PDA

مشاهده نسخه کامل : اونایی که میدونن قابلیت Virtu MVP در مادر برد ها چیه جواب بدن

Mahdi^1
14-11-13, 10:38
سلام
Virtu MVP در بعضی از مادر برد های Asus وجود داره 1155 ولی در سری های جدید خبری از اونا نیست1150 چرا؟
آیا این فناوری جدید در مادربرد ها با شکست مواجه شده؟
آیا به CPU بیشتر از حد فشار میاد؟
آیا همه چی به چیپ lucid روی مادر برد وابسته است؟
و مادربرد های مورد نظر من Asus P8B75 V و Asus B85 Plus هست که اولیه که سوکت 1155 داره این قابلیت ترکیب گرافیک مجتمع با کارت گرافیک رو داره و دومیه که جدید تر هم هست این قابلیت رو نداره.:1. (12):
و گرافیک مورد نظرم برای خرید Asus GTX 650 Ti Boost 2G هست .
به نظر شما با این اوصاف کدام مادر برد رو بخرم؟؟
و آیا اگر از این گرافیک و APU با هم استفاده کنم سرعت پایین میاد؟

nima_hl
14-11-13, 12:02
سلام
Virtu MVP در بعضی از مادر برد های Asus وجود داره 1155 ولی در سری های جدید خبری از اونا نیست1150 چرا؟
آیا این فناوری جدید در مادربرد ها با شکست مواجه شده؟
آیا به CPU بیشتر از حد فشار میاد؟
آیا همه چی به چیپ lucid روی مادر برد وابسته است؟
و مادربرد های مورد نظر من Asus P8B75 V و Asus B85 Plus هست که اولیه که سوکت 1155 داره این قابلیت ترکیب گرافیک مجتمع با کارت گرافیک رو داره و دومیه که جدید تر هم هست این قابلیت رو نداره.:1. (12):
و گرافیک مورد نظرم برای خرید Asus GTX 650 Ti Boost 2G هست .
به نظر شما با این اوصاف کدام مادر برد رو بخرم؟؟
و آیا اگر از این گرافیک و APU با هم استفاده کنم سرعت پایین میاد؟

سلام

این تاپیک را بخونید اگر باز سئوالی بود در خدمتیم

Only the registered members can see the link

Mahdi^1
14-11-13, 14:14
سلام

این تاپیک را بخونید اگر باز سئوالی بود در خدمتیم

Only the registered members can see the link

طبق نمودار هایی که برای بازی تو اون مقاله بود نشون میده که کارت گرافیک خودش به تنهایی بهتر عمل میکنه و استفاده همزمان چندان فرقی نمیکنه جز در موارد امتیاز دهی برخی سایت ها به سیستم. که خوب در عمل یعنی اجرای بازی ها میبینیم که اینطوری نیست.
حالا من میگم این مادر برد های جدید 1150 چرا این تکنولوژی روشون استفاده نشده و رو نسل قبلشون که 1155 بود فقط روی 3 یا 4 تا مادر برد پیاده سازی شده
راستی تو قابلیت های کارت گرافیک نوشته Adapter Synce که اگه میشه بیشتر توضیح بدبد و به مقاله ها ارجاع ندهید ممنون میشم.
به نظر شما با این کارت گرافیکی که در بالا ذکر شد کدام مادر برد رو بگیرم بهتره؟
و این رو هم بگم که اگه بخوام مادربرد P8B75 _V رو بگیرم باید CPU CoreI5 ی رو بگیرم که حداکثر چیپ گرافیکیش intel 2500 . شما میگید چه کنم؟:give_rose:

Mahdi^1
14-11-13, 16:27
میشه بگید کدام مادر برد بهتره؟

mahdi1995
14-11-13, 16:50
طبق نمودار هایی که برای بازی تو اون مقاله بود نشون میده که کارت گرافیک خودش به تنهایی بهتر عمل میکنه و استفاده همزمان چندان فرقی نمیکنه جز در موارد امتیاز دهی برخی سایت ها به سیستم. که خوب در عمل یعنی اجرای بازی ها میبینیم که اینطوری نیست.
حالا من میگم این مادر برد های جدید 1150 چرا این تکنولوژی روشون استفاده نشده و رو نسل قبلشون که 1155 بود فقط روی 3 یا 4 تا مادر برد پیاده سازی شده
راستی تو قابلیت های کارت گرافیک نوشته Adapter Synce که اگه میشه بیشتر توضیح بدبد و به مقاله ها ارجاع ندهید ممنون میشم.
به نظر شما با این کارت گرافیکی که در بالا ذکر شد کدام مادر برد رو بگیرم بهتره؟
و این رو هم بگم که اگه بخوام مادربرد P8B75 _V رو بگیرم باید CPU CoreI5 ی رو بگیرم که حداکثر چیپ گرافیکیش intel 2500 . شما میگید چه کنم؟:give_rose:
Adaptive V-Sync نوع پیشرفته تری از V-Sync هست که توسط Nvidia معرفی شده.طرز کارشم خیلی ساده است:وقتی فریم ریت پایین تر از 60 باشه V-Sync اتوماتیک خاموش میشه وقتی هم که فریم ریت به 60 میرسه V-Synch اتوماتیک روشن میشه.
وقتی شما دارین از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده می کنین چیپ گرافیکی پردازنده دیگه کاری انجام نمی ده(مگر این که از همین تکنولوژی
Virtu MVP استفاده کنین.که همین طور که توی مقاله هم دیدین زیاد تاثیری نداره) پس این که چیپ گرافیکی پردازنده چی باشه دیگه اصلا اهمیتی نداره.

Mahdi^1
14-11-13, 19:47
Adaptive V-Sync نوع پیشرفته تری از V-Sync هست که توسط Nvidia معرفی شده.طرز کارشم خیلی ساده است:وقتی فریم ریت پایین تر از 60 باشه V-Sync اتوماتیک خاموش میشه وقتی هم که فریم ریت به 60 میرسه V-Synch اتوماتیک روشن میشه.
وقتی شما دارین از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده می کنین چیپ گرافیکی پردازنده دیگه کاری انجام نمی ده(مگر این که از همین تکنولوژی
Virtu MVP استفاده کنین.که همین طور که توی مقاله هم دیدین زیاد تاثیری نداره) پس این که چیپ گرافیکی پردازنده چی باشه دیگه اصلا اهمیتی نداره.

من به روشن و خاموش شدنش کاری ندارم میخوام بدونم دقیقا چه کاری انجام میده؟(اگه وقتی Fr پایین بیاد خاموش میشه خوب چی کار میکنه، بر عکس نگفتید؟)

mahdi1995
15-11-13, 12:36
من به روشن و خاموش شدنش کاری ندارم میخوام بدونم دقیقا چه کاری انجام میده؟(اگه وقتی Fr پایین بیاد خاموش میشه خوب چی کار میکنه، بر عکس نگفتید؟)
شما میدونین V-Sync خودش چیه دیگه؟
V-Sync باعث میشه که تا یک فریم به صورت کامل توسط مانیتور نمایش داده نشده کارت گرافیک فریم بعدی رو رندر نکنه. این جوری از پارگی تصویر جلوگیری میشه و GPU هم کار بیهوده انجام نمیده.
حالا این V-Sync مشکلاتی هم داره. موقعی که سیستمتون قویه و بالای 60FPS از بازی فریم می گیرین مشکلی نیست ولی موقعی که سیستمتون یه کم ضعیف باشه از بازی کمتر از 60FPS بگیرین با افت فریم ریت مواجه میشین چون V-Sync باعث میشه فریم ریت فقط اعداد مشخصی رو اختیار کنه(اعدادش الآن یادم نیست.ولی شما این جوری فرض کن که اگه از بازی مثلا 55FPS بگیرین و V-Sync روشن باشه فریم ریت به جای 55 مقدار کمتری مثل 50FPS خواهد شد!)
برای رفع این مشکل Adaptive V-sync ساخته شد که طرز کارشم همون طور هست که توضیح دادم.