PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد دفتر اندیکاتور

hamalous
18-07-13, 19:26
سلام من سورس یه دفتر اندیکاتور در زیر قرار دادم چند تا سوال در این مورد دارم:
1- چطور می تونم جستجو رو بر اساس فیلد مشخص کنم یعنی براساس تاریخ ،عنوان یا غیره
2-در برنامه من دو دیتا گرید وجود داره چطور می تونم با انتخاب کردن گزینه ارسالی و یا دریافتی به دیتا گرید دلخواه وصل بشم
ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنند در ضمن اگه از دوستان سورس یا نظری در این مورد دارند لطفا دریغ نفرمایند ممنون

ravegoat
19-07-13, 08:26
سلام!

1- شما براساس چک باکس هایی که روی فرم تون برای این منظور قرار دادید ابتدا بررسی کنید کدوم باکس تیک خورده و سپس می تونید با فرمان SQL مناسب نتایج جست و جو رو برگردونید. فرضا" اگر باکس شماره تیک خورده و نامه های ارسالی هم انتخاب شده، فرمان به شکل زیر خواهد بود:

"SELECT * FROM Table1 WHERE number=" & Text4.Text

یا اگر جست و تو براساس عنوان و در نامه های دریافتی باشه، فرمان می تونه به شکل زیر اجرا بشه:

"SELECT * FROM Table2 WHERE onvan=" & Text4.Text

2- منظورتون از وصل شدن به دیتاگرید چیه؟ اگه می خواهید در دیتاگرید انتخاب شده از سوی کاربر توسط Option ها فرمان هایی رو اجرا کنید، طبق مثال بالا کافیه بررسی کنید که اون دیتاگرید به چه جدولی وصل شده و فرمان ها رو روی اون جدول پیاده کنید و در آخر دیتاگرید رو به روز کنید. اگر هم منظورتون اینه که با انتخاب هر Option ، دیتاگرید مربوطه به جدول خاصی وصل بشه و در نهایت به روز بشه کافیه یه Connection String تعریف کنید و اتصال رو برقرار کنید. یه مثال ازش در پیوند زیر موجوده:
Only the registered members can see the link

در پایان پیشنهاد می کنم که اگر آشنایی کافی با مباحث ADO ندارید حتما" منابع (+سورس) زیر رو مطالعه کنید:

موفق باشید
آرمین:give_rose:

hamalous
21-07-13, 13:59
سلام من در حال نوشتن یه دفتر اندیکاتور هستم حالا می خوام با کلیک بر روی اسکن نامه رو در فایلی اسکن و نگهداری کنم و وقتی به نامه احتیاج دارم آنرا فراخوانی کنم دو سوال در این زمینه دارم :
1-چطور نامه رو اسکن و در فایلی ذخیره کنم
2-چطور می تونم اونرا فراخوانی کنم
دوستان لطفا اگه سورسی دارن ممنون میشم قرار بدن ممنون

hamalous
22-07-13, 09:20
سلام من می خوام از دیتا گریدم مستقینا بدون گزارش گیری پرینت بگیرم یه کد پیدا کردم که این کار رو انجام میده کد زیر:1
Private Sub Command1_Click()
On Error Resume Next
Printer.Print ""
Printer.PaintPicture Form1.DataGrid1.CaptureImage, 1 * 1440, 0.75 * 1440
Printer.EndDoc
End Sub

فقط یه مشکل داره اونم اینه که اگه اطلاعات دیتابیس زیاد باشه مثلا 100 رکورد همه اونها رو چاپ نمی کنه دوستان می تونند در این مورد کمک کنند

ravegoat
23-07-13, 15:21
سلام من در حال نوشتن یه دفتر اندیکاتور هستم حالا می خوام با کلیک بر روی اسکن نامه رو در فایلی اسکن و نگهداری کنم و وقتی به نامه احتیاج دارم آنرا فراخوانی کنم دو سوال در این زمینه دارم :
1-چطور نامه رو اسکن و در فایلی ذخیره کنم
2-چطور می تونم اونرا فراخوانی کنم
دوستان لطفا اگه سورسی دارن ممنون میشم قرار بدن ممنون
سلام!

1- برای اسکن اسناد هم میشه از توابع WIA (Only the registered members can see the link) خود ویندوز استفاده کرد و هم AcitveX مخصوص این کار مثل: Free Image (Only the registered members can see the link) (رایگان) یا csXImage (Only the registered members can see the link) (تجاری). برای اطلاعات بیش تر دو تا سورس زیر رو مطالعه کنید:

2- هر نامه ای که اسکن شد می تونه با شناسه ی خودش در مسیر مشخصی ذخیره بشه و سپس در موقع نیاز با فرمان LoadPicture (Only the registered members can see the link) از اون مسیر فرخوانی بشه.

ravegoat
23-07-13, 15:27
سلام من می خوام از دیتا گریدم مستقینا بدون گزارش گیری پرینت بگیرم یه کد پیدا کردم که این کار رو انجام میده کد زیر:1
Private Sub Command1_Click()
On Error Resume Next
Printer.Print ""
Printer.PaintPicture Form1.DataGrid1.CaptureImage, 1 * 1440, 0.75 * 1440
Printer.EndDoc
End Sub

فقط یه مشکل داره اونم اینه که اگه اطلاعات دیتابیس زیاد باشه مثلا 100 رکورد همه اونها رو چاپ نمی کنه دوستان می تونند در این مورد کمک کنند

با این فرمان عکسی با ابعاد مشخص از داده های جاری DataGrid گرفته میشه و طبیعی هستش که اگر مقدار رکورد ها زیاد باشه همه شون در این تصویر جا نشن. برای این کار بهتره تمام داده های DataGrid رو لود کنید و در چندین صفحه رکورد ها رو برای چاپ مرتب کنید. همچنین می تونید داده ها تون رو به قالب اکسل یا اکسس تبدیل کنید و ازشون گزارش بگیرید. به علاوه یه سری کنترل دیتاگرید پویا وجود داره که به راحتی امکان چاپ چند صفحه ای رو فراهم می کنه ولی متاسفانه اسم دقیق این کامپوننت ها رو نمی دونم. برای اطلاعات بیش تر به سورس زیر مراجعه کنید:

موفق باشید
آرمین

hamalous
23-07-13, 17:23
سلام دوستان من یه دفتر اندیکاتور ساختم اما اگه ببرم روی کامپیوتر دیگه و یا حتی روی کامپیوتر خودم در جایی دیگه کپی کنم کار نمی کنه تو سایت خوندم که باید براش ستآپ بسازم این کار رو انجام دادم ولی بازهم مشکل رفع نشد من سورس برنامه رو قرار می دم اگه دوستان می تونند لطف کنند و سورس اون رو اصلاح کنند یه مشکل دیگه هم که داره اینه که وقتی اطلاعات واردش میکنم اطلاعات تو دیتابیس نمایش داده نمیشه و باید یکبار از برنامه خارج شده و دوباره وارد بشیم تا اطلاعات نمایش داده بشه ممنون میشم در این دو مورد کمکم کنید ممنون

ravegoat
23-07-13, 19:19
سلام دوستان من یه دفتر اندیکاتور ساختم اما اگه ببرم روی کامپیوتر دیگه و یا حتی روی کامپیوتر خودم در جایی دیگه کپی کنم کار نمی کنه تو سایت خوندم که باید براش ستآپ بسازم این کار رو انجام دادم ولی بازهم مشکل رفع نشد من سورس برنامه رو قرار می دم اگه دوستان می تونند لطف کنند و سورس اون رو اصلاح کنند یه مشکل دیگه هم که داره اینه که وقتی اطلاعات واردش میکنم اطلاعات تو دیتابیس نمایش داده نمیشه و باید یکبار از برنامه خارج شده و دوباره وارد بشیم تا اطلاعات نمایش داده بشه ممنون میشم در این دو مورد کمکم کنید ممنون
کنترل های مربوط به پایگاه داده در VB6 برای اجرا نیاز به چند تا OCX دارن که اگه در رایانه ی میزبان موجود نباشه، برنامه اجرا نخواهد شد که احتمال داره مشکل شما هم به همین دلیل باشه. مطمئن بشید که تمام کامپوننت مورد نیاز برای اجرای برنامه در رایانه ی میزبان موجود باشه! شما می تونید این کامپوننت ها رو با توجه به خطای برنامه به هنگام اجرا در سیستم مقصد تشخیص بدید.

برای به روز رسانی دیتاگرید با توجه به ساختار کد میشه از یکی از دو تابع زیر استفاده کرد:

DataGrid1.Refresh

یا

DataEnvironment1.rsCommand1.Requery
Set DataGrid1.DataSource = DataEnvironment1

منبع (Only the registered members can see the link)

hamalous
24-07-13, 06:58
ممنون دوست عزیز یه خواهش دیگه داشتم می تونین سورس یه برنامه ای رو بذارین که عکس رو در جایی ذخیره کرده و لینک اون عکس رو در دیتابیس قرار داده و سپس با کلیک روی اون لینک عکس نمایش داده بشه من می دونم میشه عکس رو تو دیتابیس ذخیره کرد ولی چون حجم دیتابیس زیاد میشه روش خوبی نیست ممنون

ravegoat
24-07-13, 07:24
ممنون دوست عزیز یه خواهش دیگه داشتم می تونین سورس یه برنامه ای رو بذارین که عکس رو در جایی ذخیره کرده و لینک اون عکس رو در دیتابیس قرار داده و سپس با کلیک روی اون لینک عکس نمایش داده بشه من می دونم میشه عکس رو تو دیتابیس ذخیره کرد ولی چون حجم دیتابیس زیاد میشه روش خوبی نیست ممنون
خواهش می کنم...
متاسفانه چنین سورسی رو در اختیار ندارم ولی روندش رو یه بار دیگه شرح می دم. شما با دستور SavePicture (Only the registered members can see the link) تصویر رو در محل دلخواه ذخیره و با فرمان INSERT (Only the registered members can see the link) مسیر عکس رو به همراه یک شناسه در پایگاه داده اضافه می کنید. سپس برای فرخوانی با توجه به شناسه ی عکس توسط فرمان SELECT (Only the registered members can see the link) مسیر عکس رو استخراج می کنید و با فرمان LoadPicture (Only the registered members can see the link) تصویر رو نمایش می دید.

موفق باشید
آرمین

hamalous
26-07-13, 15:00
سلام دوست عزیر من برنامه ای رو که درست کردم قرار میدم دو تا مشکل داره ممنون میشم بگین علت اون چیه:
1-وقتی اطلاعات جدید وارد می کنم دیتابیس آپدیت نمیشه یعنی باید از برنامه خارج شد و دوباره وارد بشم تا دیتابیس آپدیت بشه و اطلاعات جدیدی که وارد کردم نمایش داده بشه
2- تاریخ روی رکورد اول نمایش داده نمیشه و بجاش یه فیلد سفیده که توی اون مکان نما در حال چشمک زدن هست
در ضمن دوست عزیز اگه پیشنهادی در مورد این برنامه دارین و یا فکر می کنین چیزی باید به اون اضافه بشه لطفا دریغ نفرمایید ممنون

ravegoat
26-07-13, 22:49
سلام!

1- اگر راه حلی که قبلا" عرض کردم جواب گو نبوده می تونید پس از اعمال تغییرات روی جداول ارتباط با پایگاه داده رو قطع کنید و سپس با تعریف یک اتصال جدید، جداول رو به روز کنید که روندش در لینک آموزشی همین تاپیک و حتی خود انجمن موجوده.

2- احتمال داره تعریف اندیس ها به گونه ای بوده باشه که رکورد اول مقدار دهی نمیشه و درنتیجه فقط فیلد خالی نمایش داده میشه. مجددا" مقدار دهی بررسی بفرمایید که آیا از رکورد اول آغاز میشه یا خیر؟!

موفق باشید
آرمین