PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک بچه ها کدوم مارک رم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mostafa3123
21-08-13, 00:51
سلام به همه ی رفقای شهر سخت افزاری من امروز برا اولین بار عضو شدم و خوشحالم که به شما پیوستم
خواستم ببینم که واسه سیستمم چه رمی بخرم بهتره با چه مارکی؟
اینم مشخصات سیستمم:
(motherboard:msi 870a-g54(fx
CPU:AMD ATHLON X3 455
(GRAPHIC:ECS 8800 512MX (G92
HARD:WESTERN DIGITAL CAVIAR BLUE 500GB
POWER:فعلا معلوم نیست هنوز نیاوردمش!!!!!!!!!! اما یکی ازین دوتاس REDMAX 480W یا COOLERMASTER 400W

و یه سوال دیگه:به نظرتون حالا که پاور نخریدم کدوم مارکو با چه قدرتی بخرم(متناسب با سیستمم)؟
خیلی ممنونم بچه هااااااااااا

STUXNET
21-08-13, 07:54
سلام
نسبت به خريد رم 2*2 1600 kingston hyper x
پاور 380 -A-EU
GREEN GP
موفق باشيد

mostafa3123
21-08-13, 09:52
داداش stuxnet دقیقا فرق بین رم ها 1333 و 1600 چیه؟توی روونی بازیا خیلی تاثیر میذاره؟یا برای کاربرای حرفه ای که اورکلاک میکنن بیشتر مهمه؟به نظرتون کینگستون مارک خوبیه؟اخه کینگستون داشتم دوتا هم بودن هردوتاشون بعد 3 سال سوختن!!!!! حالا چیکار کن؟راستش خواستم دوتا 2 گیگ پاتریوت یا adata بخرم راستش حداکثر پولی که میتونم بدم 120 تومن هست
واسه پاور هم به نظرت 380 ضعیف نیست؟؟؟؟؟ تازه شنیدم گرین هم خرابیش زیاده و خیلیا بم گفتن که کولرمستر و ردمکس بهترین مارکای بازارن
حالا داداش چیکار کنم؟قربون دستت اگه کامل توضیح بدی واقعا ممنونت میشم:lol::1. (5)::love:

mostafa3123
21-08-13, 10:48
بابا نامردا یکی نیس جواب مارو بده
خیر سرمون اومدیم عضو بزرگترین انجمن سخت افزار شدیما:1. (27)::1. (28)::1. (12)::1. (8):

amir ghayour
21-08-13, 11:02
داداش stuxnet دقیقا فرق بین رم ها 1333 و 1600 چیه؟توی روونی بازیا خیلی تاثیر میذاره؟یا برای کاربرای حرفه ای که اورکلاک میکنن بیشتر مهمه؟به نظرتون کینگستون مارک خوبیه؟اخه کینگستون داشتم دوتا هم بودن هردوتاشون بعد 3 سال سوختن!!!!! حالا چیکار کن؟راستش خواستم دوتا 2 گیگ پاتریوت یا adata بخرم راستش حداکثر پولی که میتونم بدم 120 تومن هست
واسه پاور هم به نظرت 380 ضعیف نیست؟؟؟؟؟ تازه شنیدم گرین هم خرابیش زیاده و خیلیا بم گفتن که کولرمستر و ردمکس بهترین مارکای بازارن
حالا داداش چیکار کنم؟قربون دستت اگه کامل توضیح بدی واقعا ممنونت میشم:lol::1. (5)::love:
البته این افزایش فرکانس تو بازیها خیلی کم تاثیر داره ولی زیاد قابل لمس نیست من برای شما زیاد توصیه نمیکنم همون 1333 فکر کنم خوب باشه کینگستون مارک خوبی هست حالا ببینی چی شده اون رمهای شما هر دو سوختن کلا رم خیلی سخت خراب میشه و اکثرا به همین خاطر گارانتی مادام العمر دارن. از بین همون رمهایی که گفتی هم پاتریوت و هم adata هر دو رمهای خوبی هستن هر کدوم رو خواستی میتونی استفاده کنی . و در مورد پاور گرین اتفاقا مارک خیلی خوبی هست من الان سالیان ساله از پاور گرین استفاده میکنم وبرای دوستان هم گرین پیشنهاد دادم ونصب کردن هیچکدوم مشکلی نداشتن نگران نباش هر چند کولر مستر هم خیلی خوبه رد مکس رو نمیشناسم پس توصیه نمیکنم و اینکه 380 کافیه یا نه کافیه برای سیستم شما ولی برای آینده نگری 400 یا 480 بهتره مسئله اصلی اینه که جنس پاور خوب باشه و توان اعلامی توان واقعی پاور باشه نه توان کاذب که تو پاورهای ارزون قیمت استفاده میشه در ضمن در مورد کارت گرافیک حتما تجدید نظر کن الان دوران اون کارتهای گرافیک گذشته ببین 6 نسل از کارتهای امروزی عقبه و اگه بخوای بازیهای روز مثل کرایسیس رو اجرا کنی با مشکل مواجه میشی از ما گفتن بود.

mostafa3123
21-08-13, 11:10
خب داداش امیر من الان روی سیستم یه گرافیک بسیار ضعیف و مزخرف دارم
MSI GT210 این گرافیک جونمو به لبم رسونده خواستم با اون گرافیکی که خدمتت مدلشو گفتم عوضش کنم گفتم شاید اون بهتر از 210 خودم باشه حالا باید گرافیک جدیدی بخرم راستش من امسال به گرافیک نیازی ندارم چون پشت کنکوریم و بازی نمیکنم
خیلی ها بم گفتن که پاور باید 430W به بالا با توان واقعی بخری
اتفاقا من خواستم GREEN 480-SP بخرم اما فروشنده بهم گفت که خرابی گرین زیاده اما کولرمستر بهتره
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (27):

amir ghayour
21-08-13, 11:19
در مورد گرافیک که 210 مثلما ضعیف هستش توش حرفی نیست من حتی در حد آنبورد میدونمش و فقط برا کار راه انداختن خوبه از من میشنوی اگه میخوای گرافیک خوب و به روز برای بازی بخری باید بیشتر خرج کنی از همین انویدیا سری 500 یا 600 بگیری و عدد دومش هم که از 10 تا 80 معمولا هست مثلا 620 بالاتر بگیری بهتره البته میتونی amd هم بگیری .
در مورد پاور هم گفتم زیاد نگران نباشید ولی اگه نگران هستید اعلام کردم همین کولر مستر هم خیلی خوبه از همون استفاده کن 400 وات به بالا که خیالت راحت باشه مخصوصا اگه بعدا بخوای یه گرافیک خوب بخری پاور قوی لازم میشه .

mostafa3123
21-08-13, 12:47
خب برادر پس با این حساب گرافیکو بندازم دور به نظرت اون گرافیکه که قراره بیارم(8800 GTS 512MX G92) بهتر از این یکیه؟اخه 256 بیت هست و سخت افزارش بدجور قویه فقط بدیش اینه که 150 وات برق میخواد!!!!!!!!!!!!!
اقا حالا واسه رم تو چه پیشنهادی داری؟به نظرت پاتریوت خوبه یا ای دیتا؟اینجا به نظرت فقط بحث مارکه؟یا اینکه کیفتشون هم باهم فرق میکنه؟
واااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااای عجب دارم گیج میشم
قربون دستت داداش

mahdi1995
21-08-13, 14:26
البته این افزایش فرکانس تو بازیها حتما تاثیر داره ولی برای یه فرد عادی زیاد قابل لمس نیست بیشتر من برای شما زیاد توصیه نمیکنم همون 1333 فکر کنم خوب باشه کینگستون مارک خوبی هست حالا ببینی چی شده اون رمهای شما هر دو سوختن کلا رم خیلی سخت خراب میشه و اکثرا به همین خاطر گارانتی مادام العمر دارن. از بین همون رمهایی که گفتی هم پاتریوت و هم adata هر دو رمهای خوبی هستن هر کدوم رو خواستی میتونی استفاده کنی . و در مورد پاور گرین اتفاقا مارک خیلی خوبی هست من الان سالیان ساله از پاور گرین استفاده میکنم وبرای دوستان هم گرین پیشنهاد دادم ونصب کردن هیچکدوم مشکلی نداشتن نگران نباش هر چند کولر مستر هم خیلی خوبه رد مکس رو نمیشناسم پس توصیه نمیکنم و اینکه 380 کافیه یا نه کافیه برای سیستم شما ولی برای آینده نگری 400 یا 480 بهتره مسئله اصلی اینه که جنس پاور خوب باشه و توان اعلامی توان واقعی پاور باشه نه توان کاذب که تو پاورهای ارزون قیمت استفاده میشه در ضمن در مورد کارت گرافیک حتما تجدید نظر کن الان دوران اون کارتهای گرافیک گذشته ببین 6 نسل از کارتهای امروزی عقبه و اگه بخوای بازیهای روز مثل کرایسیس رو اجرا کنی با مشکل مواجه میشی از ما گفتن بود.
افزایش فرکانس از 1333 به 1600 توی پرفرمنس بازی ها هیچ تاثیری نمی ذاره یعنی حتی 1FPS هم تاثیر نداره!
این بنچمارک هارو ببینین:
Only the registered members can see the link
افزایش فرکانس از Dual Channel 1600 به Quad Channel 2133روی بعضی از بازی ها فقط چند فریم تاثیر داشته و روی بعضی بازی ها هم اصلا تاثیر نداشته!:1. (27):
تازه این بنچمارک ها در حالتی هست که همه ی قطعات خیلی قدرتمند انتخاب شدن و به جای HDD از SSD استفاده شده تا مطمئن باشیم که قطعه ی دیگه ای سیستم رو Bottleneck نکرده. ولی ایشون دارن از HDD استفاده می کنن که خودش سیستمو Bottleneck می کنه و دیگه انتخاب رم با فرکانس بالا هیچ فایده ای نداره.

amir ghayour
21-08-13, 19:02
خب برادر پس با این حساب گرافیکو بندازم دور به نظرت اون گرافیکه که قراره بیارم(8800 GTS 512MX G92) بهتر از این یکیه؟اخه 256 بیت هست و سخت افزارش بدجور قویه فقط بدیش اینه که 150 وات برق میخواد!!!!!!!!!!!!!
اقا حالا واسه رم تو چه پیشنهادی داری؟به نظرت پاتریوت خوبه یا ای دیتا؟اینجا به نظرت فقط بحث مارکه؟یا اینکه کیفتشون هم باهم فرق میکنه؟
واااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااای عجب دارم گیج میشم
قربون دستت داداش
من که گفتم 8800 رو از من میشنوی بیخیال شو همه رو به جلو و پیشرفت حرکت میکنن شما پسرفت و رو به عقب حرکت میکنی شما اگه میخوای گیم بازی کنی یه 540 حداقل باید بگیری فایده سخت افزار قوی وقتی نتونه تکنولوژیهای جدید رو ساپورت کنه مثل دایرکت ایکس 11 و بهینه باشه برای بازیهای جدید فایدش چیه حالا میخواد 256 بیت باشه .
شما هم زیاد خودت رو اذیت نکن وسخت نگیر زیاد فرق نمیکنه ولی چون شما اصرار دارید چون من شخصا از پاتریوت استفاده کردم پاتریوت رو پیشنهاد میکنم .

STUXNET
22-08-13, 11:33
سلام
من نمیگم همه اونایی که سرکله دارن با سخت افزار و کامپیوتر برند Green رو میشناسن
اینکه اون فروشنده گفته به خاطر این بوده که جنس خودشو بفروشه همین 1333 یا 1600 تو گیم تفاوتی نداره فقط تو سرعت توی ویندوز چند ثانیه تاخیردهی کمتری داره
موفق باشید