PDA

مشاهده نسخه کامل : amd ram disk چیست ؟

kambiz afshar
08-05-13, 20:47
سلام دوستان امروز تو سایت ای ام دی یه چیزی پیدا کردم به نام amd ram disk میخواستم بدونم کسی میدونه این چیه و یه توضیحی بده ؟

oktay50000
08-05-13, 22:12
مقدار دلخواه از رم رو بصورت یک درایو واست درست میکنه
باسرعت خیلی بالا

kambiz afshar
09-05-13, 00:04
من زیاد متوجه نشدم یعنی یه قطعه ی سخت افزاری هستش مانند رم های معمولی ما یا اینکه نرم افزاره ؟

oktay50000
09-05-13, 00:30
من زیاد متوجه نشدم یعنی یه قطعه ی سخت افزاری هستش مانند رم های معمولی ما یا اینکه نرم افزاره ؟
نه عزیز یه برنامه هست
مثلا 16 گیگ رم داری
با برنامه 8 گیگ رو مثل یک فلش درست میکنی و یک درایو جدید میاد تو مای کامپیوتر
که سرعتش خیلی بالاس ولی با هر بار ریست اطلاعاتش پاک میشه

Rezasam1
09-05-13, 00:47
این نرم افزار از فضای رم سیستم شما استفاده میکنه برای ایجاد یک درایو پرسرعت

نسخه های 32 و 64 گیگ باید خریداری بشن نسخه های 4 و 6 گیگابایتی بصورت رایگان از سایتش قابل دریافت هستند

حداقل رم مورد نیاز 3 گیگابایت هست که 500 مگابایت درایو میسازه و با 4 گیگ رم 1 گیگابایت فضای پرسرعت و با 6 گیگ رم 2 گیگ فضای پرسرعت و با 8 گیگ رم 4 گیگ فضای پرسرعت ایجاد میکنه

بعد اینکار همین مقدار از فضای رم سیستم شما کسر میشه یعنی اگه 8 گیگ رم دارین و با این برنامه 4 گیگ رم دیسک درست کنید ظرفیت رم سیستم شما 4 گیگ میشه

که با غیر فعال کردنش مجدد فضای رم سیستم شما برمیگرده

من نتونستم استفاده ای ازش بکنم چون نرم افزارهای فتوشاپ و افترافکتز نیاز به 6 گیگ فضا دارند و این مقدار 2 گیگ که درست کردم پشتیبانی نمیشد و نتونستم تست رندر بگیرم

تو بازی و اینترنت هم چیزی حس نکردم که هیچ کندی هم حس کردم چراکه رم سیستم از 8 گیگ به 6 گیگ کاهش پیداکرده بود

بدرد همون سیستمهای با رم 32 و 64 گیگ میخوره که بشه حداقل 8 گیگ درست کرد که کارایی داشته باشه

kambiz afshar
09-05-13, 10:12
خیلی ممنون از شما دوستان گلم :wink: