PDA

مشاهده نسخه کامل : نسل چهارم اینتل و ddr4 ها ؟

mehdihai
06-06-13, 00:55
من میخوام سیستم جمع کنم ولی نمیدونم منتظر عرضه نسل چهارم اینتل و ddr4 ها باشم یا ivy bridge بگیرم؟

Moein
06-06-13, 01:11
من میخوام سیستم جمع کنم ولی نمیدونم منتظر عرضه نسل چهارم اینتل و ddr4 ها باشم یا ivy bridge بگیرم؟
با سلام

دوست عزيز نسل چهارم از ddr٤ پشتيباني نمي كنه در haswell كه اخرين سري هست كه از ddr3 ساپورت مي كنه تنها سرعت مموري بهينه شده و نسل haswell e هست كه از تكنولوژي ddr٤ ساپورت خواهد كرد

براي خريد سيستم هم اگر مدت زيادي تمايل به صبر كردن نداريد بهتر هست تا اواخر خرداد صبر كنيد تا سي پي يو و مادربورد هاي haswell در بازار ايران عرضه بشن و خريدشون عقلاني تر از ivy bridge ها هستند

mehdihai
06-06-13, 15:04
ممنون پس تا اخر این ماه در بازار موجود میشه. خوب این
haswell e که از ddr4 پشتیبانی میکنه کی وارد بازار میشه خیلی زمان میبره؟

Moein
06-06-13, 23:59
سلام مجدد

دوستان عزیز بنده رو به خاطر اطلاعات ناقصم ببخشید

امروز بعد از مدت ها کمی فرصت گپ زدن با دوستان رو داشتم البته اکثرا سرگرم Computex هستند و خوب خبر های بسیار زیادی در راه هست اما شاید مهم ترین اون ها عرضه Ivy Bridge-E هست بعد از صحبت هایی که باشون داشتم و چک کردن در اینترنت متوجه شدم حداقل تا سال 2014 و اماده شدن کامل کمپانی ها و مسائل دیگر در پلتفرم اینتل خبر از تکنولوژی DDR4 نخواهد بود !!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

همون طور هم که در عکس مشاهده می کنید تا سه ماهه اول سال 2014 عرضه بر پایه 2011 ادامه خواهد داشت و بعد از اون شاهد عرضه چیپ ست جدید X99 خواهیم بود

در زیر هم می تونید یک خلاصه مطلب در مورد اینده چیپ های اینتل مشاهده کنید نکته قابل توجه اون وجود Sata Express در نسل بعدی سری Z هست که در Z97 عرضه خواهد شد

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

البته باز هم لازم به ذکر هست که تمامی اطلاعات فوق به میزان اطلاع بنده بر می گرده و صحت اطلاعات می تونه در اینده یا نقض بشه یا به اون اضافه بشه پس به مخض دریافت اطلاعات بیشتر شما دوستان رو در اطلاع قرار خواهم داد و در مورد معماری های اون ها در تاپیک های مختلف به بحث و گفتو گو خواهیم پرداخت

موفق باشید