PDA

مشاهده نسخه کامل : آپديت بايوس دردسرهاي آن

eq-sun
06-07-13, 20:34
سلام
دوستان حدود 2 سال پيش تازه خريده بود يك لپ تاپ Acer Aspire 5349 رو قابش همين نوشته بود واسه كسي ميخواستم بايوسش رو آپديت كنم كه تو خود سايتش دقيقا همين مدل رو گرفتم تحت ويندوز آپديت رو ازدم آخر خطا داد ناموفق انجام شده اين هم بگم كه نگيد بخاطر برنامه چيزي باز بوده تازه ويندوز عوض كرده بود هيچي روش نصب نبود
چند ساعتي باهاش كار كردم بعد خاموش كردم وقتي روشنش كردم
ال سي دي صفحه نمي آورد و كلا استارت نميشد
اول فرستادم شيراز كه 4 ماه ما رو الاف كردن و گفتند درست نميشه
بعدش فرستادم تهران اينجا هم 2 هفته بود گفت نميشه

الان هم يك ساله و خورده اي هست دقيقا لپ تاپ پيش يك تعميركار در مازندارن هست كه ايشون گفتند مادربورد با قابش يكي نيست يعني اين مادربورد واسه ايسر 5349 نيست
و گفت رو مادربورد هيچي ننوشته كه مشخص بشه اين مدلش چيه
گفتند بايد كسايي كه به چين ميرن بپرسم ببنن ميتونن بايوسش رو پيدا كنند
گفت فقط چندماه صبر كنيد ما هم صبر كرديم گفتند تماس ميگيرن
كه نگرفتند من امروز خودم زنگ زدم
كه گفت پيدا نميشه تنها راهش تعويض مادربورد هست ديگه راهي نيست مگر اينكه مدل مادربورد مشخص بشه

خوب دوستان من خواهشي كه ازتون دارم هر اطلاعاتي داريد بهم بديد
چون مادربورد كه فكر نكنم اصلا به صرفه باشه خريدش گفتند حدود 600 تا 700 تومان هست
در حالي كه قيمت خود لپ تاپ همينقدره

بعد مگه ميشه مادربورد يه لپ تاپ رو قاب مدلي ديگه بخوره؟

عكسش هم گرفته از مادربورد با كيفيت بالا وسام فرستاده

پس دوستان من الان موندم چيكار كنم بايد لپ تاپ دوستم بهش پس بدم
وضع ماليم هم خوب نيست كه مادربورد بخرم

تعمير كار ميگه مادربورد هيچ مشكلي نداره فقط همين بايوس هست
ديگه خودتون ميدونيد چقدر ما درد سر كشيديم واسه يه بايوس

ميبخشيد طولاني شد.

eq-sun
07-07-13, 08:44
دوستان كسي كمك نميكنه؟

اين هم اگه جواب بديد ممنون ميشم
آيا ممكنه يه مادربورد لپ تاپ ديگه رو يه كاور مدل ديگه بخوره؟

STUXNET
07-07-13, 13:44
به نظر من اينكه دوستتون گفته مادربورد به اون مدل نمي خوره يعني واسه يه مدل لپ تاپ ديگه اس داستانه شما بايد بدي يه پرو گرامر برات راستو ريستش كنه -تو كامپيوتر هاي معمولي ‌Pc حالت ريكاوري بايوس داشتيم با يه سري دكمه هاي خاص كيبورد
حالا بايد بردو باز كنيد ببنيد يه عكس ام بزار

eq-sun
07-07-13, 15:11
متاسفانه من شهرستان هستم جنوب كشور
اينجا هم در اين زمينه نميتونم بهم كمكي كنن
------
فقط اگر شما و دوستاني كه پروگرامر با انصاف ميشناسيد در تهران يا شيراز لطفا بهم معرفي كنيد
واقعا كار بلد و منصف باشه

اين عكس از مادربورد
اگه دوستان ببنين ميتونن بفهمم اسم و مشخصات مادربورد چيه البته عكس از پشتش هم گرفته ولي چيزي ننوشته اگه لازم بود ميفرستم
8844

STUXNET
07-07-13, 15:18
تهران هست اگه خواستيد آدرس بدم

eq-sun
07-07-13, 15:35
آره ممنون ميشم واسم بفرستيد.

بعد دوستان اگر چك كنن همين مادربورد واسه لپ تاپ Acer aspire 5349 هست؟

eq-sun
07-07-13, 16:25
عكس با كيفيت بالا از مادربورد هم اينجا آپ كردم
Only the registered members can see the link

Moein
07-07-13, 17:10
با سلام

دوست عزیز شما نباید تحت هیچ شرایطی برد لب تاپ رو اینطوری باز کنید و از اون عکس بگیرید امیدوارم الان سالم باشه هرگاه می خواهید برد هایی مانند لب تاپ رو باز کنید می بایستی اول جریان رو کلان از اون قطع کنید این جالب هست که تعمیر کار شما هم این کار رو انجام نداده!!

به هر حال چیپ بایوس شما رو در عکس که ارسال کردید معلوم کردم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و اما اینکه دوستان می گن بایوس رو اپدیت کردن سخت هست یا غیره اینطور نیست

حال بایوس فیل شده شما می تونید هر نوع بایوسی رو روی این مادربورد تست کنید بهتر هست بایوس رو از سایت خود ایسر دریافت کنید و این کار رو انجام بدید

To Create a Crisis USB key, perform the following:
1. Format the USB storage disk using the Fast Format option.
2. Save ROM file (file name: ZQR_EC.bin/BIOS_ME.bin) to the root directory of USB
storage. Make sure that there is no other BIOS file saved in the same directory.
3. Plug USB storage into USB port.
4. Press <Fn + ESC> button then plug in AC power.
5. The Power button flashes once.
6. Press Power button to initiate system CRISIS mode.
7. When CRISIS is complete, the system auto restarts with a workable BIOS.
8. Update the latest version BIOS for this machine by regular BIOS flashing process.

اینطوری نیازی به هیچ تعمیر کاری یا غیره ندارید

اگر مشکلتون بر طرف نشد یک نقل قول از پست بکنید تا فایل PDF این لب تاپ رو براتون توی تاپیک قرار بدم شاید اینطوری بتونید به راحتی خودتون اون رو تعمیر کنید البته اگر تا به حال به برد لب تاپ اسیبی نرسیده باشه!!

موفق باشید

eq-sun
07-07-13, 17:27
ممنون

اين عكسي كه فرستادم خود تعميركار گرفتن

اين روش خود تعمير كار انجام دادن فايل بايوس از طريق كول ديسك گفتن نميشه البته خودم هم قبلا انجام دادم نشد.

اگر لطف كنيد فايل پي دي اف قرار بديد ممنون ميشم

فقط اگر هم لطف كنيد بگيد اين مادربورد واسه ايسر 5349 هست ؟

با سلام

دوست عزیز شما نباید تحت هیچ شرایطی برد لب تاپ رو اینطوری باز کنید و از اون عکس بگیرید امیدوارم الان سالم باشه هرگاه می خواهید برد هایی مانند لب تاپ رو باز کنید می بایستی اول جریان رو کلان از اون قطع کنید این جالب هست که تعمیر کار شما هم این کار رو انجام نداده!!

به هر حال چیپ بایوس شما رو در عکس که ارسال کردید معلوم کردم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و اما اینکه دوستان می گن بایوس رو اپدیت کردن سخت هست یا غیره اینطور نیست

حال بایوس فیل شده شما می تونید هر نوع بایوسی رو روی این مادربورد تست کنید بهتر هست بایوس رو از سایت خود ایسر دریافت کنید و این کار رو انجام بدید

To Create a Crisis USB key, perform the following:
1. Format the USB storage disk using the Fast Format option.
2. Save ROM file (file name: ZQR_EC.bin/BIOS_ME.bin) to the root directory of USB
storage. Make sure that there is no other BIOS file saved in the same directory.
3. Plug USB storage into USB port.
4. Press <Fn + ESC> button then plug in AC power.
5. The Power button flashes once.
6. Press Power button to initiate system CRISIS mode.
7. When CRISIS is complete, the system auto restarts with a workable BIOS.
8. Update the latest version BIOS for this machine by regular BIOS flashing process.

اینطوری نیازی به هیچ تعمیر کاری یا غیره ندارید

اگر مشکلتون بر طرف نشد یک نقل قول از پست بکنید تا فایل PDF این لب تاپ رو براتون توی تاپیک قرار بدم شاید اینطوری بتونید به راحتی خودتون اون رو تعمیر کنید البته اگر تا به حال به برد لب تاپ اسیبی نرسیده باشه!!

موفق باشید

Moein
07-07-13, 18:04
اون کد سفید رنگ زیر اسلات رم اگر TMT YA-4A 94V-0 باشه و کد زیر اون E114139 باشه مادربورد متعلق به همین دستگاهی هست که شما دارید

البته در عکس دوم که با کیفیت بود بنده چک کردم و مدل دقیقا همین بود که ذکر کردم

فایل PDF هم براتون اپلود می کنم

Only the registered members can see the link

eq-sun
07-07-13, 19:59
تشكر
پس من بايد لپ تاپ رو ببرم پيش تعمير كار ماهرتر
متاسفانه چون من شهرستان هستم ميخواستم اگر ميتونيد تعميركار با انصاف و ماهر بهم معرفي كنيد كه برام درستش كنه
اگر لطف كنيد ممنون ميشم

تهران يا شيراز يا اصفهان

بنظرتون نمايندگي ايسر ببرم چطوره؟
نميدونيد نمايندگي ايسر چه شركتي هست

Moein
07-07-13, 20:23
بهتر هست در تهران و از مدیران دیگه سوال کنی تا بهتر بتونن راهنمایی کنند

Nima_hl در بازار تهران دوست و اشنا زیاد داره می تونی از اون راهنمایی بخوای تا بهترین تعمیر کار رو بت معرفی کنه

موفق باشی

nima_hl
07-07-13, 20:40
تشكر
پس من بايد لپ تاپ رو ببرم پيش تعمير كار ماهرتر
متاسفانه چون من شهرستان هستم ميخواستم اگر ميتونيد تعميركار با انصاف و ماهر بهم معرفي كنيد كه برام درستش كنه
اگر لطف كنيد ممنون ميشم

تهران يا شيراز يا اصفهان

بنظرتون نمايندگي ايسر ببرم چطوره؟
نميدونيد نمايندگي ايسر چه شركتي هست

دوست گرامی چون دستگاه شما پیش چند تا تعمیر کار رفته خیلی بعید میدونم تعمیر کار وارد (یا نمایندگی ایسر) زیر بار تعمیر آن برود

باز کردن قطعات حساسی مانند نوت بوک نیاز به حوصله و تخصص بالا داره

کافیه یکی از این تعمیرکارها یکم بی دقتی کرده باشند تا تعمیر کار بعدی ساعتها وقتش را صرف پیدا کردن آن ایراد کند

اگر روز اول که این مشکل پیش آمده بود و دستگاه باز نشده بود در جریان قرار میگرفتم احتمالا میتونستم کمک کنم

ولی الان با عرض شرمندگی کمکی از دستم بر نمیاد :give_rose: