PDA

مشاهده نسخه کامل : افزایش ظرفیت رم

Amir.Lovely76
05-09-13, 01:51
سلام دوستان من یک سوال از اساتید داشتم و اون اینه که من یک رم ۲ گیگ ddr3با باس 1333دارمو میخوام ظرفیت رم رو افزایش بدم میخواستم بدونم که از یک رم ۴گیگ استفاده کنم بهتره یا دو تارم ۲گیگ .یکی از دوستانم میگفت که ازدوتا گیگ استفاده کن و یکسری صحبت ها درمورد دوآل چنال میکرد میخواستم در مورد سوالم وهمچنین دوآل چنال توضیح بدید .ممنون

Over_Cracker
05-09-13, 02:18
درود.

بستگی به مشخصات سایر قطعاتتون داره.مدل پردازنده؟ مادربرد؟ گرافیک؟

اگر از OS 64 بیتی استفاده می کنید و پلتفرم قدرتمندی دارید،بهتره از رم 4 گیگ با فرکانس 1600استفاده کنید که بعد بتونید یک 4 گیگ دیگه کنارش بذارید به شکل دوال.

اما اگر نه،سیستم معمولی دارید،بهتره از دوتا 2 گیگ 1333 مگاهرتزی در کنار هم استفاده کنید.

به طور ساده دوال چنل یعنی دو کانال. هر رم با 64 سیم میکرونی با CPU ارتباط داره.(یعنی پهنای باند 64 بیتی یا 8 بایتی) حالا اگر از دو رم با مشخصات یکسان( از لحاظ فرکانس و تایمینگ) در دو کانال متفاوت استفاده کنید،این پهنای باند به 128 بیت یا 16 بایت افزایش پیدا میکنه. به طور منطقی میشه یک رم 4 گیگ با پهنای باند 128 بیت. اما اگر یک رم 4 گیگ بگیرید،میشه یک رم با پهنای باند 64 بیتی!

مود دوال چنل نسبت به سینگل چنل (تکی) بسته به برنامه و محیط نرم افزار حدود 5 تا 7درصد بازدهی سیستم را بالا میبره.

Amir.Lovely76
05-09-13, 11:58
اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که اگر بخوام سیستمم دوآل چنل بشه چه کاری رو باید انجام بدم و آیا توی بازی ها هم تغیری ایجاد میشه

Over_Cracker
05-09-13, 15:58
توضیح چی دیگه؟ گفتم که باید دو ماژول رم با مشخصات یکسان داشته باشید،اگر الان یک رم 2 گیگ 1333 دارید، یک ماژول 2 گیگ 1333 دیگه بگیرید. مادربردتون هم باید از دوال ساپورت کنه. تو سایت سازنده یا دفترچه راهنماش مشاهده کنید. اگر ساپورت کنه،در دفترچه توضیح داده شده که 2 ماژول را باید در کدم اسلات ها نصب کنید که دوال ست بشه.

قرار نیست با کانفیگ دوال تغییر محسوسی ایجاد بشه. بازی هم فرق نداره!

STUXNET
07-09-13, 07:42
فقط توجه داشته باشيد همون مارك باشه؟