PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد اکسترنال wd(خواهش میکنم کمک کنید)

ali3bsh
12-10-13, 23:36
سلام :من هارد یک ترابایتی وسترن دیجیتال دارم که سالم بود . ویندوز لبتاپم را عوض کردم و آمدم درایورها را که روی هارد اکسترنال ذخیره کرده بودم نصب کنم. مثل همیشه هارد شناخته شد ولی تا آمدم شروع بکار شم که هارد از ویندوز پرید ودیده نشد حتی علامت اتصال وسیله خارجی کنار ساعت ویندوز نیز رفت .از این به بعد همین شد مشکل من ؛یعنی توسط لبتاپ یا کامپیوتر خونه شناسایی می شود ولی بعد از چند ثانیه ,نیست می شود یا باید سیستم را ریستارت کنم یا تصادفا بعد از گذشت مدتی دوباره که وصل می کنم برای چند ثانیه یا دقیقه شناخته می شود. خواهش میکنم راهنمایم کنید که حداقل اطلاعات آنرا بازیابی کنم. حدود 300 گیگ می باشد.

ali3bsh
13-10-13, 15:39
با با ترو خدا یکی کمکم کنه !!!

javadshahvand
13-10-13, 17:38
میشه واضح تر توضیح بدید؟

ali3bsh
13-10-13, 19:39
میشه واضح تر توضیح بدید؟
هارد سالم بود وکم استفاده می کردم . ویندوز لبتاپ را عوض کردم و هارد را وصل کردم براحتی وصل شد ولی تا خواستم درایور های لبتاپ را از روی هارد اجرا کنم پارتیشن هارد از my computry محو شد حتی نشانگر اتصال حافظه خارجی که پایین صفحه در کنار ساعت قرار دارد نیز بسته شد . چند بار مجدد باز هارد را به لبتاب وصل کردم ولی دیگه شناسایی نمی شد البته چراغ هارد روشن می شه و کار میکنه ، فقط باید مجدداً لبتاپ را ریستارت کنم، باز شناخته می شود و تمام محتویات آن دیده وخوانده می شه(حتی کپی وپیست) ولی فقط برای چند ثانیه تا یک دقیقه، و باز همان اتفاق تکرار می شود تا ریستارت بعدی. البته با یک pc نیز چک کردم و همینطوری شد

STUXNET
14-10-13, 12:01
پورت هاي دستگاهتون مشكلي نداره يا جنس كابلي كه وصل كرديد به سيستم مرغوب هست؟

ali3bsh
14-10-13, 15:19
پورت هاي دستگاهتون مشكلي نداره يا جنس كابلي كه وصل كرديد به سيستم مرغوب هست؟
با تشکر از شما ،
نه چون که با همین کابل و همین لبتاپ وpc من ۳۰۰ گیگ اطلاعات روی هارد ریختم و مشکل من دقیقاً بعد از نصب ویندوز جدید روی لبتاپ شروع شد. آیا ممکن هست مشکل نرم افزاری با شه . چون همانطور که گفتم برای بار اول سریع وخیلی نرمال به لبتاپ وصل می شه ولی بعد چند ثانیه قطع ودیگه هیچی ! با ریستارت مجدد سیستم باز این اتفاق می افتد.نمی دونم ، مثلاً ویروس یا یک برنامه مزاحم؟

nima_hl
14-10-13, 19:19
با تشکر از شما ،
نه چون که با همین کابل و همین لبتاپ وpc من ۳۰۰ گیگ اطلاعات روی هارد ریختم و مشکل من دقیقاً بعد از نصب ویندوز جدید روی لبتاپ شروع شد. آیا ممکن هست مشکل نرم افزاری با شه . چون همانطور که گفتم برای بار اول سریع وخیلی نرمال به لبتاپ وصل می شه ولی بعد چند ثانیه قطع ودیگه هیچی ! با ریستارت مجدد سیستم باز این اتفاق می افتد.نمی دونم ، مثلاً ویروس یا یک برنامه مزاحم؟

اگر هارد شما از یک usb تغذیه میشود ( آداپتور خور نیست ) و کابل شما به یک usb متصل میشود از یک کابل 2 سر usb استفاده کنید ممکنه هاردتون برق کم بیاره

Only the registered members can see the link xZvf0BPNC114GnDw60Row

ali3bsh
14-10-13, 20:07
اگر هارد شما از یک usb تغذیه میشود ( آداپتور خور نیست ) و کابل شما به یک usb متصل میشود از یک کابل 2 سر usb استفاده کنید ممکنه هاردتون برق کم بیاره

Only the registered members can see the link xZvf0BPNC114GnDw60Row
نیماجون از اینکه تصمیم گرفتی بمن کمک کنی متشکرم. ولی من منظور شما را نفهمیدم آخه این هارد با همین کابل و لبتاپ تا الآن کار می کرد تازه کابل من این شکلیه:

nima_hl
14-10-13, 20:31
نیماجون از اینکه تصمیم گرفتی بمن کمک کنی متشکرم. ولی من منظور شما را نفهمیدم آخه این هارد با همین کابل و لبتاپ تا الآن کار می کرد تازه کابل من این شکلیه:

شرمنده دیر جواب دادم دستم به امر خیر بند بود کم میومدم فروم :give_rose:

بنظرم خرابی هارد شما با توجه به اینکه با pc هم تست فرمودید به تغییر ویندوزتون مربوط نبوده ( دلش میخواسته اون زمان حراب بشه :lol:)

به صدای هاردتون موقع نصب از نزدیک گوش بدید احتمالا وقتی دیسکانکت میشه موتور هارد هم خاموش میشه

اگر اینطوزه فکر نکنم کاری برای بر گرداندن اطلاعات بشه انجام داد

نتیجه را بفرمائید

ali3bsh
14-10-13, 21:14
شرمنده دیر جواب دادم دستم به امر خیر بند بود کم میومدم فروم :give_rose:

بنظرم خرابی هارد شما با توجه به اینکه با pc هم تست فرمودید به تغییر ویندوزتون مربوط نبوده ( دلش میخواسته اون زمان حراب بشه :lol:)

به صدای هاردتون موقع نصب از نزدیک گوش بدید احتمالا وقتی دیسکانکت میشه موتور هارد هم خاموش میشه

اگر اینطوزه فکر نکنم کاری برای بر گرداندن اطلاعات بشه انجام داد

نتیجه را بفرمائید
نه توی صدا هارد هیچ تغیری نمی کنه و هارد همچنان ملایم به کار خودش ادامه می دهد.فقط گاهی اوقات چراغش خاموش می شه.وبعد از جدا کردن و وصل مجدد هارد باز هم خیلی ملایم و بی صدا شروع بکار می کنه و چراغ روی هارد نیز روشن میشه ولی ویندوز آنرا نمی شناسد.(کانکت نمیشه)

علی حسنی
14-10-13, 21:44
شاید از ویروس باشه ، یعنی احتمالا ویروس ، هاردتون رو پس از شناسایی هایدن می کنه، برای اطمینان از قسمت folder option تمام گزینه های Hide کننده رو بردارید یعنی حتی هایدن کننده سیستمی هم نداشته باشه .

ali3bsh
14-10-13, 22:14
شاید از ویروس باشه ، یعنی احتمالا ویروس ، هاردتون رو پس از شناسایی هایدن می کنه، برای اطمینان از قسمت folder option تمام گزینه های Hide کننده رو بردارید یعنی حتی هایدن کننده سیستمی هم نداشته باشه .
علی آقا سلام ؛ من هم علی هستم، خیلی خوشحال شدم . یک سوال آیا ممکن ویروسی باشه که hiden کنه و هم مانع نشان دادن کانکت بشه و هم توی disk menegment نیز پارتیشن هارد را نشان ندهد .

nima_hl
14-10-13, 22:57
خیلی بعید میدونم مشکل از ویروس باشه چون همانطور که فرمودید ویروس نمیتونه باعث دیسکانکت شدن دیوایس بشه

پیشنهاد میکنم هارد را روی یک سیستم دیگه هم تست بفرمائید

متاسفانه اکثر این مدل هاردها از کنترلر آنبرد بهره میبرند

اگر از کنترلر ساتا و یک برد جدا استفاده میکردند میتونستیم هارد را مستقیما به مادربرد وصل کرده و اطلاعات را کپی کنیم

در ضمینه حل مشکل شما متاسفانه تجربه بنده کافی نیست ، اگر دوستان دیگه تجربه مشابه ندارند فکر میکنم هارد را باید به تعمیرگاه یا بخش گارانتی ببرید

ali3bsh
14-10-13, 23:12
خیلی بعید میدونم مشکل از ویروس باشه چون همانطور که فرمودید ویروس نمیتونه باعث دیسکانکت شدن دیوایس بشه

پیشنهاد میکنم هارد را روی یک سیستم دیگه هم تست بفرمائید

متاسفانه اکثر این مدل هاردها از کنترلر آنبرد بهره میبرند

اگر از کنترلر ساتا و یک برد جدا استفاده میکردند میتونستیم هارد را مستقیما به مادربرد وصل کرده و اطلاعات را کپی کنیم

در ضمینه حل مشکل شما متاسفانه تجربه بنده کافی نیست ، اگر دوستان دیگه تجربه مشابه ندارند فکر میکنم هارد را باید به تعمیرگاه یا بخش گارانتی ببرید

آقا نیما من داخل باکس هارد را نگاه کردم و بقول بعضی از دوستان داخل باکس یک هارد 2.5 هست که میگن پورت ساتا داره فقط من بلد نیستم یک هارد را جدا گانه با ساتا به لبتاپ وصل کنم در این رابطه کمی راهنمایی کنید واگر کابل بخصوصی می خواهد لطفا تصویر آنرا نیز مرقوم فرمایید.آیا فکر می کنید اینطوری بتوانم حداقل اطلاعاتم را بازیابی کنم.

nima_hl
15-10-13, 10:28
آقا نیما من داخل باکس هارد را نگاه کردم و بقول بعضی از دوستان داخل باکس یک هارد 2.5 هست که میگن پورت ساتا داره فقط من بلد نیستم یک هارد را جدا گانه با ساتا به لبتاپ وصل کنم در این رابطه کمی راهنمایی کنید واگر کابل بخصوصی می خواهد لطفا تصویر آنرا نیز مرقوم فرمایید.آیا فکر می کنید اینطوری بتوانم حداقل اطلاعاتم را بازیابی کنم.

لطفا از داخل باکس یک عکس بگذارید

اکثر هاردهای پاسپورت سوکت مخصوص دارند یعنی اون سوکتی که به کابل رابط میخوره روی برد اصلی لحیم شده و هاردی با رابط sata در کار نیست

اگر سوکت پشت از هارد جدا بشه شما یک هارد معمولی دارید که دقیقا مثل هارد معمولی به سوکت دیتا و برق متصل شده و اگر خود هارد مشکلی نداشته باشه میتونید اطلاعاتتون را استفاده کنید

علی حسنی
15-10-13, 12:08
سلام علی آقا ، امیدوارم مشکلون حل بشه ، فقط خواستم بگم که من از اسم مستعار استفاده می کنم .

ali3bsh
15-10-13, 20:10
لطفا از داخل باکس یک عکس بگذارید

اکثر هاردهای پاسپورت سوکت مخصوص دارند یعنی اون سوکتی که به کابل رابط میخوره روی برد اصلی لحیم شده و هاردی با رابط sata در کار نیست

اگر سوکت پشت از هارد جدا بشه شما یک هارد معمولی دارید که دقیقا مثل هارد معمولی به سوکت دیتا و برق متصل شده و اگر خود هارد مشکلی نداشته باشه میتونید اطلاعاتتون را استفاده کنید
آقا نیما با عرض معذرت من روزها می رم سرکار و دیر جواب دادم.اینم عکس از سوکت هارد:

nima_hl
15-10-13, 22:23
آقا نیما با عرض معذرت من روزها می رم سرکار و دیر جواب دادم.اینم عکس از سوکت هارد:

خواهش میکنم عزیز

برای اتصال این هارد به sata باید در مدار آن تغییر ایجاد کنید

How to connect and recover USB-only western digital drives with HD Doctor suite|Data Recovery Salon: No.1 Data Recovery Magazine (Only the registered members can see the link)

البته اگر در ضمینه سخت افزار تجربه کافی ندارید پیشنهاد نمیکنم خودتون دست به این کار بزنید

ali3bsh
16-10-13, 15:28
دوستان با تشکر از همگی شما ، مشکل من حل شد همانطور که گفته بودن خیلی الکی مشکل برای هاردم پیش اومد و خیلی الکی هم حل شد . فقط این که، من با کابل دیتای گوشی موبایلم که گلکسی هست هارد را به لبتاپ وصل کردم و باز هم همان مشکل را پیدا کرد ولی با وقفه زمانی بیشر که در این مدت من توانستم اطلاعات ضروری را روی لبتاپ ذخیره کنم چند بار مجبور شدم ریستارت کنم ولی بعد از حدوداً ۵ بار دیسکانکت شدن و ریستارت سیستم مشکل خودبخود حل شد وبعد از این با کابل خود هارد اکسترنال ، هارد را اسکن ویروس کردم و با خود ویندوز نیز اسکن و فیکس ارور کردم. فعلاً که مشکلی نیست. باز هم از تمام دوستان که قصد کمک داشتند تشکر می کنم واگر شما برای این مورد علتی پیدا کردید بگویید.فقط یک چیز اونم این که ، من به هارد و هر چه حافظه دیگه هست ، دیگه اعتماد نمی تونم بکنم.

gym
21-11-13, 00:49
با سلام
من یک هارد اکسترنال وسترن 500 گیگا دارم همیشه به سیستمم وصل میکردم و مشکلی نداشت امشب که وصل کردم داشتم اطلاعات را از سیستم به هارد انتقال میدادم که روی 60% گیر کرده بود یک ساعت گذاشتم بمونه اما فایده نداشت کابل هارد را در آوردم و سیستم رو ریست کردم سیستم که بالا اومد هارد رو دوباره وصل کردم کار میکنه اما سیستم اصلا نمیارتش باید چی کار کنم خیلی واسم مهمه ؟؟؟؟؟؟
در ضمن رو 3 تا سیستم دیگه هم چک کردم فایده ای نداشت ؟

علی حسنی
21-11-13, 10:12
سلام

رو سیستم عاملهای جداگانه بررسی کنید(هم xp و هم 7 ) اگه جواب نگرفتید و شناسایی نشد با توجه به این که روی چند سیستم امتحان کردید مشکل از هاردتونه ولی قبل از هر چیز از یه کابل دیگه استفاده کنید و حتما اون رو مستقیم به کامپیوتر وصل کنید و از هیچ گونه رابطی استفاده نکنید .

farhad-2
30-11-15, 21:24
نه توی صدا هارد هیچ تغیری نمی کنه و هارد همچنان ملایم به کار خودش ادامه می دهد.فقط گاهی اوقات چراغش خاموش می شه.وبعد از جدا کردن و وصل مجدد هارد باز هم خیلی ملایم و بی صدا شروع بکار می کنه و چراغ روی هارد نیز روشن میشه ولی ویندوز آنرا نمی شناسد.(کانکت نمیشه)

با سلام من هم امروز دقیقا همین هارد رو گرفتم اما فقط چراغش روشن میشه و در مای کامپیوتر نمایش داده نمیشه . اگر کسی میدونه راهنمایی کنه خواهشن . ممنون

AMD>INTEL
30-11-15, 21:36
با سلام من هم امروز دقیقا همین هارد رو گرفتم اما فقط چراغش روشن میشه و در مای کامپیوتر نمایش داده نمیشه . اگر کسی میدونه راهنمایی کنه خواهشن . ممنون

لطفا برای مشکلتون تاپیک جدید بزنید و در تاپیک های قدیمی سوال نکنید .