PDA

مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک دو جی چی یو

mr.saeed
31-10-13, 12:54
سلام خدمت اساتید

من سال سوم رشته کامپیوتر هستم و برای درس سخت افزار میخوام روی گرافیک دو جی چی یو تحقیق کنم و ارائه بدم

ولی من هر چقدر گشتم نتونستم مقاله ای یا مطلب فارسی پیدا کنم

لطفا اگر دوستان مقاله ای یا منبع فارسی / اینگلیسی میشناسند معرفی کنن

ممنون

nima_hl
31-10-13, 14:29
سلام خدمت اساتید

من سال سوم رشته کامپیوتر هستم و برای درس سخت افزار میخوام روی گرافیک دو جی چی یو تحقیق کنم و ارائه بدم

ولی من هر چقدر گشتم نتونستم مقاله ای یا مطلب فارسی پیدا کنم

لطفا اگر دوستان مقاله ای یا منبع فارسی / اینگلیسی میشناسند معرفی کنن

ممنون

سلام

ساختار کارت با 2 gpu تفاوت زیادی به دو کارت به صورت sli یا crossfirex ندارد

شما اول باید اطلاعاتتون را بر روی آن دو مورد کامل کنید تا بتونید ساختار کارتهای دوال gpu را درک بفرمائید

mr.saeed
03-11-13, 19:43
درود مجدد
اقا نیما ممنون میشم در باره کراس فایر منبع یا مقاله ای معرفی کنید
نهایت سپاس رو از شما دارم

nima_hl
04-11-13, 02:25
درود مجدد
اقا نیما ممنون میشم در باره کراس فایر منبع یا مقاله ای معرفی کنید
نهایت سپاس رو از شما دارم

amd crossfirex wiki - Google Search (Only the registered members can see the link=np&q=amd+crossfirex+&rls=org.mozilla:en-US%3Aofficial&safe=off)

:wink::lol:

mr.saeed
04-11-13, 22:37
اقا نیما ممنون من تقریبا ارائه ام رو کامل کردم سه تا سوال که بی پاسخ مونده اینه که

اقا الان من دو تا کارت گرافیک کراس فایر دارم و روی مادر بردم وصل کردم الان کابل vga یا همون کابل صفحه نمایش باید بکدوم کارت بخوره ؟؟ من توی عکس ها میدیدم که روی هر کارت گرافیک دو تا جای کابل vga داشت اون چیه داستانش؟؟؟

اینم عکسش (Only the registered members can see the link)

بعد این چیز زرد رنگ چیه بین این چهار تا کارت گرفیک هست روش هم نوشته "cross fire"؟؟؟ این عکس (Only the registered members can see the link)

ممنون میشم کمی توضیح بدید

mahdi1995
04-11-13, 23:03
اقا نیما ممنون من تقریبا ارائه ام رو کامل کردم سه تا سوال که بی پاسخ مونده اینه که

اقا الان من دو تا کارت گرافیک کراس فایر دارم و روی مادر بردم وصل کردم الان کابل vga یا همون کابل صفحه نمایش باید بکدوم کارت بخوره ؟؟ من توی عکس ها میدیدم که روی هر کارت گرافیک دو تا جای کابل vga داشت اون چیه داستانش؟؟؟

بعد این چیز زرد رنگ چیه بین این چهار تا کارت گرفیک هست روش هم نوشته "cross fire"؟؟؟ این عکس (Only the registered members can see the link)

کابل Cross Fire هست دیگه! بالاخره باید این کارت هایی که قراره با هم کار کنن یه جوری به هم متصل بشن یا نه؟(البته در نسل بعدی Cross Fire این کابل ها حذف خواهند شد و از پهنای باند PCI-E برای اتصال کارت ها به یکدیگر استفاده خواهد شد.ولی فعلا برای استفاده از Multi GPU به کابل Cross Fire برای کارت های AMD نیاز هست و کابل SLI هم برای کارت های Nvidia)

nima_hl
05-11-13, 00:33

سوکتهای pci-e شماره دارند که معمولا از سمت پردازنده به پائین شماره یندی میشوند ( pci-e2 pci-e1 , ..... )

معمولا کارتی که روی pci-e1 قرار میگیره به عنوان مستر حساب میشه و فیش گرافیک به آن متصل میشه ( توی عکس شما کارت سمت چپ )

البته کابل به سایر سوکتها هم میتونه متصل بشه

شما میتونید علاوه بر کراسفایر از مولتی مانیتور هم استفاده کنید و همزمان روی چند مانیتور (Only the registered members can see the link) تصویر داشته باشید

کابل را هم که مهدی گرامی توضیح دادند