رو از دوبی خریداری می کنه و 100 هزار تومان سود میگیره می تونه بره به صورت مسافری این کارت ها رو بیاره و خرج سفر خودش رو در بیاره هم لذت از سفر برده هم بدون دغدغه خاص کالا رو وارد کرده

در گذشته وارد کنندگان بازار ( خرده فورشی ها) در یک جعبه مادربورد - رم - سی پی یو قرار می دادند و بعد هزینه گمرک اونها شکسته می شد اما شرکت هایی مثل اواژنگ یا شرکت های بزرگ هرگز چنین کار هایی رو انجام نمی دند و نخواهند داد

در مورد کارت موجود صحبت کنیم GTX 780 در بازار قیمت معادلی 2200 تا 2300 داره در صورتی که این کارت قیمت خیلی پایین تر از این حرف ها داره ( قیمت لیست رو متاسفانه من نمی تونم در اختیار کسی قرار بدم ) در این بین شرکت با نزدیک به 1000 نفر کارمند در ایران و دوبی سودی که بر روی این کارت میگیره بسیار ناچیز تر از اون هست که فروشنده در بازار سود می کنه

این موضوع به زودی هم در حال پیگیری و حل شدن هست و با حرکت کالایی بیشتر در بازار شاهد قیمت متعادل تری از این کارت ها در بازار کشور خواهیم بود و اما یک نکته کسی تا به حال قیمت کارت ها رو با برند های مشابه مقایسه نکرده

کلیه محصولات تقریبا در حال حاضر قیمت مشابه سایر برند ها دارند گاها در سری هایی بالاتر و در سری دیگر دارای قیمت پایین تری هست

Avajang
11-02-14, 13:02
-

در مورد سوال های اولیه بهتر هست یک تاپیک جداگانه ارسال کنید تا در این تاپیک کاملا شرح این دو مادربورد رو داشته باشیم و تفاوت های اونها رو با هم دیگه مقایسه می کنیم و دلیل اختلاف قیمت 200 دلاری این دو برد رو به صورت کامل با هم دیگه مورد بحث قرار میدیم

در مورد کالایی که بحث کردید من موضوع رو با مدیران شرکت در میان گذاشتم و در اسرع وقت پاسخی که از اونها دریافت کردم رو در اختیار شما قرار خواهم داد اما در حال حاضر به دلیل تعطیلی ها و مسائلی که در حال حاضر هست کمی در این موضوع تاخیر می افته و در اسرع وقت که من پاسخ گرفتم به شما پاسخ خواهم داد

Mehdi_Full
11-02-14, 23:55
سلام
بزرگوار چند تا سوال داشتم خدمتتون

اگر یکی از قطعات سخت افزاری اعم از مینبرد , گرافیک و یا هر قطعه ای که گارانتی آواژنگ داره ؛ اگر مثلا در هفته یا ماه اول که خریداری میشه و مشکل داشته باشه :

1- اگر طبق توضیحات مشتری مشکل حاد و برای تعویض قانع کننده باشه بازم همکارانتون باید قطعه رو تست کنند و بعد نتیجه اعلام بشه ؟
2- کلا روند تست و تعویض قطعه بصورت واقعی چقدر زمان میبره ؟ یعنی از زمانی که قطعه به شما تحویل میشه تا زمانی که به نتیجه برسه ؛ با توجه به همه احتمالات حداکثر چقدر طول میکشه ؟
3- روش قیمت گذاری برای عودت مبلغ قطعه بر چه مبنایی هست ؟ یعنی اگر بنده یک مینبرد با قیمت 700 هزار تومان از بازار خریداری کنم و اون قطعه رو شما موجود نداشته باشید مبنای مبلغی که به بنده میدید به چه صورتی هست ؟
4- آیا شرایطی هست که مثلا در بازه زمانی مشخص اگر قطعه به مشکل بخوره بدون قید و شرط و بصورت آنی تعویض بشه ؟ (مثل کشورهای آسیایی و اروپایی)

ممنون از شما :1. (23):

SajjadKhati
30-05-14, 12:08
با سلام

دوست عزیز کارت 780 Ti هنوز وارد بازار کشور توسط خود شرکت نشده و در حال حاضر هم برنامه ای برای ورود کارت وجود نداره من پیگیر موضوع هستم که بعد از تعطیلات گزارش دقیق رو خدمت شما دوستان و گزارشی که یک فروشنده در شیراز کارت رو با گارانتی اواژنگ به فروش میرسونه خدمت شما دوستان عرض می کنم

اما در مورد سیاست قیمت گذاری برای یک بار دیگه توضیح خواهم داد

هر دلار امریکا درست هست که قیمت 2950 تومان هست اما شما هزینه انتقال اون رو باید حساب کنید مالیات شرکت در پایان سال رو باید حساب کنید هزینه شیپ کالا از چین به دوبی و به ایران رو بخواهید حساب کنید هزینه خواب کالا که در این مدت که نزدیک به یک ماه هست رو بخواهید حساب کنید خیلی قضیه متفاوت هست

یک فروشگاه خرده فروش به راحتی 2 عدد کارت رو از دوبی خریداری می کنه و 100 هزار تومان سود میگیره می تونه بره به صورت مسافری این کارت ها رو بیاره و خرج سفر خودش رو در بیاره هم لذت از سفر برده هم بدون دغدغه خاص کالا رو وارد کرده

در گذشته وارد کنندگان بازار ( خرده فورشی ها) در یک جعبه مادربورد - رم - سی پی یو قرار می دادند و بعد هزینه گمرک اونها شکسته می شد اما شرکت هایی مثل اواژنگ یا شرکت های بزرگ هرگز چنین کار هایی رو انجام نمی دند و نخواهند داد

در مورد کارت موجود صحبت کنیم GTX 780 در بازار قیمت معادلی 2200 تا 2300 داره در صورتی که این کارت قیمت خیلی پایین تر از این حرف ها داره ( قیمت لیست رو متاسفانه من نمی تونم در اختیار کسی قرار بدم ) در این بین شرکت با نزدیک به 1000 نفر کارمند در ایران و دوبی سودی که بر روی این کارت میگیره بسیار ناچیز تر از اون هست که فروشنده در بازار سود می کنه

این موضوع به زودی هم در حال پیگیری و حل شدن هست و با حرکت کالایی بیشتر در بازار شاهد قیمت متعادل تری از این کارت ها در بازار کشور خواهیم بود و اما یک نکته کسی تا به حال قیمت کارت ها رو با برند های مشابه مقایسه نکرده

کلیه محصولات تقریبا در حال حاضر قیمت مشابه سایر برند ها دارند گاها در سری هایی بالاتر و در سری دیگر دارای قیمت پایین تری هست

آقا یه سئوال هم همیشه بیخ گلومه و منو ول نمیکنه :Love-ssa~! (1):
این حرفت درست . اما چرا تو ایران برخلاف بازار جهانی ، محصولات شرکت AMD گرونتر از بازار جهانی و گاهی خیلی خیلی گرونتر از اونه؟ مثلا نمونه ی بسیار فجیع اش تا چن ماه پیش ، کارت Gigabyte R9 280X (منظورم فقط گیگا نیست . کلا R9 280X) تو بازار جهانی که 300 دلار بود ، تو ایران بود 1.5 تومن و کارت 770 که 400 دلار بود ، تو ایران تا 1.2 تومن و استاندارد 1.3 و حداکثرش 1.4 تومن موجود بود . الان تازه لطف کردن ایرانی ها ، کارت 280X ای که ما میگیم ته قیمت غیر مرجع با گارانتی اش بشه 1.1 تومن (200 تومن اضافه تر از بازار جهانی) رو هم قیمت با 770 یکی کردن .
خوب ما طبق چیزی که گفتی ، نمیدونم هزینه ی این و اون رو باور کنیم ، اینو کجای دلمون بزاریم که دو کالا با قیمت 100 دلار متفاوت تر ، تو ایران که میاد ، 200 دلار این از اون متفاوت تر میشه . اگه هزینه ی انتقال و چمیدونم خوابیدن کالا و ... هه ، مگه فقط واسه یه کالا این جوری هه و اون یکی ازش مبرا هه؟ و ...
هر چند این هزینه هایی هم که میگی ، رو یه کالا اعمال نمیشه که . مگه یه قطعه تو هر بار میارین؟ مسلما اون قد قطعات میارین که هزینه ی کل چیزایی که گفتی ، برا هر قطعه ، بالاتر از 20 دلار نشه . اما تفاوتی که تو ایران داره ، 300 دلاره گاهی .
منظورم فقط شرکت گیگا و آواژنگ نیستا . مثلا نمونه ی دیگه اش کارت MSI R9 290X GAMING هست 2.3 تومن اما نسخه ی LINGHNING اش 2.85 تومنه در صورتی که تو بازار جهانی ، این جوری نیست . ینی چیزی فرای قیمت 780TI
کلا چرا اغلب رو محصولات مخصوصا AMD تو ایران ظلم میشه؟ ایناهایی که گفتم نمونه ی اثف ناک شن وگرنه در خوشبینانه ترین حالت ، اگه یه محصول AMD تو بازار جهانی باشه مثلا 100 دلار و محصول NVIDIA باشه 150 دلار ، اولی تو ایران فروش میره مثلا چیزی در حدود 350 تومن اما دومی عین بازار جهانی 450 تومن. چرا؟
سئوال بعدیم اینه که مادربردای سری 9 گیگابایت کی تو بازار بصورت وفور پیدا میشن و کی تمام و کمال میرسه اینجا؟ فقط یکی دو مدل انگار اومد تو بازار ایران از سری 9 اما انگار تموم شد . مثلا مادربرد Gigabyte G1.Sniper H6 کی و با قیمت حدودی چقد میرسه؟
بدش اگه میشه ، آدرس و شماره ی یه نمایندگی آواژنگ رو تو مازندران بده (اگه میشه هر چی نزدیک شهر قائمشهر باشه بهتره واسم . حالا بابل یا ساری یا آمل)
الان کل محصولات گیگا رو آواژنک وارد میکنه؟ شرکت های دیگه ای مثل سازگار و ... چی؟ چرا فقط تو گیگا شرکت آواژنگ فعالیت میکنه؟ غیر از گیگا دیگه چه محصولاتی رو ساپورت میکنه؟ منظورم cpu و رم و هارد و ...هه؟
ممنون

Hessam II
30-05-14, 12:18
بدش اگه میشه ، آدرس و شماره ی یه نمایندگی آواژنگ رو تو مازندران بده (اگه میشه هر چی نزدیک شهر قائمشهر باشه بهتره واسم . حالا بابل یا ساری یا آمل)

Avajang Service Co | About | Partners (Only the registered members can see the link)

Avajang
31-05-14, 15:44
این حرفت درست . اما چرا تو ایران برخلاف بازار جهانی ، محصولات شرکت AMD گرونتر از بازار جهانی و گاهی خیلی خیلی گرونتر از اونه؟ مثلا نمونه ی بسیار فجیع اش تا چن ماه پیش ، کارت Gigabyte R9 280X (منظورم فقط گیگا نیست . کلا R9 280X) تو بازار جهانی که 300 دلار بود ، تو ایران بود 1.5 تومن و کارت 770 که 400 دلار بود ، تو ایران تا 1.2 تومن و استاندارد 1.3 و حداکثرش 1.4 تومن موجود بود . الان تازه لطف کردن ایرانی ها ، کارت 280X ای که ما میگیم ته قیمت غیر مرجع با گارانتی اش بشه 1.1 تومن (200 تومن اضافه تر از بازار جهانی) رو هم قیمت با 770 یکی کردن .
خوب ما طبق چیزی که گفتی ، نمیدونم هزینه ی این و اون رو باور کنیم ، اینو کجای دلمون بزاریم که دو کالا با قیمت 100 دلار متفاوت تر ، تو ایران که میاد ، 200 دلار این از اون متفاوت تر میشه . اگه هزینه ی انتقال و چمیدونم خوابیدن کالا و ... هه ، مگه فقط واسه یه کالا این جوری هه و اون یکی ازش مبرا هه؟ و ...
هر چند این هزینه هایی هم که میگی ، رو یه کالا اعمال نمیشه که . مگه یه قطعه تو هر بار میارین؟ مسلما اون قد قطعات میارین که هزینه ی کل چیزایی که گفتی ، برا هر قطعه ، بالاتر از 20 دلار نشه . اما تفاوتی که تو ایران داره ، 300 دلاره گاهی .
منظورم فقط شرکت گیگا و آواژنگ نیستا . مثلا نمونه ی دیگه اش کارت MSI R9 290X GAMING هست 2.3 تومن اما نسخه ی LINGHNING اش 2.85 تومنه در صورتی که تو بازار جهانی ، این جوری نیست . ینی چیزی فرای قیمت 780TI
کلا چرا اغلب رو محصولات مخصوصا AMD تو ایران ظلم میشه؟ ایناهایی که گفتم نمونه ی اثف ناک شن وگرنه در خوشبینانه ترین حالت ، اگه یه محصول AMD تو بازار جهانی باشه مثلا 100 دلار و محصول NVIDIA باشه 150 دلار ، اولی تو ایران فروش میره مثلا چیزی در حدود 350 تومن اما دومی عین بازار جهانی 450 تومن. چرا؟
سئوال بعدیم اینه که مادربردای سری 9 گیگابایت کی تو بازار بصورت وفور پیدا میشن و کی تمام و کمال میرسه اینجا؟ فقط یکی دو مدل انگار اومد تو بازار ایران از سری 9 اما انگار تموم شد . مثلا مادربرد Gigabyte G1.Sniper H6 کی و با قیمت حدودی چقد میرسه؟
الان کل محصولات گیگا رو آواژنک وارد میکنه؟ شرکت های دیگه ای مثل سازگار و ... چی؟ چرا فقط تو گیگا شرکت آواژنگ فعالیت میکنه؟ غیر از گیگا دیگه چه محصولاتی رو ساپورت میکنه؟ منظورم cpu و رم و هارد و ...هه؟
ممنون

سوالات شما به بخش مارکتینگ آواژنگ منتقل و در اسرع وقت پاسخ داده میشود

Avajang
01-06-14, 09:32
ممنون

در مورد قیمت ها باید خدمتتون عرض کنم که همون طوری که گفتید بحث آواژنگ یا یک شرکت نیست پس در نتیجه دلایل خاصی داره که خدمتتون عرض میکنم.

بحث اول روی سری R9 هست که به دلیل تمایل شدید Miner ها به این سری معمولاً دچار Shortage میشه در سطح جهانی ! حالا تصور Shortage اش توی بازار ایران را تصور کنید.

بعد بعدی اینکه قیمت های هر کالا منطقه ای هست یعنی شما یک کالا را ممکنه توی آمریکا ببینید 400 تومن، توی آرژانتین ببینید 450 تومن و توی لیتوانی 420 و چین شاید 380. با توجه به Scale بازار یعنی تعدادی که توی اون منطقه فروش میره، امکان تهیه و سیاست های منطقه ای اون برند مثل AMD قیمت داره تعیین میشه. بنابراین همون طوری که گفتید چیزی نیست که بگیم آواژنگ یا شرکت دیگه ای داره گرون فروشی میکنه.

نمایندگان را هم حسام جان خدمتتون دادند.

آواژنگ نماینده انحصاری گیگابایت در ایران هست و محصولات دیگر این شرکت را هم میتونید توی سایت آواژنگ ببینید. شرکت های دیگه برندهای خودشون دارند مثل MSI که شرکت ماتریکس نماینده انحصاریش هست.

در مورد موجودی مادربردهای سری 9 هم سوالتون را فرستادیم برای واحد مربوطه و به محض دریافت خدمتتون اعلام میشه. :give_rose:

SajjadKhati
01-06-14, 09:50
ممنون اوستا آواژنگ (اسمتو نمیدونم:lol:)
دس به اِنگِل ات هم خوبه ها.:lol: خوب بگو کمبود. میگم خدایا شورتیج چه اصطلاح سخت افزاری هه:lol:
ماینرها و AMD؟ جای بسی تعجب است :lol:

آقا تفاوت قیمت منطقه ای رو میدونم . تهش 50 دلاره تو 400 دلار. تو ایران فرا منطقه ای هه:lol: وقتی R9 280X ی که پایه اش 900 تومنه فروخته میشه 1.5 و 770 ی که 400 دلاره فروخته میشه 1.3 ، تا فیها خالدون آدم میسوزه . ینی 300 دلاری شد 500 دلاری
آقا من نمایندگی ساری رو زنگ زدم گفت اشتباهه
کارت XFX 610 1GB N Core رو به قیمت همکاری برام استعلام میگیری؟ ببینم تهران تا اینجا کرایه بخوره به صرفه تره یا از نمایندگی اینجا بگیرم (البته گارانتی سازگار)
ممنون

Avajang
01-06-14, 09:59
ممنون اوستا آواژنگ (اسمتو نمیدونم:lol:)
دس به اِنگِل ات هم خوبه ها.:lol: خوب بگو کمبود. میگم خدایا شورتیج چه اصطلاح سخت افزاری هه:lol:
ماینرها و AMD؟ جای بسی تعجب است :lol:

آقا تفاوت قیمت منطقه ای رو میدونم . تهش 50 دلاره تو 400 دلار. تو ایران فرا منطقه ای هه:lol: وقتی R9 280X ی که پایه اش 900 تومنه فروخته میشه 1.5 و 770 ی که 400 دلاره فروخته میشه 1.3 ، تا فیها خالدون آدم میسوزه . ینی 300 دلاری شد 500 دلاری
آقا من نمایندگی ساری رو زنگ زدم گفت اشتباهه
کارت XFX 610 1GB N Core رو به قیمت همکاری برام استعلام میگیری؟ ببینم تهران تا اینجا کرایه بخوره به صرفه تره یا از نمایندگی اینجا بگیرم (البته گارانتی سازگار)
ممنون

کارت گرافیک XFX قیمت بدم ؟! چه ربطی به آواژنگ داره دوست عزیز ؟! :1. (27):

مورد نمایندگی ساری را پیگیری میکنیم .

تهش 50 دلار نیست و میگم سیاست های AMD و Vendor های مختلف تعیین کننده هست . بعدم شما چه جوری دقیقاً دارید حساب میکنید ؟ 300 دلار R9 280X گیگابایت هست توی Newegg ، با دلار 3.26 حساب کنید، حالا درصد گمرک ، هزینه راه و سیاست های منطقه ای و ... را هم دخیل کنید.

کمبود در بازار هم مورد بسیار مهمی هست، یعنی خیلی وقت ها شما قیمتی که میبینید در بازار داره فروخته میشه دلیلش فروشندگان نهایی هست نه شرکت وارد کننده و اصلاً کاری به شرکت ها نداره.

SajjadKhati
01-06-14, 10:09
هیچ چی بابا. قیمت نده. خودم بعدا چک میکنم
میگم دیروز این کارت رو گرفتم از نمایندگی آواژنگ . خاستم ببینم قیمت تهران با کرایه اش برام به صرفه تره یا اینجا
میدونم . حدودی گفتم . 20 دلار برا هر قطعه که این هزینه هایی که گفتی ، بیشتر نمیشه .
حالا . ایرانه دیگه :1. (35):

hamid_mol
01-06-14, 11:02
سلام

منم سوالم رو این جا می پرسم.

یه کارت گرافیک GV-N66TOC-2GD تاریخ 27 ام دادم گارانتی (شماره پیگیری:739469) هنوز هیچ خبری نشده.

می شه بفرمایید فرآیند گارانتی چقدر طول می کشه ؟ همیشه انقدر زیاده یا این گرافیک ما جا افتاده ؟ چرا انقدر زیاد؟

گرافیک برای سیستم کاری هست و الان سه هفته هست که رو هواییم .

ممنون

Avajang
01-06-14, 11:12
سلام

منم سوالم رو این جا می پرسم.

یه کارت گرافیک GV-N66TOC-2GD تاریخ 27 ام دادم گارانتی (شماره پیگیری:739469) هنوز هیچ خبری نشده.

می شه بفرمایید فرآیند گارانتی چقدر طول می کشه ؟ همیشه انقدر زیاده یا این گرافیک ما جا افتاده ؟ چرا انقدر زیاد؟

گرافیک برای سیستم کاری هست و الان سه هفته هست که رو هواییم .

ممنون

دوست گرامی لطفا شماره قبض و زمان تحویل رو اعلام کنید تا پیگیری و خدمت شما اعلام شود . :11():

hamid_mol
01-06-14, 11:15
دوست گرامی لطفا شماره قبض و زمان تحویل رو اعلام کنید تا پیگیری و خدمت شما اعلام شود . :11():

عزیز خط سوم هر دو رو نوشتم هم تاریخ و هم شماره پیگیری

Avajang
01-06-14, 11:33
شماره مراجعه رو در لینک زیر وارد کنید
Avajang ICT Group | Guarantee Trach and Trace (Only the registered members can see the link)

Avajang
01-06-14, 11:37
کالای شما وارد فرایند تعمیر شده است

اطلاعات کالا

مرکز خدمات :
تهران

تاریخ ورود :
93/02/27

شماره مراجعه :
739469

نام کالا :
GV-N66TOC-2GD Rev1.0

سریال :
4719331328153SN123001084574

هزینه :
بدون هزینه

کالای جایگزین :

سریال جایگزین :

تاریخ تحویل :

hamid_mol
01-06-14, 11:56
کالای شما وارد فرایند تعمیر شده است

اطلاعات کالا

مرکز خدمات :
تهران

تاریخ ورود :
93/02/27

شماره مراجعه :
739469

نام کالا :
GV-N66TOC-2GD Rev1.0

سریال :
4719331328153SN123001084574

هزینه :
بدون هزینه

کالای جایگزین :

سریال جایگزین :

تاریخ تحویل :

بله خودم تو سایت چک می کنم هر روز ...

اما سوال من اینه چرا انقدر طولانی شده ؟ آیا همیشه انقدر طولانی می شه ؟ چه فرآیند تعمیری هست که انقدر طول کشیده؟

Avajang
01-06-14, 12:05
دوست گرامی در اولین فرصت پیگیری کامل از وضعیت دستگاه شما انجام میشه .

hamid_mol
01-06-14, 12:14

ممنون از پیگیری شما

Avajang
02-06-14, 22:22
SajjadKhati

جناب سجاد خان ؛

مادربردهای Z97 از روز 17 ام توی بازار ها به صورت انبوه برای فروش هستند و از اول تیر هم رنج کامل کامل در اختیار همه قرار میگیره. :give_rose:

در صورت رضایت از پشتیبانی گیگابایت، در تاپیک دفترچه تجربیات کاربران از e-Support، نظر خودتون را در مورد عملکرد ما بفرمایید.

راستی مورد نماینده ساری هم منتقل شد و خدمتتون اعلام میشه .

SajjadKhati
02-06-14, 22:46
خان دیگر چیست بالام جان؟ من سجاد خالی ام :1. (26):
اما فقط چن مدل مدل متوسط به بالاش اومد که . مثلا اون مادربردی که گفتم تو بازار نیست
والا گیگابایت اونقد کیفیت داره که من حداقل تا قبل تموم شدن گارانتی اش ندیدم که موردی پیش بیاد و نیاز به گارانتی باشه واسه همین تا حالا با خدمات آواژنگ آشنا نیستم و برام موردی پیش نیومد اما از این و اون تعریف گارانتی سازگار و آواژنگ رو شنیدم
من الان 9 ساله مادربرد گیگا دارم ، با این فشاری که بهش میارم ، هنوز زنده هست:Love-ssa~! (1): گرافیک گیگا رو هم داشتم چون خیلی واسه دوران سلجوقیان شد ، عوض کردم :Love-ssa~! (1):
اون قضیه ی شماره ی قبض رسید چیه؟ این شماره ازکجا باید گیر بیاد؟

SajjadKhati
03-06-14, 10:31
الو
اوستا آواژنگ خابیدی؟ :Love-ssa~! (1):
راستی یه سئوال . دوست من حدود یکی دو سال پیش دو تا لپتاپ گیگابایت گرفت و گفت هر دوشون صفه نمایششون مشکل داشتن ، از اون به بعدم دیگه از لپتاپ های گیگا خوشش نیومد . منم که تا حالا لپتاپاشو ندیدم . اما کیفیت و برگشتی شون مخصوصا همین صفه نمایشش ، چطوره؟
کلا با لپتاپ های گیگا و سری های مختلف اش هیچ آشنایی ای ندارم . یه چن سری لپتاپ های گیگا ارزون قیمت (حدود 1.5 و 2 و 2.5 تومن) معرفی میکنی؟ اغلب شون ssd دارن و گرون در میاد . بدون ssd هم داره؟ یه کانفیگی که به کانفیگ و قیمت لپتاپای لنوو نزدیک باشه ؟
چون لپتاپ لنوو G5xx اگه باشه 1.8 تومن ، همون کانفیگ گیگا هست 2.8 تومن (البته با ssd و جزئیات دیگه که یه بار دیدم و یادم نیست) . این اختلاف قیمت هم کم نیست که هر چی سرعت و کیفیت گیگا عالی باشه ، آدم با این تفاوت قیمت 1 تومنی سمتش بره
اگه میشه چند تا لپتاپ در همون رنج قیمت معرفی کن . گرافیک برام مهم نیست. حتی گرافیک مجتمع هم داشت ، داشت

hamid_mol
03-06-14, 14:06

سلام

عزیز این اولین فرصت نشد بازم ؟ امیدوار بودم قبل 4 روز تعطیلی بهمون برسه که یه کمی کار های عقب افتاده رو انجام بدم ...

از آواژنگ بعید بود ...

Avajang
03-06-14, 16:24
دوست عزیز کارت شما در حال تعمیر هست . در اولین فرصت تحویل شما میشود . :11():

SajjadKhati
03-06-14, 21:17
اوه پاسخ منو چرا ندادی گلپسر؟
چن تا لپتاپ گیگا معرفی نمیکنی؟

dj-big
03-06-14, 21:55
GIGABYTE GA-Z97X-UD5H190$ هست الان من قیمت گرفتم 1 میلیون ؟!!!!!!!!!! الان من درست می گم ؟ اشتباه می کنم ؟ الان یعنی دقیقا چی ؟

Avajang
03-06-14, 22:05
اوه پاسخ منو چرا ندادی گلپسر؟
چن تا لپتاپ گیگا معرفی نمیکنی؟

سجاد خان
این مورد هم با بخش مارکتینگ درمیان گذاشته میشه و اعلام میشود .

- - - Updated - - -

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H

190$ هست الان من قیمت گرفتم 1 میلیون ؟!!!!!!!!!! الان من درست می گم ؟ اشتباه می کنم ؟ الان یعنی دقیقا چی ؟

دوست گرامی مورد شما هم به بخش مارکتینگ منتقل و بعد از تعطیلات به اطلاع شما خواهد رسید .
با تشکر

Shahryar
04-06-14, 11:46
الو
اوستا آواژنگ خابیدی؟ :Love-ssa~! (1):
راستی یه سئوال . دوست من حدود یکی دو سال پیش دو تا لپتاپ گیگابایت گرفت و گفت هر دوشون صفه نمایششون مشکل داشتن ، از اون به بعدم دیگه از لپتاپ های گیگا خوشش نیومد . منم که تا حالا لپتاپاشو ندیدم . اما کیفیت و برگشتی شون مخصوصا همین صفه نمایشش ، چطوره؟
کلا با لپتاپ های گیگا و سری های مختلف اش هیچ آشنایی ای ندارم . یه چن سری لپتاپ های گیگا ارزون قیمت (حدود 1.5 و 2 و 2.5 تومن) معرفی میکنی؟ اغلب شون ssd دارن و گرون در میاد . بدون ssd هم داره؟ یه کانفیگی که به کانفیگ و قیمت لپتاپای لنوو نزدیک باشه ؟
چون لپتاپ لنوو G5xx اگه باشه 1.8 تومن ، همون کانفیگ گیگا هست 2.8 تومن (البته با ssd و جزئیات دیگه که یه بار دیدم و یادم نیست) . این اختلاف قیمت هم کم نیست که هر چی سرعت و کیفیت گیگا عالی باشه ، آدم با این تفاوت قیمت 1 تومنی سمتش بره
اگه میشه چند تا لپتاپ در همون رنج قیمت معرفی کن . گرافیک برام مهم نیست. حتی گرافیک مجتمع هم داشت ، داشت

سجاد جان لطفاً سوالتتون را توی یک تاپیک دیگه باز کنید و همه سوالتتون را توی اون مطرح کنید. این انجمن زیر نظر Gigabyte هست و هر تاپیک قرار هست به یک موضوع بپردازه و این موضوع مربوط به سوالات حسام عزیز بوده .

سلام

عزیز این اولین فرصت نشد بازم ؟ امیدوار بودم قبل 4 روز تعطیلی بهمون برسه که یه کمی کار های عقب افتاده رو انجام بدم ...

از آواژنگ بعید بود ...

سلام حمید جان ، ما پیگیر کیس شما هستیم با مدیرعامل بخش گارانتی آواژنگ و یکی از کارشناسان این بخش که به ما معرفی شده تا پیگیری کنیم باهاشون. متاسفانه از دیروز عصر تا شنبه صبح تعطیل هست و ما هنوز پاسخی دریافت نکردیم به دلیل فشردگی کاری توی این هفته و مشکلاتی که توی تهران بود. لطفاً کمی شکیبا باشید. ما پیگیر خواهیم بود.

فقط لطفاً برای موردتون یک تاپیک جدید در این انجمن بزنید و پیشبندش را هم بگذارید [گارانتی گیگابایت] و موردتون را شرح بدید به خاطر مسئله ای که بالا خدمت سجاد جان هم گفتم.

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H

190$ هست الان من قیمت گرفتم 1 میلیون ؟!!!!!!!!!! الان من درست می گم ؟ اشتباه می کنم ؟ الان یعنی دقیقا چی ؟

دوست عزیز لطفاً در تاپیک دیگه ای به خاطر صحبت هایی که بالا شد بفرمایید سوالتونو ، ضمن اینکه ما پیگیر سوال شما هم از بخش مارکتینگ آواژنگ هستیم. فقط این موضوع در نظر داشته باشید که Z97 ها تازه اومده و تازه 17 ام قرار هست به صورت انبوه وارد بازار بشه ! برای همین طبیعیه که قیمت ها توسط فروشنده ها داره پرونده میشه ! کمی باید صبر داشته باشید تا قیمت ها پایدار بشه. :give_rose:

Hessam II
07-06-14, 19:56
@SajjadKhati (Only the registered members can see the link)

جناب سجاد خان ؛

مادربردهای Z97 از روز 17 ام توی بازار ها به صورت انبوه برای فروش هستند و از اول تیر هم رنج کامل کامل در اختیار همه قرار میگیره. :give_rose:

در صورت رضایت از پشتیبانی گیگابایت، در تاپیک دفترچه تجربیات کاربران از e-Support، نظر خودتون را در مورد عملکرد ما بفرمایید.

راستی مورد نماینده ساری هم منتقل شد و خدمتتون اعلام میشه .

یک منبع آگاه (نماینده ی رسمی آواژنگ در تهران) فرمودن 3-4 مدل مادربردهای جدیدی که وارد بازار شده، وارداتی هستن و آواژنگ به بازار عرضه نکرده!!!
بلکه مبلغی به آواژنگ پرداخت شده و این شرکت مادربردهای وارداتی رو گارانتی اصلی کرده...!

فرمودن هنوز هیچ مادربرد جدیدی از سری Z یا H 97 به بازار کشور از سوی شرکت آواژنگ عرضه نشده! بلکه فقط گارانتی شده!

Avajang
07-06-14, 21:39
یک منبع آگاه (نماینده ی رسمی آواژنگ در تهران) فرمودن 3-4 مدل مادربردهای جدیدی که وارد بازار شده، وارداتی هستن و آواژنگ به بازار عرضه نکرده!!!
بلکه مبلغی به آواژنگ پرداخت شده و این شرکت مادربردهای وارداتی رو گارانتی اصلی کرده...!

فرمودن هنوز هیچ مادربرد جدیدی از سری Z یا H 97 به بازار کشور از سوی شرکت آواژنگ عرضه نشده! بلکه فقط گارانتی شده!

دقیقاً کدوم نماینده این صحبت را فرمودند حسام جان ؟

این صحبت صحت نداره و اصلاً سیستم واردات و گارانتی آواژنگ به این شکل نیست. آواژنگ در حال حاضر در تیراژ بسیار بالایی نسبت به گذشته داره مادربرد های سری 9 را میاره و از توان وارد کننده های معمول خارج هست. :11():

AMD>INTEL
07-06-14, 22:18
دقیقاً کدوم نماینده این صحبت را فرمودند حسام جان ؟

این صحبت صحت نداره و اصلاً سیستم واردات و گارانتی آواژنگ به این شکل نیست. آواژنگ در حال حاضر در تیراژ بسیار بالایی نسبت به گذشته داره مادربرد های سری 9 را میاره و از توان وارد کننده های معمول خارج هست. :11():

با توجه به گارانتی های متفرقه هارد دیسک وسترن و عرضه هاردهای ریفربیش توسط اونها . اگر آواژنگ اطلاع رسانی بیشتری درباره هاردهای وسترن با گارانتی خودش انجام بدهد . خیلی از مشتریان خرید مطمئن تری خواهند داشت .
با تشکر . این مورد رو ممنون میشم منتقل کنید .:11():

Avajang
08-06-14, 20:03
به در خواست حسام عزیز ارسال ها حذف شدند.

گویا شایعه ای ایجاد شده بوده که حل شد.

در رابطه با موجودی مادربردهای سری 9 ، فکر کنم اشتباهی شده بوده توی اطلاع رسانی برای همین به عنوان مرجع صحبت های گیگابایت در ایران خدمت دوستان عرض میکنیم که :

مادربردهای موجود در بازار :

Z97X-UD5H
Z97X-UD3H
Z97X-SOC Force
H97-D3H

یکسری از این مدل ها Black Edition هم دارند که در ایرانند مادربردها اما ممکنه به دلیل گمرک کمی دیرتر به دست مصرف کننده و نمایندگان برسه.

در ادامه هم در اوایل تیر Gaming 3 و Gaming 5 و G1 WiFi BK هم به بازار وارد میشه.

هر تاپیک در بخش e-Support متعلق به یک موضوع هست، لذا تاپیک قفل میشه.

امیدواریم حسام جان به جوابتون رسیده باشید. گیگابایت قطعاً سعی در اطلاع رسانی و پاسخگویی و رضایت کاربرانش داره. :11():

Shahryar
09-06-14, 14:16
دوستان در رابطه شماره تلفن هایی که فرموده بودند یا نیست از نمایندگان یا غلط هست، به اطلاع آواژنگ رسید و گفتند که سایت جدیدی در دست طرحیست و اطلاعات بروز از چند روز دیگه روی اون وب سایت قابل پیگیری هست. :give_rose: