PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد مخصوص فیلم و بازی

Hamid H20
12-08-13, 02:55
سلام

من قصد دارم تو چند روز آینده یه هارد بگیرم . اطلاعاتم فیلم، فول آلبوم موزیک و بازی هستش . بازی زیاد دی ال میکنم و حالا میخوام ذخیرشون کنم همه این ها رو .
میخوام بدونم هارد اکسترنال بگیرم بهتره یا اینترنال ؟ البته اهل حمل کردن هارد نیستم ولی میخوام دوام بیشتری داشته باشه اطلاعاتم و از بین نره . خیلی برام مهمن
حالا میخوام اول بگید اکسترنال یا اینترنال و بعدش مدل رو بگید . حجم هارد هم 1 تا 2 ترابایت باشه . مرسی

STUXNET
12-08-13, 08:14
سلام
نظر شخصي اينجانب اينه كه شما هارد Internal بگير به حر حال دسترسي به آرشيو شما سرعت بالايي ميخواد در ضمن عمر بالاتري نسبت به هاردها ي external داره
نكته :هاردهاي با سرعت بالاي Usb3 هم هست به صورت External بستگي به شما ومادربوردتون داره
اين مشخصات
Seagate 1tb baraccoda 7200 از لحاظ من بهترين گزينست
موفق باشيد:give_rose:

mohamad70
12-08-13, 13:43
شما احتمالا الان یه هارد اصلی دارید که روش سیستم عامل نصبه دیگه ؟ و در واقع می خواید یه هارد ثانوی بگیرید برای دیتاهای متفرقه تون

اگه اینطوره و در صورتی که به این اطلاعات رو به صورت روزانه نیاز ندارید ( در واقع می خواید فقط آرشیو شون کنید ) پیشنهاد من یک هارد اکسترنال Desktop هست مثل مدل های 2 ترابایتی Seagate Expansion و یا WD My Book Essential هست.

اینطوری هر بار که به آرشیو تون نیاز دارید از هاردتون استفاده می کنید و در غیر اینصورت میذاریدش توی کمد ! در صورت عدم آسیب فیزیکی و مراقبت هم عمری مشابه مدل اینترنال خواهد داشت. در ضمن این مدل هارد های اکسترنال در اصل یک هارد اینترنال هستن که داخل یک محفظه قرار داده شدن و در صورتی که به مشکل بخوره به راحتی میشه محفظه رو باز کرد و هارد اصلی رو درآورد و به صورت یک هارد اینترنال استفاده کرد.

اما اگه دسترسی به دیتاهاتون خیلی زیاد هست ( مثلا به طور روزانه ) به دلیل استهلاک زیاد پیشنهادم خرید یک عدد مدل اینترنال هست که هر دو مدل WD و Seagate به نظرم گزینه های خوبی رو دارن.

پینوشت : دوام هارد به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و شما همواره با خرید هارد از هر برندی ریسک از بین رفتن دیتاهاتون وجود داره که باید تا حد امکان ازشون پک آپ بگیرید.

Hamid H20
12-08-13, 19:22
خیلی مرسی

الان یه هارد روی کامپیوترم دارم که 500 هست . ولی چون زیاد دانلود میکنم الان کامپیوترم داره پر میشه و چیزی نمونده که تکمیل بشه .
بنظر باید یه اکسترنال دسکتاپ بگیرم . فقط یه سوال . من ممکنه هر روز بخوام از کامپیوتر فایل انتقال بدم به هاردذ دکستاپ اونوقت مشکلی براش پیش نمیاد ؟
مرسی

mohamad70
13-08-13, 10:14
خیلی مرسی

الان یه هارد روی کامپیوترم دارم که 500 هست . ولی چون زیاد دانلود میکنم الان کامپیوترم داره پر میشه و چیزی نمونده که تکمیل بشه .
بنظر باید یه اکسترنال دسکتاپ بگیرم . فقط یه سوال . من ممکنه هر روز بخوام از کامپیوتر فایل انتقال بدم به هاردذ دکستاپ اونوقت مشکلی براش پیش نمیاد ؟
مرسی

در پست قبلی گفتم که اگه مثلا هر روز نیاز به دسترسی به هارد دارید مدل اینترنال بهتره ، چون به دلیل اندازه نسبتا بزرگ هاردهای Desktop احتمال آسیب دیدنش در استفاده روزانه زیاد میشه.

حالا شما برای خرید هارد اینترنال هم دو تا گزینه دارید که باز به کاربری تون بستگی داره :

اگه گیم ها تون رو قرار هست از روی هارد ثانویه تون نصب و اجرا کنید نیاز به کارایی بالایی دارید ، به همین خاطر پیشنهاد من خرید یک هارد پر سرعت 7200 دور هست ، مثل سری باراکودا سیگیت ( ساتا 3 ) و یا وسترن بلک.

اما اگه گیم ها رو قراره فقط آرشیو بکنید در اینصورت به سرعت بالایی نیاز ندارید و پیشنهاد من یک هارد 5400 دور هست مثل مدل گرین وسترن و یا مدل های LP سیگیت ، چون دو تا هارد 7200 روی سیستم معمولا نویز زیادی رو ایجاد می کنند.