PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن شدن خود به خود لپتاپ ایسر

ruiner3x
09-10-13, 11:06
سلام دوستان من ی لپ تاپ ایسر 5738Z دارم که وقتی خاموشش میکنم خود به خود روشن میشه باید از دکمه یا باطریشو در بیارم تا خاموش بشه.ویندوزشو عوض کردم بازم همینه.موقه ای هم که باهاش کار میکنم عادیه اصلا خاموش نمیشه ولی وقتی نیم ساعت باهاش کار نکنم خاموش میشه .CPU هم اصلا داغ نمیشه کاملا عادیه .میشه کمک کنید بگید مشکل از کجا میشه باشه؟؟؟؟

mahdi1995
09-10-13, 13:05
سلام دوستان من ی لپ تاپ ایسر 5738Z دارم که وقتی خاموشش میکنم خود به خود روشن میشه باید از دکمه یا باطریشو در بیارم تا خاموش بشه.ویندوزشو عوض کردم بازم همینه.موقه ای هم که باهاش کار میکنم عادیه اصلا خاموش نمیشه ولی وقتی نیم ساعت باهاش کار نکنم خاموش میشه .CPU هم اصلا داغ نمیشه کاملا عادیه .میشه کمک کنید بگید مشکل از کجا میشه باشه؟؟؟؟
این که وقتی با سیستم کار نکنید خودش خاموش بشه کاملا طبیعیه(اگه می خواین این اتفاق نیافته می تونین به سادگی از قسمت Control Panel>System and Security>Power Options مشخص کنین که پس از چه زمانی که با سیستم کار نکردین مانیتور خاموش بشه و چه زمانی هارد خاموش بشه و چه زمانی سیستم به حالت Sleep بره یا خاموش شه و یا این که اصلا هیچ وقت هیچ کدوم از این اتفاقا نیافته)
در مورد روشن شدن خود به خودی سیستم بیشتر توضیح بدین:
1.همون موقع که لپ تاپو خاموش می کنین سریعا دوباره روشن میشه یا این که ربطی نداره مثلا لپ تاپ 1 ساعته خاموشه بعد روشن میشه؟
2.زمانی که سیستم shut down هست خودش روشن میشه یا زمانی که hibernate هست؟
3.ویندوزتون چیه؟
4.آیا سر ساعت خاصی لپ تاپتون خود به خود روشن میشه؟
5.از منوی استارت command prompt رو باز کنین و دستور "powercfg/devicequery wake_armed" رو وارد کنین و دکمه ی Enter رو بزنین و نتیجه رو اینجا اعلام کنین.

ruiner3x
15-11-13, 15:02
این که وقتی با سیستم کار نکنید خودش خاموش بشه کاملا طبیعیه(اگه می خواین این اتفاق نیافته می تونین به سادگی از قسمت Control Panel>System and Security>Power Options مشخص کنین که پس از چه زمانی که با سیستم کار نکردین مانیتور خاموش بشه و چه زمانی هارد خاموش بشه و چه زمانی سیستم به حالت Sleep بره یا خاموش شه و یا این که اصلا هیچ وقت هیچ کدوم از این اتفاقا نیافته)
در مورد روشن شدن خود به خودی سیستم بیشتر توضیح بدین:
1.همون موقع که لپ تاپو خاموش می کنین سریعا دوباره روشن میشه یا این که ربطی نداره مثلا لپ تاپ 1 ساعته خاموشه بعد روشن میشه؟
2.زمانی که سیستم shut down هست خودش روشن میشه یا زمانی که hibernate هست؟
3.ویندوزتون چیه؟
4.آیا سر ساعت خاصی لپ تاپتون خود به خود روشن میشه؟
5.از منوی استارت command prompt رو باز کنین و دستور "powercfg/devicequery wake_armed" رو وارد کنین و دکمه ی Enter رو بزنین و نتیجه رو اینجا اعلام کنین.

ج سوال 1- نه وقتی خاموشش میکنم بعد 5 ثانیه دوباره روشن مینش و باید دستمو بذارم رو دکمه خاموش روش کردن تا خاموش بشه کامل
ج سوال 2- بطور کامل خاموش شده
ج سوال 3-ویندوز 7 . و ویندوز هم عوض کردم مشکل پابرجاست
ج سوال 4- نه سر ساعت خاصی روشن نمیشه

mahdi1995
15-11-13, 16:33
ج سوال 1- نه وقتی خاموشش میکنم بعد 5 ثانیه دوباره روشن مینش و باید دستمو بذارم رو دکمه خاموش روش کردن تا خاموش بشه کامل
ج سوال 2- بطور کامل خاموش شده
ج سوال 3-ویندوز 7 . و ویندوز هم عوض کردم مشکل پابرجاست
ج سوال 4- نه سر ساعت خاصی روشن نمیشه
واسه من پیش اومده بود که سیستم بعضی اوقات خودش روشن بشه که تونستم درستش کنم ولی اینی که شما می فرمایین من اولین باره می شنوم. نمی دونم مشکل چیه!:1~@$S (8):
اساتید لطفا کمک کنن!

علی حسنی
15-11-13, 19:56
سلام ، خوب چند دلیل برای بوجود آمدن این مشکل محتمل هست که برای هرکدوم راهکارخاص خودش وجود داره :

- ممکن است شما سیستم خود را sleep کرده باشید
- یا قبل از خاموش شدن کامل سیستم در لپ تاب را ببندید .
- یا در تنظیمات بایوس خود دست کاری کرده اید در قسمت Power Management Setup گزینه Resume by Alarm رو غیرفعال کنید (بهتر است بایوس را آپدیت کنید)
- ممکن است با برنامه ای این کار را کرده باشید و بعد غیرفعال نکرده باشید

با تشکر ، یا علی