PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال(لب تاب به سرقت رفته)

sempron
29-06-13, 01:16
سلام دوستان شنیدم لب تابی که به سرقت میره اگه شکایت کنی از طریقه نت ردشو میگیرن
میشه یکی از اساتید توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Pami
29-06-13, 01:34
من خودم همچین چیزی نشنیدم که توی ایران ردیابی لپ تاپ سرقتی رو انجام بدن
ولی شدنی هست
هر کارت شبکه ای یک Mac Address داره که منحصر به فرد اون کارت شبکه هست ، اگه طرف با استفاده از اون به اینترنت وصل بشه توی log مربوط به isp اطلاعات رو نشون میده که با چه خط تلفن adsl وصل شده ولی فکر نمیکنم توی ایران این کار رو انجام بدن
از طرفی امکان تغییر دادن mac address هم وجود داره

RasoolsysteM
29-06-13, 07:19
من خودم همچین چیزی نشنیدم که توی ایران ردیابی لپ تاپ سرقتی رو انجام بدن
ولی شدنی هست
هر کارت شبکه ای یک Mac Address داره که منحصر به فرد اون کارت شبکه هست ، اگه طرف با استفاده از اون به اینترنت وصل بشه توی log مربوط به isp اطلاعات رو نشون میده که با چه خط تلفن adsl وصل شده ولی فکر نمیکنم توی ایران این کار رو انجام بدن
از طرفی امکان تغییر دادن mac address هم وجود داره
اصولا از طریق MAC ADDRESS که نشدنی هست ... هر لپ تاپ عموما" ۲ تا اینترفس (یکی LAN و یکی WiFi)‌داره و هر کدون مک آدرس خاص خودشون، شما از این اینترفس ها برای وصل شدن به مودم استفاده می کنی و مودم از به اینترنت وصله و در واقع مک آدرس خارجی شما که تو packet های ارسالی و دریافتی شما درج میشه مک آدرس مودم هست و نه مک آدرس اینترفس لپ تاپ ... مک آدرس اینترفس لپ تاپ تو packet های داخلی شبکه (یعنی شبکه محلی خودتون - شبکه داخلی مودم) درج میشه...

RasoolsysteM
29-06-13, 07:26
سلام دوستان شنیدم لب تابی که به سرقت میره اگه شکایت کنی از طریقه نت ردشو میگیرن
میشه یکی از اساتید توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از نظر من که کلا" شما به امید پلیس و اینجور چیزا (کلا" دیگران) نباش... واسه لپ تاپ های ویندوزی تعداد زیادی برنامه ضد سرقت وجود داره که درصورت سرقت میتونه اگر لپ تاپ به نت وصل بشه محل دستگاه رو بهتون نشون بده رو نقشه و بسیاری ویژگی دیگه که کم و زیاد داره تو برنامه های متفاوت ... یه سرچ بزن تو نت آمار کامل تر بگیر ...
واسه مک بوک ها هم که از OS X استفاده می کنند هم اپل خودش سرویس Find My Mac رو از OS X Lion به بعد به OS X اضافه کرد.

Pami
29-06-13, 11:15
اصولا از طریق MAC ADDRESS که نشدنی هست ... هر لپ تاپ عموما" ۲ تا اینترفس (یکی LAN و یکی WiFi)‌داره و هر کدون مک آدرس خاص خودشون، شما از این اینترفس ها برای وصل شدن به مودم استفاده می کنی و مودم از به اینترنت وصله و در واقع مک آدرس خارجی شما که تو packet های ارسالی و دریافتی شما درج میشه مک آدرس مودم هست و نه مک آدرس اینترفس لپ تاپ ... مک آدرس اینترفس لپ تاپ تو packet های داخلی شبکه (یعنی شبکه محلی خودتون - شبکه داخلی مودم) درج میشه...

اگه 100 تا مک آدرس هم وجود داشته باشه چون یه شناسه منحصر به فرد هست قابل ردیابیه
زمانی مک آدرس مودم توی isp ثبت میشه که ایشون بصورت pppoe به اینترنت وصل بشن و در صورت ایجاد کانکشن مستقیم مک آدرس کارت شبکه شما استفاده میشه

RasoolsysteM
29-06-13, 14:42
اگه 100 تا مک آدرس هم وجود داشته باشه چون یه شناسه منحصر به فرد هست قابل ردیابیه
زمانی مک آدرس مودم توی isp ثبت میشه که ایشون بصورت pppoe به اینترنت وصل بشن و در صورت ایجاد کانکشن مستقیم مک آدرس کارت شبکه شما استفاده میشه
بله، منحصر به فرد هست هر مک آدرس. منظور بنده از دو اینترفسه بودن این بود که نهایتا هر دو اینترفیس به مودم متصل می شوند. :wink:
حرف شما درسته، اگر فرد مودم رو درحالت Bridge بزاره و بعد با لپ تاپ مستقیم وصل بشه مک آدرس اینترفس متصل به مودم برای اینترنت استفاده می شه اما مشکل اینجاست که در حال حاضر مردم عموما از pppoe استفاده می کنند چرا که بیش از یک دستگاه برای وصل کردن به اینترنت دارند و بعضی از افراد هم که تخصصی در این زمینه ندارند و تکنسین های isp براشون سرویس رو راه اندازی میکنه همه از pppoe استفاده می کنند.
همونطور که در پاسخ به sempron عزیز هم گفتم اصلا نمیشه به این قضیه امید داشت...

Pami
29-06-13, 15:45
بله زیاد امیدی به این قضیه نیست
برای اینجور موارد مثل همون قضیه مک بوکی که سر از ایران در آورده بود و عکسهای سارق برای صاحبش ارسال شده بود باید از اپلیکیشن های مخصوص اینکار استفاده کرد

sempron
30-06-13, 00:00
تا حالا شده کسی لب تابشو دوزد ببره بعد از طریقه پلیس پسش بگیره:1. (4):

STUXNET
30-06-13, 09:37
ما كه تو ايران از اين چيزا نديديم تو لس آنجلس شايد
من با نرم افزار ساي اسپك از هر سيستم براي خودم شناسنامه درست ميكنم هر سيستم يه مك آدرسه داره مثل عكس زير
8825