PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل شناخته نشدن هارد اکسترنال سیگیت goflex که موتورش کار میکنه ...

mra30
26-05-13, 12:29
سلام دوستان
من در زمینه ی هارد اصلا اطلاعات مناسبی ندارم چون هیچ وقت مشکلی برام پیش نیومده که برم دنبالش
دیروز ویندوز 8 که داشت بوت میشد هارد سیگیت 1 ترابایتیم بهش وصل بود و بوت نشد و نوشت یه مشکلی وجود داره... هارد رو کشیدم و اومد بالا، از اون به بعد هارد رو که وصل میکنم چراغش روشن میشه و موتورش شروع به چرخش میکنه و صدای شناخته شدن سخت افزار هم میا (البته یه مقدار دیر تر از حالت عادی) ولی هیچ پارتیشنی در کامپیوتر از هاردم نشون داده نمیشه، در قسمت manage,disk managment هم هیچ اثری از هاردم نشون داده نمیشه و انگار نیست اصلا!
با کامپیوتر دیگه ای هم امتحان کردم دقیقا همینجوری بود...
سرچ کردم مورد های مشابه من وجود داشته ولی اونجا یه سری اطلاعاتی داده شده بود که سر در نمیاوردم، مثلا شناخته شدن هارد در بایوس یا نرم افزار های پاراگون یا ریکاوری و ...
خواهش میکنم اگه تجربه مشابه دارید در اختیار من بذارید چون اطلاعاتم روش خیلییی مهمه:(
بعضی جاها گفته شده باید fw اپدیت میکردم، من اصلا نمیدونم چجوری بفهمم فیرمورش چه ورژنی هست؟! بعضی میگفتن این مشکل هارد های 7200.11 هست که من بازم نمیدونم چجوری بفهمم این رو...
یه جاهایی اموزس ساخت یک برد رو گذاشته بودن که میشد باهاش fw رو اپدیت کرد
به هر حال ممنون میشم کمکم کنید واقعا نیاز دارم الان...
اگه مرکز معتبر و حرفه ای در تهران میشناسید که میتونه درست کنه ممنون میشم ادرس بذارید
واقعا اعصابم خورده... که بکاپ ندارم:((

mra30
26-05-13, 12:55
درسته اولین پستمه ولی به تاریخ عضویتمم نگاه کنید...;)
علتش اینه که زیاد در زمینه ی سخت افزار فعال نیستم

nima_hl
26-05-13, 13:21
سلام دوستان
من در زمینه ی هارد اصلا اطلاعات مناسبی ندارم چون هیچ وقت مشکلی برام پیش نیومده که برم دنبالش
دیروز ویندوز 8 که داشت بوت میشد هارد سیگیت 1 ترابایتیم بهش وصل بود و بوت نشد و نوشت یه مشکلی وجود داره... هارد رو کشیدم و اومد بالا، از اون به بعد هارد رو که وصل میکنم چراغش روشن میشه و موتورش شروع به چرخش میکنه و صدای شناخته شدن سخت افزار هم میا (البته یه مقدار دیر تر از حالت عادی) ولی هیچ پارتیشنی در کامپیوتر از هاردم نشون داده نمیشه، در قسمت manage,disk managment هم هیچ اثری از هاردم نشون داده نمیشه و انگار نیست اصلا!
با کامپیوتر دیگه ای هم امتحان کردم دقیقا همینجوری بود...
سرچ کردم مورد های مشابه من وجود داشته ولی اونجا یه سری اطلاعاتی داده شده بود که سر در نمیاوردم، مثلا شناخته شدن هارد در بایوس یا نرم افزار های پاراگون یا ریکاوری و ...
خواهش میکنم اگه تجربه مشابه دارید در اختیار من بذارید چون اطلاعاتم روش خیلییی مهمه:(
بعضی جاها گفته شده باید fw اپدیت میکردم، من اصلا نمیدونم چجوری بفهمم فیرمورش چه ورژنی هست؟! بعضی میگفتن این مشکل هارد های 7200.11 هست که من بازم نمیدونم چجوری بفهمم این رو...
یه جاهایی اموزس ساخت یک برد رو گذاشته بودن که میشد باهاش fw رو اپدیت کرد
به هر حال ممنون میشم کمکم کنید واقعا نیاز دارم الان...
اگه مرکز معتبر و حرفه ای در تهران میشناسید که میتونه درست کنه ممنون میشم ادرس بذارید
واقعا اعصابم خورده... که بکاپ ندارم:((

سلام

لطفا مدل دقیق از هاردتون بدین

اگر اشتباه نکم ته این هارد به راحتی در میاد و شما دسترسی مستقیم به هارد با سوکت sata خواهید داشت

لطفا هارد را به پورت ساتا ( مانند یک هارد معمولی داخلی ) وصل کنید ببینید مشکل حل میشه

mra30
26-05-13, 15:43
دوست عزیز مدل دقیق seagate freeagent goflex 1TB-B هست
بله دقیقا یک قسمتش باز میشه که اون موقع که خریدم چون تازه usb3 اومده بود میگفتن بعدا میتونی این قسمت رو عوض کنی و به usb3 ارتقا بدی
حالا نمیدونم این پورت ساتا هست یا نه!
اون قسمت رو جدا کردم یه عکس گذاشتم ببینید شما میتونید تشخیص بدید چه پورتیه؟ بدبختی من فقط لب تاب دارم و نمیتونم با ساتا وصلش کنم! حتی اگه ساتا باشه...8708

nima_hl
26-05-13, 16:15
دوست عزیز مدل دقیق seagate freeagent goflex 1TB-B هست
بله دقیقا یک قسمتش باز میشه که اون موقع که خریدم چون تازه usb3 اومده بود میگفتن بعدا میتونی این قسمت رو عوض کنی و به usb3 ارتقا بدی
حالا نمیدونم این پورت ساتا هست یا نه!
اون قسمت رو جدا کردم یه عکس گذاشتم ببینید شما میتونید تشخیص بدید چه پورتیه؟ بدبختی من فقط لب تاب دارم و نمیتونم با ساتا وصلش کنم! حتی اگه ساتا باشه...8708

بله سوکت ساتا است با یک pc تست بفرمائید امیدوارم خود هارد مشکلی پیدا نکرده باشه ( در اکثر مواقع که هارد صدای نا متعارف نمیکنه اون برد مشکل پیدا میکنه و هارد سالم میمونه )

mra30
26-05-13, 16:19
بله سوکت ساتا است با یک pc تست بفرمائید امیدوارم خود هارد مشکلی پیدا نکرده باشه ( در اکثر مواقع که هارد صدای نا متعارف نمیکنه اون برد مشکل پیدا میکنه و هارد سالم میمونه )

مرسی از پاسختون
من به پی سی متاسفانه دسترسی ندارم
ممکنه ادرس یه جای معتبر رو برای تعمیر بهم بدید؟
من تهرانم
شنیدم اطراف 4راه ولیعصر و میدون ولیعصر جاهای معتبر و افراد خبره ای هستند که میتونند مشکل رو حل کنند

mra30
27-05-13, 22:19
من همچنان نیاز به راهنمایی های شما دارم دوستان...
لطفا

nima_hl
28-05-13, 07:06
مرسی از پاسختون
من به پی سی متاسفانه دسترسی ندارم
ممکنه ادرس یه جای معتبر رو برای تعمیر بهم بدید؟
من تهرانم
شنیدم اطراف 4راه ولیعصر و میدون ولیعصر جاهای معتبر و افراد خبره ای هستند که میتونند مشکل رو حل کنند

تو پرایوت باهات هماهنگ میکنم بیارش فروشگاه یک نگاهی بهش بندازم

mra30
04-06-13, 08:57
من مغازه ی دوستمون هم بردم و با کابل ساتا هم امتحان کردن و فرثی نکرد!!
جایی رو نمیشناسید دوستان برای بازیابی و تعمیر؟؟ اطلاعاتم خیلی مهمه برام:(

Haswell
04-06-13, 14:11
مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات توی شهرهای بزرگ وجود داره که با روشهای سخت افزاری مثلاً تعمیر برد و یا با کمک دستگاه PC3000 و اگر حرفه ای تر باشند با امکانات خاص حتی وکیوم رو هم باز میکنند
ولی عموم مراکز ریکاوری اطلاعات رو خارج میکنند ولی متأسفانه میخوان جیب شما رو هم با هر مگابایتی که بازیابی میشه خالی کنند.پس اگر واقعا حیاتی هست برید سراغ اینکار
توی گوگل بگردید این مراکز رو پیدا میکنید
ولی یکی از این شرکتها «رسانه افزار» هست که آگهی تبلیغش سالهاست پای ثابت صفحه ی اول مجله ی دانش و کامپیوتره! آدرس و سایتش رو بگرد پیدا میکنی

reza_abadan
29-07-13, 16:35
سلام . من یه هارد seagate دارم هر کاری که میکنم سیستم نمیشناسش . نمیدونم شاید بد سکتور گرفته باشه . اگه ممکن کمک کنید . اگه ممکن هست تنظیمات داس رو برای شناسایی هارد رو هم بگین .

STUXNET
31-07-13, 10:02
احتمال زياد Frimware هاردتون پريده