PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] مشکل با مین برد گیگابایت

sempron
08-01-14, 20:57
سلام هاردی دارم ویندوز روش نصب نمیشه توی تنظیمات ستاب 'گیگا که میری گزینه standard cmos festures ثبت نشده

به هارد دیگه هم تست کردم همین طور بود

باطری بایوس را دراوردم دوباره جا زدم مین برد هارد را شناسای کرد رفتم واسه نصب ویندوز ایکس پی صفحه ستاپ ویندوز را رد کرد بعد یه ارور داد که هارد پیدا نشد بعد سیستم ریست شد رفتن توی تنظیمات ستاپ دیدم بازم هارد پریده ضمن چن بار باطری بایوس را در اوردم دوباره جا زدم ولی مشکل حل نشد

لذا از گزینه advanced bios festures>prees enterهارد را همیشه میخونه

کابل ساتا را عوض کردم بازم درست نشد

البته اضافه کنم این مین برد فقط با پورت ساتا مشکل داره با پورت ایدی مشکل نداره مثال هارد -سی دی رم تست شده

مدل میین برد جدید هست ga-55m

دوستان کمک کنید

sempron
08-01-14, 23:54
خب هارد شناخت رفت توی مراحل نصب ویندوز
مراحل 1 را رد کرد رفتم واسه مراحل 2 جایی که سیستم ریست میشه که عدد از 39 باید بشه 0(وین xp)
قبل ورود به این صفحه (39 تا 0) ارورصفحه مرگ میاد حالا باید چه کرد

فقط وین 7 نصب میشه چرا
قبلا xpهم نصب میشد

Moein
09-01-14, 18:13
دوست عزیز با سلام

در بایوس گزینه SATA Future رو چک کنید این گزینه برای نصب ویندوز XP می بایستی روی IDE باشه در صورتی که روی AHCI مود باشه نمی تونید ویندوز XP رو نصب کنید مگر اینکه ویندوز های XP با کانفیگ SATA رو نصب کنید

موفق باشید

sempron
09-01-14, 22:59
دوست عزیز با سلام

در بایوس گزینه SATA Future رو چک کنید این گزینه برای نصب ویندوز XP می بایستی روی IDE باشه در صورتی که روی AHCI مود باشه نمی تونید ویندوز XP رو نصب کنید مگر اینکه ویندوز های XP با کانفیگ SATA رو نصب کنید

موفق باشید
هر دو حالت تست ide -ahciجواب نداد
ویندوز xpبا کانفیگ sata از کجا گیر بیارم
توی نت هست
اگه هست لینک بدید برای دانلود
با تشکر

Moein
10-01-14, 09:50
هر دو حالت تست ide -ahciجواب نداد
ویندوز xpبا کانفیگ sata از کجا گیر بیارم
توی نت هست
اگه هست لینک بدید برای دانلود
با تشکر

اگر مشکل با تغییر مود ساتا تغییر نکرده باز فکر نمی کنم ویندوز ساتا مشکلی از شما حل کنه باز با این حال این ویندوز ساتا خدمت شما : لینک (Only the registered members can see the link)

حال میشه به گزینه ایراد در سایر قطعات سخت افزاری پی برد لطف کنید کلیه دستگاه ذخیره سازی مثل هارد - هارد اکسترنال - فلش مموری رو از سیستم جدا کنید بعد تلاش کنید ویندوز ایکس پی رو نصب کنید البته ویندوز تا به جایی جلو میره که از شما هارد می خواد اگر ایراد سخت افزاری مشاهده نشد تا به اونجا میشه نتیجه گرفت که مشکل از هارد شما هست

با احترام

sempron
10-01-14, 18:23
اگر مشکل با تغییر مود ساتا تغییر نکرده باز فکر نمی کنم ویندوز ساتا مشکلی از شما حل کنه باز با این حال این ویندوز ساتا خدمت شما : لینک (Only the registered members can see the link)

حال میشه به گزینه ایراد در سایر قطعات سخت افزاری پی برد لطف کنید کلیه دستگاه ذخیره سازی مثل هارد - هارد اکسترنال - فلش مموری رو از سیستم جدا کنید بعد تلاش کنید ویندوز ایکس پی رو نصب کنید البته ویندوز تا به جایی جلو میره که از شما هارد می خواد اگر ایراد سخت افزاری مشاهده نشد تا به اونجا میشه نتیجه گرفت که مشکل از هارد شما هست

با احترام
دوست عزیز از اگه به پست های قبلی نگاه کنی کاملا توضیح دادم
معمولا همه مین برد های بدونه هارد فقط از صحفه ستاپ ویندوز رد می کنند

Moein
10-01-14, 19:15
دوست عزیز از اگه به پست های قبلی نگاه کنی کاملا توضیح دادم
معمولا همه مین برد های بدونه هارد فقط از صحفه ستاپ ویندوز رد می کنند

من منظورتون رو نمی فهمم تمامی مادربورد ها این قابلیت دارند که وقتی روی بوت باشند و سی دی بوت ویندوز رو داشته باشند به داخل ست اپ ویندوز برند و بعد ارور نشناختن هارد رو بدند

sempron
10-01-14, 21:17
من منظورتون رو نمی فهمم تمامی مادربورد ها این قابلیت دارند که وقتی روی بوت باشند و سی دی بوت ویندوز رو داشته باشند به داخل ست اپ ویندوز برند و بعد ارور نشناختن هارد رو بدند
تست شد فقط صفحه ستاپ ویندوز را رد کرد حالا باید چیکار کرد؟؟؟؟؟؟

sempron
14-01-14, 17:13
????????????????????

AMD>INTEL
14-01-14, 17:34
بايوس رو اپديت كرديد ؟

sempron
14-01-14, 19:36
خیر میتونه از اپدیت باشه

AMD>INTEL
14-01-14, 19:39
بله . اگر يادتون باشه تو پرشين تولز هم تو تاپيكتون راهنمايي كردم

sempron
14-01-14, 19:46
بله . اگر يادتون باشه تو پرشين تولز هم تو تاپيكتون راهنمايي كردم
مین از این جدیدا هست چطور باید اپدیتش کرد

ga-h55m

AMD>INTEL
14-01-14, 20:42
تو سايت شهر سخت افزار راهنماي كلي اپديت بايوس مادربرد هست كه گيگابايت هم جزوش هست .

AMD>INTEL
14-01-14, 20:52
آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

sempron
18-01-14, 19:57
از طریق فلش میشه اپدیت کرد
توی صحفه تنظیمات بایوس ستاپ
چگونه باید اپدیت کرد

AMD>INTEL
19-01-14, 13:06
توي دفترچه بردتون توضيح داده . يكبار چك كنيد دفترچه مادربرد رو

sempron
19-01-14, 19:40
توي دفترچه بردتون توضيح داده . يكبار چك كنيد دفترچه مادربرد رو
متاسفانه دفتر چه مین برد گم شده

AMD>INTEL
19-01-14, 20:39
از سايت گيگابايت . pdf اش رو دانلود كنيد

AMD>INTEL
19-01-14, 20:57
اگر درست يادم باشه . گفتي سون نصب ميشه . اگر سون نصب ميشه با برنامه bios ميدوني اپديت كني .اگر باز نصب نميشه . با سيدي لايو هم ميشه .

sempron
19-01-14, 21:02
از طریق فلش دیسک چیزی یادت نمیاد
میخام از طریق صحفه بایوس ستاپ اپدیت کنم یه توضیح کوچیک راهنمایی کن

از حالت زیپ خارج شده کدوم فایل را بریزم توی فلش دیسک9678

AMD>INTEL
19-01-14, 21:52
فايلي كه پسوند f11 داره البت همشون رو بريز . چون فلش رو بوتيبل ميكنه . بعد برو تو بايوس . گزينه بوت رو بگذار روي usb

sempron
20-01-14, 21:53
فايلي كه پسوند f11 داره البت همشون رو بريز . چون فلش رو بوتيبل ميكنه . بعد برو تو بايوس . گزينه بوت رو بگذار روي usb

فایل را ریختم توی فلش هرکاری کردم بایوس فلش نشد
هی میزد no file

AMD>INTEL
20-01-14, 22:47
همه فايل ها رو ريختيد ؟

AMD>INTEL
20-01-14, 22:53
شما تو بايوس گزينه اي به نام QFLASH داريد

عمو شاه
21-01-14, 08:23
بايوس رو اپديت كرديد ؟ سلام ، دوست من همین مورد را در msi داشتم که با پرگرام کردن آیسی بایوس درست شد ، موفق باشید

sempron
21-01-14, 21:17
همه فايل ها رو ريختيد ؟
بله

شما تو بايوس گزينه اي به نام QFLASH داريد
بله با زدن ف f8میاد

sempron
21-01-14, 21:20
سلام ، دوست من همین مورد را در msi داشتم که با پرگرام کردن آیسی بایوس درست شد ، موفق باشید

خودم میتونم پرگرام را انجام بدم

AMD>INTEL
21-01-14, 22:03
خوب وقتي f8 رو كه ميزنيد بايد راحت بتونيد فلش كنيد مشكل چيه ؟

sempron
21-01-14, 22:17
خوب وقتي f8 رو كه ميزنيد بايد راحت بتونيد فلش كنيد مشكل چيه ؟
میزنه no file

AMD>INTEL
21-01-14, 22:55
پس فقط همون فايل با پسوند f11 رو كپي كنيد .

AMD>INTEL
21-01-14, 23:32
اين هم راهنماي qflash
Only the registered members can see the link

sempron
22-01-14, 00:16
بایوس را اپدیت کردم ولی هنوز مشکل برطرف نشده
گامه بعدی چیست؟؟؟؟؟//

AMD>INTEL
22-01-14, 00:30
بايوس رو ديفالت كردي ؟
تو بايوس sata mode روي ide گذاشتي ؟

sempron
22-01-14, 00:36
بايوس رو ديفالت كردي ؟
تو بايوس sata mode روي ide گذاشتي ؟
اره چن بار

sambkalah
22-01-14, 02:09
سلام
من یه مادر برد گیگابایت P41T-D3P دارم
میخوام بایوسش رو آپدیت کنم، به این آدرس رفتم:

GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-P41T-D3P (rev. 1.6) (Only the registered members can see the link)

نوشته rev 1.6 که اسم آپدیتش اینه: mb_bios_ga-p41t-d3p_v1.x_fe.exe که آخرش نوشته FE
مادربرد من 1.4 است (گوشه سمت چپ و پایین مادربرد نوشته) و با نرم افزاری با نام bios که مال خود گیگابایته مادربرد رو آپدیت کردم که بعد از آپدیت شد: P41T-D3P FE
خود نرم افزار آپدیت کرد به FE !!!
مشکلی پیش نمیاد؟
آپدیت Rev 1.4 رو دانلود کنم و برگردونم به همون آپدیت؟
درضمن هربار آپدیت رو میزنم (از سرورهای مختلف) همین ورژن رو آخرین ورژن آپدیت میدونه.
از این به بعد اگه Revهای دیگه اومد و بالاتر از اونها آپدیت بگیرم یا نه؟
اگه بخوام آپدیت کنم (به هر Rev که خواستم) آخرین آپدیت رو باید نصب کنم یا باید از اون ورژنی که هست یکی یکی به بالا بیام و آپدیتها رو یکی یکی نصب کنم؟
ممنون
موفق باشید
در پناه حق

AMD>INTEL
22-01-14, 06:56
براي اپديت جديدترين ورژن رو بگيريد . برنامه bios فايل رو خودتون وارد كنيد و اپديت كنيد . در ضمن لازم نيست پله اي اپديت كني

sempron
22-01-14, 14:17
AMD>INTEL (Only the registered members can see the link)
حالا باید چیکار کرد

Shahryar
22-01-14, 16:03
حالا باید چیکار کرد

دوست عزیز آموزش آپدیت بایوس مادربرد های گیگابایت اینجا هست با تصویر و توضیحات کامل :

آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

شاد باشید .:give_rose:

sempron
22-01-14, 16:35
دوست عزیز آموزش آپدیت بایوس مادربرد های گیگابایت اینجا هست با تصویر و توضیحات کامل :

Shahryar (Only the registered members can see the link)
عرض کردم اپدیت شد

AMD>INTEL
22-01-14, 17:03
حالا باید چیکار کرد

الان از جايي كه خطا ميگيره يه عكس بگذاريد ببينم قضيه چي هست

AMD>INTEL
22-01-14, 17:07

شهريار جان صفحه قبل من لينك آموزش سايت رو بهشون داده بودم

Shahryar
22-01-14, 17:15
Shahryar (Only the registered members can see the link)
عرض کردم اپدیت شد

دوست عزیز شما همیشه بایوس مربوط به Revision خودتون را بگیرید . آخرین بایوس برای Revision 1.4 هم این هست :

ممکنه در صورتی که از بایوس نسخه های دیگه استفاده کنید ناپایداری ها و مشکلاتی توی مادربردتون ایجاد بشه .

sempron
22-01-14, 17:18
الان از جايي كه خطا ميگيره يه عكس بگذاريد ببينم قضيه چي هست
صحفه ابی با نوشته های سفید معروف به صحفه مرگ

اگه یادت باشه قبلا حسابی توضیح دادم توی این انجمن و پرشین تولز

AMD>INTEL
22-01-14, 17:20
من متن صفحه آبي رو ميخوام . براي بررسي خطا

AMD>INTEL
22-01-14, 17:22
صفحه آبي كدهايي ميده كه نشان دهنده جزئيات خطاست . شما اگر باد قت حرفهاي من رو گوش كني به نتيجه ميرسي

sempron
22-01-14, 17:38
دوست عزیز شما همیشه بایوس مربوط به Revision خودتون را بگیرید . آخرین بایوس برای Revision 1.4 هم این هست :

ممکنه در صورتی که از بایوس نسخه های دیگه استفاده کنید ناپایداری ها و مشکلاتی توی مادربردتون ایجاد بشه .
قبل از اپدیت هم مشکل داشتم

sempron
22-01-14, 17:44
صفحه آبي كدهايي ميده كه نشان دهنده جزئيات خطاست . شما اگر باد قت حرفهاي من رو گوش كني به نتيجه ميرسي
وختی ظاهر میشه زود سیستم ریست میشه

AMD>INTEL
22-01-14, 17:48
سعي كنيد كد رو به ذهن بسپاريد .
شما اين فايل ايزو رو رايت كنيد و باهاش سيستم رو بوت كنيد . تا رم سيستم رو چك كند
memscope
Download MemScope - MajorGeeks (Only the registered members can see the link)

sempron
22-01-14, 18:03
سعي كنيد كد رو به ذهن بسپاريد .
شما اين فايل ايزو رو رايت كنيد و باهاش سيستم رو بوت كنيد . تا رم سيستم رو چك كند
memscope
Download MemScope - MajorGeeks (Only the registered members can see the link)
فعلا ویندوز7 روش نصب هست تستی هست از طریق ویندوز 7 انجام بدیم
لینکی که دادی دانلود کردم فایلی چیزی توی پوشه نبود

AMD>INTEL
22-01-14, 18:54
اين رو بگير . اين فايل ايزو هست بايد با نرو رايت بشه .

sempron
22-01-14, 21:33
اين رو بگير . اين فايل ايزو هست بايد با نرو رايت بشه .
رم را عوض کردم بازم تاثیر نداشت

AMD>INTEL
22-01-14, 21:48
شما با برنامه PassMark BurnInTest™ يك تست كامل بگيريد فقط قبل از تست . گزين ها روي 100 بگذاريد زمان روي 30 دقيقه تنظيم كنيد
PassMark BurnInTest software - PC Reliability and Load Testing (Only the registered members can see the link)

sempron
22-01-14, 22:55
شما با برنامه PassMark BurnInTest™ يك تست كامل بگيريد فقط قبل از تست . گزين ها روي 100 بگذاريد زمان روي 30 دقيقه تنظيم كنيد
PassMark BurnInTest software - PC Reliability and Load Testing (Only the registered members can see the link)
با تنظیمات بایوس ستاپ ور رفتم درست شد
یه گزینه بود غیر فعال بود فعالش کردم ویندوز ایکس پی نصب شد بلاخره
ولی بازم ممنون از دوستان:1. (5)::party::yes:

AMD>INTEL
22-01-14, 23:09
خوب دوست من گزينه رو بگيد . شايد يكي مثل خودتون همين مشكل رو داشت

sambkalah
23-01-14, 00:11
سلام
یکی میگه وقتی Rev 1.4 دارم باید آخرین اپدیت Rev 1.4 رو دانلود کنم و یکی میگه برنامه bios خودش درست دانلود میکنه!!!
ولی bios برای من نسخه FE رو دانلود کرد که مال Rev 1.6 است و نسخه FD مال Rev 1.4 است.
حالا کدوم رو بزارم؟
الآن همون FE که Rev 1.6 است رو گذاشتم . . . هنوز که مشکلی ندیدم!!!
چکار کنم؟ عوضش کنم؟

AMD>INTEL
23-01-14, 00:25
سلام
یکی میگه وقتی Rev 1.4 دارم باید آخرین اپدیت Rev 1.4 رو دانلود کنم و یکی میگه برنامه bios خودش درست دانلود میکنه!!!
ولی bios برای من نسخه FE رو دانلود کرد که مال Rev 1.6 است و نسخه FD مال Rev 1.4 است.
حالا کدوم رو بزارم؟
الآن همون FE که Rev 1.6 است رو گذاشتم . . . هنوز که مشکلی ندیدم!!!
چکار کنم؟ عوضش کنم؟

اگر bios اتوماتيك گرفته بايوس پس درسته . خيالت راحت
كلا گيگابايت يكي از بهترين بايوس ها رو داره

sambkalah
23-01-14, 09:16
البته اتوماتیک اتوماتیک هم نبود . . . اینجوری بود:
اول آپدیت از طریق اینترنت رو زدم که یه صفحه اومد برای انتخاب سرور آپدیت

9684

بعد که پیدا کرد یه صفحه به این شکل اومد

9685

منم OK زدم و.....
تو راهنمایی برای آپدیت مادربرد هم گفته بود اول تنظیمات رو دیفالت کنیم و بعد از آپدیت هم دیفالت کنیم ولی من هیچکدوم رو انجام ندادم!
مشکلی که پیش نخواهد آمد؟

Shahryar
23-01-14, 09:38
ببینید توی Revision های مختلف یک مادربرد، تغییرات مختلفی ممکنه رخ بده مثل آپدیت کردن درایور چیپست های مختلف که منجر به پشتیبانی از پردازنده های جدیدتر میشه و یا پشتیبانی بهتر از رم های مختلف میشه، حتی این تغییرات میتونه فراتر باشه و توی مدارات مادربرد هم تغییراتی انجام بشه.

برای همین وقتی بایوس Revision دیگه ای را میریزید "ممکن" هست که ناپایداری و یا خرابی ایجاد بشه و کاملاً بستگی به ریز تغییراتی داره که توی مادربرد توی نسخه جدیدش انجام شده که معمولاً هیچ کسی اطلاعی ازش نداره .

@ BIOS هم یک نرم افزار هست و خیلی ساده میتونه قابلیت تشخیص Revision را نداشته باشه و یا داشته باشه و خود شرکت سازنده مشخص کنه که آیا بایوس Revision های بعد به این نسخه فعلی میخوره یا خیر، این تمایز را میتونه با تغییرات در کدهای بایوس مشخص کنه برای برنامه @ BIOS .

این ها توضیحات حالت کلی هست اما در مورد این مورد خاص اگه در تصویر بالا دقت کنید میبینید که گزینه دوم هست یعنی نوشته شده 1.x یعنی گیگابایت بایوس نسخه های مختلفش بهم میخوره .

تو راهنمایی برای آپدیت مادربرد هم گفته بود اول تنظیمات رو دیفالت کنیم و بعد از آپدیت هم دیفالت کنیم ولی من هیچکدوم رو انجام ندادم!
مشکلی که پیش نخواهد آمد؟

به این دلیل میگند قبلش دیفالت کنید که ممکنه شما تنظیماتی مانند اورکلاک یا ... را انجام داده باشید که سیستم شما را ناپایدار کرده باشه و هنگام آپدیت اگه سیستم ناپایدار بشه ممکنه آپدیت بایوس به صورت موفق انجام نشه و مادربرد خراب بشه . بعد از آپدیت بایوس هم میگند دیفالت کنید تا تنظیمات پیشفرضی که کارخونه برای دستگاه شما در نظر گرفته شده انجام بشه تا پایدارترین تنظیمات را به همراه تغییرات نسخه جدید بایوس را اجرا کنید. پس باز هم لزوماً مشکلی نمیخورید و بهتر هست که انجام بشه . :give_rose: