PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در مودم tplink مدل td-w8901g

s-r
27-09-13, 06:17
سلام مودم من tplink مدلش td-w8901g هست الان چند روزیه یه مشکلی پیدا کرده .
هر وقت خاموشش میکنم بعد میخوام روشنش کنم فقط پاور روشن میشه و دیگه بقیه چراغ ها خاموش میمونه و کانکت نمیشم .
باید چندین بار هی خاموش و روشن کنم تا یهویی وصل بشه . نه یکی دو بار بلکه شاید بعضی وقتها یکی دو ساعت طول میکشه هی روشن و خاموش میکنم تا درست میشه!
این الان مشکلش چیه ؟ اصلا درست میشه.
مرسی

Over_Cracker
27-09-13, 06:59
درود.

چرا اصلا مودم را خاموش می کنید؟ نیاز نیست هر روز مودم را خاموش و روشن کنید! مگر اینکه برای مدت طولانی یا دلیل خاصی مثل تعمیرات تلفن یا استفاده از دستگاه های وات بالا(دستگاه جوش) ....

فکر کنید ببینید دقیقا از چه زمانی این اتفاق افتاد؟ با ISP تماس گرفتید؟ شاید مشکل از ISP باشه.

تعمیرات خط تلفن نداشتید؟ مثلا پریز یک تلفن را دستکاری کنید...؟ چون اگر مثبت و منفی یک پریز تلفن را در گوشه ای از منزل به هم اتصال بدید و مودم هم روشن باشه و کابل ADSL/RJ11 بهش متصل باشه،به احتمال خیلی زیاد آسیب میزنه به مودم. یعنی من خودم داشتم سیم کشی تلفن یک خونه را انجام میدادم و سیم ها را از جعبه تقسیم تست میکردم و یادم نبود که مودم روشنه،بعد از اتمام کار دیدم مودم خراب شده و فقط چراغ پاور به صورت کم نور روشن هستش! مدل مودمم هم Kingerboard 8500TC وایرلس سری N بود!

دقیق توضیح بدید که کدوم چراغ ها روشن؟ کم نور و یا کلا خاموشه؟ کدوم کانکتور ها (LAN) متصل و کدوم خالی هستند؟

مودم را ریست و تنظیم مجدد کردید؟

کانکشن های شما به چه صورت هستش؟ موقعی که چراغ ها خاموشه کانکشن ها به چه شکله؟ وضعیت وایرلس؟

به صورت اتوماتیک با روشن شدن مودم،دسترسی به اینترنت انجام میشه یا اینکه یک کانکشن برادبند جدا ساختید واسش؟

سریع بررسی کنید و نتیجه بگیرید. اگر عیب از مودم هست و گارانتی داره،سریع بفرستید گارانتی!