PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای گرافیک و CPU لبتاب Sony vaio SB11FX

Mr UNTD
08-11-13, 22:07
سلام
معذرت میخوام این سومین باره تاپیک میزنم . قکر کنم اینجا جاییه که از همون اول باید تاپیک رو میزدم :دی

دوستان من یه لبتاب دسته دو SB11FX خریدم منتها احساس میکنم دمای کارت گرافیک لبتابم مشکل داره و شایدم مشکل نداره و به خاطر اندازه ای که داره اینطوریه.وقتی میام PES2013 رو روی آخرین گرافیکش بازی میکنم صدای فن گرافیک کامل بلند میشه . البته نه اینکه خراب کار کنه منظورم اینه که فنش رو آخرین دور میره و کار میکنه.صدای ناهنجاریم تولید نمیکنه . منتها با GPU-Z که تست میکنم میبینم دما بدون استقاده از کول پد تا 85 درحه بالا میره . و وقتی قن میزارم زیرش تا 80 درجه 75 درجه داغ میشه . به نظرتون این مساله عادیه ؟ یا گرافیک لبتابم مشکل داره ؟ با AIDA64 هم همینطور . وقتی GPU رو تحت فشار میزارم دما تا 90 درجه بدون استفاده از کولپد بالا میره . با کولپد بهتره حول و حوش 80 درجه ! تو حالت عادی هم 56 درحه دماشه .تو حالت عادی هم هیچ صدای ناهنجاری نداره و تقزیبا بدون صداست . رو لبتاب DV6 هم PES2014 رو اجرا کردم و بدون استفاده از کول پد دما به 77 درجه رسید . یعنی 10 درجه کمتر از 11FX . در ضمن بدون استفاده از کولپد یا اجرای بازی تو حالت آخرین کیفیت گاها خیلی کوچولو تصویر گیر میکنه.خیلی کم . طوری نیست که تو بازی تاثیرش رو احساس کنی . با کول پد همچین مشکلی پیش نمیاد . حالا ممنون میشم دقیق کمکم کنید . چون تا فردا بعد از ظهر وقت دارم تست کنم . بعد اون پس نمیگیره . خواهش میکنم این یه پست رو زود زود سر بزنین چون خیلی برام مهمه . میخوام DV6 خودمو با این عوض کنم . البته زیاد اهل بازی نیستم ولی 2 تومن کم پولی نیست ! بیخود رو لبتاب مشکل دار نمیخوام بیام هزینه کنم .
در حالت عادی : فایل پیوست 9523 (Only the registered members can see the link)

اجرای نرم افزار AIDA64 و تحت فشار قرار دادن سیستم بعد از 7 دقیقه بدون استفاده از کواپد : فایل پیوست 9524 (Only the registered members can see the link)
الیته GPU Clock تا 300 مگا هرتز بالا رفت !! دمای گرافیک اینتلی هم تا 87 درحه رفت بالا . همین الانم که دارم تایپ میکنم دما در عرض 1 دقیقه اومده رو 58 . لبتاب رو خبلی دوست دارم خواهشا دقیق کمک کنید :دی

اینم یه تست دیگه : 9525

Mr UNTD
08-11-13, 23:47
اینم یه عکس از محیط Safe Mode : 9526

STUXNET
09-11-13, 13:05
سلام اين دما براي اين دستگاه و حد نرمال گرافيك مناسب نيست حالا ميتونه دلايل زيادي داشته باشه

Mr UNTD
09-11-13, 15:04
سلام اين دما براي اين دستگاه و حد نرمال گرافيك مناسب نيست حالا ميتونه دلايل زيادي داشته باشه

میتونین بیشتر توضیح بدین ؟ بجه های سایت P30world که میگن واسه این لبتاب که 13 اینچ هستش عادیه :| . مساله خیلی مهمه برام . لبتاب رو خیلی دوست دارم و از طرفیم نمیخوام لبتاب مشکل دار بخرم !!!

STUXNET
10-11-13, 14:14
عذرخواهي مي كنم ازتون اصلاً من توجه به سايز مانتيتور نكردم باتوجه به اين شرايط دما كاملا عاديه -
يه نكته ميمونه فقط اگه توشرايط لود صداي فنتون زياد شد حتماً از زير به لپ تاپون نگاه كنيد ببيند فن درست كار مي كنه يا نه؟؟؟
نتيجه رو اعلام كنيد

Mr UNTD
05-01-14, 20:20
عذرخواهي مي كنم ازتون اصلاً من توجه به سايز مانتيتور نكردم باتوجه به اين شرايط دما كاملا عاديه -
يه نكته ميمونه فقط اگه توشرايط لود صداي فنتون زياد شد حتماً از زير به لپ تاپون نگاه كنيد ببيند فن درست كار مي كنه يا نه؟؟؟
نتيجه رو اعلام كنيد

از جوابتون ممنونم.من اومدم باز ویندوز رو ریکاوری کردم دیدم لحظه اول که وین میزنم دما برمیگرده به زیر 40 درجه که فکر کنم خیلی خوبه . بعد که کم کم نرم افزار اضافه کردم و یه هفته ازش گذشت دما الان به زیر 50 رسیده که دیگه فکر نکنم موردی داشته باشه . اما متاسفانه به یه مشکل برخوردم که تاپیکش رو نمیدونم بزنم یا همین جا بگم ؟ اگه لازمه که تاپیک بزنم
در رابطه با وصل کردن شارژر به لبتابه که وقتی شارژر رو میزنم تاچش بعد یه 15 مین قاطی میکنه .
جریانش اینه که اینو اومدم دادم به یه آشنایی میگفت یکی از فامیلاش همین و داره و میخواد ازم بخره و خلاصه اومدیم و بهش فروختیم . بعد فردا پس آورد گفت این مشکل رو داره در حالیکه من مطمئنم قبلا این مورد رو نداشت !!!
شارژر یکی دیگه رو گرفتم که مال همین مدل بود و اتفاقا خودمم براش خریده بودم . دیدم مشکلی نداره !! نه تو وب نه تو بازی هیچی :| . حالا چرا تو اون 24 ساعت شارژر من اونطوری شده نمیدونم !! من خودم احتمال میدم شارژر رو عوض کرده باشه !! بعد خود شارژر رو هم نگاه کردم دیدم یه ذره با اون یکی که گفتم مال یکی دیگه رو گرفتم فرق داشت نه تو وات و ... ، تو نوشته هاش . ما من فونتش از اون یکی که امانتی گرفته بودم و 100% اورجینال بود درشتتر بود فونتش :|

Mr UNTD
05-01-14, 20:24
راستی فن لبتاب هم صداش عادیه و قشنگ کار میکنه . تو کارای سبک تقریبا صدا نداره ولی بازی که اجرا میکنم کم کم در عرض 10 ثانیه ای میره بالا تا به بالاترین دورش میرسه . بازی رو که خارج میکنم بازم تو عرض 30 ثانیه یه دیقه به حالت عادی بر میگرده که فک کنم عادی باشه.لبتاب قبلبمم همیجوری بود

Mr UNTD
10-01-14, 00:09
نبود کسی اینجا ؟ :-)

AMD>INTEL
10-01-14, 22:40
حتما از يك كول پد مناسب استفاده كنيد .