PDA

مشاهده نسخه کامل : چگونه می توان شماره باطری مادربور را فهمید

kazemgh
04-05-13, 12:21
باسلام خدمت تمامی مهندس های عزیز

چند روز پیش یک مین خریدم الان که وصل می کنم می بینم باطریش خالی است به محض اینکه سیستم را از برق می کشم و بعد از چند دقیقه برق وصل می کنم اطلاعات مربوط به تاریخ و بقیه که در ستاپ است به حالت پیش فرض تغییر می کند.
باطری های متعددی کار گذاشتم اما نشد.
از فروشنده هم پرسیدم اون هم باطری را عوض کرده است اما یادش نیست شماره قبلی باطری چند بوده است که من برم از همان نوع پیدا وخریداری کنم.
از شما دوستان می خواهم راهنماییم کنید، که چگونه بفهمم شماره باطری مادربروردم چند است و به مشکل بر نخورم

عموشاپور
25-11-13, 02:16
سلام ، نگاهی کنار جایی باطری بکنید ، باطری بکاب 3 ولته ، دقت کن برعکس جا نزده باشی

STUXNET
25-11-13, 07:42
همه مدل هاي مادربرورد Cr2032 هست

STUXNET
25-11-13, 07:46
سلام ، نگاهی کنار جایی باطری بکنید ، باطری بکاب 3 ولته ، دقت کن برعکس جا نزده باشی
مدل همه مادربرودها Cr2032 هست

علی حسنی
26-11-13, 13:07
سلام ،
خوب شاید مشکل اصلا از باتری نیست ؟
چون معمولا مدل اکثر باتریهای مادربورد یکیه ( 3v؛
Cr2032)
.
اما به هر حال همیشه قبل از تعویض باتری بایستی وارد بایاس شده و اطلاعات مربوطه را یادداشت کنید سپس بعد ازعوض کردن باتری مجددا وارد BIOS شوید. در BIOS باید گزینه ای به نام Load Setup Defaults را ببینید. این گزینه را انتخاب کرده و همه اطلاعات ستاپ سیستم خود را که قبلا یادداشت نموده بودید به همراه تاریخ و زمان مجددا وارد کنید. پیش از خروج از BIOS تغییرات اعمال شده را ذخیره کرده و سیستم را مجددا Reboot نمایید.