PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد باطری لپ تاپ

sayidi
25-08-13, 15:51
سلام، من یه لپ تاپ سونی دارم که از همون اول که خریدمش سه ساعت و نیم بیشتر عمر باتری نداره. می خواستم ببینم اگه باتری اش را عوض کنم و یه باتری قوی تر بخرم می تونم این زمان رو افزایش بدم؟ مشخصات باتری ام این است: باتری شش سلولی استاندارد لیتیوم یون 4000 میلی‌آمپری
اگه می شه لطفا بگید چه باتری با چه آمپری باید بخرم تا حداقل شش ساعتی برام کار کنه. ممنون می شم راهنماییم کنید.

STUXNET
25-08-13, 15:58
سلام
بستگي داره اگه بانور زياد LCD استفاده كنيد 3.5 ساعت و نيم پشت سر هم استاندارده ميتونيد 8CEL هم تهيه بفرماييد باقيمت بالاتر ولي تايمش تفاوت اونچناني نداره نهايتش 1 ساعت البته بستگي به كانفيگ لپ تاپ داره -كه Cpu و رم و هارد و گرافيك چي باشه ؟شش ساعتي كه شما ميفرمايد بايد نور
Lcd رو كم كنيد واي فاي رو خاموش كنيد وچيزاي ديگه كه رعايت بفرماييد -
نكته بسيار مهم اينه كه باطري موقعي كه روي سيستم هست نبايد لپ تاپ رو روشن كنيد -نكته دوم حتماً بايد لپ تاپ رو بايد انقدر با باطري روشن نگه داريد تا اصولي خاموش بشه تا شارژ كامل بشه در حالت خاموش

sayidi
25-08-13, 16:31
سلام
بستگي داره اگه بانور زياد LCD استفاده كنيد 3.5 ساعت و نيم پشت سر هم استاندارده ميتونيد 8CEL هم تهيه بفرماييد باقيمت بالاتر ولي تايمش تفاوت اونچناني نداره نهايتش 1 ساعت البته بستگي به كانفيگ لپ تاپ داره -كه Cpu و رم و هارد و گرافيك چي باشه ؟شش ساعتي كه شما ميفرمايد بايد نور
Lcd رو كم كنيد واي فاي رو خاموش كنيد وچيزاي ديگه كه رعايت بفرماييد -
نكته بسيار مهم اينه كه باطري موقعي كه روي سيستم هست نبايد لپ تاپ رو روشن كنيد -نكته دوم حتماً بايد لپ تاپ رو بايد انقدر با باطري روشن نگه داريد تا اصولي خاموش بشه تا شارژ كامل بشه در حالت خاموش

سلام ممنون از پاسخ سریع. نور زمینه ام متوسطه. حتی گاهی کم هم می کنم که کمتر مصرف کنه اما تاثیر چندانی نداره. مشخصات سیستمم
hard 500
ram 4
grafic 1G
core i 5, 2.4ghz

یعنی پس اگه بخوام باتری با آمپر بالاتر تهیه کنم فرق چندانی نداره. یکی از دوستام باطری لپ تاپش شش سل است اما شش ساعت براش کار می کنه. منتهی مشخصات سیستمش نصف این اعدادی ست که نوشتم.
می بخشید من این جمله تان که گفتید:نكته بسيار مهم اينه كه باطري موقعي كه روي سيستم هست نبايد لپ تاپ رو روشن كنيد.را متوجه نشدم. منظورتان موقع شاررژ است؟ یعنی وقتی شارژر وصل به لپ تاپ است سیستم باید خاموش باشه و تجت هیچ شرایطی نباید روشنش کرد؟

STUXNET
25-08-13, 16:50
شما لپ تاپ رو وقتي ميزاريد شارژ اصلاً روشن نكنيد چون آداپتور براي 2 كار هست
1 شارژ كردن در حالت خاموشي لپ تاپ
2 روشن كردن لپ تاپ در حالت بدون باطري

در كل موقعي كه از لپ تاپ استفاده مي كنيد دو حالت داريد ياباطري رو لپ تاپ باشه شارژر تو برق نباشه
حالت دوم اينه كه اول باطري رو درآريد از پشت لپ تاپ بعد لپ تاپ رو روشن كنيد

sayidi
25-08-13, 17:20
شما لپ تاپ رو وقتي ميزاريد شارژ اصلاً روشن نكنيد چون آداپتور براي 2 كار هست
1 شارژ كردن در حالت خاموشي لپ تاپ
2 روشن كردن لپ تاپ در حالت بدون باطري

در كل موقعي كه از لپ تاپ استفاده مي كنيد دو حالت داريد ياباطري رو لپ تاپ باشه شارژر تو برق نباشه
حالت دوم اينه كه اول باطري رو درآريد از پشت لپ تاپ بعد لپ تاپ رو روشن كنيد

خیلی ممنون از راهنمایی، آخه من تا قبل از این چندین بار سیستمم را در هنگام شارژ روشن گذاشتم و باهاش کار کردم. یعنی ممکنه با ادامه این کار سیستم دچار آسیب جدی بشه؟ آخه در آوردن و گذاشتن مدام باطری سخته!:1. (29):

mohamad70
25-08-13, 23:04
من خودم الان 3 4 ساله معمولا باتری لپ تاپم رو در نمیارم ، مزیتی که داره موقع برق رفتن به دلیل وجود باتری لپ تاپ ناگهانی خاموش نمیشه و از صدمات احتمالی به هارد هم جلوگیری میشه.

تا الان هم اصلا باتریش ضعیف نشده و عین اولش 2.5 ساعت شارژ نگه میداره.

STUXNET
25-08-13, 23:11
نظر دوست مون هم سرجاش ولی کارت مشخص باشه برنامه لپ تاپت هم میزونه
ولی من میتونم تو یه سال لپ تاپمو یه بارروشن کنم ؟شاید بزارم تا صبح رو دانلود فایل سنگین الله و اعلم
خودت تست کن هم لپ تاپ رو شارژ کن هم بزار روشن باشه دست بزن شارژر خودت میفهمی داستان چیه
من اصولیشو گفتم -خودتون همه کاره ایید ولی من فکر همه جا رو می کنم

mohamad70
26-08-13, 00:01
منظورتون رو متوجه نمیشم ، وقتی باتری فول هست که دیگه شارژ نمیشه.

STUXNET
26-08-13, 07:28
نه شما متوجه منظور من نشدي اگه طور ديگه اي متوجه شديد من عذر ميخوام:give_rose:

mohammadrofan
26-08-13, 07:29
من حرفه ای نیستم.حرفمم شاید پایه علمی نداشته باشه (منبع ندارم واسه این حرفم)
ولی شما چیکار می کنی که تو این زمان باتری خالی می کنه؟؟؟
درسته هرچی سیستم شما قوی تر باشه انرژی بیشتری می خواد(البته 100% درست نیست)
اما اون دوستتون شاید از معماری قدیمی سی پی یو یا از کارت گرافیک قدیمی یا نوع صفحه نمایش مختلف با شما بهره می بره که این باعث می شه مصرف باتری بالاتری داشته باشه
پس همیشه نصف بودن کانفیگ اون باعث نمی شه که دوبرابر شما باتری مصرف کنه.
شما مدل لپ تاپتون رو بگید تا بررسی بشه.
و همین طور کار هایی که با سیستم انجام می دید.

sayidi
26-08-13, 17:31
من حرفه ای نیستم.حرفمم شاید پایه علمی نداشته باشه (منبع ندارم واسه این حرفم)
ولی شما چیکار می کنی که تو این زمان باتری خالی می کنه؟؟؟
درسته هرچی سیستم شما قوی تر باشه انرژی بیشتری می خواد(البته 100% درست نیست)
اما اون دوستتون شاید از معماری قدیمی سی پی یو یا از کارت گرافیک قدیمی یا نوع صفحه نمایش مختلف با شما بهره می بره که این باعث می شه مصرف باتری بالاتری داشته باشه
پس همیشه نصف بودن کانفیگ اون باعث نمی شه که دوبرابر شما باتری مصرف کنه.
شما مدل لپ تاپتون رو بگید تا بررسی بشه.
و همین طور کار هایی که با سیستم انجام می دید.

نه ببینید برعکس است. دوستم سیستم اش پایین تر است و باطری اش دیرتر تمام میشه . سیستم من که یکم قوی تر است زود باطری خالی می کنه.
کار خاصی انجام نمی دم. تایپ کردن و وب گردی. اصلا اهل بازی و دیدن فیلم هم نیستم که بگم اینا باطری رو تمام می کنن. تازه نور صفحه نمایش هم می گذارم رو متوسط.خودم هم موندم. ولی دیروز از یکی پرسیدم گفت سه ساعت خوبه و باید برم خدامو شکر کنم که بعضی لپ تاپ ها تا نصف این زمان باطری تموم می کنن.
مشخصات سیستم ام:
sony serie E
رم 4 گیگ
هارد 500
core i5 , 2.4GHz

Pami
26-08-13, 18:50
در مورد باتری لپ تاپ پیشنهاد میکنم مقاله سایت خودمون رو بخونید :

معرفی ، طرز استفاده ، نگهداری بهینه و تعمیر انواع باتری های لپ تاپ (Only the registered members can see the link)

sayidi
31-08-13, 22:48
فقط یه سوال، اگر همیشه در حالت شارژ کامل ( استفاده از برق شهری در حالی که باطری هنوز سرجاشه) کار کنیم به باطری لپ تاپ آسیبی نمی رسه؟ بعد اینکه، اگر از اون سیم رابطهای محافظ برق کامپیوتر و یخچال و اینا استفاده کنم می تونم بدون نگرانی از قطع برق ناگهانی از برق شهری استفاده کنم و به لپ تاپ آسیب نمی رسه؟ میشه به این سیم ها اعتماد کرد.

M A H R A D
31-08-13, 23:33
دوست عزیز محافظ های معمولی یخچال فقط محدوده ولتاژ رو کنترل میکنن. مثلا فقط ولتاژهای بین 180 تا 240 ولت رو به خروجی منتقل میکنن و خارج از این بازه رو قطع میکنن. نهایتاً یه Delay برای اتصال مجدد تجهیز به شبکه دارند.

اما باید دقت کنید این وسایل در مقابل نوسانات آنی برق عملکرد مناسبی ندارند. ضمنا این نوع محافظ ها بیشتر برای بارهای موتوری مثل یخچال (که توان ثابت هستند) استفاده میشه.

در مورد کامپیوترهای Desktop میشه با پاورهای Active PFC تا حدودی از تاثیر افت ولتاژ (فقط افت ولتاژ!) شبکه روی کامپیوتر جلوگیری کرد.

اگه فقط نگران قطعی برق هستید همون باطری لپ تاپ جوابگو خواهد بود.

اما اگه در محلی زندگی میکنید که نوسانات برق شدید هست میتونید به فکر یک استابلایزر (Stabilizer) باشید. (میتونید راجع بهش سرچ کنید)

سپاس