PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد اینترنال seagate ای که پدرم را درآورد !

martinmat
05-07-13, 19:57
شاید این نوشته را فقط به عنوان راهنمایی برای دیگران می نویسم چونکه خودم دیگه از درست شدن هاردم ناامید شدم.
حدود سه سال پیش یه هارد اینترنال seagate 500 Barracuda خریدم به قیمت ۴۹۵۰۰ تومن. از همون روز اول بازی این هارد شروع شد و بردمش نمایندگی سازگار ارقام تو شیراز و طرف گفت firmware اش پاک شده ! و ربع ساعته تحویلم داد. از اون روز به بعد از سرعت کندش تو باز کردن فولدرها و غیب شدن بعضی فایلها و پیدا شدن دوباره شون ! یواش یواش متوجه شدم که یه سری مشکلاتی توی خوندن و نوشتن اطلاعات داره و بعد از تست هارد با انواع مختلفی از نرم افزارهای تخصصی متوجه شدم که بعله هارد من مشکل داره.
بعد از یکی دو سال سر و کله زدن با این هارد بالاخره بردمش نمایندگی که طرف گفت گارانتی اش گذشته و ما هم نمی تونیم تعمیرش کنیم و تعمیر و تعویض هد هارد از نظر قیمت مقرون به صرفه نیست و باید بری یه دونه نو بخری. قیمت نو رو هم که استحضار دارید حدود چهار برابر شده !
خلاصه اینو خواستم بگم که خرید این قطعه لعنتی (هارد) از هر برندی هیچ تضمین مشخصی به خریدار نمیده و تنها راهش اینه که خریدار اینقدر صبر کنه تا خرید حافظه SSD از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بشه و بتونه بعنوان یه منبع قابل اطمینان برای نگهداری اطلاعات روش حساب کرد.

nima_hl
05-07-13, 20:50
شاید این نوشته را فقط به عنوان راهنمایی برای دیگران می نویسم چونکه خودم دیگه از درست شدن هاردم ناامید شدم.
حدود سه سال پیش یه هارد اینترنال seagate 500 Barracuda خریدم به قیمت ۴۹۵۰۰ تومن. از همون روز اول بازی این هارد شروع شد و بردمش نمایندگی سازگار ارقام تو شیراز و طرف گفت firmware اش پاک شده ! و ربع ساعته تحویلم داد. از اون روز به بعد از سرعت کندش تو باز کردن فولدرها و غیب شدن بعضی فایلها و پیدا شدن دوباره شون ! یواش یواش متوجه شدم که یه سری مشکلاتی توی خوندن و نوشتن اطلاعات داره و بعد از تست هارد با انواع مختلفی از نرم افزارهای تخصصی متوجه شدم که بعله هارد من مشکل داره.
بعد از یکی دو سال سر و کله زدن با این هارد بالاخره بردمش نمایندگی که طرف گفت گارانتی اش گذشته و ما هم نمی تونیم تعمیرش کنیم و تعمیر و تعویض هد هارد از نظر قیمت مقرون به صرفه نیست و باید بری یه دونه نو بخری. قیمت نو رو هم که استحضار دارید حدود چهار برابر شده !
خلاصه اینو خواستم بگم که خرید این قطعه لعنتی (هارد) از هر برندی هیچ تضمین مشخصی به خریدار نمیده و تنها راهش اینه که خریدار اینقدر صبر کنه تا خرید حافظه SSD از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بشه و بتونه بعنوان یه منبع قابل اطمینان برای نگهداری اطلاعات روش حساب کرد.

در هر سری کالا و از هربرندی ( حتی خوشنام ترین برند ) درصدی خرابی وجود داره که وظیفه شرکت گارانتی کننده فقط جمع کردن آن تعداد است

من بارها و بارها و بارها :lol: توی فروم عرض کردم هارد تعمیری هیچ ارزشی نداره شما باید همون روز محکم پشت این قضیه را میگرفتید و هارد را تعویض میفرمودید

من توی این سه سالی که میفرمائید بالای 1000 عدد از این هارد را فروختم و تعداد خیلی انگشت شماری بودند که از گارانتی استفاده کردند و بنده در جریان قرار گرفتم

به هر حال شما یکی از بد شانس ها در این ضمینه بودید و نماینده سازگار شیراز هم خیلی کم لطفی کرده

باراکودا 7200.12 یکی از بهترین ، سریع ترین و کم صدا ترین هاردهای مکانیکیه که تا به حال تولید شده

پینوشت : پاور سیستمتون چیه دوست گرامی؟

mohammad1985
06-07-13, 00:46
کاملا با نیما خان موافقم هارد تعمییری رو باید انداخت دور !

STUXNET
06-07-13, 07:19
اولين چيز كه تو كامپيوتر حرف اول رو ميزنه هارده مثل موتور ماشين

Cyberlife
06-07-13, 14:05

حق با شماست، اگه اکثر کارهای ما با کامپیوتر باشه و هر روز اطلاعات مهمی در هارد نگهداری میکنیم

بنابراین بیشترین دقت و تحقیق را باید در زمینه خرید هارددیسک انجام بدیم تا زحمات ما یک شبه به هدر

نره. البته همانطور که دوستان مستحضر هستند خود من داستانی در خرید هارددیسک داشتم :1. (35):

Pami
06-07-13, 17:48
منم همین چند وقت پیش به این مشکل دچار شدم و حجم زیادی از اطلاعاتم روی هارد از بین رفت و تنها 50% اطلاعاتم با ریکاوری با pc3000 برگشت ( هارد وسترن بلو )
هارد خیلی مهمه ، نباید بیشتر از 1-2 سال از یه هارد مکانیکی استفاده کرد
خلاصه مراقبت و دقت زیادی می خواد

martinmat
09-07-13, 12:35
پاور سیستم من یه پاور 200 وات معمولیه.

nima_hl
09-07-13, 13:42

پاور سیستم من یه پاور 200 وات معمولیه.

برای اینکه قطعات شما عمر طولانی داشته باشند شما باید برق صاف و تمیز به قطعه برسونید

با برق بد ( با ریپل بالا یا ولتاژ پائین ) هم قطعه یک مدت کار میکنه ولی طول عمر قطعه کوتاه میشه

هارد قطعه بسیار حساس و مهمی است ولی با یک پاور نامناسب بهترین هارد دنیا برای شما به مدت طولانی کار نخواهد کرد