PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد برخی از مسایل کارت گرافیک

sina74
04-06-13, 23:10
سلام.من چن تا سوال در مورد کارت گرافیک دارم.
1-حافظه های DDR3 با GDDR3 چه فرقی دارن و کدوم بهتره ؟ ( با در نظر گرفتن حافظه برابر)
2-مموری باس که واحدش بیت (Bit) هست چیه و چه تاثیری توی کیفیت و سرعت فریم بازی داره ؟ (مثلا 64 بیت در مقابل 128 بیت)
3-نرم افزار فیزیکس (Phisics) که فقط انویدیا داره باعث برتری اون نسبت به کارت گرافیک amd میشه ؟ مثلا دو کارت گرافیک یکی از انویدیا و دیگری از amd که مشخصاتتشون کاملا شبیه به همه با این تفاوت که انویدیا از نرم افزار فیزیکس بهره می بره ، در این شرایط کدوم بهتره ؟
4-شیر شدن مموری کارت گرافیک به درد چی می خوره ؟
5-چطوری میشه از این ممروی شیر شده میان کارت گرافیک و رم توی بازی ها استفاده کرد ؟ اصلا امکان پذیر هست ؟

ممنون میشم اگه با حوصله به این سوالات پاخ بدید.

پیشاپیش ممنون

nima_hl
05-06-13, 00:07
سلام.من چن تا سوال در مورد کارت گرافیک دارم.
1-حافظه های DDR3 با GDDR3 چه فرقی دارن و کدوم بهتره ؟ ( با در نظر گرفتن حافظه برابر)
2-مموری باس که واحدش بیت (Bit) هست چیه و چه تاثیری توی کیفیت و سرعت فریم بازی داره ؟ (مثلا 64 بیت در مقابل 128 بیت)
3-نرم افزار فیزیکس (Phisics) که فقط انویدیا داره باعث برتری اون نسبت به کارت گرافیک amd میشه ؟ مثلا دو کارت گرافیک یکی از انویدیا و دیگری از amd که مشخصاتتشون کاملا شبیه به همه با این تفاوت که انویدیا از نرم افزار فیزیکس بهره می بره ، در این شرایط کدوم بهتره ؟
4-شیر شدن مموری کارت گرافیک به درد چی می خوره ؟
5-چطوری میشه از این ممروی شیر شده میان کارت گرافیک و رم توی بازی ها استفاده کرد ؟ اصلا امکان پذیر هست ؟

ممنون میشم اگه با حوصله به این سوالات پاخ بدید.

پیشاپیش ممنون

سلام

1- حافظه های gddr با ولتاژهای بالاتر از ddr کار میکنند و به عبارتی یک ddr آورکلاک شده هستند

برای مثال چیپهای gddr3 با ولتاژ 1.8 تا 2 ولت تغذیه میشوند که این ولتاژ اضافه ( نسبت به 1.5 ولت ddr3 ) به آنها اجازه میده در تنظیمات ادونس تایمینگ بهینه ای داشته باشند

2- کانال ارتباطی بین gpu . رم گرافیک است

به شرط آنکه gpu و رم از قدرت و سرعت لازم برخوردار باشند هر چه این عدد بزرگتر باشه پهنای باند و در نتیجه سرعت انتقال اطلاعات و فریم ریت بازی بالا میره

3- در بازیهائی که از فیزیکس استفاده میکنند ( مانند سری بازیهای بتمن ) استفاده از کارتهای nvidia باعث بالا رفتن سرعت و کیفیت بازی میشه

البته تعداد این بازیها خیلی زیاد نیست ولی به هر ترتیب تکنولوژی باعث برتری در آن آیتم بازیها است

4و5 - داستانه برای خالی کردن جیب مشتری :lol:

شما برای بازی در رزولیشن 1024*768 معمولا بیشتر از 256 مگ رم نیاز ندارید

برای بازی در full hd تمامی 1 گیگ رم کارتهای معمولی پر نمیشه

این قضیه 2.8 گیگ شیر شدن رم در سیستمهای امروزی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا عملی

ولی در