PDA

مشاهده نسخه کامل : کند شدن سرعت لپ تاپ

sema123
03-05-13, 16:12
سلام دوستان Only the registered members can see the link

یه سوال داشتم، من تقریبا 1 ماهی هست که وقتی لپ تاپم رو روشن میکنم، بعد چند دقیقه که باهاش کار میکنم نشانگر موس کم کم حرکتش کند میشه و نقطه نقطه به صفحه میچسبه و نهایتا دیگه حرکت نمیکنه و قفل میکنه و من مجبورم ریست کنم Only the registered members can see the link
آنتی ویروس آپدیت دارم.کسپر.هیچ ویروسی رو نشون نمیده. حتی با اویرا هم اسکن کردم ویروسی نشون ندادOnly the registered members can see the link

مدل لپ تاپم هم دل اینسپایرون 5010 و 32 بیت هست و نرم افزار های تخصصی معماری عمران نصب دارم

خواهش میکنم کمک کنیییییییییین مرسی Only the registered members can see the link

Pami
03-05-13, 23:03
درایورها مخصوصا گرافیک و چیپست نصب هستن ؟

sema123
03-05-13, 23:30
سلام
درایوراش رو دانلود و نصب کردم. اما نمیدونم که گرافیک و یا چیپست که میفرمایین رو نصب کردم یا نه !
از کجا متوجه بشم که نصب هستش یا نه؟
لینکی از دانلود این درایورها که گفتید رو، میشه بزارین ؟ممنون

Pami
03-05-13, 23:43
هیچی سوال قبلی رو فراموش کنید
ریکاوری تهیه کردین از ویندوز ؟ برنامه خاصی اخیرا نصب شده ؟
موقعی که هنگ میکنه فن پردازنده با سرعت زیادی در چرخش هست ؟ حرارت بالا میره ؟
با اجرای برنامه خاصی این اتفاق میفته ؟

این سوالا رو جواب بدید

sema123
03-05-13, 23:54
ریکاوری نه ..
برنامه خاصی هم نصب نکردم قبلا همینا بوده.
صدای فنش زیاد میشه و خیلی داغ میشه

نه با برنامه خاصی این طور نیست اما وقتی vray کار میکنم شدید تر هم میشه و نمیتونم کار کنم
ویندوز سون نصبه

Pami
03-05-13, 23:59
صدای فنش زیاد میشه و خیلی داغ میشه

خوب
ایراد یا از برنامه خاصی هست که در پس زمینه اجرا میشه و پردازنده رو درگیر میکنه ، بخاطر حرارت بالا و برای اینکه صدمه به قطعات نخوره در کار پردازش وقفه بوجود میاد تا حرارت کنترل بشه و بدین صورت هنگ کردن صورت میگیره

یا ایراد از خود فن و کثیف بودن هیت سینک هست که حرارت رو بالا میبره و دستگاه کرش میکنه

شما اول Run تایپ کن msconfig برو سربرگ startup ببین چیا موقع لود شدن ویندوز اجرا میشن ، تمام موارد غیر ضروری رو ببند
برنامه های اضافی رو از تو programs and features پاک کن
درایو ویندوز ات رو از موارد غیر ضروری پاک کن
حتی الامکان یه برنامه Tune Up مثل Tune Up Utilities نصب کن بزار سیستم رو کامل اسکن کنه و چک آپ کنه

با این موارد رفع نشد یکبار ویندوز رو پاک کنین و دوباره نصب کنین

باز هم رفع نشد ببرید پیش تعمیرکار خبره لپ تاپ رو بازبینی کنه و اگه نیاز هست هیت سینک رو تمیز کنه

sema123
04-05-13, 00:13
مرسی دوست گرامی از راهنمایی تون

امیدوارم با این کارایی که گفتین درست بشه و نیاز به تعمیرکار نباشه

بازم ممنون از این که وقت گذاشتین :11()::11():