PDA

مشاهده نسخه کامل : پایین آمدن بیش از حد فریم بازی بعد از ریلود کردن با کارت AMD HD5970

rouhit_110
23-09-13, 15:40
سلام دوستان
من تازگی بازی Splinter cell BlackList رو نصب کردم و تمامی جزئیات گرافیکی بازی روی حداکثر قرار دارن که بین 70 تا 90 فریم بازی اجرا میشه . اما وقتی شخصیت بازی میمیره و میخوام از آخرین سیو بازی ریلود کنم این دفعه بازی با زیر 10 فریم اجرا میشه که خیلی افتضاحه و تو این حالت با اینکه جزئیات گرافیکی بازی رو حداقل هم میارم اما تغییری نمیکنه . و مجبور میشم از بازی خارج بشم و دوباره اجرا کنم تا دوباره خوب اجرا بشه
کرک ها و پچ های مختلف و آپدیت های مختلف بازی رو هم نصب کردم اما تاثیری نداشت . از آنتی ویروس نیست . آخرین درایور گرافیک AMD که ورژن 13.1 هست و هم مجدد نصب کردم اما درست نشد.
نمی دونم والا این بازی رو خیلی از رفقام دارن بازی می کنن که اصلا به مشکل نخوردن . خودم هم قبل این بازی Grid2 رو با حداکثر گرافیک بازی کردم و هیچ مشکلی نداست و سایر بازی های با گرافیک سنگین .
با استفاده از MSI afterburner که مقدار لود GPU ها رو که می بینم ، دفعه اول هر دو GPU بالای 90درصد لود دارن فعالیت می کنن اما بعد اینکه Load last checkpoint میکنم فعالیت GPU ها میاد زیر 50 درصد.
سی پی یو هم AMD 8350 هست رو فرکانس 4Ghz . خواهش می کنم یه دوستی نظری بده بتونم این مشکل رو برطرف کنم
ممنونم از مرامت به خاطر وقتی که میخای بره حل کردن مشکلم بزاری . خیلی مردی

mohamad70
23-09-13, 19:51
سلام

دوست عزیز همیشه نصب کردن آخرین ورژن درایور به معنی بهتر شدن کارایی نیست چه بسا گاهی باعث ایجاد مشکل هم میشه ( مخصوصا برای کارت های قدیمی تر )

الان AMD وقتی یه درایور جدید میده بیرون فقط برای کارت های سری 7000 بهینه سازی انجام میده که ممکنه روی کارت های قدیمی تر تاثیر عکس بذاره و ایجاد مشکل کنه.

شما یه درایور قدیمی تر مثل 12.8 رو امتحان کنید ببینید چطور میشه.

kambiz afshar
23-09-13, 20:26
در ضمن اخرین درایو catalyst 13.9 هستش اونم امتحان کنید ببینید چطوری ؟ من خودم با 5870 تمومش کردم مشکلی نداشت :cool:

STUXNET
24-09-13, 07:45
مشكل از تنظيمات بازي هست به نظر من -احتمال داره قبل از سيو بازي تنظيمات رو دست زديد وبعد از Reload بازي قادر به اجراي اون نبود؟
آخرين ورژن دايريكس رو نصب كرديد؟

rouhit_110
24-09-13, 09:18
سلام . ممنونم از تک تک دوستان عزیز که منت گذاشتن و نظرات شون رو گفتن . عرض شود که همین کار رو هم کردم و چند مدل درایور با ورژن پایین تر رو هم امتحان کردم اما جواب نداد . بله آخرین ورژن داریکس که داخل خود بازی بود هم نصب کردم اما جواب نداد. بازی تنظیمات خاصی نداره . من فقط قبل سروع ، جزئیات گرافیکی رو روی حداکثر گذاشتم که مشکلی پیش نمیاد و خیلی هم خوب اجرا میشه اما بعد از ریلود اون اتفاق میوفته .
دوست عزیزی که 5870 دارند ممنون از نظرتون و اینکه به اطلاع رسوندید درایور جدیدتر هم اومده.
عرضم به خدمت دوستان که هر فکری که میتونست به ذهنم خطور کنه و هرکاری که می تونستم انجام بدم رو انجام دادم و با آزمون خطاهای خیلی زیاد به این نتیجه رسیدم که این بازی با گرافیک های Dual GPU سازگار نیست
تنظیمات کارت گرافیک رو روی تک هسته ست کردم و مشکلم برطرف شد . داخل بازی هسته اول تا 99درصد لود میشه و هسته دوم روی صفر هست . اما مشکل بالکل حل شد
از همه تون ممنونم بابت راهنمایی هاتون