PDA

مشاهده نسخه کامل : اساتید لطفا راهنمایی کنید.(در مورد هارد دیسک)

Aventador1988
25-10-13, 18:57
با سلام

بنده یه سوال داشتم و خواهش میکنم اگه دوستان اطلاعاتی دارن کمک کنن.

هارد بنده الان W.D Green 1TB 64MB هست. (از سرعتش اطلاعی ندارم و نمیدونم 5400 دوره یا 7200 یا

متغیره)

میخواستم بدونم اگه هارد سیستمو عوض کنم و هارد Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64MB بخرم.

فرقی تو سرعت سیستمم هنگام اجرای نرم افزار و بازی داره؟؟؟

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی دوستان...

nima_hl
25-10-13, 22:01
با سلام

بنده یه سوال داشتم و خواهش میکنم اگه دوستان اطلاعاتی دارن کمک کنن.

هارد بنده الان W.D Green 1TB 64MB هست. (از سرعتش اطلاعی ندارم و نمیدونم 5400 دوره یا 7200 یا

متغیره)

میخواستم بدونم اگه هارد سیستمو عوض کنم و هارد Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64MB بخرم.

فرقی تو سرعت سیستمم هنگام اجرای نرم افزار و بازی داره؟؟؟

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی دوستان...

سلام

البته بنده استاد نیستم ولی اندک تجربه ای دارم که خدمتتون عرض میکنم

لطفا مدل دقیق هارد خودتون را بفرمائید

در کل سرعت هارد در کارهای روزمره تنها در لود ویندوز و برنامه ها ( بازیها ) تاثیر دارد

برای مثال اگر ویندوز شما با هارد گرین در 30 ثانیه بوت میشود با هارد بلک در 20 ثانیه بوت خواهد شد و یا بازیها در مدت زمان کمتری لود خواهند شد

Aventador1988
26-10-13, 00:34
سلام

البته بنده استاد نیستم ولی اندک تجربه ای دارم که خدمتتون عرض میکنم

لطفا مدل دقیق هارد خودتون را بفرمائید

در کل سرعت هارد در کارهای روزمره تنها در لود ویندوز و برنامه ها ( بازیها ) تاثیر دارد

برای مثال اگر ویندوز شما با هارد گرین در 30 ثانیه بوت میشود با هارد بلک در 20 ثانیه بوت خواهد شد و یا بازیها در مدت زمان کمتری لود خواهند شد

داداش گلم. مدل دقیق هارد رو ذکر کردم دیگه.
وسترن دیجیتال سبز 1 ترابایت 64 مگ بافر
بنده هم یه جورایی مشکلم با همین لود شدن بازی هاس. ویندوز که مثل باد میاد بالا.(20 ثانیه)
اما بعضی از بازی ها رو که روش کلیک میکنم تا اجرا بشه. سیستم توی صفحه ی سیاهی که اول بازی میاد تا بازی شروع بشه کمی مکث میکنه و بعد از چد ثانیه بازی رو اجرا میکنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید...

nima_hl
26-10-13, 09:20
داداش گلم. مدل دقیق هارد رو ذکر کردم دیگه.
وسترن دیجیتال سبز 1 ترابایت 64 مگ بافر
بنده هم یه جورایی مشکلم با همین لود شدن بازی هاس. ویندوز که مثل باد میاد بالا.(20 ثانیه)
اما بعضی از بازی ها رو که روش کلیک میکنم تا اجرا بشه. سیستم توی صفحه ی سیاهی که اول بازی میاد تا بازی شروع بشه کمی مکث میکنه و بعد از چد ثانیه بازی رو اجرا میکنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید...

با این مشخصاتی که فرمودید حداقل 3 مدل وجود داره

WDC WD10EARS

WDC WD10EARX

WDC WD10EAVS

اگر ویندوزتون به سرعت بوت میشه تعویض هارد برای لود کردن بازیها به شما کمک نمیکنه

بعضی از بازیها دیر لود میشن که ممکنه طراحی بازی این گونه باشه یا کرک بازی تاخیر ایجاد کنه

البته بعضی از بازیها هم روی کارتهای nvidia سریعتر لود میشن ( مثل کرایسیس )

به هر حال تعویض هارد تاثیر چشمگیری در این مورد نخواهد داشت ( با توجه به سرعت بوت ویندوز که فرمودید )

Aventador1988
26-10-13, 19:41
خ ممنون از همه دوستانی ک کمک کردند.
بازم اگه دوستان دیگه ای هم اطلاعات مفیدی داشتند ممنون میشم راهنمایی کنند.
باتشکر