PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش کار با نرم افزارهای تست سخت افزار

waxew
18-10-13, 15:44
سلام
من کیس ام حدود یه ماه پیش ضربه خورده و پاورم کمی مشکل پیدا کرده و فنش کند میچرخه ... اما بعد گذشت چند دقیقه درست میشه سرعتش تقریبا ...

من از اون موقع همینجوری باش کار کردم

تا اینکه این اواخر کلا سیستم بالا نمیاد
توی صفحه بعد بالا اومدن مادربرد میمونه ... یه صفحه سیاه ...
مینویسه
ِ
Disk boot faildure insert Systeam Disk and press enter

گاهی ram رو در میاوردم و جابجا میکردم مشکل حل میشد
میرفت داخل ویندوز ولی بعضا وقتی تو ویندوز هنگ میکرد بعد ریستارت مثل قبل میشد ....

ram خودم رو توی یه کیس دیگیه امتحان کردم
بدون مشکل کار کرد

و یه ram دیگه رو هم رو کیس خودم تست کردم سیستم بدون مشکل کار کرد

الان هم با ram خودم ویندوز بالا اومده و بدون مشکل داره کار میکنه همچنان ....

میخواستم ببینم برنامه ای هست که بشه باش سخت افزار هارو تست و عیب یابی کرد که مشکل از چیه؟؟؟؟

از دوستان کسی میدونه کیس من چه مرگشه Only the registered members can see the link

وقتی دکمه پاور رو میزنم روشن بشه یه چند تا مشکل هست ...

1) فن داخل پاور (همونی که برق اصلی کیس بهش میره و داخل یه فن داره) اول کاری که روشن میکنم خیلی کند میچرخه با سرعت پایین .... و این باعث میشه کمی داغ کنه اون قسمت و گرمای بیشتری رو توی خروجییش میشه احساس کرد
که بعد گذشت تقریبا 10 - 15 دقیقه سرعت چرخش فن پاور درست میشه، اما با این حال بازم کمی گرم میشه پاور ..... کمی یشتر از قبل ضربه خوردن

2) فن مادربورد هم وقتی کیس رو روشن میکنم ثابت وایمیسته که تو این حین چراغ زد و قرمز مادربورد روشن میشه و بعد از 5-6 ثانیه فن مادربورد شروع میکنه به چرخیدن و چراغ مادربورد خاموش میشه ........ که اونم بعد از ضربه خوردن اول با سرعت کم میچرخه و بعد گذشت چند دقیقه سرعتش کمی بیشتر میشه ....

اما احساس میکنم مثل قبل نیستن و با سرعت قبل نمیچرخن هر دوتا فن .......

اول فقط این مشکل هارو داشتم ...
که بعدش این مشکل بالا نیومدن هم بش اضافه شد ...

شرمنده که طولانی شد Only the registered members can see the link
ممنون میشم کمک کنید Only the registered members can see the link

STUXNET
19-10-13, 08:09
سلام
با نرم افزار مموري تست متونيد از سلامت رم هاتون مطمئن شيد Memory Test
دليل كندي سيستم چند تا حالت ميدونه داشته باشه
يك همون حالت گردش فن به صورت ضعيف -پاور رو در بياريد فن رو باز كنيد وسط فن يه پلاستيكه اونو برداريد دو سه قطره روغن بريزيد توش فن رو تميز كنيد ودوباره عين اول پيچ كنيد .
در صورت درست بوت نشدن سيستم بگم آخرين ورژن بايوس رو بگيريد دانلود كنيد نصب كنيد ونتيجه رو اعلام كنيد