PDA

مشاهده نسخه کامل : سیلیکون مناسب برای نوت بوک

mr1376
08-01-14, 19:27
سلام . دوستان یه سوال دارم . میشه از خمیر سیلیکون های رایج در بازار برای CPU و GPU نوت بوک استفاده کرد ؟ آخه من شنیدم نمیشه و فقط باید از پد سیلیکون برای نوت بوک استفاده بشه . ممنون

alksdj
09-01-14, 00:32
سلام . دوستان یه سوال دارم . میشه از خمیر سیلیکون های رایج در بازار برای CPU و GPU نوت بوک استفاده کرد ؟ آخه من شنیدم نمیشه و فقط باید از پد سیلیکون برای نوت بوک استفاده بشه . ممنون
برای عوض کردن خمیر سیلکون CPU و GPU باید از خمیر های خوب استفاده بشه چون لپ تاپ قطعات حساسی داره و اگر از خمیر خوب استفاده نشده شاید باعث معیوب شدن قطعه بشه
برای پیشنهاد cpu میتونید از خمیر z5 و برای gpu از خمیر z9 استفاده کنید

manutd2009
07-01-15, 22:18
سلام دوستان و اساتید گرامی

از اساتید عزیز کسی آگاهی کافی داره راهتمایی کنه

لپ تاپ بنده گیمینگ هستش مدل : asus g53

بنده دستگاه رو باز کردم تمام سیلیکون هاش شده بود مثل سنگ !!! سخت و سفت

حالا می خوام برد تمیز کنم با چی تمیزش کنم ؟ الکل یا تینر 10000 یا 20000 یا .... ؟ به برد صدمه نرسه

بهترین سیلیکون مایع برای پردازنده و گرافیک معرفی کنید چون دستگاه گیمینگ من گیم بازی نمی کنم اما کیفیت برام مهمه

اگر کسی سیلیکون پد هم داره جنس خوب بهم معرفی کنه

ممنونم

AMD>INTEL
07-01-15, 22:34
سلام دوستان و اساتید گرامی

از اساتید عزیز کسی آگاهی کافی داره راهتمایی کنه

لپ تاپ بنده گیمینگ هستش مدل : asus g53

بنده دستگاه رو باز کردم تمام سیلیکون هاش شده بود مثل سنگ !!! سخت و سفت

حالا می خوام برد تمیز کنم با چی تمیزش کنم ؟ الکل یا تینر 10000 یا 20000 یا .... ؟ به برد صدمه نرسه

بهترین سیلیکون مایع برای پردازنده و گرافیک معرفی کنید چون دستگاه گیمینگ من گیم بازی نمی کنم اما کیفیت برام مهمه

اگر کسی سیلیکون پد هم داره جنس خوب بهم معرفی کنه

ممنونم

با پنبه والکل سفید تمیز کنید . خمیر هم DEEPCOOL Z9 بگیرید

ganboo
07-01-15, 22:36
شما لازم نیست با نفت یا تینر یا هر چیز دیگه بیفتید به جون برد فقط با دستمال مقدار خمیری که خشک شده رو بردارید و اون قسمتی که احیانا روی برد هست رو با گوش پاک کن با فشار خفیف پاک کنید.
خمیر با خمیر هم هیچ تفاوتی نداره(یعنی فرقی نمیکنه برای لپ تاپ باشه یا چیپ ماشین حساب) و خمیر Z5 یا بهتر مقدار کمی بزنید روی چیپ مورد نظرتون(در حدی که با بستن خنک کننده از زیر خنک کننده روی برد نریزه..) و تمام
:give_rose:

manutd2009
12-01-15, 02:05
Only the registered members can see the link

manutd2009
12-01-15, 02:10
من یکبار دستگاه رو دادم تمیز کنند البته خودم بالا سرشون وایسادم

دیدم با تینر و فشار هوا تمیزش کرد سیلیکون خودش شده بود مثل سنگ !!!

اما چون سیسلکون جنس مرغوب نداشت خودش دست به ابداع زد یک لایه سیلیکون مایع و بد پد نامرغوب تازک گذاشت رو چیپ هایی که در تصویر می بینید !

روی این چیپ های مشکی باید سیلیکون مایع باشه یا پد ؟؟؟

در همین زمان نایلون روی چیپ اصلیم کمی پاره شده نایلون زرد رنگه . دوستاننایلون پاره شده مشکلی پیش نمیاره ؟؟؟

من باید برد کامل بشورم چون سیلیکون ناشیانه زده همش به لب چیپ هام سرایت کردن و کمی خطرناک واسه اتصال به جایی !!!

من از تینتر 20000 استفاده کنم یا الکل یا ..... ؟؟؟

از سیلیکون پدهایی که توی عکس مشخص کردمم نیاز دارم که ابی رنگ هستند

alksdj
12-01-15, 02:22
دوست عزیز در مورد تعویض خمیر سیلیکن خیلی تاثیر داره توی پرفومنس . در مورد خمیر هم برای cpu z5 و برای gpu z9 پیشنهاد میکنم به شخصه خودم هم لپ تاپ گیمینگ دارم تست کردم
در مورد تمیز کردن هم میتونید با اسپری ناهید استفاده کنید . اگر هم بلور دارین میتونید با این دستگاه خاک گیری کنید ولی حواستون باشه که موقع خاک گیری طوری حاک گیری کنید که گرد و خاک وارد بقیه قطعات یا سیستم نشود

manutd2009
12-01-15, 13:10
دوست عزیز در مورد تعویض خمیر سیلیکن خیلی تاثیر داره توی پرفومنس . در مورد خمیر هم برای cpu z5 و برای gpu z9 پیشنهاد میکنم به شخصه خودم هم لپ تاپ گیمینگ دارم تست کردم
در مورد تمیز کردن هم میتونید با اسپری ناهید استفاده کنید . اگر هم بلور دارین میتونید با این دستگاه خاک گیری کنید ولی حواستون باشه که موقع خاک گیری طوری حاک گیری کنید که گرد و خاک وارد بقیه قطعات یا سیستم نشود

سلام دوست و استاد گرامی

دفعه قبل برد کامل با تینر و فشار هوا کمپرسور توی مغازه واسم شستند با اسپری کارش نمی شه سیلیکونو به همه حا مالونده اون یاروی بی تجربه
واسه شستن نظرتون روی کدام مایع هستش که اسیبی به برد نزنه ؟؟؟

الکل / تینر و .... ؟

AMD>INTEL
12-01-15, 13:13
سلام دوست و استاد گرامی

دفعه قبل برد کامل با تینر و فشار هوا کمپرسور توی مغازه واسم شستند با اسپری کارش نمی شه سیلیکونو به همه حا مالونده اون یاروی بی تجربه
واسه شستن نظرتون روی کدام مایع هستش که اسیبی به برد نزنه ؟؟؟

الکل / تینر و .... ؟

تینر فوری شستشو بدید .البته مسواک آنتی استاتیک هم لازم دارید که فروشگاه های الکترونیک دارند

manutd2009
12-01-15, 13:24
تینر فوری شستشو بدید .البته مسواک آنتی استاتیک هم لازم دارید که فروشگاه های الکترونیک دارند

یک دنیا ممنونم استاد گرامی . تینر فوری همون 20000 هستش ؟؟

استاد عزیز شما سیلیکون پد خوب اطلاع دارید از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟

AMD>INTEL
12-01-15, 13:51
یک دنیا ممنونم استاد گرامی . تینر فوری همون 20000 هستش ؟؟

استاد عزیز شما سیلیکون پد خوب اطلاع دارید از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟

1000 هم کافیست .چون تینر ماده اکتیو هست .خیلی قوی باعث خورده شدن میشه . درباره پد سیلیکون یکسر به پاساژ امجد بزنید

alksdj
12-01-15, 14:59
دوست عزیز همان طور که استاد امید فرمودند میتونید شستشو بدین ولی قبلش اول با یک دستمال کاغذی خیلی آروم خمیر ها رو از روی چیپ و مموری ها بردارید بعد شستشو بدین

AMD>INTEL
12-01-15, 15:35
پد سیلیکون رو از اینجا میتونید تهیه کنید
پد سیلیکون Archives | خانه سخت افزار IHH (Only the registered members can see the link)

manutd2009
12-01-15, 19:48
1000 هم کافیست .چون تینر ماده اکتیو هست .خیلی قوی باعث خورده شدن میشه . درباره پد سیلیکون یکسر به پاساژ امجد بزنید

ممنون استاد گرامی . چشم . محبت کردید بزرگوار .

بزرگوار اون نایلون زرده مهم نیست پاره شده ؟؟؟

manutd2009
13-01-15, 15:33

ganboo
13-01-15, 15:45

چیز مهمی نیست اون نایلون عزیز دلم
اون قسمتی که روی PCB بورد هست رو با قیچی ابرو بِبُر و عملیات پاک سازیت رو شروع کن...
یک سوال داشتم از استارتر محترم:واقعا اینقدر براتون مهم هست مقداری سیلیکون بر روی بورد ریخته شده؟(فارغ از هر گونه توهین حتی در جواب میتونید بفرمایید به شما ربطی نداره...:give_rose:)

AMD>INTEL
13-01-15, 15:53

احتیاج به کندن اون نیست .

manutd2009
13-01-15, 18:42
چیز مهمی نیست اون نایلون عزیز دلم
اون قسمتی که روی PCB بورد هست رو با قیچی ابرو بِبُر و عملیات پاک سازیت رو شروع کن...

یک سوال داشتم از استارتر محترم:واقعا اینقدر براتون مهم هست مقداری سیلیکون بر روی بورد ریخته شده؟(فارغ از هر گونه توهین حتی در جواب میتونید بفرمایید به شما ربطی نداره...:give_rose:)

با سلام خدمت دوست عزیزم

مدل لپ تاپ asus g53 هستش که یکی از گرونترین مدلهای لپ تاپ و یکی از بهترین کانفیگ های گیمینگ رو در دوران خودش داشته و هنوز از خیلی از مدلهای اکنون بروز تر می باشد

حالا چرا وسواس !!! در ایران متاسفانه اصول مشخصی در هیچ زمینه ای در 80% مواقع رعایت نمی شه یعنی هرچیزی قانونی داره و هر کس متاسفانه طبق تجربه خودش چیزی رو عنوان میکنه

بنده برای سرویس این دستگاه رو به مرکز گارانتی بردم حدود 1 سال قبل در تهران ( ویستا پخش) دستگاه دچار لگ و استپ می شد متاسفانه با صحنه هایی مواجه شدم که برام یقین شد در عالی ترین لول های یک شرکت دایر در ایران هم نمی تونی مطمین باشی که جنستو دست کی میسپاری

در 70% مواقع شاهد بودم که اینفو بنده خیلی حرفه ای تر از تیم سخت افزاری اونها بودش و علت مشکل لپ تاپ خودم پیدا کردم و بهشون گفتم ! و محبور به تعویض قطعه مورد نظرشون کردم

بعد از 5 ماه دوباره گرمای شدیدی شاهد بودم برای سیپیو و گرافیک هرجا بردم کسی مشکل پیدا نکرد تا اینکه همون حدس خودم برای اکسپایر شدن سیلیکون به حقیقت پیوست

شده بود مثل سنگ

دادام به مغاره ای که با دستگاه باد و تینر شستشوش داد بعد سیلیکون زد به این حال روز انداختش !!!

**** سیلیکون چون رسانا هستش باعث اتصال کوتاه در مدار می شود در نتیجه خیلی باید دقیق زده شود

ganboo
13-01-15, 22:35
با سلام خدمت دوست عزیزم

مدل لپ تاپ asus g53 هستش که یکی از گرونترین مدلهای لپ تاپ و یکی از بهترین کانفیگ های گیمینگ رو در دوران خودش داشته و هنوز از خیلی از مدلهای اکنون بروز تر می باشد

حالا چرا وسواس !!! در ایران متاسفانه اصول مشخصی در هیچ زمینه ای در 80% مواقع رعایت نمی شه یعنی هرچیزی قانونی داره و هر کس متاسفانه طبق تجربه خودش چیزی رو عنوان میکنه

بنده برای سرویس این دستگاه رو به مرکز گارانتی بردم حدود 1 سال قبل در تهران ( ویستا پخش) دستگاه دچار لگ و استپ می شد متاسفانه با صحنه هایی مواجه شدم که برام یقین شد در عالی ترین لول های یک شرکت دایر در ایران هم نمی تونی مطمین باشی که جنستو دست کی میسپاری

در 70% مواقع شاهد بودم که اینفو بنده خیلی حرفه ای تر از تیم سخت افزاری اونها بودش و علت مشکل لپ تاپ خودم پیدا کردم و بهشون گفتم ! و محبور به تعویض قطعه مورد نظرشون کردم

بعد از 5 ماه دوباره گرمای شدیدی شاهد بودم برای سیپیو و گرافیک هرجا بردم کسی مشکل پیدا نکرد تا اینکه همون حدس خودم برای اکسپایر شدن سیلیکون به حقیقت پیوست

شده بود مثل سنگ

دادام به مغاره ای که با دستگاه باد و تینر شستشوش داد بعد سیلیکون زد به این حال روز انداختش !!!

**** سیلیکون چون رسانا هستش باعث اتصال کوتاه در مدار می شود در نتیجه خیلی باید دقیق زده شود

درود
فرمایشاتتون صحیح و بنده هم به دیده ی دل و جان میپذیرم و فقط محض کنجکاوی پرسیدم و ممنونم بابت توضیحاتتون
در رابطه با رسانا بودن خمیر سیلیکون باید خدمتتون عارض بشم که خمیر سیلیکون هایی که بر پایه ی سرامیک ساخته میشن خیر رسانا نیستند، البته این به معنای رسانای حرارتی اما رسانای الکتریکی خیر

اما خمیر سیلیکون هایی که بر پایه ی فلز یا Metal Based میباشند هم ناقل بهتر گرما هستند و نسبت به سرامیکی رسانای جریان الکتریکی هستند و از بین تمامی خمیر های سیلیکونی محبوبیت بیشتری دارند اما باید در هنگام پخش کردنشون روی چیپ مورد نظر احتیاط رو رعایت کنید.
عیب عمده ی این خمیر ها نسبت به سرامیکی قیمت بالا و دشواری در پخش کردن خمیر هست به طوری که با کوچک ترین اشتباهی ممکنه قطعه رو به کل منهدم کنه.(البته در مواردی هم دیده شده که خنک کننده های آلمینیومی رو هم در خودش حل کنه و بخوره پس به درد خنک کننده های آلمینیومی نخواهد خورد.)

دوستانی که لطف کردند و به شما خمیر های سیلیکون پیشنهاد دادند خمیر هایی بودند که بر پایه ی سرامیک یا Ceramic Based هستند مثل Z5 یا Z9
با برخورد این خمیر ها مشکلی برای قطعه ایجاد نخواهد کرد و با برخورد با بورد الکتریکی مشکلی رو جز کثیف کردن ایجاد نمیکنه و راه حلش یک پاک کننده ساده هست مثل دستمال یا گوش پاک کن!

اگر سوالی بود بنده در خدمتم
موفق و پیروز باشید
:11():

manutd2009
14-01-15, 12:30
درود
فرمایشاتتون صحیح و بنده هم به دیده ی دل و جان میپذیرم و فقط محض کنجکاوی پرسیدم و ممنونم بابت توضیحاتتون
در رابطه با رسانا بودن خمیر سیلیکون باید خدمتتون عارض بشم که خمیر سیلیکون هایی که بر پایه ی سرامیک ساخته میشن خیر رسانا نیستند، البته این به معنای رسانای حرارتی اما رسانای الکتریکی خیر

اما خمیر سیلیکون هایی که بر پایه ی فلز یا Metal Based میباشند هم ناقل بهتر گرما هستند و نسبت به سرامیکی رسانای جریان الکتریکی هستند و از بین تمامی خمیر های سیلیکونی محبوبیت بیشتری دارند اما باید در هنگام پخش کردنشون روی چیپ مورد نظر احتیاط رو رعایت کنید.
عیب عمده ی این خمیر ها نسبت به سرامیکی قیمت بالا و دشواری در پخش کردن خمیر هست به طوری که با کوچک ترین اشتباهی ممکنه قطعه رو به کل منهدم کنه.(البته در مواردی هم دیده شده که خنک کننده های آلمینیومی رو هم در خودش حل کنه و بخوره پس به درد خنک کننده های آلمینیومی نخواهد خورد.)

دوستانی که لطف کردند و به شما خمیر های سیلیکون پیشنهاد دادند خمیر هایی بودند که بر پایه ی سرامیک یا Ceramic Based هستند مثل Z5 یا Z9
با برخورد این خمیر ها مشکلی برای قطعه ایجاد نخواهد کرد و با برخورد با بورد الکتریکی مشکلی رو جز کثیف کردن ایجاد نمیکنه و راه حلش یک پاک کننده ساده هست مثل دستمال یا گوش پاک کن!

اگر سوالی بود بنده در خدمتم
موفق و پیروز باشید
:11():

ممنونم دوست خوبم خیلی خوشحال میشم اگر نکته ای رو بلد نباشم و کسی بهم یاد بده . یک دنیا ممنونم اما توجه نکردید دقیقا من چی عرض کردم

اینکه اول باید سیلیکونهای روی برد که زده شده رو پاک کنم سیلیکونهایی که اون دوست ما در مغازه زد بدون شک z5 -z9 نبودند بصورت تیوپی بود و هیچ بعید نیست که بقوله شما متال بیس نبوده باشند

چرا اینو خدمتتون عرض کردم چون مهم خمیر قبلیه که اون دوست ناوارد ما زده به کل قطعات لذا اول باید از شر سیلیکونهای قبلی که اصلا معلوم نیست از چه برند و کیفیت و بیسی ساخته شده اند راخت بشم

بعد طبق فرمایش شما و استاد عزیزم amd>intel از خمیرهای بیس سرامیک استفاده کنم .

+++ گرچه من هنوز تصور میکنم اگر نقره در این سیلیکونها استفاده شده باشه قطعا کمی رسانا الکتریکی خواهد بود

AMD>INTEL
14-01-15, 12:42
در کل پد سیلیکونی کار رو تمیزتر انجام میده .

ganboo
14-01-15, 13:46
ممنونم دوست خوبم خیلی خوشحال میشم اگر نکته ای رو بلد نباشم و کسی بهم یاد بده . یک دنیا ممنونم اما توجه نکردید دقیقا من چی عرض کردم

اینکه اول باید سیلیکونهای روی برد که زده شده رو پاک کنم سیلیکونهایی که اون دوست ما در مغازه زد بدون شک z5 -z9 نبودند بصورت تیوپی بود و هیچ بعید نیست که بقوله شما متال بیس نبوده باشند

چرا اینو خدمتتون عرض کردم چون مهم خمیر قبلیه که اون دوست ناوارد ما زده به کل قطعات لذا اول باید از شر سیلیکونهای قبلی که اصلا معلوم نیست از چه برند و کیفیت و بیسی ساخته شده اند راخت بشم

بعد طبق فرمایش شما و استاد عزیزم amd>intel از خمیرهای بیس سرامیک استفاده کنم .

+++ گرچه من هنوز تصور میکنم اگر نقره در این سیلیکونها استفاده شده باشه قطعا کمی رسانا الکتریکی خواهد بود

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفمو دارم انجام میدم...
اما خمیر هایی که در نمایندگی ها میزنند همه بر پایه ی سرامیک هست و درصد خلوص نقره درش خیلی پایین هست کما این که خمیر هایی که بر پایه ی سرامیک ساخته میشن هیچ رسانش الکتریکی ندارند..این رو خودتون میتونید در خانه به وسیله ی یک ولت متر تست کنید...
:give_rose: