PDA

مشاهده نسخه کامل : نصب رم بالای 4 گیگ روی سیستم 32 بیت

mostafa3123
27-09-13, 10:12
سلام بچه ها اقا م دیروز یه رم 4 گیگ گرفتم اما ویندوزم 32 بیته و فقط 3.3 گیگ رو میشناسه بقیشو نمیشناسه حالا آیا پچ یا کرک یا نرم افزار هست که بشه رم 4 گیگ رو به ویندوز 32 بیت شناسوند؟
راستی یه مشکل دیگه هم که برام پیش اومده اینه که مادربردم دوتا پورت usb 3.0 داره مدلش 870a-g54 fx هست اما بدبختی اینه که سرعت این دوتا پورت با پورتای دیگه فرقی نداره :gasp::1. (27)::gasp::1. (27)::1. (12)::1. (12):
به نظرتون این دوتا پورت خرابن؟یا سوختن؟
اقا جون من ایندفعه رو زود جوابم بدید واقعا ممنونتون میشم دمتون گرم بروبکس

nima_hl
27-09-13, 10:18
سلام بچه ها اقا م دیروز یه رم 4 گیگ گرفتم اما ویندوزم 32 بیته و فقط 3.3 گیگ رو میشناسه بقیشو نمیشناسه حالا آیا پچ یا کرک یا نرم افزار هست که بشه رم 4 گیگ رو به ویندوز 32 بیت شناسوند؟
راستی یه مشکل دیگه هم که برام پیش اومده اینه که مادربردم دوتا پورت usb 3.0 داره مدلش 870a-g54 fx هست اما بدبختی اینه که سرعت این دوتا پورت با پورتای دیگه فرقی نداره :gasp::1. (27)::gasp::1. (27)::1. (12)::1. (12):
به نظرتون این دوتا پورت خرابن؟یا سوختن؟
اقا جون من ایندفعه رو زود جوابم بدید واقعا ممنونتون میشم دمتون گرم بروبکس

سلام مصطفی جان

یک سری پچ هست که توی کنترل پنل استفاده از 4 گیگ را نشان بده ولی 1-2 سال پیش تست کردم از تمام رم استفاده نمیکنه ( فقط نشان میده )

برای استفاده از 4 گیگ باید ویندوز 64 استفاده کنید

پورت usb3 فقط زمانی سرعت بیشتر از usb2 تبادل میکنه گه یک دیوایس usb3 با توانائی انتقال اطلاعات با سرعت بالاتر از usb2 به آن وصل شده باشه

برای دیوایسهای معمولی تفاوتی بین اتصال به usb2 و 3 وجود نداره

mostafa3123
27-09-13, 10:23
نیما جان داداش اگه 64 بیت نصب کنم مشکلی پیش نمیاد واسه بازی یا نرم افزارای 32 بیت؟یعنی نصبشون با مشکل مواجه نمیشه؟ایا ویندوز 64 بیت سریعتر؟
راستی به نظرت مارک رم چی بخرم؟شنیدم پاتریوت خیلی عالیه خودت چه پیشنهادی میدی؟
از اینکه جواب دادی ممنون عزیزم

nima_hl
27-09-13, 12:01
نیما جان داداش اگه 64 بیت نصب کنم مشکلی پیش نمیاد واسه بازی یا نرم افزارای 32 بیت؟یعنی نصبشون با مشکل مواجه نمیشه؟ایا ویندوز 64 بیت سریعتر؟
راستی به نظرت مارک رم چی بخرم؟شنیدم پاتریوت خیلی عالیه خودت چه پیشنهادی میدی؟
از اینکه جواب دادی ممنون عزیزم

با بعضی بازیها بخصوص بازیهای قدیمی مشکل پیدا میکنید

64 اندکی در بعضی از کارها سریعتره

در کل به شما پیشنهاد میکنم قید 700 مگ رم غیر قابل استفاده را بزنید و با همین 32 بیت کار کنید

پاتریوت هم رم خوبیه کلا رمهائی که فعلا در بازار هستند خوبند فقط رمی بگیرید که گارانتی خوبی داشته باشه چون اگر روز اول خراب باشه بتونید تعویض کنید ( روز اول اگر مشکلی نداشته باشه تا آخر خوب کار میکنه )

mostafa3123
27-09-13, 15:23
نیما جان واقعا بالا بردن رم تاثیری توی افزایش سرعت سیستم داره؟؟؟؟؟

nima_hl
27-09-13, 16:00
نیما جان واقعا بالا بردن رم تاثیری توی افزایش سرعت سیستم داره؟؟؟؟؟

یه موقع رمتون 512 مگابایته وقتی 1-2 گیگش کنید خیلی تاثیر داره

ولی بالای 2 گیگ توی کارهای معمولی آنچنان تفاوتی نداره ( مگر اینکه نرم افزار یا بازی بسیار غولی اجرا کنیم )

در کل 3.3 گیگ با 4 گیگ برای کارهای معمولی و بازیها تفاوت محسوسی نداره

mahdi1995
28-09-13, 00:39
با بعضی بازیها بخصوص بازیهای قدیمی مشکل پیدا میکنید

64 اندکی در بعضی از کارها سریعتره

در کل به شما پیشنهاد میکنم قید 700 مگ رم غیر قابل استفاده را بزنید و با همین 32 بیت کار کنید

پاتریوت هم رم خوبیه کلا رمهائی که فعلا در بازار هستند خوبند فقط رمی بگیرید که گارانتی خوبی داشته باشه چون اگر روز اول خراب باشه بتونید تعویض کنید ( روز اول اگر مشکلی نداشته باشه تا آخر خوب کار میکنه )
بازی های 32بیت که روی ویندوز 64 بیتی اجرا میشن.فقط مشکل بازی ها ی 16 بیتی هستن که اونا هم جدیدتریناشون 10 سالی قدمت دارن!:whistle:

nima_hl
28-09-13, 03:49
بازی های 32بیت که روی ویندوز 64 بیتی اجرا میشن.فقط مشکل بازی ها ی 16 بیتی هستن که اونا هم جدیدتریناشون 10 سالی قدمت دارن!:whistle:

همه بازیهای 32 بیتی ( بخصوص نسخه های کرک شده داخل ایران ) روی ویندوز 64 اجرا نمیشوند

برای مثال هر کاری کردم کرایسیس روی ویندوز 64 ران نشد ( نسخه 1 مربوط به سال 2007 )

mahdi1995
28-09-13, 11:09
همه بازیهای 32 بیتی ( بخصوص نسخه های کرک شده داخل ایران ) روی ویندوز 64 اجرا نمیشوند

برای مثال هر کاری کردم کرایسیس روی ویندوز 64 ران نشد ( نسخه 1 مربوط به سال 2007 )
همه ی بازی ها 32 بیت رو با یه کم ور رفتن بالاخره میشه روی win 64 اجرا کرد. همین Crysis که شما میگی رو من روی windows 7 64 bit تمومش کردم (Crysis Warhead هم همین طور):1. (5):
من تمام نسخه های NFS از سال 2002 به بعد رو هم روی windows 7 64 bit اجرا کردم.(البته قدیمی تر هاشم که 16 بیت هستن رو هم با virtual machine میشه اجرا کرد)
من تمام نسخه های Resident Evil رو (یعنی از Resident Evil 1 که سال 1996 عرضه شد گرفته تا آخریش که 2013 عرضه شد) روی همین Windows 7 64 bit اجرا کردم!:gasp:
کلا من چون طرفدار بازی های قدیمی هستم و بازی هارو به صورت سری بازی می کنم(یعنی الآن که Splinter Cell Blacklist عرضه شده اگه من بخوام بازی کنمش میرم از اولین نسخه ی splinter Cell شروع می کنم به بازی کردن تا برسم به آخریش!) تجربه ی خوبی در مورد اجرای بازی های قدیمی روی سیستم های جدید دارم. به خاطر همینم می دونم که اجرای هیچ بازیی روی ویندوز 64 بیتی غیرممکن نیست فقط هر کدوم روش خاص خودشونو دارن.
در ضمن با وجود شرکت GOG خیلی از بازی های قدیمی رو به راحتی میشه روی ویندوز 64 بیت بدون هیچ دردسری اجرا کرد.:1. (35):