PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام هارد بهتره ؟ WD Caviar Blue 1TB 32MB Buffer یا Seagate Barracuda 1TB 64MB Buffer 7200.14

Cyberlife
23-05-13, 23:31
کدام یک از این 2 هارد بهتر و مطمئن تره ؟

از نظر سرعت، خرابی هارد و داده ها در دراز مدت، بد سکتور و صدا

WD Caviar Blue 1TB 7200(RPM) 32MB Buffer

Seagate Barracuda 1TB 7200(RPM) 64MB Buffer 7200.14 مدل ST1000DM003

Cyberlife
25-05-13, 12:54
کیست مرا یاری دهد :hello:

Cyberlife
25-05-13, 13:44
کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من :whistle:

فقط بیزحمت کسی میتونه اینو برام ترجمه کنه

Afaik the blacks are binned for their 5 year warranty, or was that when WD still gave 5yr warranties?

There should be no noticeable speed difference between the WD blacks and the blues, just don't get greens because they are more for storage rather than boot drives.

Almost all Seagate drives that I, and other friends/family have owned have died and I don't recommend you get them at all. All different models and revision ranging from 80GB - 2TB, 5.4k - 7.2k, 8MB - 64MB cache have died within a year.

The Blacks are not so much faster than the Blue's you can make up some of the speed difference by formatting in 8k rather than default (4k).

But if you'd like the 5 year warranty (which is definitely good on Hard Drives) then it's worth spending the little extra on the Blacks for warranty purposes

از این سایت گرفتم :

Only the registered members can see the link

اینجور که خود من ترجمه کردم نوشته :

WD Black دارای 5 سال گارانتی ولی WD Blue با 3 سال گارانتی عرضه میشه.

از نظر سرعت تفاوت قابل توجهی بین WD black و blue وجود نداره، فقط WD green نخرید که بیشتر به عنوان

درایو ذخیره ساز (آرشیو) مورد استفاده قرار میگیره تا به عنوان درایو بوت و انجام کارهای عادی روزمره.

تقریبا تمام درایوهای دیسک سخت Seagate که متعلق به من و سایر دوستان و خانواده ام بوده اند از بین رفته اند

و من هیچکدام از آنها را به شما توصیه نمیکنم.

همه مدل های مختلف و revision اعم از 80GB - 2TB، 5.4k - 7.2k، 8MB - 64MB ظرف کمتر از یک سال از بین رفته اند.

آیا ترجمه بالایی که مربوط به باکس اولیه درسته ؟

باکس دومی رو هم نتونستم خوب ترجمه کنم زحمتش با شما

nima_hl
25-05-13, 13:59
کدام یک از این 2 هارد بهتر و مطمئن تره ؟

از نظر سرعت، خرابی هارد و داده ها در دراز مدت، بد سکتور و صدا

WD Caviar Blue 1TB 7200(RPM) 32MB Buffer

Seagate Barracuda 1TB 7200(RPM) 64MB Buffer 7200.14 مدل ST1000DM003

سرعت هارد سیگیت کمی بالاتر بوده نویز بیشتری ( معمولا ) دارد

هارد وسترن بیشتر برای آرشیو مناسب است

اگر میخواهید روی این هارد ویندوز نصب کنید پیشنهادم محصول سیگیت است ولی اگر برای آرشیو از این هارد میخواهید بهره ببرید هارد وسترن پیشنهاد میکنم

javadshahvand
25-05-13, 14:40
سیسگیت 64مگ رو پیشنهاد میدم

mohamad70
25-05-13, 15:44
کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من :whistle:

فقط بیزحمت کسی میتونه اینو برام ترجمه کنه

Afaik the blacks are binned for their 5 year warranty, or was that when WD still gave 5yr warranties?

There should be no noticeable speed difference between the WD blacks and the blues, just don't get greens because they are more for storage rather than boot drives.

Almost all Seagate drives that I, and other friends/family have owned have died and I don't recommend you get them at all. All different models and revision ranging from 80GB - 2TB, 5.4k - 7.2k, 8MB - 64MB cache have died within a year.

The Blacks are not so much faster than the Blue's you can make up some of the speed difference by formatting in 8k rather than default (4k).

But if you'd like the 5 year warranty (which is definitely good on Hard Drives) then it's worth spending the little extra on the Blacks for warranty purposes

از این سایت گرفتم :

Only the registered members can see the link

اینجور که خود من ترجمه کردم نوشته :

WD Black دارای 5 سال گارانتی ولی WD Blue با 3 سال گارانتی عرضه میشه.

از نظر سرعت تفاوت قابل توجهی بین WD black و blue وجود نداره، فقط WD green نخرید که بیشتر به عنوان

درایو ذخیره ساز (آرشیو) مورد استفاده قرار میگیره تا به عنوان درایو بوت و انجام کارهای عادی روزمره.

تقریبا تمام درایوهای دیسک سخت Seagate که متعلق به من و سایر دوستان و خانواده ام بوده اند از بین رفته اند

و من هیچکدام از آنها را به شما توصیه نمیکنم.

همه مدل های مختلف و revision اعم از 80GB - 2TB، 5.4k - 7.2k، 8MB - 64MB ظرف کمتر از یک سال از بین رفته اند.

آیا ترجمه بالایی که مربوط به باکس اولیه درسته ؟

باکس دومی رو هم نتونستم خوب ترجمه کنم زحمتش با شما

هارد دیسک ها به دلیل ماهیت مکانیکی از هر برندی که باشن غیرقابل بیش بینی هستند و ممکنه بعد از چند روز از کار بیفتن و یا بالعکس چندین سال عمر کنن.

حالا یک نفر هارد وسترن میخره ، دو سه سال براش کار می کنه نتیجه میگیره که وسترن بهترینه ، یه نفر هم سیگیت میگیره 1 هفته بیشتر کار نمیکنه نتیجه میگیره کلا سیگیت بده !!

الان شما اگه یه سری به Newegg بزنید و کامنت های افراد مختلف رو بخونید می بینید که از تمام برندها شکایت و نارضایتی زیاده ، بطور مثال همین وسترن بلو یک ترا :

8699

طول عمر یک هارد جدای از بحث کیفیت کارخانه سازنده و برند ، تا حد زیادی به نوع استفاده شما و حفاظت شخصی تون بستگی داره.

مثلا جلوگیری از ضربه و شوک به هارد در زمان فعالیت ، جلوگیری از قطع ناگهانی برق ، استفاده از پاور و کانکتور مناسب ، جلوگیری از گرم شدن بیش از حد هارد و ... می تونه تا حد زیادی عمر هارد تون رو افزایش بده.

Cyberlife
25-05-13, 16:48
ممنون از پاسخ اساتید محترم انجمن

راستی من هر فروشگاهی که زنگ میزنم و سراغ هارد WD Blue رو میگیرم میگن که

فقط WD Green داریم و مدل Green بهتر از Blue و بافر مدل گرین 64 ولی مدل بلو 32

و از این جور حرفها، ولی توی اینترنت و سایتهای مختلف نوشته که گرین فقط برای آرشیو

فایل استفاده میشه و بدرد کارهای روزمره نمیخوره چون سرعتش 5400 دوره ولی مدل

بلو سرعتش 7400 دوره و برای استفاده روزمره مناسبه. بالاخره کدوم بهتره ؟

جریان این فروشگاه ها هم مثل این ماست بندها میمونه که همه میگن ماست ما شیرینه

mohamad70
25-05-13, 17:03
ممنون از پاسخ اساتید محترم انجمن

راستی من هر فروشگاهی که زنگ میزنم و سراغ هارد WD Blue رو میگیرم میگن که

فقط WD Green داریم و مدل Green بهتر از Blue و بافر مدل گرین 64 ولی مدل بلو 32

و از این جور حرفها، ولی توی اینترنت و سایتهای مختلف نوشته که گرین فقط برای آرشیو

فایل استفاده میشه و بدرد کارهای روزمره نمیخوره چون سرعتش 5400 دوره ولی مدل

بلو سرعتش 7400 دوره و برای استفاده روزمره مناسبه. بالاخره کدوم بهتره ؟

جریان این فروشگاه ها هم مثل این ماست بندها میمونه که همه میگن ماست ما شیرینه

WD Green به دلیل همون دور 5400 و طراحی کم مصرفش فقط به عنوان یه هارد ثانویه و به منظور پک آپ و آرشیو مناسبه و اصلا توصیه نمیشه به عنوان هارد اصلی و نصب سیستم عامل ازش استفاده کنید.

اگر WD Blue پیدا نمیشه ، مدل مشابه سیگیت هم گزینه خوبیه. هارد فعلی خودم هم سیگیت 1 ترا هست که تا الان که 9 ماهه دارمش راضیم.

javadshahvand
25-05-13, 18:15
WD Caviar BlackWD هستش بگردی پیدا میکنی تو همین انجمن ها هم میتونی پیدا کنی

molanAA
25-03-14, 12:03
سلام دوستان
من یه هارد 2ترا میخوام بخرم تصمیم گرفتم Seagate Barracuda 7200.14رو بخرم
یه مشکلی دارم اونم اینکه آیا پاورم از این هارد پشتیبانی میکنه یا نه
روی پاورم اینطور نوشته
perfect : Ac input :230v 7/4A 60/50Hz Real output 300w
model 600v-f12-8p
ممنون میشم راهنماییم کنید عجله دارم برای خریدش
:give_rose:

AMD>INTEL
25-03-14, 15:24
این پاور غیر استاندارد و خروجی 200 وات داره .توصیه میکنم مشخصات بقیه قطعات رو بنویسید .تا پاور مناسب رو پیشنهاد بدم

Mehdi_Full
25-03-14, 18:03
سلام سال نو مبارک :11():

اگر خواستید سیگیت بگیرید پیشنهاد میشه مدل ST2000DM001 رو بگیرید
ساتا 3 / 7200 دور / میانگین سرعتش هم برای من 157MB/s هست