PDA

مشاهده نسخه کامل : ایا هارد های گرین به درد سیتسم عامل میخورند؟

life24
22-10-13, 17:33
سلام
این طور که فهمیدم هارد های بلو بهتر از گرین هستند. برای مصارف هادی و هارد سبز برای آرشیو و هارد مشکی برای حرفه ای ها
متاسفانه الان اینجا تو بازار جز سبز چیزی دیگری نیست حتی بلو هم نیست!!!!

من نظرم این بود اما موجودی نیست
1TB SATA III 64MB ST1000DM0032
خیلی فرق دارند؟
در مورد های سیگیت چطور تصمیم بگیریم؟ که کدامشون بهتره؟ چون مثل وسترن ها رده بندی ندارند؟
هارد های سیگیت برای مصارف عادی و حرفه ای باید باراکودا رو انتخاب کنیم؟

life24
22-10-13, 18:03
در مورد سیگیت چطور بفهمیم کدام برای مصارف عادی هست کدام حرفه ای و کدام ارشیو؟

nima_hl
23-10-13, 00:50
سلام

سگیت هم مدل se داره که مثل سری گرین وسترن میمونه ( سرعت پائین 5400 دور در دقیقه داره )

هاردهای وسترن سبز (و سیگیت se) همانطور که گفتید به درد آرشیو میخوره و نباید سیستم عامل روشون نصب بشه

Aventador1988
25-10-13, 18:51
سلام

سگیت هم مدل se داره که مثل سری گرین وسترن میمونه ( سرعت پائین 5400 دور در دقیقه داره )

هاردهای وسترن سبز (و سیگیت se) همانطور که گفتید به درد آرشیو میخوره و نباید سیستم عامل روشون نصب بشه

نمیدونم مردم این حرفا رو از کجا و با چه سند و مدرکی میزنن...!!!!
بنده الان رو سیستمم فقط یک عدد هارد یک ترابایت 64 مگ بافر وسترن سری گرین دارم و هیچ مشکلی هم ندارم. ویندوز رو هم روی همین هارد نصب میکنم و سرعت سیستمم حرف نداره.

life24
25-10-13, 19:16
بنده الان رو سیستمم فقط یک عدد هارد یک ترابایت 64 مگ بافر وسترن سری گرین دارم و هیچ مشکلی هم ندارم. ویندوز رو هم روی همین هارد نصب میکنم و سرعت سیستمم حرف نداره.

سلام
Green slower so if you only want to store data is the best.
Black is faster so is better to run programs or games.

Between them there is Blue, cheaper and slower than Black but faster and more expensive than Green
منبع:
WD Caviar Green or Caviar Black? - Hard Drives - Storage (Only the registered members can see the link)

Aventador1988
25-10-13, 21:00
سلام
Green slower so if you only want to store data is the best.
Black is faster so is better to run programs or games.

Between them there is Blue, cheaper and slower than Black but faster and more expensive than Green
منبع:
WD Caviar Green or Caviar Black? - Hard Drives - Storage (Only the registered members can see the link)

دوست عزیز. بنده سری گرین رو دارم استفاده میکنم. اونم نه به عنوان آرشیو. به عنوان ویندوز.
و به هیچ مشکلی هم بر نخوردم. (اتفاقا خیلی هارد کم صدایی هست)
*من که اصلا به این موضوع اعتقاد ندارم*
شما میتونی هارد Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64MB رو به شماره شناسایی ST1000DM003 بخری.
با سری آبی برابری میکنه.

nima_hl
25-10-13, 21:43

والا از جائی در نمیاریم توی وب سایت اصلی وسترن دیجیتال نوشته :lol:

WD Green hard drives are tested and recommended for use in PCs as secondary storage, external enclosures and other applications that require cool and quiet operation.*

WD Green (Only the registered members can see the link)

امیدوارم هاردتون سالیان سال بدون مشکل براتون کار کنه ولی بنده با هاردهای گرین زیادی برخورد داشتم که چند ماه بعد از نصب ویندوز دار فانی را وداع گفتند

در ضمینه سرعت سیستمتون هم تا وقتی هاردتون با یک هارد درست درمون تعویض نشه و یک سری کار سنگین با سیستمتون انجام ندید متوجه تفاوت سرعت نخواهید شد

Aventador1988
26-10-13, 00:27
والا از جائی در نمیاریم توی وب سایت اصلی وسترن دیجیتال نوشته :lol:

WD Green hard drives are tested and recommended for use in PCs as secondary storage, external enclosures and other applications that require cool and quiet operation.*

WD Green (Only the registered members can see the link)

امیدوارم هاردتون سالیان سال بدون مشکل براتون کار کنه ولی بنده با هاردهای گرین زیادی برخورد داشتم که چند ماه بعد از نصب ویندوز دار فانی را وداع گفتند

در ضمینه سرعت سیستمتون هم تا وقتی هاردتون با یک هارد درست درمون تعویض نشه و یک سری کار سنگین با سیستمتون انجام ندید متوجه تفاوت سرعت نخواهید شد

بنده هم امیدوارم که هاردم به قول شما سالیان سال دووم بیاره.(البته اگه تا اون موقع عوضش نکرده باشم. آخه من عمل ارتقاء رو خیلی زود به زود انجام میدم)
تا الان تقریبا نزدیک به 7 ماهه که داره بدون مشکل کار میکنه.البته این هارد گارانتی داره و همین خیال منو برای مدتی از بابت خرابی راحت میکنه.

تاج
28-11-13, 00:38
بنده هم امیدوارم که هاردم به قول شما سالیان سال دووم بیاره.(البته اگه تا اون موقع عوضش نکرده باشم. آخه من عمل ارتقاء رو خیلی زود به زود انجام میدم)
تا الان تقریبا نزدیک به 7 ماهه که داره بدون مشکل کار میکنه.البته این هارد گارانتی داره و همین خیال منو برای مدتی از بابت خرابی راحت میکنه.

در پاسخ به اینکه گرین بهتره یا آبی وکدوم سری از سیگیت بنده تجربه شخصی خودم میگم و//چندتن ازهمکاران تو کار فیلمومیکس و.../شماکافیه کمتراز10باررویه دونه گرین فیلم باکیفیت HD ازدوربینی مثل V1-Sony کپچرکنی تا ببینی چجوربلایی سراین گرین میاد:gasp:((بدسکتورپیدامیکنه)) تنهادلیلشم میتونم بگم که حجم زیادی که بمدت کوتاهی باید روهارد بریزه(دقیقه ای درحدود1گیگ)
کاربظاهرسنگینی نیس ولی متاسفانه هارد داغون میشه
پس هارد گرین واقعا برا ویندوز+بار سنگین توصیه نمیشه.

king_of_shadows
11-02-14, 23:23
منم قبلا 500 و 1 ترا داشتم،الان 2 ترا دارم گرین 64 بافر ویندوزم نصبه خیلی هم سیستم روشنه کار سنگین و بازی هم میکنم هیچ مشکلی هم تا حالا نداشته