PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش دانگرید ( Downgrade ) بایوس مادربورد های ASUS با چیپ P8XXX

ErfanDL
26-04-13, 12:11
P8XXX Chipsets - ASUS BIOS Downgrader
8527

سلام به همه دوستان عزیز :11():

در این پست به وسیله برنامه کم حجمی که توسط خودم نوشته شده میتوانید BIOS مادربورد خودتون رو دانگرید کنید.

--------------------------

دانگرید یا Downgrade چیست: دانگرید به این معنا میباشد که شما نسخه جدید از یک نرم افزار یا فریمور جدید را بر روی سیستم یا دستگاه خود نصب کرده اید اما از آن رضایت ندارید و میخواهید آن را به نسخه قدیمی تر تغییر دهید.

برای چی دانگرید میکنیم: ممکن هست بعضی از بایوس های جدید که برای مادربوردها ارائه میشوند مشکل داشته باشند و یا مثلا در پرفورمنس و کارایی و یا حتی اورکلاک کردن دچار مشکل باشند.

پس شما به وسیله دانگرید میتوانید بایوس مادربورد خود را به ورژن قدیمی تر که مشکلی نداشته دانگرید کنید.

مادربوردهای پشتیبانی شده:

تمامی مادربوردهای ASUS که اول نام چیپست آن ها با P8 شروع میشوند پشتیبانی میشوند.

P8PXX - P8HXX - P8ZXX و......

آموزش دانگرید بایوس:

ابتدا نرم افزار BIOS Downgrader را از لینک های زیر دریافت کنید:

برای سیستم عامل های 32 بیتی:8528

برای سیستم عامل های 64 بیتی: 8529

نرم افزار را با توجه به نوع سیستم عامل خود 32 یا 64 بیتی از حالت فشرده خارج کنید.

فایل بایوسی که میخواهید بر روی بایوس خود فلش کنید ( نسخه قدیمی تر ) از وب سایت ASUS با توجه به مدل مادربورد دریافت کنید.

نام فایل بایوس را به bios.bin تغییر نام دهید. یعنی فرمت فایل شما باید به bin تبدیل شود.

فایل bios.bin را درون فولدر نرم افزار قرار دهید مانند تصویر زیر:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سپس فایل biosrefl را اجرا کنید تا عملیات فلش آغاز شود. با تصاویر زیر رو به رو میشوید:

در این مرحله نرم افزار ابتدا از بایوس شما بکاپ میگیرد سپس اقدام به فرمت حافظه BIOS میکند که به صورت تازه یا Fresh نصب شود. Erasing Flash Block

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

در این مرحله نرم افزار فایل بایوس که نسخه قدیمی تر دارد بر روی حافظه BIOS پروگرام یا برنامه نویسی میکند. Programing Flash

در این مرحله نرم افزار بایوس را برای آخرین تغییرات تایید میکند. Verifying Flash

در نهایت با پیام FPT Operation Passed مواجه میشوید.

دکمه Enter را بزنید تا نرم افزار بسته شود.

سپس سیستم خود را Restart کنید. کامپیوتر شما چند ثانیه خاموش میشود و دوباره به صورت خودکار روشن میشود.

حالا نسخه بایوس را چک کنید میبینید که دانگرید شده است.

روی مادربورد خودم تست کردم 100% جواب داد.

برای مثال از آخرین نسخه که 3602 بود به نسخه 2001 دانگرید کردم :1. (5):

قبل از دانگرید:

Only the registered members can see the link

بعد از دانگرید:

Only the registered members can see the link

موفق باشید
:1. (21):
منبع: Only the registered members can see the link

نویسنده این نرم افزار: ErfanDL

نویسنده این مطلب: ErfanDL