PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت 5870 hd

kambiz afshar
09-05-13, 18:38
سلام به دوستان عزیز جدیدا من یه کارت 5870 خریداری کردم ولی زمانی که روش بازی اجرا میکنم دور فنش خیلی خیلی زیاد میشه و کیسمم داغ میکنه میخواستم ببین این طبیعه هستش یا نه درضمن این کارت یه کانکتور 8 پین و6 پین میخواست که مال من دوتا 6 پین بود من توی تاپیک مطرح کردم گفتن اشکالی نداره ولی از تبدیل 8 پین استفاده نکردم یعنی مستقیم به دوتا 6 پین وصل کردم و جای دو پین رو خالی گذاشتم حالا موندم این طبیعه هستش یا نه چون من 6850 داشتم اصلا این طور نبود

nima_hl
09-05-13, 20:55
سلام به دوستان عزیز جدیدا من یه کارت 5870 خریداری کردم ولی زمانی که روش بازی اجرا میکنم دور فنش خیلی خیلی زیاد میشه و کیسمم داغ میکنه میخواستم ببین این طبیعه هستش یا نه درضمن این کارت یه کانکتور 8 پین و6 پین میخواست که مال من دوتا 6 پین بود من توی تاپیک مطرح کردم گفتن اشکالی نداره ولی از تبدیل 8 پین استفاده نکردم یعنی مستقیم به دوتا 6 پین وصل کردم و جای دو پین رو خالی گذاشتم حالا موندم این طبیعه هستش یا نه چون من 6850 داشتم اصلا این طور نبود

پاورتون چیه دوست عزیز ؟

ganboo
09-05-13, 21:26
بهت پیشنهاد میکنم اول تمام کانکتور های برق کارت گرافیک رو وصل کنی چون به مدار تغذیش فشار میاره و خدای ناکرده ممکنه بسوزه...
از تبدیل هم تا میتونی استفاده نکن و یه راست از پاور وصلش کن...
در مورد گرما هم باید بگم کارتی که شما داری ذاتا داغ هست و اگه میبینی دما خیلی بالاست میتونی براش خنک کننده بهتر تهیه کنی..و گردش هوایی کیستو متناسب با قطعاتت تنظیم کنی..
در مورد سرعت زیاد فن باید بگم کارت موقع فشار داغ میشه و این گرما از طریق هیت سینگ و فن باید دفع بشه.... پس زیاد نگرانش نباش...
در آخر هم اگه میتونی یه اسکرین شات از دما برامون بزاری تا بفهمیم دماش چقدره..

kambiz afshar
09-05-13, 22:23
red max 500w

kambiz afshar
09-05-13, 22:26
ganboo جان خیلی ممنون ولی متاسفانه مال من 2 کانکتور 6 پین داره و یک 8 پین و 6 پین نداره پس فعلا باید از مبدل استفاده کنم "؟

nima_hl
09-05-13, 22:57

عزیز 5870 کارت گرم و پر مصرفیه

قبلا هم چند مورد داشتم که پاور نامناسب باعث گرمی بیش از اندازه گرافیک کارت شده

به هر حال بنظرم شما باید در درجه اول یک پاور با توان خروجی 500 وات (حدود 40 آمپر) روی شاخه 12 ولت داشته باشید ( سوکت 8 و 6 هم داشته باشه )

بعد از اینکه پاور مناسب تهیه فرمودید باید با برنامه های تست مثل کمبوستر یا occ دمای نهائی گرافیک را بفرمائید تا راهنمائی کنیم

با پاور فعلی پیشنهاد نمیکنم بر روی گرافیک فشار بیاورید چون احتمال صدمه دیدن گرافیک و پاور وجود داره

kambiz afshar
09-05-13, 23:32
نیما جان یعنی شما می فرمایید که مستقیم برم پاورو عوض کنم ؟ نیما جان به نظرت از تبدیل استفاده کنم فرقی به حالش میکنه ؟ فقط یه سوال 6950 که مصرفش بیشتره دو کانکتور 6 پین داره با حداکثر مصرف 200w ولی 5870 188مصرفش هست یه 6 پین و هشت پین داره جالبه ؟

ganboo
10-05-13, 00:16
کامبیز جان بهت پیشنهاد میکنم از پاوری استفاده کنی که فقط 2تا خروجی 8 پین برای pci-e داشته باشه که از مشکلات احتمالی جلوگیری بشه...
شما فعلا یه اسکرین شات بزار و یه لینک از کارتت بده و این که وضعیت کارت رو هم واضح تر کن..مثلا اور شده یا نه و ...

kambiz afshar
10-05-13, 00:49
86158616 اسکرین شات اینه دیگه درسته ؟

ganboo
10-05-13, 11:42
آره کامبیز جان ولی یه ذره کوچیکه و دقیق نمیشه بررسیش کرد
الان توی اسکرین شاتی که گذاشتی میزان لود gpu 67 درصده اگه میتونی بکنش صد درصد با نرم افزار های تحت فشار..
ولی همین الانشم دماش خیلی بالا هست و اگه دیدی داره از 85 دماش میره بالا تر برنامه رو ببند چون خطر ناک میشه...
کما این که پاورتم باید عوض بشه و با این پاور نباید ببریش تحت فشار...
برای دما باید چندتا چیز رو امتحان کنی
1)اگه میتونی کارتو در بیار و ببین گرد و خاک نگرفته باشه
2)اگه میتونی و کارتت گارانتی نداره فنشو باز کن و خمیرشو عوض کن و مرغوب بزن
3)بعد از تعویض پاور و بعد از موارد مذکور یه تستی ازش بگیر و ببین حالا دماش چنده
موفق باشی

kambiz afshar
10-05-13, 12:39
البته دوستم عزیزم من اینو در حالت بازی گرفتم در حالت معمولی صفر هستش وصدا نداره فقط در حالت بازی صداش در میاد

ganboo
10-05-13, 13:20
البته دوستم عزیزم من اینو در حالت بازی گرفتم در حالت معمولی صفر هستش وصدا نداره فقط در حالت بازی صداش در میاد
باید هم همینطور باشه کامبیز جان
در کل مشکل دما نداری (یه ذره بالاست)
ولی با اون پاور کارتو تحت فشار نزار چون اگه اهتیاج نبود یدونه 8 پین و 6 پین نمیزاشتن براش...
بازم مشکلی بود در خدمتم

kambiz afshar
10-05-13, 17:41
مرسی دوسته گلم خیلی لطف کرین واقعا زحمت دادم بهتون ممنون :yes:

ganboo
10-05-13, 17:42
خواهش میکنم
انجام وظیفه بود:give_rose: