PDA

مشاهده نسخه کامل : داستان مسخره من و هارد کامپیوترم {دوستان لطفا راهنمایی کنید داره نگران کننده میشه}

Senna LEGEND
03-05-13, 15:44
سلام به همگی دوستان و اساتید گرامی
دوستان یه مشکل یا بهتره بگم بگم داستانی دارم با هارد سیستمم که مدتیه منو
(یعنی از اوایل وقتی که سیستم رو عوض کردم که آبان سال پیش باشه) درگیر خودش کرده و
داره نگران کننده میشه که علی رغم اینکه کلی باهاش سروکله زدم و به خیلیها حتی نشون دادم،
متاسفانه و به شکلی اعصاب خردکن قضیه هنوز سرجاشه
مشکل اینه که سیستم جدیدمو که گرفتم برای مدیریت هزینه یه چند قلم از اجناسشو کارکرده گرفتم که یکیش
همین هارد بودمسئله اینه که متاسفانه هاردی که من الان دارم از روی سیستم خودم تو محل کار قبلیم جدا شد
همتاسفانه اون سیستم از همون اوایل که خریده شد (تابستان پارسال) به شکل مسخره ای به خنسی خورده بود
خلاصه اینکه هر عیبی که من تو این 7 8 10 سال کارم با کامپیوتر ندیده بودم، با اون سیستم دیدم
به شکل مسخره ای کیبوردش (میدونم باور کردنی نیست ولی شده) از همون روز اول کار نکرد و مشکل کارخونه ای
داشت که بردم دادم درستش کردن؟؟!!!
از اونجائیکه که مینش ازراک بود در کمال تعجب باعث سوختن دوتا سی پی یو شد و یه بار دیگه سرکارمون گذاشت
اینم از هاردشکلا سیستم نحسی بود و از کسی هم که گرفتم دستش خوب نبود از شانس بیخود ما؟؟!!! Only the registered members can see the link
حالا مشکل هارد چیه؟؟؟

(اول از همه باید بگم که یه فایل ضمیمه حاوی ویدیو کارکرده چراغ هارد وصدای هارد
هست که باید زحمت بکشید و دانلودش کنید و گوش کنید و ببینید)

مشکل اینه که از ماه اول دوم کارکرد سیستمم یه صدای خرخر و اضافه توی هاردم افتاد که قبلش نداشتم
خودم میدونم و شما هم بهتر میدونید که این صدا طبیعی نیست و نباید باشه و تا جائیکه میدونم فقط باید صدای گردش سیلندر باشه
من حتی با هارد 40 گیگ ide سیستم قبلیم هم همچین مشکلی نداشتم که با این دارم
مشکل دوم هم (که تو فایل ضمیمه هست که فایل ودیوییه) اینه که چراغ هارد به شکل اعصاب خردکنی Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
چه در حین بوت شدن سیستم و چه در حین حتی بیکاری - میتونم بگم حتی وقتی که هیچ کاری یعنی هیچ کاری و
فقط در محیط ویندوزم، چراغ هارد به شکلی که تو ویدیو میبینید به شکل ممتد و بدون قطعی روشن میمونه
که بازم طبیعی نیست؟؟؟!!! (که چراغ سمت چپ باشه)

هرکاری هم که در فکر اول به ذهنتون میرسه انجام دادمبا نرم افزارهای تست هارد مثل hd tune و سایر برنامه ها تست گرفتم
از هارد و وضعیت فیزیکیه هارد درسته
با کلی خدمات کامپیوتری مشورت کردم و حتی هاردم رو بردم ولی مشکل حل نشدحتی سیستمم رو به طور کامل
(فکر کنید یه کیس 10 کیلویی رو با خودم کشیدم بردم) و نشون خدمات کامپیوتری ها دادمولی نشد که نشد

جالبتر و مسخره تر اینه که هم وقتی هارد و یک بار هم کل سیستم رو بردم برای عیب یابی هیچ صدای
اضافی ای نبود و نشون ندادو حسابی من پیش تعمیرکار کامپیوتر خجالت زده شدم که میگفت اینکه هیچ صدایی
نداره که خب راستم هم میگفت بنده خدا چون صدایی نبودو خلاصه آبرومون رفت Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

حتی به توصیه تعمیرکار و نظر خودم که شاید از پاور باشه، پاور رو بردم گارانتی که اونجا هم بعد تست در حضور خودم مشکلی نبود؟؟!!!!
حالا واقعا مستئصل و درمونده از این هارد مسخره و مشکل مسخره ترش موندم که چیکار کنم؟؟؟
واقعا این هارد من مرضش چیه و.چه کار باید کرد؟؟
یه چیزه دیگه ای که خودم احتمال میدم (شاید ربطی نداشته باشه که خب اگه ربطی نداره شما بگید چون اینطور به ذهنم میرسه)،
اینه که از ویندوزم باشه ویندوزم از این اورجینالهای انگولک شده اس
من نمیدونم چه مرضیه میان ویندوزی که یه شکرت چند هزار نفری کارمند با 20 30 سال سابقه کارو انگولک میکنن و
میدن بیرون و جالبش اینه که میگن اورجنیاله؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
حالا کپی رایت نیست ولی دیگه چرا دروغ میگید؟؟؟
خلاصه حسابی کلافه و درمونده ام از این هارد و عصبانی که از لحنم معلومهحسابشو بکنید که (بدون ادعا)
منی که تو محل کارم حکم آچار فرانسه سیستم ها رو داشتم خودم گیر کردم در این مشکل که اومدم مطرح کردم
چون خیلی سعی داشتم حلش کنم که نشد و منو عاصی کرده Only the registered members can see the link
می بخشین اگه کمی سرتون درد اومد و یا اگه لحن تندم باعث ناراحتیتون شد Only the registered members can see the link
چون کلافه ام کرده بود اینجوری گفتم
جدیدا (یعنی همین الان که دارم این پست رو مینویسم) یه صدای فرفرم بهش اضافه شده که
صداشو ضبط میکنم و اضافه میکنم به تاپیک

خلاصه خیلی نگرانم کرده
یه وقت نزنه خراب شه و بسوزه؟؟؟!!! :1. (36)::1. (36)::1. (36):
کلی اطلاعات و کلی سیستم عامل لینوکس از توزیعهای مختلف و یکی دوتا ویندوز 3 4 گیگی وکلی ویدیوی
آموزش کامپیوتر دارم که اگه بپره بیچاره میشم
هارد دوم هم ندارم که بگیرم و اطلاعاتم رو ازش بردارم

قبلا هم از راهنماییتون ممنونم Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
اینم لینک فایل ضمیمه >>>>> Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) که 1.5 مگه
بازم ممنون و منتظر راهنماییهاتون هستم

Senna LEGEND
03-05-13, 17:33
کسی به ما جواب نمیده؟؟!!!
دوستان لطفا راهنمایی کنید
مرسیتون ممنون :دی

designme
03-05-13, 20:07
کسی به ما جواب نمیده؟؟!!!
دوستان لطفا راهنمایی کنید
مرسیتون ممنون :دی
سلام
راستش من درحد اسمبل با سخت افزار آشنام و باید عزیزان با تجربه و تخصص نظر بدن
تاجایی که از فایل و توضیحات متوجه شدم مشکلاتتون چندان نامعمول نیست

از اونجائیکه که مینش ازراک بود در کمال تعجب باعث سوختن دوتا سی پی یو شد و یه بار دیگه سرکارمون گذاشت

این مورد یا مشابهش اصلا نامعمول نیست، مین فعلی بنده که حدود دوساله دارم استفاده میکنم ایسوز هست که چند روز اول خرید فرستادمش گارانتی!!!

تا جائیکه میدونم فقط باید صدای گردش سیلندر باشه
این صدای هد هارد هست که مرتبا از این بلاک/رکورد/فیلد به اون بلاک میشه، برای هارد حتما چک دیسک کنید و اگر تونستید پارتیشین هاتون رو هم فرمت کنید
بهتره سیستم سیم ارت(اتصال به زمین) داشته باشه و هارد زاویه دار نصب نشده باشه
یه ویندوز دیگه رو امتحان کنید و اگر تونستید با یک پاور دیگه هم تست کنید سیستم رو
مشخصات سیستمتون رو هم قرار بدید

nima_hl
03-05-13, 20:44
لطفا مشخصات دقیق هارد و سیستمتون را بفرمائید

Senna LEGEND
03-05-13, 21:35
تو پروفایلم هست
سی پی یو: fx-4100 که خب ای ام دیه
پاور: گرین 530 وات سری eu که از این معمولیها و نقره ایها باشه
هارد: 500 گیگ سی گیت
مین: ایسوس m5a78l-le
رم هم 2*2 کینگستون هایپرایکس بلو باس 1600
گرافیکم: sapphire 6670 2G DDR3

ErfanDL
04-05-13, 15:17
سلام دوست عزیز. شما ابتدا یه ویندوز سالم نصب کنید و بدون نصب کردن هیچ نرم افزار اضافی ببینید آیا هارد همون مشکل رو داره یا نه ؟

اگر مشکلی نداشت و بعد از نصب کردن نرم افزارهای مورد نیاز شما دوباره این مشکل به وجود آمد باید ببینید چه نرم افزاری از هارد دیسک شما داره بیشترین استفاده را میکند.

برای این کار به Tasl manager بروید سپس از تب performance وارد Resource monitor شوید و تب Disk را بزنید ببینید چه برنامه ای بیشترین مصرف را دارد.

موفق باشید