PDA

مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن دمای این قطعات عادی هست یا غیر عادی

Mahdi^1
07-12-13, 19:00
سلام به همگی
من تازه یه سیستم جمع کردم و متوجه شدم دمای بعضی قطعاتش موقع اجرای بعضی بازی ها مثلا NFS Rivals بالا میره:
گارت گرافیکم: Asus GTX 650 Ti Boost تا دمای 58-60
و سی پی یو Core i 5 4670 تا دمای 64 میره این در حالیه که تو مشخصات CPU نوشته شده T case=72 و 50 درصد CPU در حال استفاده هستش. از فن و گرماگیر خود اینتل هم استفاده کردم.

خواهش میکنم جواب بدین خیلی اعصابم به هم ریخته که چرا دما اینقدر بالا میره . موقع بازی دست زدم روی برد گرافیکم دستم سوخت.
کیسم هم X3 _ Grean (Only the registered members can see the link)هستش که 5 داره.
اساتید کمک کنید به نظر شما چی کار کنم؟Only the registered members can see the link

Over_Cracker
08-12-13, 19:39
درود.

برنامه Wprime را دانلود و اجرا کنید. از بخش Advanced settings بخش Thread count را روی 4 قرار بدید و SAVE کنید.

همزمان یه برنامه مانیتورینگ دمای CPU مثل Core temp را جرا کنید.

بعد از Wprime یک دفعه Run 32m benchmark را اجرا کنید و ماکزیمم دما را ثبت کنید برای همه ی هسته ها.

یه دفعه هم Run 1024 benchmark را اجرا کنید و ماکزیمم دما را ثبت کنید...

نتیجه را گزارش کنید تا بررسی کنیم. همچنین دقت کنید زمانی که زمانی که دما روی 72 هستش.دور فن چنده.

تست مربوطه را یک دور کامل هم با غیر فعال کردن Speed step انجام بدید.(گزینه ی مربوط به کاهش دور فن بر حسب فرکانس)

اگر دما در حین تست از 85 بالاتر رفت تست را قطع کنید.

th e nd
08-12-13, 22:53
دما طبیعی هستش.
اون دما زیر فشاری که بازی مذکور وارد می کنه چیز خاصی نیست.
مخصوصاً که شما دارید از خنک کننده مرجع پردازنده استفاده می کنید. (در خصوص کارت گرافیک هم مشکلی نیست.)
اگر دست به بورد کارت گرافیک زدید و دستتون نسوخت اون وقت باید تعجب کنید!! :wink: