PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای هارد WD (لطفاً کمک کنید)

usbili
22-06-13, 11:10
سلام دوستان ممنون میشم من و راهنمایی کنید Only the registered members can see the link
من يک هارد اکسترنال Western Digital My Book 2TB Essential USB 3.0 Desktop External دارم 2 ساله خريدمش توي اين 2 سال خيلي خيلي کم روشنش ميکردم فقط مواقعي براي انتقال اطلاعات به هارد .
2 روز پيش هارد و که روشن کردم اطلاعات بهش انتقال بدم وسط کپي کردن فايلام به هارد ديدم هنگ کرده کپي .
2بار اين کار و انجام دادم بازم ديدم هنگ ميکنه وسط کار.
ديروز گفتم شايد ويروسي شده (( البته بعيده چون هميشه انتي ويروس من آپديته)) خواستم هم تستش کنم هم ويروس اسکنش کنم البته با لپ تاپم با پورت usb3 که با سرعت بهتري اسکن کنه ,اين کار و کردم ديدم بازم هنگ کرد وسط اسکن ويروس و کلاً هارد از دسترس خارج ميشه و حتي my computer هم باز ميکنم سيستم هنگ ميکنه به عبارتي کلاً هارد از دسترس خارج ميشه !
(بطور خلاصه هارد بعد چند دقيقه و بعضي موقع ها بعد 1 ساعت کلاً هنگ ميکنه و از دسترس خارج ميشه فرقي هم نميکنه اصلاً باهاش چي کار ميکنم)

ممنون میشم راهنمایی کنید

STUXNET
22-06-13, 14:12
سلام
اول با سيستم ديگه اي امتحان كنيد
دوم اينكه سيستمتون شايد ويندوزش مشكل داره
گوشتون رو بزاريد دم هارد ببينيد صدايي خاصي توليد ميشه يا نه (مثال قطع و وصل ميشه سيلندر )
ضربه نخورده؟؟؟؟؟؟؟

Arwen
01-08-13, 17:03
سلام.

دقیقا همه ی این شرایط برای من پیش اومده بود! حدود هفته ی پیش.

حدود دو ساله هارد رو خریدم، همین مدل، خیلی کم کار کرده، خیلی هم مواظبش بودم، موقعی که داشتم از روی هارد اطلاعات کپی میکردم هنگ کرد. کامپیوتر رو ریست کردم دیگه هارد رو نشناخت هر وقت هم که کامپیوتر رو باز میکنم هنگ میکنه سیستم!

رفتم از لینوکس فرمت کنم ارور داد. یه بار chkdsk /f (البته اگه اشتباه نکنم) رو از cmd اجرا کردم، وقتی تموم شد رفتم فرمت کردم، بدون هیچ مشکلی فرمت شد.

وقتی بالا اومد با اچ دی تیون اسکن کردم، دیدم 1.1 بد سکتور گرفته!

همین الان هم برنامه ریکاوری بازه، دارم ریکاوری میکنم. شنبه هم میبرم گارانتی آواژنگ ببینم چی میگن. انشاا... عوض کنند!

البته شما مراحل کامل رو تویه اینترنت جستجو کن و من تضمینی نمیکنم با این کار مشکلت حل بشه.

دوستان جدای از این مطلب توصیه ای در مورد گارانتی ندارند؟ هارد هیچ ضربه ای نخورده و ظاهرش هم کاملا سالمه. کارت گارانتی هم موجوده حدود 20 روز هم از گارانتیش مونده. چجوری صحبت کنم که هارد رو تعویض یا حداقل تعمیر کنند.
اصفهان هم هستم و نمایندگی اصفهان میبرمش.

Moein
01-08-13, 20:17
سلام.

دقیقا همه ی این شرایط برای من پیش اومده بود! حدود هفته ی پیش.

حدود دو ساله هارد رو خریدم، همین مدل، خیلی کم کار کرده، خیلی هم مواظبش بودم، موقعی که داشتم از روی هارد اطلاعات کپی میکردم هنگ کرد. کامپیوتر رو ریست کردم دیگه هارد رو نشناخت هر وقت هم که کامپیوتر رو باز میکنم هنگ میکنه سیستم!

رفتم از لینوکس فرمت کنم ارور داد. یه بار chkdsk /f (البته اگه اشتباه نکنم) رو از cmd اجرا کردم، وقتی تموم شد رفتم فرمت کردم، بدون هیچ مشکلی فرمت شد.

وقتی بالا اومد با اچ دی تیون اسکن کردم، دیدم 1.1 بد سکتور گرفته!

همین الان هم برنامه ریکاوری بازه، دارم ریکاوری میکنم. شنبه هم میبرم گارانتی آواژنگ ببینم چی میگن. انشاا... عوض کنند!

البته شما مراحل کامل رو تویه اینترنت جستجو کن و من تضمینی نمیکنم با این کار مشکلت حل بشه.

دوستان جدای از این مطلب توصیه ای در مورد گارانتی ندارند؟ هارد هیچ ضربه ای نخورده و ظاهرش هم کاملا سالمه. کارت گارانتی هم موجوده حدود 20 روز هم از گارانتیش مونده. چجوری صحبت کنم که هارد رو تعویض یا حداقل تعمیر کنند.
اصفهان هم هستم و نمایندگی اصفهان میبرمش.

با سلام

دوستان مشکل هارد کاری به گارانتی نداره و خوب تا اونجایی که میشه باید شامل گارانتی بشه یا حالا تعمیر به صورت حذف کردن سکتور سوخته از بانک اطلاعاتی یا در صورت نیاز تعویض هارد که احتمال خیلی زیاد گزینه اول برای شما اتفاق خواهد افتاد

Jagvar
02-08-13, 21:44
سلام دوست عزیز والا من مدت کمی هستش که وارد تعمیرات هارد دیسک شدم
مشکل هارد شما در هد و کلا بخش میکانیکی خواندن و نوشتن هارد هستش و اون بخش باید تعوض بشه که البته هزینه زیادی می گیرن
پیشنهاد می کنم اطلاعات رو کپی کنید بعد ببرید گارانتی شاید فرجی بشه