PDA

مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن رم جدید بر 512

iranch
10-10-13, 08:41
دروووووووود یکی از دوستان یک سیستم قدیمی اورده دارای رم 512 الان میخوام 1 گیگ رم روش اضافه کنه
هنوز سیتسم رو ندیدم که ddr1 هست یا ddr2 اما 1 گیگ با 512 مگ بلو اسکرین نمیده؟ یا مشکل ایجاد نمیکنه؟

iranch
15-10-13, 16:08
سلام
یا یک 256 با 2 رم 512؟

nima_hl
15-10-13, 22:29
درود بر شما

در پلتفرمهای قدیمی فقط میتوان از طریق آزمایش به کارکرد خوب رم روی مادربرد پی برد

میزان رم و همخوانی رمها ملاک کارکرد صحیح رمها نیست

البته اگر هر دو تیغه از یک برند و مدل باشند احتمال کارکرد بی دردسر آنها بیشتر است ولی رمهای متفاوت هم میتونند بدون مشکل روی پتفرمهای سینگل چنل به راحتی کار کنند

اگر رم با کنترلر رم همخوانی داشته باشه مشکل به وجود نمیاد

iranch
16-10-13, 13:16
درود بر شما

در پلتفرمهای قدیمی فقط میتوان از طریق آزمایش به کارکرد خوب رم روی مادربرد پی برد

میزان رم و همخوانی رمها ملاک کارکرد صحیح رمها نیست

البته اگر هر دو تیغه از یک برند و مدل باشند احتمال کارکرد بی دردسر آنها بیشتر است ولی رمهای متفاوت هم میتونند بدون مشکل روی پتفرمهای سینگل چنل به راحتی کار کنند

اگر رم با کنترلر رم همخوانی داشته باشه مشکل به وجود نمیاد

درووود ممنون ازت
امکان داره بحث رو باز کنیم؟

منظور شما از پلتفرم های قدیمی رم های ddr2 هم میشود؟
یا سیستم هایی که اصلا از دوال چنل پشتیبانی نمی کنند؟

در رابطه با سیستم های جدید چطور؟
و سوال آخر: یک دوستی می گفت اگر هماهنگ هم نباشند . از بایوس میشه هماهنگشون کرد.
منظور از هماهنگی فقط باس رم است؟

ممنون از صبر و حوصله

nima_hl
16-10-13, 14:43
درووود ممنون ازت
امکان داره بحث رو باز کنیم؟

منظور شما از پلتفرم های قدیمی رم های ddr2 هم میشود؟
یا سیستم هایی که اصلا از دوال چنل پشتیبانی نمی کنند؟

در رابطه با سیستم های جدید چطور؟
و سوال آخر: یک دوستی می گفت اگر هماهنگ هم نباشند . از بایوس میشه هماهنگشون کرد.
منظور از هماهنگی فقط باس رم است؟

ممنون از صبر و حوصله

خواهش میکنم

منظور از پلتفرم قدیمی پردازنده هائیه که فاقد کنترلر رم درونی هستند

در amd اگر اشتباه نکنم از am2 به بعد پردازنده ها دارای کنترلر مموری بودند ( amd خیلی زودتر از intel کنترلر مموری را درون پردازنده جایگذاری کرد )

در intel تا پلتفرم 775 کنترلر مموری توسط یک چیپ مجزای از پردازنده کار ورود خروج از رم را بر عهده داشت که این امر باعث کندی در عملکرد و کامپتیبل نبودن رمها با مادربرد میشد

در کامپیوترهای امروزی هم به دلیل کنترلر درونی پردازنده ها و هم کیفیت و استاندارد بودن ماژولهای رم مشکل ماهنگ نبودن خیلی کمتر شده

البته به دلیل چند چنل بودن اسلاتهای رم خیلی بهتره رمها از یک برند و یک مدل باشند ولی اگر رمی سرعت کمتری داشت بهتره اونو در اسلات اول قرار بدید تا رم سریعتر با تنظیمات رم ضعیفتر تنظیم بشه

هماهنگی فقط به باس رم نیست و پارامترهای زیادی به جز باس در رم وجود داره که ممکنه باعث بروز مشکل کنه

life24
23-10-13, 18:59
خواهش میکنم

منظور از پلتفرم قدیمی پردازنده هائیه که فاقد کنترلر رم درونی هستند

در amd اگر اشتباه نکنم از am2 به بعد پردازنده ها دارای کنترلر مموری بودند ( amd خیلی زودتر از intel کنترلر مموری را درون پردازنده جایگذاری کرد )

در intel تا پلتفرم 775 کنترلر مموری توسط یک چیپ مجزای از پردازنده کار ورود خروج از رم را بر عهده داشت که این امر باعث کندی در عملکرد و کامپتیبل نبودن رمها با مادربرد میشد

در کامپیوترهای امروزی هم به دلیل کنترلر درونی پردازنده ها و هم کیفیت و استاندارد بودن ماژولهای رم مشکل ماهنگ نبودن خیلی کمتر شده

البته به دلیل چند چنل بودن اسلاتهای رم خیلی بهتره رمها از یک برند و یک مدل باشند ولی اگر رمی سرعت کمتری داشت بهتره اونو در اسلات اول قرار بدید تا رم سریعتر با تنظیمات رم ضعیفتر تنظیم بشه

هماهنگی فقط به باس رم نیست و پارامترهای زیادی به جز باس در رم وجود داره که ممکنه باعث بروز مشکل کنه

سلام
ضمن سپاس از پاسخ شما
یکی از دوستان می گفت به وسیله دستکاری در بایوس میشه رم ها رو هماهنگ کرد و مشکل عدم سازگاری شون رو حل کرد.

nima_hl
23-10-13, 23:58
سلام
ضمن سپاس از پاسخ شما
یکی از دوستان می گفت به وسیله دستکاری در بایوس میشه رم ها رو هماهنگ کرد و مشکل عدم سازگاری شون رو حل کرد.

سلام

در اکثر مواقع با کم کردن سرعت و بالا بردن تاخیر میشه رمها را هماهنگ کرد ولی نیاز به حوصله زیاد داره

life24
24-10-13, 14:34
سلام

در اکثر مواقع با کم کردن سرعت و بالا بردن تاخیر میشه رمها را هماهنگ کرد ولی نیاز به حوصله زیاد داره

پس می فرمائید اگر تجربه نداریم و آشنا به تنظیمات زیاد نیستیم. از خیر یک قطعه رم بهتره بگذریم؟
مثلا 512 + 1 گیگ رم. 512 رو بزاریم کنار؟

nima_hl
24-10-13, 17:21
پس می فرمائید اگر تجربه نداریم و آشنا به تنظیمات زیاد نیستیم. از خیر یک قطعه رم بهتره بگذریم؟
مثلا 512 + 1 گیگ رم. 512 رو بزاریم کنار؟

در مورد تنظیمات رم گوگل کنید ( فکر کنم یک مقاله خوب هم در سایت اصلی داشته باشیم )

تست کنید ، در نهایت یک سری اطلاعات و تجربیات به دست می آورید :wink:

life24
31-10-13, 14:54
سلام
آقا نیما یک سوال دیگر:
الان یک سیستم هست، روش 1 گیگ رم DDR2 روش هست و 2 تا اسلات داره که هر 2 مشکی هست، و ظاهرا دوآل چنل رو پشتیبانی می کنه.
میگه سرعتش ببرم بالا و رم میخواد،الان بخوام یک 2 گیگ بزارم روش،خوب دوال چنل که نمیشه ، اما سازگار میشه؟ طرف میگه من 110 هزار تومن بدم بی فایده نشه:121fs725372:

nima_hl
31-10-13, 15:39
سلام
آقا نیما یک سوال دیگر:
الان یک سیستم هست، روش 1 گیگ رم DDR2 روش هست و 2 تا اسلات داره که هر 2 مشکی هست، و ظاهرا دوآل چنل رو پشتیبانی می کنه.
میگه سرعتش ببرم بالا و رم میخواد،الان بخوام یک 2 گیگ بزارم روش،خوب دوال چنل که نمیشه ، اما سازگار میشه؟ طرف میگه من 110 هزار تومن بدم بی فایده نشه:121fs725372:

سلام

2 تا 2 گیگ استوک بگیر حدود 140-50 در میاد رم خودشم 30-40 تومن بفروش روزه شک دار هم نگیر :wink:

zardalu
11-02-14, 13:28
سلام خدمت دوستان عزیز بنده تازه عضو سایت خوبتون شدم ومیخواستم درخصوص مشکلم راهنماییم کنید چندروزیه که رم سیستممو به 4ارتقادادم (2تا رم 2گیگ)ولی تو اطلاعات سیستم نوشته 3گیگ قابل استفاده از4گیگ رم.مشخصات گرافیک من هم اینه:
Manufacturer NVIDIA
Model GeForce 7300 SE/7200 GS
Memory Type DDR
Physical Memory 128 MB
Virtual Memory 1408 MB
Bus Width 64 Bit

ممنون میشم عزیزان راهنماییم کنن

AMD>INTEL
11-02-14, 14:11
سلام خدمت دوستان عزیز بنده تازه عضو سایت خوبتون شدم ومیخواستم درخصوص مشکلم راهنماییم کنید چندروزیه که رم سیستممو به 4ارتقادادم (2تا رم 2گیگ)ولی تو اطلاعات سیستم نوشته 3گیگ قابل استفاده از4گیگ رم.مشخصات گرافیک من هم اینه:
Manufacturer NVIDIA
Memory Type DDR
Physical Memory 128 MB
Virtual Memory 1408 MB
Bus Width 64 Bit

ويندوزت 32 بيت هست ؟

mohsen7077
11-02-14, 14:57
Manufacturer NVIDIA
Memory Type DDR
Physical Memory 128 MB
Virtual Memory 1408 MB
Bus Width 64 Bit

اگه بخوای از تمام 4 گیگ استفاده کنی باید ویندوزت 64 بیت باشه
ویندوز 32 بیت تا یه حدی(فک کنم3.25) ساپورت میکنه

zardalu
11-02-14, 17:32
بله ویندوز سون-32بیت هست

zardalu
11-02-14, 17:35
ويندوزت 32 بيت هست ؟

بله ویندوز سون-32بیت هست

AMD>INTEL
11-02-14, 19:23
بله ویندوز سون-32بیت هست

محدوديت اين مقدار طبيعي هست . اگر ميخواهيد 4 گيگ بدرستي شناسايي بشه بايد 64 بيت نصب كنيد