PDA

مشاهده نسخه کامل : خواهش_ کمک فوری برای خرید هارد _خواهش

djembe
04-05-13, 19:39
با سلام به همه هموطنان عزیز

از دوستان گلم خواهشی دارم

اونم این که من میخوام یه هارد بخرم، پول هم 500 تا 600 هزار تومان دارم.

میخوام از دوستان بپرسم که چی بگیرم بهتره ؟

اینترنال یا اکسترنال

و نمیخوام زیر 2 ترا بایت باشه و اینکه سرعت و عمر زیاد هم برام مهم هستش.

از دوستان محترم ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنند.

ahmadeid1362
04-05-13, 21:13
ویرایش..........

Moein
04-05-13, 21:34
با سلام
دوست عزیز سوالی که پرسیدید متفاوت هست مصرف هارد دلایل متفاوتی دارند
- هارد های اکسترنال جدای از باکس اون با هارد های اینترنال تفاوتی ندارند
۲-هارد رو واقعا نمیشه گفت فلان مارک عمر بیشتری داره و بیشتر کار می کنه

پس با توجه به دو گزینه ای که در بالا ذکر شد بهتر هست دنبال هارد با گارانتی خوب باشید و با توجه به نیازتون از ظرفیت اون هارد رو تهیه کنید

من الان نزدیک به سه سال هست که هارد سیگیت و وسترن دیجیتال دارم (اکسترنال) جفتشون از لحاظ کارایی خوب هستند البته شناس بنده هم خوب بوده

امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید متاسفانه من با موبایل انلاین هستم اگر سوالی داشتید سایر دوستان پاسختون رو خواهند داد

STUXNET
05-05-13, 07:47
اكسترنال يا اينترنال ؟؟ تو خوندن اطلاعات تفاوت فاحشي هست نياز كاريريتون رو بگيددقيقاً؟
تا بهتر كمكتون كنيم:give_rose:

djembe
05-05-13, 19:21
اكسترنال يا اينترنال ؟؟ تو خوندن اطلاعات تفاوت فاحشي هست نياز كاريريتون رو بگيددقيقاً؟
تا بهتر كمكتون كنيم:give_rose:

ببینید من یک ترا بایت اطلاعات دارم که برای انتقال اونها نیاز به یه هارد مناسب و فضای اضافه برای ذخیره اطلاعات جدید دارم.

مادر بورد من پورت یو اس بی تری هم ساپورت میکنه و اینکه سیستم بنده اکثر اوقات روشن هستش و نیز یک هارد مجزا برای ویندوز داره.

نیاز بنده نگه داری یک سری اطلاعات طبقه بندی شده هستش .

که اگه بتونم با راهنمایی شما دوستان بهترین گزینه رو انتخاب کنم برای خرید هارد از همه ی دوستان ممنون میشم.

nima_hl
05-05-13, 19:56
ببینید من یک ترا بایت اطلاعات دارم که برای انتقال اونها نیاز به یه هارد مناسب و فضای اضافه برای ذخیره اطلاعات جدید دارم.

مادر بورد من پورت یو اس بی تری هم ساپورت میکنه و اینکه سیستم بنده اکثر اوقات روشن هستش و نیز یک هارد مجزا برای ویندوز داره.

نیاز بنده نگه داری یک سری اطلاعات طبقه بندی شده هستش .

که اگه بتونم با راهنمایی شما دوستان بهترین گزینه رو انتخاب کنم برای خرید هارد از همه ی دوستان ممنون میشم.

اگر هارد را جابجا نمیکنید اینترنال بگیرید

هارد وسترن گرین 1.5 ترابایتی حدود 250 در بازار پیدا میشه 3 تا بگیرید و رید 5 ببندید

در این حالت 3 ترابایت فضا قابل اعتماد دارید

djembe
05-05-13, 20:58
اگر هارد را جابجا نمیکنید اینترنال بگیرید

هارد وسترن گرین 1.5 ترابایتی حدود 250 در بازار پیدا میشه 3 تا بگیرید و رید 5 ببندید

در این حالت 3 ترابایت فضا قابل اعتماد دارید

دوست عزیز بابت راهنمایی ممنون

اما سه تا 1.5 میشه 4.5 ترابایت و قیمتش برام 750 هزار تومان در میاد که بصرفه نیست

از لحاظ قابل اعتماد بودن اینترنال احتمال خراب شدنش بیشتره حداقل من اینو تجربه کردم که الان مجبور به خرید هارد شدم.

nima_hl
05-05-13, 21:17
دوست عزیز بابت راهنمایی ممنون

اما سه تا 1.5 میشه 4.5 ترابایت و قیمتش برام 750 هزار تومان در میاد که بصرفه نیست

از لحاظ قابل اعتماد بودن اینترنال احتمال خراب شدنش بیشتره حداقل من اینو تجربه کردم که الان مجبور به خرید هارد شدم.

دوست عزیز در حالت رید 5 یکی از هاردها صرفا جهت پشتیبان گیری استفاده میشود و فضای آن قابل استفاده نیست

در این حالت احتمال از دست دادن اطلاعاتتون بسیار کم میشود ( در صورت خراب شدن هر یک از هاردها اطلاعات از دو هارد دیگر قایل استخراج است )

هر سری هارد دیسک یک درصدی خرابی دارد که ممکن است از شانس بد دچار آن شوید (حتی بهترین هارد) ، ولی احتمال خرابی 2 یا 3 هارد به صورت همزمان ( در صورت استفاده از پاور خوب ) نزدیک به صفر است

بنظرم اگر اطلاعاتتون ارزشمند است ارزش این هزینه اصافه را دارد

djembe
05-05-13, 21:38
نیما جان بابت راهنمایی ممنون
:Love-ssa~! (1):

اما میشه بدونم مزیت هارد اینترنال نسبت به اکسترنال چیه ?

چون هارد های اکسترنال قابلیت بک آپ رو دارند ،یعنی اوتو بک آپ هستند.

من یه هارد اینترنال دارم که یک سال بیشتر کار نکرده یعنی بعد تمام شدن گارانتی از کار افتاد:1. (27):
برای همین میترسم سه تا بگیرم.

nima_hl
06-05-13, 04:51
نیما جان بابت راهنمایی ممنون
:Love-ssa~! (1):

اما میشه بدونم مزیت هارد اینترنال نسبت به اکسترنال چیه ?

چون هارد های اکسترنال قابلیت بک آپ رو دارند ،یعنی اوتو بک آپ هستند.

من یه هارد اینترنال دارم که یک سال بیشتر کار نکرده یعنی بعد تمام شدن گارانتی از کار افتاد:1. (27):
برای همین میترسم سه تا بگیرم.

نمیتونم آمار خیلی دقیقی طی این چند سال بهت بدم ولی حدودا آمار برگشتی و خرابیهائی که این چند ساله از مشتریام داشتم بابت هاردهای اینترنال و اکسترنال برابر بوده در حالی که تعداد هاردهای اینترنالی که فروختم چندین برابر هاردهای اکسترنال بوده

طبق تجربه اگر شما پاور خوبی داشته باشید و هارد مناسب با کاربریتون انتخاب کنید حداقل 10 و حداکثر 10 سال به راحتی میتونید روی هارد اینترنال حساب کنید

تو این 10-20 ساله که کامپیوتر داشتم تا به امروز هارد خراب ( استفاده شخصیم ) نداشتم به جز یک سری هارد وسترن سبز که به صورت رید صفر چند سال پیش خریداری کردم ( که ایراد از انتخاب اشتباه خودم بود )

به هر حال هارد اکسترنال معمولا 2.5 اینچی و مینیاتوریه

هر چقدر هم کیفیت ساختش بالا باشه به دلیل کوچک بودن هد و پلاترها و تحویه ضعیفتر نسبت به هاردهای اینترنال معمولا عمر کوتاهتری داره

djembe
06-05-13, 17:58
نیما جان ازت ممنونم

اما تا بحال ندیدم یه هارد 10 سال کار کنه :1. (27): حتی اگه پاور هم خوب باشه حتما به مشکل میخوره مگه پشت ویترین بمونه

باید آدم به یه چیزی برسه ویا تجربه کنه تا بفهمه حداکثر عمر یه قطعه الکترونیکی رو بدونه چون اجناس چینی فکر نکنم ...:1. (35):

من سوالم رو از یه تعمیر کار قدیمی پرسیدم و جواب شما رو به یک مهندس سخت افزار گفتم و به پاسخ مورد نظرم رسیدم.

از شما و دیگر دوستان بابت راهنمایی تشکر میکنم.:merci:
و براتون آرزوی توفیق روز افزون علم و آگاهی را دارم.

موفق و پیروز باشید:love:

i3eta
07-05-13, 23:18
فرق بین هارد های HDD و SSHD چیه ؟! و کدوم بهتره؟!

STUXNET
08-05-13, 07:48
از لحاظ سرعت SSd بالاتره Read 500mb وwrite 450 mb در ثانيه
كه حدود 10 برابر بالاتر از سرعت هارد هاي معموليه وبيشتر روي سيستم هاي حرفه اي جهت لود كردن ويندوز -سريع بالاآمدن ويندوز استفاده ميشه :give_rose:

i3eta
08-05-13, 08:09
منظور شما همون SSHD بود دیگه ؟!
این هاردها 500GB هم دارند ؟!