PDA

مشاهده نسخه کامل : سیاه شدن مانیتور

eazi
06-08-13, 12:31
با عرض سلام خدمت دوستان
یک مانیتور ال جی دارم که مشکل ازسخت افزاری از خود مانیتور است نه کارت گرافیگ یا ...
با چند تا سیستم دیگه امتحان کردم فقط این مانیتور مشکل دارد و صفحه اش فوق العاده تاریک است وقتی سیستم رو روشن می کنم خیلی ناواضح پشت سیاهی صفحه مانیتور، تصاویر دسک تاپ را می توان دید
مشکل از تنظیمات درخشندگی تنظیمات مونیتور نیست ، سخت افزاری است ولی می خواستم بدونم دقیقا مشکل از چه قطعه ای است آیا با تعویض قطعه خودم می تونم مشکل رو برطرف کنم ؟
ممنون

nima_hl
06-08-13, 15:10
با عرض سلام خدمت دوستان
یک مانیتور ال جی دارم که مشکل ازسخت افزاری از خود مانیتور است نه کارت گرافیگ یا ...
با چند تا سیستم دیگه امتحان کردم فقط این مانیتور مشکل دارد و صفحه اش فوق العاده تاریک است وقتی سیستم رو روشن می کنم خیلی ناواضح پشت سیاهی صفحه مانیتور، تصاویر دسک تاپ را می توان دید
مشکل از تنظیمات درخشندگی تنظیمات مونیتور نیست ، سخت افزاری است ولی می خواستم بدونم دقیقا مشکل از چه قطعه ای است آیا با تعویض قطعه خودم می تونم مشکل رو برطرف کنم ؟
ممنون

سلام

نع مونیتور را مشخص بفرمائید

اگر crt است احتمالا لامپ یا های ولتاژ ضعیف شده که پیشنهاد نمیکنم تعمیرش کنید ( معمولا بعد از تعمیر در مدت کوتاه باز به مشکل میخورید و تعمیر اساسی هزینه بالائی داره )

اگر مونیتور از نوع lcd است احتمالا بک لایت شما خراب شده که معمولا قابل تعمیر و تعویض است

eazi
07-08-13, 10:40
سلام
با تشکر از توجه و پاسخگویی شما
مانیتور از نوع LCD می باشد، ممکن است بیشتر راهنمایی بفرمایید
ممنون

nima_hl
07-08-13, 13:56
سلام
با تشکر از توجه و پاسخگویی شما
مانیتور از نوع LCD می باشد، ممکن است بیشتر راهنمایی بفرمایید
ممنون

مانیتورهای lcd مانند پرژکتور سینما میمونه

تصویر در پنل ایجاد میشه و یک نور در پشتش تابیده میشه تا شما تصاویر را ببینید

معمولا در پنلهای lcd 4 نوار نورانی در گوشه های تصویر قرار دارند که احتمالا در مونیتور شما مدار تغذیه این نوارها مشکل پیدا کرده

مونیتور را پیش تعمیر کار ببرید احتمالا با هزینه مناسب تعمیرش میکنه

STUXNET
11-08-13, 07:50
تشكر فراوان از آقا نيما بابت توضيح مختصر ومفيد