PDA

مشاهده نسخه کامل : زیر فشار قرار دادن پاور

life24
19-12-13, 13:13
سلام،
من دنبال دستگاهی بودم به نام active load که میگن چند میلیون هست و تو ایران نیست
و من حرفه ای نیستم و اول فکر کردم دستگاه ارزان هست و پیشمان شدم از خریدش
یکی از دوستان میگه چراغ ماشین به پاور وصل کن و این طوری پاور میره زیر لود....
و میشه خروجی ها رو اندازه گرفت که افت داره یا خیر
آیا این کار اصولی هست و خطری نداره؟
اصلا چطور چراغ ماشین را با پاور روشن کنیم؟
امکان داره یک راه اصولی و بی خطر بفرمائید jتا پاور ببریم زیر لود بفهمیم خروجی ها چطورند ممنون میشم

Shahryar
19-12-13, 13:37
سلام،
من دنبال دستگاهی بودم به نام active load که میگن چند میلیون هست و تو ایران نیست
و من حرفه ای نیستم و اول فکر کردم دستگاه ارزان هست و پیشمان شدم از خریدش
یکی از دوستان میگه چراغ ماشین به پاور وصل کن و این طوری پاور میره زیر لود....
و میشه خروجی ها رو اندازه گرفت که افت داره یا خیر
آیا این کار اصولی هست و خطری نداره؟
اصلا چطور چراغ ماشین را با پاور روشن کنیم؟
امکان داره یک راه اصولی و بی خطر بفرمائید jتا پاور ببریم زیر لود بفهمیم خروجی ها چطورند ممنون میشم

سلام دوست عزیز ؛

پیشنهاد بهتر : بردن سیستم زیر لود و استفاده از مالتی متر روی کابل های مختلف .

life24
19-12-13, 15:36
سلام
تستر پاور گرین دیگه سایر قطعات روش نصب نمیشه و فقط پاور بهش میخوره
Green Psu-Tester (Only the registered members can see the link)
منظور شما نمایشگر پاور هست؟
Green Power-Display (Only the registered members can see the link)

مظنور شما با نرم افزار سیستم ببریم زیر لود؟

Shahryar
19-12-13, 17:05
سلام
تستر پاور گرین دیگه سایر قطعات روش نصب نمیشه و فقط پاور بهش میخوره
Green Psu-Tester (Only the registered members can see the link)
منظور شما نمایشگر پاور هست؟
Green Power-Display (Only the registered members can see the link)

مظنور شما با نرم افزار سیستم ببریم زیر لود؟

نه عزیز چیزی که من میگفتم Power Meter بود و تست های لود استفاده میشه که پیگیری کردم با شرکت و دیدم نیست به صورت تجاری . برای همین پست را ادیت کردم که کسی که بعداً میخونه گمراه نشه .

با این اوصاف شما دو تا کار میتونید بکنید ، اولیش استفاده از کلمپ های آمپر هست که کلمپ دقیق باز هم مثل چیزی که بالا گفتم و گفتید گرون پاتون در میاد و دومیش که راحت تره بردن سیستم زیر لود و استفاده از مالتی متر برای اندازه گیری ولتاژ هاست . مالتی متر چیزی دارید ؟

life24
19-12-13, 17:47
نه عزیز چیزی که من میگفتم Power Meter بود و تست های لود استفاده میشه که پیگیری کردم با شرکت و دیدم نیست به صورت تجاری . برای همین پست را ادیت کردم که کسی که بعداً میخونه گمراه نشه .

با این اوصاف شما دو تا کار میتونید بکنید ، اولیش استفاده از کلمپ های آمپر هست که کلمپ دقیق باز هم مثل چیزی که بالا گفتم و گفتید گرون پاتون در میاد و دومیش که راحت تره بردن سیستم زیر لود و استفاده از مالتی متر برای اندازه گیری ولتاژ هاست . مالتی متر چیزی دارید ؟

سلام
ممنون از پاسخ شما
درسته،با نرم افزار ببریم زیر فشار بعد با مولتی متر تست کنیم ولتاژ ها در چه حالته قبول و درسته
اما یک جاهایی هست نمیتوانیم نرم افزار نصب کنیم و ران کنیم . باید مشکل رو بفهمیم و رفع کنیم
PG یا همان Power Good رو فقط با تستر میشه فهمید؟ میگن 20 درصد از مشکلات خراب ی پاور مربوط به PG هست

Moein
20-12-13, 10:00
سلام
ممنون از پاسخ شما
درسته،با نرم افزار ببریم زیر فشار بعد با مولتی متر تست کنیم ولتاژ ها در چه حالته قبول و درسته
اما یک جاهایی هست نمیتوانیم نرم افزار نصب کنیم و ران کنیم . باید مشکل رو بفهمیم و رفع کنیم
PG یا همان Power Good رو فقط با تستر میشه فهمید؟ میگن 20 درصد از مشکلات خراب ی پاور مربوط به PG هست

با سلام

اصلا نمیشه به این موضوع اعتماد کرد یک پاور رو چند وقت پیش 1200 وات رو من تست کردم تمامی ولتاژ ها کاملا اوکی بود با ملتی متر و غیره اما وقتی که به سیستم متصل میشد سیستم رو روشن نمی کرد!!!

وقتی که پاور Short می شد و استارت می خورد برد رو روشن می کرد اما در غیر این صورت به صورت دایرکت این اتفاق نمی افتاد!

برای اینکه یک پاور سالم هست یا خیر حتی در بعضی از موارد مشاهده شده که در سیستم های تست پاور - کاملا جواب میدن اوکی هستند بدون هیچ ایرادی اما روی معمولی ترین سیستم ها بدون هیچ قشار و لودی باعث سوختگی مدار ها میشند

در اکثر مواقع ما ولتاژ 12 برامون مهم هست در صورتی که پاور پارامتر های زیادی داره که توجه به اونها حتی از 12 اون هم مهم تر هست و باید اون ها رو در نظر گرفت

به نظر شخصی من برای اینکه پاور تست بشه باید از سیستم به صورت مستقیم استفاده بشه و نیاز به لود نیست کافی هست تنها که ولتاژ ها و رنج ولتاژی اون رو از داخل بایوس مانیتور کرد

حداقل میشه ریپل های پاور رو در حالت IDLE مشاهده کرد و متوجه شد پاور در حالت استیبل قرار داره یا خیر

در سایر موارد تست های مثل OCCTP که مانیتور مستقیم پاور دارند یا تست هایی مثل Prime 95 می تونند کمک کنند

سوالی بود در خدمتم