PDA

مشاهده نسخه کامل : ویروس عجیب یا مشکل سخت افزار؟!!!

alizap
17-12-13, 16:15
سلام خدمت همه دوستان
حدود 1 ماه پیش یه ویروسی گرفت سیستم من که باعث میشد صفحه freez شه و نهایاتا بعد از 5/10 ثانیه صفحه سیاه میشد و چراغ مانیتور چشمک میزد و در همین حالت میموند. وقتی کلید پاور رو میزدم بلافاصله خاموش میشد (!) و restart هم گاهی کار میکرد و گاهی نه! که مجبور میشدم به خاموش کردن و روشن کردن دوباره سیستم... در نهایت بعد از 10 دقیقه خاموش و روشن کردن سیستم ویندوز بالا میومد و تا عصر همون روز بدون مشکل کار میکرد . اما اغلب زمان عصر تا شب رو باز مشکل دار میشد (به همین خاطر شک غریب به یقین دارم که ویروس هست/بود)

ویندوز رو عوض کردم، ویروس رو تمام و کمال از بین بردم، ویندوز رو دوباره عوض کردم. و الان بازم همون مشکل پیش میاد فقط با تغییرات جزیی. مشکلاتی که سیستم دچار شده رو مینویسم امیدوارم دوستان همفکری کنن علت رو پیدا کنیم:

-قفل شدن صفحه و سیاه شدن تصویر.
-در برخی موارد bluescreen.
-توجه کنید که وقتی موسیقی در حال پخش هست و سیستم قفل میکنه موسیقی کش میاد (!) Only the registered members can see the link انگار سرعت سیستم 1000 برابر کند شده و در نهایت باز صفحه سیاه میشه و موسیقی بطرز افتضاحی ادامه داره.

-سیستم در حالت Safe Mode هیچ مشکلی نداره.
-بنظر میرسه جریان بالا اومدن یا نیومدن صفحه بعد از روشن کردن/ریستارت کاملا Random باشه و مشخصه ی خاصی برای شناسایی ندیدم.

-فقط 1 بار هم ویندوز به صورت 8-bit بالا اومد ... تصویر 640x480 شده بود و رنگ ها خیلی کمتر و قاطی شده بودند!!!

تنظیمات bios رو reset کردم و یه سری راههای اولیه (کشیدن کابلهای ورودی و قطع و وصل کردن هارد ها) رو امتحان کردم و نتیجه ی خاصی نگرفتم...

(اخیرا هیچ نرم افزار یا سخت افزار قابل توجهی که باعث پیدا شدن این مشکل باشه نصب نکردم)

پیشاپیش ممنون از شما دوست عزیز که کمک میکنید Only the registered members can see the link

ABS92
17-12-13, 18:37
سلام.من هم چند سال پیش با سیستم قبلیم به همچین مشکل مشابهی خوردم که البته چند موردش کاملا شبیه به مشکل سیستم شما بود.من احتمال بیشتر رو به کارت گرافیک میدم بعد رم.چون من هم همین مشکل رو داشتم و این قطعاتم مشکل داشت اینو میگم.شما با یه رم و کارت گرافیک دیگه اگه دم دستتون هست یه امتحانی بکنید.انشاالله که متوجه مشکل سیستمتون بشید.

alizap
17-12-13, 19:57
سلام.من هم چند سال پیش با سیستم قبلیم به همچین مشکل مشابهی خوردم که البته چند موردش کاملا شبیه به مشکل سیستم شما بود.من احتمال بیشتر رو به کارت گرافیک میدم بعد رم.چون من هم همین مشکل رو داشتم و این قطعاتم مشکل داشت اینو میگم.شما با یه رم و کارت گرافیک دیگه اگه دم دستتون هست یه امتحانی بکنید.انشاالله که متوجه مشکل سیستمتون بشید.

ممنون بابت جوابتون، صدا هم تحت تاثیر قرار میگیره هنگام مشکل، پس از گرافیک نمیتونه باشه. بازم ممنون

STUXNET
18-12-13, 07:41
ُسلام آنتي ويروستون چيه؟
چه نرم افزارهايي نصب كرديد؟سيستم عامل؟