PDA

مشاهده نسخه کامل : درست کار نکردن پاور و فن بعد از ضربه خوردن

waxew
15-09-13, 13:59
سلام خدمت همه عزیزان و دوستان

چند روز پیش وقتی داشتم از پله ها میومدم بالا و کیس هم دستم بود متاسفانه کیس از دستم افتاد و ضربه خرد و بدنش (فلز اسکلتش) کج شد و داغون شد

الان من که روشنش کردم دیدم تقریبا سالمه اماااااااااااااا

وقتی دکمه پاور رو میزنم روشن بشه یه چند تا مشکل هست ...

1) فن داخل پاور (همونی که برق اصلی کیس بهش میره و داخل یه فن داره) اول کاری که روشن میکنم خیلی کند میچرخه با سرعت پایین .... و این باعث میشه کمی داغ کنه اون قسمت و گرمای بیشتری رو توی خروجییش میشه احساس کرد
که بعد گذشت تقریبا 10 - 15 دقیقه سرعت چرخش فن پاور درست میشه، اما با این حال بازم کمی گرم میشه پاور ..... کمی یشتر از قبل ضربه خوردن

2) فن مادربورد هم وقتی کیس رو روشن میکنم ثابت وایمیسته که تو این حین چراغ زد و قرمز مادربورد روشن میشه و بعد از 5-6 ثانیه فن مادربورد شروع میکنه به چرخیدن و چراغ مادربورد خاموش میشه ........ که اونم بعد از ضربه خوردن اول با سرعت کم میچرخه و بعد گذشت چند دقیقه سرعتش کمی بیشتر میشه ....

اما احساس میکنم مثل قبل نیستن و با سرعت قبل نمیچرخن هر دوتا فن .......

الان هم پنکه رو گذاشتم کنار پاور که داغ نکنه :D

میخواستم ببینم مشکل از چیه؟؟
باید فن ها تعویض بشن؟ پاور ضعیفه؟
اینجوری استفاده کنم مشکلی داره؟

لطفا اگه میشه راهنمایی کنید چیکار کنم
ممنون

STUXNET
15-09-13, 14:12
سلام
شك نكن اون ضربه به مكانيك فن ها آسيب زده جفتشون هم باز كن عوض كن حتماً اين كارو بكن اگه سلامت سخت افزارت برات مهمه

waxew
15-09-13, 14:29
فقط فن هارو تعویض کنم؟
دیگه پاور و مادربرد نمیخواد؟
پاور الان سالمه یعنی؟

STUXNET
15-09-13, 14:50
پاور سالمه ولي دور پايين كار كردن فن باعث ميشه گرما به درستي جابه جا نشه وپاورتون عمر كمتري داشته باشه
براي مادربورد هم عوض كنيد
اينكه سالمه بعداً تو كار مشخص ميشه

waxew
15-09-13, 16:46
ممنون دادا :love:

پس اگه همینجوری کار کنم مشکلی نداره؟
(یه دونه پنکه گذاشتم کنار کیس، هم پاور رو داره خنک میکنه هم مادربوردو کل کیس رو)

STUXNET
15-09-13, 21:57
نه داداش هر چیزی اصولی واستاندارد کارخونش خوبه شماهم فن رو عوض کن