PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره رم کورسیر و مشکل عجیب با باس رم

dooste.man83
09-11-13, 20:43
درود به همگی

دوستان یک رم 8 گیگ دوال کورسیر مدل XMS3 با باس 2000 و تایمینگ 9 گرفتم با ولتاژ 1.65 با گارانتی تخت جمشید ( گارانتی اصلی )

مادربردم مدل ایسوس H87-PRO هست که تا باس 1600 برای رم ساپورت میکنه و CPU i7K هست

بعد نصب در حالت اتوماتیک هر ماژول رم روی باس 533 مگاهرتز کار میکرد !!! که باید در اصل روی 800 کار کنه !!!

مجبور شدم از حالت اوتوماتیک در تنظیمات رم خارجش کنم و دستی روی 1600 مگاهرتز بزارم که هر ماژول بشه 800

می خواستم بدونم چرا این رم 533 برای هر ماژولش تعریف شده ؟ ( یه عکس دوم و ماکزیمم باند ویچ دقت کنید )

من قبلش همین مدل با باس 1600 اش رو داشتم اوتوماتیک خودش هر ماژول روی 800 می رفت اما این نه

توضیح میدید آیا رم مشکلی داره یا نه ؟ ( و اینکه اصله دیگه ؟)

ممکن این باس اتوماتیک که روی 1066 هست به ولتاژ مربوط باشه و باید ولتاژ رو دستکاری کنم تا حالت اوتوماتیکش هم درست شه ؟ ( ولتاژ مورد نیازش 1.65 هست )

و اینکه الان داره روی 1600 کار میکنه یا خیر؟

ممنونم راهنمایی کنید

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nima_hl
10-11-13, 12:25
درود به همگی

دوستان یک رم 8 گیگ دوال کورسیر مدل XMS3 با باس 2000 و تایمینگ 9 گرفتم با ولتاژ 1.65 با گارانتی تخت جمشید ( گارانتی اصلی )

مادربردم مدل ایسوس H87-PRO هست که تا باس 1600 برای رم ساپورت میکنه و CPU i7K هست

بعد نصب در حالت اتوماتیک هر ماژول رم روی باس 533 مگاهرتز کار میکرد !!! که باید در اصل روی 800 کار کنه !!!

مجبور شدم از حالت اوتوماتیک در تنظیمات رم خارجش کنم و دستی روی 1600 مگاهرتز بزارم که هر ماژول بشه 800

می خواستم بدونم چرا این رم 533 برای هر ماژولش تعریف شده ؟ ( یه عکس دوم و ماکزیمم باند ویچ دقت کنید )

من قبلش همین مدل با باس 1600 اش رو داشتم اوتوماتیک خودش هر ماژول روی 800 می رفت اما این نه

توضیح میدید آیا رم مشکلی داره یا نه ؟ ( و اینکه اصله دیگه ؟)

ممکن این باس اتوماتیک که روی 1066 هست به ولتاژ مربوط باشه و باید ولتاژ رو دستکاری کنم تا حالت اوتوماتیکش هم درست شه ؟ ( ولتاژ مورد نیازش 1.65 هست )

و اینکه الان داره روی 1600 کار میکنه یا خیر؟

ممنونم راهنمایی کنید

درود بر شما

رم شما تنظیمات 1600 را در JEDEC خود ندارد

در این حالت بایوس باید تصمیم بگیرد که در حالت اتوماتیک چه تنظیماتی را برای رم شما در نظر بگیرد

احتمالا رم قبلی شما دقیقا از همین مدل نبوده و یا از مادربرد هوشمندتری استفاده میکردید

Over_Cracker
10-11-13, 12:34
درود.

رمتون اصلی هستش و مشکلی نداره. هم پارت نامبرش درسته و هم جدول فرکانس/تایمنیگ هاش.

PC38500F و یا 10700H استاندارد JEDEC هستش که کمپانی های تولید کننده مجبور هستند به شکل نامی این پهنای باند را ثبت کنند و ربطی به نوع چیپ های رم و فرکانس واقعی پایدارشون نداره.

اینکه در بدو شروع رو فرکانس 1066 هم کار میکرده عادی هستش. تمام رم ها یا رو 1333 یا 1066 کار میکنند و استاندارد DDR3 که JEDEC تعیین کرده همینه. بعد کاربر به میل خودش فرکانس مورد نظرشو ست میکنه. یا از طریق آورکلاک یا از طریق XMP.

فرکانس 1600 کنونیتون هم درسته.مادربردتون بیش از این ساپورت نمیکنه.

اما اون چیزی که برای من قابل قبول نیست اینه که H87 ارزش نداشت واسش چنین رمی خریداری کنید.